وقتی قصد هزینه کردن نداریدبرای تقویت WiFi از اکستندر سیگنال وایرلس DIY استفاده کنید

اگر سیگنال وایرلس روتر شما ضعیف است، تداخل در محل استفاده زیاد است و در نتیجه، هنگام استفاده از اینترنت سرعت پایینی دارید روش‌هایی وجود دارد که با عمل کردن به آن‌ها می‌توانید قدرت سیگنال وای‌فای را افزایش دهید. در این مقاله 10 روش کاربردی برای حل این معضل ارائه شده است.

استفاده از اینترنت و شبکه دستگاه‌های متصل بخشی از زندگی انسان‌ها شده و ارتباط وایرلس، دسترسی به‌سرویس‌های اینترنت در هر نقطه تحت پوشش سیگنال وای‌فای رابسیار ساده کرده است.

در اختیار داشتن سیگنال وای‌فای خوب و گذردهی بالا امری مهم و حیاتی برای دسترسی به چیزهایی است که در فضای آنلاین وجود دارد. اما، قدرت سیگنال وای‌فای به چندین عامل مهم مانند این‌که روتر، AP یا تکرارکننده به‌چه شکلی نصب شده، تداخل سایر دستگاه‌های متصل و شبکه و موانعی مانند فلزات و دیوارهای بتنی بستگی دارد.پس، برای افزایش قدرت سیگنال در خانه یا محل کار به‌این 10 روش توجه ویژه‌ای داشته باشید:

1- اثر تداخل سایر دستگاه‌ها و وسایل را به‌حداقل برسانید

ممکن است بین برخی از دستگاه‌های الکتریکی و سیگنال وایرلس اختلال پیش بیاید، به‌همین دلیل بهتر است تا جایی که ممکن است دور از روتر قرار بگیرند یا این‌که روتر را جایی گذاشت که از این تجیهزات دور باشد. برای این‌که منابع و شدت این تداخل را پیدا کنید از آنالیزکننده‌های شبکه وایرلس استفاده کنید. حتی اگر آنالیزکننده ندارید، بهتر است نسبت به محل قرارگیری برخی از وسایل مانند آژیرهای خطر و امنیتی، مایکروویو، بازکننده‌های خودکار درب پارکینگ، تلفن‌های بی‌سیم و ریموت کنترل تلویزیون حساسیت بیشتری نشان دهید.

2- از ریپیتر استفاده کنید

ریپیتر در واقع یک دستگاه وایرلس است که برد و قدرت سیگنال را افزایش می‌دهد. به ریپیتر وایرلس، اکسپَندر یا اکستندر وایرلس هم گفته می‌شود. ریپیتر یک دستگاه مجزاست که می‌تواند در منطقه تحت پوشش روتر وایرلس یا اکسس پوینت قرار بگیرد.

این وسیله به‌عنوان ایستگاه تقویتی دو طرفه برای سیگنال‌های وایرلس عمل می‌کند و با گرفتن سیگنال‌های ضعیف، آن‌ها را تقویت کرده و منطقه تحت پوشش را افزایش می‌دهد. حتی می‌تواند کاربرد بهتری داشته باشد و در نقش یک اکسس پوینت مستقل عمل کرده و به‌روتر اصلی سرویس دهد.

برای استفاده از اکستندرها دقت زیادی داشته باشید زیرا این دستگاه‌ها در صورت امکان از کابل‌های شبکه برای اتصال به روتر استفاده می‌کنند. اگر قصد افزایش قدرت وایرلس را دارید باید با قرار دادن آن در مکان‌های مختلف، بهترین مکان را پیدا کنید.

3- از تقویت کننده وایرلس استفاده کنید

تقویت کننده سیگنال روتر می‌تواند مستقیما به کانکتور آنتن روتر وصل شده و باعث تقویت سیگنال وای‌فای و افزایش قدرت آن شود. تقویت کننده  دو طرفه عملکرد بهتری دارد زیرا موجب تقویت سرعت‌های دانلود و آپلود می‌شود. تقویت کننده با ریپیتر متفاوت است. زیرا تنها قدرت سیگنال را افزایش می‌دهد و با منطقه تحت پوشش آن کاری ندارد.

4- به‌طور منظم روتر را ریست کنید

حتما جمله "یک بار خاموش و روشن کن" زیاد به‌گوش‌تان خورده است. این کار روی روتر خیلی خوب جواب می‌دهد. هم می‌توانید به‌صورت دستی این کار را انجام دهید یا این‌که با تنظیم زمان‌بندی، روتر را در زمان‌های مشخصی از روز ریست کنید. برای این منظور، از امکانات داخلی تعبیه شده یا برنامه متن باز DD-WRT استفاده کنید.

اما چرا ریبوت روتر مفید است؟ دلایل زیادی برای آن مطرح شده که می‌توان به قدیمی بودن دستگاه، گرمای بیش از اندازه یا کمبود حافظه در اثر کار کردن برای مدت طولانی اشاره کرد.

5- استفاده از موارد امنیتی بهتر برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز

کاربران غیرمجاز می‌توانند با هک اکسس پوینت یا روتر وایرلس از پهنای باند شما استفاده کنند، سرعت شبکه را پایین بیاورند و دیتای زیادی مصرف کنند. اگر از لایه‌های امنیتی قوی مانند WPA2 استفاده کنید جلوی این کار را می‌گیرید. البته، فقط به همین مورد اکتفا نکنید، بلکه سعی کنید از گذرواژه‌های قوی که به‌سادگی قابل شناسایی نیستند برای وایرلس استفاده کنید. حتی، غیرفعال کردن WPS هم باعث افزایش امنیت شبکه می‌شود.

