سگ های تکنولوژیک در ارتش آمریکا

دفتر تحقیقات لابراتوار تحقیقات نیروی زمینی ارتش آمریکا بودجه‌ای را تحت برنامه نوآوری کسب و کارهای کوچک برای توسعه عینک‌های AR برای سگ‌ها فراهم‌سازی کرده است.

هدف این پروژه فراهم‌سازی تکنولوژیی است که، از طریق فرهم‌سازی امکان ارتباط برقرار کردن بهتر افرادی که سگ‌ها را کنترل می‌کنند با آنها از راه دور، ماموریت‌های اکتشافی سگ‌ها را ایمن‌تر می‌کند. یکی از قابلیت‌هایی که این عینک‌ها برای انسان‌ها فراهم می‌آورند امکان دیدن دقیق آن چیزیست که سگ در حال انجام آن است.

ارتش آمریکا معمولا از سگ‌های کارگر برای ماموریت‌های مختلفی استفاده می‌کند، که یکی از آنها اکتشافات در مکان‌هایی برای یافتن مواد و بمب‌های خطرناک است. افرادی که کنترل این سگ‌ها را بر عهده دارند باید در این ماموریت‌ها سگها را هدایت کنند، که باعث می‌شود خود این افراد هم در معرض ریسک قرار بگیرند – و در اینجاست که عینک‌های AR کاربرد پیدا می‌کنند. این عینک‌ها برای تطبیق یافتن روی صورت سگ‌ها طراحی شده‌اند، به صورت بصری به سگ نشان می‌دهند که به کدام سمت برود، و همچنین یک نمای زنده از آنچه سگ می‌بیند ارائه می‌کنند.

مسئولان رسمی در وبسایت ارتش آمریکا توضیح داده‌اند که این نمونه اولیه، که توسط شرکتی به نام Command Sight توسعه داده شده است، می‌تواند به طور اساسی شیوه ارتباط برقرار کردن انسان‌ها و سگ‌ها را با استفاده از تکنولوژی تغییر دهد و آن را با درکی از نحوه فکر کردن و دیدن ترکیب کند.

همانگونه که در تصویر بالا نشان داده شده، نمونه اولیه مذکور سیم‌هایی دارد، ولی یک ورژن بدون سیم از آن نیز برای استفاده مستقل ساخته خواهد شد.عینک‌های AR ممکن است روزی جایگزین نشانگرهای لیزری و سیگنال‌های دستی به عنوان راه اصلی برای ارتباط برقرار کردن با سگ‌های کارگر نظامی شوند. بزرگترین مزیت آن این است که افراد کنترل‌کننده خواهند توانست به شکلی ایمن و دور از دید اهداف تهدیدآمیز احتمالی به سگ دستور دهند.

ارتش اعلام کرده است که این سگ‌ها پیش از این هم در حال استفاده از این عینکها بوده‌اند از اینرو گذار به این تکنولوژی برای این حیوان‌ها خیلی سخت نخواهد بود. 

منبع:ایتنابه نقل از اسلش‌گیر

  نظرات

  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  دانش روز
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  این هفت تن در واقع مالکان شاه کلیدهای اینترنت هستند که با استفاده از آنها می‌توانند تمام اینترنت و وب جهانی را در یک لحظه خاموش کرده، روشن کرده، از کار انداخته و یا آن را به کار اندازند.
    2020-10-23 09:10:00
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  فرادانش
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  سر راجرز پنروز بر این باور است که جهان هستی چندین چرخه مرگ و تولد مجدد را گذرانده است،او می گوید:جهان به بسط خود ادامه خواهد داد تا زمانی که تمام ماده نهایتا تباهیده شود، و یک بیگ‌بنگ دیگر دنیای جدیدی را به وجود خواهد آورد.
    2020-10-13 10:21:00
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  شرکت ها و برندها
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  تسلا به مراتب سریعتر از کل صنعت خودروی برقی جهان رشد می‌کند. به عنوان مثال، 2.1 میلیون خودروی برقی در سال 2019 در سطح جهان فروخته شدند، که تسلا به تنهایی 367500 خودرو در آن سال فروخت.
    2020-10-12 11:56:00
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  انرژی های نو
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  یکی از راهکارهایی که برخی از پژوهشگران برای رفع مشکل باتری‌های امروزی ارائه دادند این است که در این دستگاه‌ها از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کنیم. این راهکار تا حدودی جواب می‌دهد ولی قطعاً راه حل خوبی در بلندمدت نیست.
    2020-10-10 10:54:00
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  فناوریهای برتر
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  نیروی هوایی آمریکاامیدوار است بتواند از این پارچه در کاربری‌های مختلفی از تورنی های پوشیدنی گرفته تا شبکه‌های حمل بار هوشمند و چادرهای با قابلیت خود برپایی استفاده کند.
    2020-10-05 11:26:00
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  فناوریهای برتر
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  دانشمندان با انتشار این گزارش‌ها از تمامی دولت‌های جهان درخواست و تقاضا کرده‌اند که هرچه سریع‌تر اقدامات لازم به منظور جلوگیری از توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G را انجام دهند.
    2020-10-03 09:34:20
  شرایط زندگی درمریخ
  فرادانش
  شرایط زندگی درمریخ
  اگر مردم بخواهند روی مریخ زندگی و کار و رشد و نمو کنند، خانواده‌ای برای خودشان تشکیل دهند و در آنجا بمانند، شاید به مهندسی ژنتیک و سایر فناوریهای پیشرفته نیاز داشته باشیم.
    2020-09-29 10:41:00
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  فناوریهای برتر
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  جو دی‌پیترو، نایب رییس بخش سیستم‌های کشتی و جنگنده‌های کوچک در کمپانی لاکهید گفت:تیم لاکهید مارتین حدود 200 سال تجربه ترکیبی در کشتی‌سازی، یکپارچه‌سازی، اتوماسیون و خودرانی را گرد هم آورده است.
    2020-09-28 09:55:12