6- قدرت پخش را بالا ببرید

با دست‌کاری تنظیمات روتر می‌توانید قدرت توزیع سیگنال را افزایش دهید. اما توجه کنید که این عمل باعث تولید گرمای زیاد و احتمالا از کار افتادن روتر نشود. حداکثر قدرت سیگنال امن و مطمئن برای اکثر روترها 70mW است اما توصیه می‌شود که از 50mW استفاده شود. این کار باعث افزایش قدرت سیگنال و برد آن می‌شود.علاوه بر گرما، افزایش قدرت توزیع سیگنال می‌تواند موجب تولید نویز زیاد و کاهش کارایی وای‌فای شود.

7- بهترین مکان را پیدا کنید

راه دیگر برای تقویت سیگنال وای‌فای، قرار دادن روتر در فضای باز و در مرکز منطقه‌ای است که می‌خواهید تحت پوشش داشته باشد. هم‌چنین، آنتن‌های روتر را در حالت عمودی قرار دهید. در صورت امکان، سعی کنید موانعی مانند دیوارهای بتنی، درهای فلزی و هر مانعی که باعث کاهش قدرت سیگنال شود در سر راه نباشد.

8- کانال وایرلس مناسب را پیدا کنید

کانالی را انتخاب کنید که تداخل کمی داشته باشد تا از کاهش قدرت سیگنال به‌دلیل تداخل با شبکه‌های همسایگان جلوگیری کنید. روترهای وایرلس قادر به کار روی سه کانال در فرکانس 2.4 گیگاهرتز و تا 12 کانال در فرکانس 5 گیگاهرتز هستند. استفاده از ابزاری مانند آنالیزور Acrylic Wi-Fi یا Inssider می‌تواند به یافتن بهترین کانال‌ها با کمترین تداخل کمک کند.

9- فریم‌ور را به DD-WRT به‌روزرسانی کنید

اکسس پوینت یا روتر وایرلس را با آخرین فریم‌ور شرکت سازنده به‌روزرسانی کنید یا از فریم‌ورهای متن باز مانند DD-WRT استفاده کنید. استفاده از DD-WRT ابزار متعددی برای تقویت سیگنال یا امنیت در اختیارتان می‌گذارد.

10- از اکستندر سیگنال وایرلس DIY استفاده کنید

برای این‌کار باید از مقداری ورقه‌های نازک حلبی یا سایر مواد مشابه فلزی استفاده کنید، به‌دقت آن‌ها را برش دهید و تا کنید. سپس، آن‌را به‌شکل مخروط درآورید و آنتن روتر را پوشش دهید. این مخروط باعث تقویت سیگنال وای‌فای می‌شود. وقتی قصد هزینه کردن ندارید، بهتر است از این روش به‌عنوان آخرین راه حل استفاده کنید.

منبع:http://www.shabakeh-mag.com

  نظرات

  تحرکات خاموش اینستاگرام
  شرکت ها و برندها
  تحرکات خاموش اینستاگرام
  اینستاگرام در ابتدا اطلاعی در مورد این موضوع نداد اما حالا یک سخنگوی فیس‌بوک به ورج گفته است که این امکان ناشی از یک باگ و اشتباه بوده و قرار نیست برای همه کاربران فعال شود.
    2018-12-29 07:44:58
  Kai ،گجتی برای طراحی
  نوآوری
  Kai ،گجتی برای طراحی
  این دستگاه در کف دست قرار می‌گیرد و می‌تواند تمام قابلیت‌های ماوس را برای فرد فراهم کند.
    2018-12-28 13:37:13
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  بازاریابی و بازارسازی
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  فناوری شبکه گسترده یا WAN نزدیک به سه دهه است که به بخشی جدایی ناپذیر از شرکتهای بزرگ تبدیل شده است و اگر این شرکتها قصد نوسازی و به‌روزرسانی معماری WAN خود را داشته باشند، SD-WAN است که می‌تواند راه‌گشای آنها باشد.
    2018-12-28 13:05:05
  هم گام با تحولات جهان فردا
  فناوریهای برتر
  هم گام با تحولات جهان فردا
  کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد کرده‌اند که پنج تکنولوژی، آینده جهان و شهروندان کشورهای مختلف را با تغییر و تحولات عظیم و قابل‌توجهی روبه‌رو خواهد کرد .
    2018-12-25 17:38:00
  گام بلند دولت، به سوی فناوری
  جامعه
  گام بلند دولت، به سوی فناوری
  آیین‌نامه اجرایی ایجاد نظام استانداردسازی تبادل اطلاعات بین دستگاهی در آخرین جلسه‌ شورای‌ عالی فضای مجازی بررسی و تصویب شد
    2018-12-22 09:27:25
  نگران پاک شدن ایمیل‌ها نباشید
  دانش روز
  نگران پاک شدن ایمیل‌ها نباشید
  ما روزانه ایمیل‌های مختلفی دریافت می‌کنیم که ممکن است به اشتباه یک ایمیل مهم را بدون توجه پاک کنیم و پس از گذشت مدت زمانی متوجه شویم چه ایمیل مهمی را پاک کرده‌ایم.
    2018-12-21 10:25:00