وقتی قصد هزینه کردن نداریدبرای تقویت WiFi از اکستندر سیگنال وایرلس DIY استفاده کنید

اگر سیگنال وایرلس روتر شما ضعیف است، تداخل در محل استفاده زیاد است و در نتیجه، هنگام استفاده از اینترنت سرعت پایینی دارید روش‌هایی وجود دارد که با عمل کردن به آن‌ها می‌توانید قدرت سیگنال وای‌فای را افزایش دهید. در این مقاله 10 روش کاربردی برای حل این معضل ارائه شده است.

استفاده از اینترنت و شبکه دستگاه‌های متصل بخشی از زندگی انسان‌ها شده و ارتباط وایرلس، دسترسی به‌سرویس‌های اینترنت در هر نقطه تحت پوشش سیگنال وای‌فای رابسیار ساده کرده است.

در اختیار داشتن سیگنال وای‌فای خوب و گذردهی بالا امری مهم و حیاتی برای دسترسی به چیزهایی است که در فضای آنلاین وجود دارد. اما، قدرت سیگنال وای‌فای به چندین عامل مهم مانند این‌که روتر، AP یا تکرارکننده به‌چه شکلی نصب شده، تداخل سایر دستگاه‌های متصل و شبکه و موانعی مانند فلزات و دیوارهای بتنی بستگی دارد.پس، برای افزایش قدرت سیگنال در خانه یا محل کار به‌این 10 روش توجه ویژه‌ای داشته باشید:

1- اثر تداخل سایر دستگاه‌ها و وسایل را به‌حداقل برسانید

ممکن است بین برخی از دستگاه‌های الکتریکی و سیگنال وایرلس اختلال پیش بیاید، به‌همین دلیل بهتر است تا جایی که ممکن است دور از روتر قرار بگیرند یا این‌که روتر را جایی گذاشت که از این تجیهزات دور باشد. برای این‌که منابع و شدت این تداخل را پیدا کنید از آنالیزکننده‌های شبکه وایرلس استفاده کنید. حتی اگر آنالیزکننده ندارید، بهتر است نسبت به محل قرارگیری برخی از وسایل مانند آژیرهای خطر و امنیتی، مایکروویو، بازکننده‌های خودکار درب پارکینگ، تلفن‌های بی‌سیم و ریموت کنترل تلویزیون حساسیت بیشتری نشان دهید.

2- از ریپیتر استفاده کنید

ریپیتر در واقع یک دستگاه وایرلس است که برد و قدرت سیگنال را افزایش می‌دهد. به ریپیتر وایرلس، اکسپَندر یا اکستندر وایرلس هم گفته می‌شود. ریپیتر یک دستگاه مجزاست که می‌تواند در منطقه تحت پوشش روتر وایرلس یا اکسس پوینت قرار بگیرد.

این وسیله به‌عنوان ایستگاه تقویتی دو طرفه برای سیگنال‌های وایرلس عمل می‌کند و با گرفتن سیگنال‌های ضعیف، آن‌ها را تقویت کرده و منطقه تحت پوشش را افزایش می‌دهد. حتی می‌تواند کاربرد بهتری داشته باشد و در نقش یک اکسس پوینت مستقل عمل کرده و به‌روتر اصلی سرویس دهد.

برای استفاده از اکستندرها دقت زیادی داشته باشید زیرا این دستگاه‌ها در صورت امکان از کابل‌های شبکه برای اتصال به روتر استفاده می‌کنند. اگر قصد افزایش قدرت وایرلس را دارید باید با قرار دادن آن در مکان‌های مختلف، بهترین مکان را پیدا کنید.

3- از تقویت کننده وایرلس استفاده کنید

تقویت کننده سیگنال روتر می‌تواند مستقیما به کانکتور آنتن روتر وصل شده و باعث تقویت سیگنال وای‌فای و افزایش قدرت آن شود. تقویت کننده  دو طرفه عملکرد بهتری دارد زیرا موجب تقویت سرعت‌های دانلود و آپلود می‌شود. تقویت کننده با ریپیتر متفاوت است. زیرا تنها قدرت سیگنال را افزایش می‌دهد و با منطقه تحت پوشش آن کاری ندارد.

4- به‌طور منظم روتر را ریست کنید

حتما جمله "یک بار خاموش و روشن کن" زیاد به‌گوش‌تان خورده است. این کار روی روتر خیلی خوب جواب می‌دهد. هم می‌توانید به‌صورت دستی این کار را انجام دهید یا این‌که با تنظیم زمان‌بندی، روتر را در زمان‌های مشخصی از روز ریست کنید. برای این منظور، از امکانات داخلی تعبیه شده یا برنامه متن باز DD-WRT استفاده کنید.

اما چرا ریبوت روتر مفید است؟ دلایل زیادی برای آن مطرح شده که می‌توان به قدیمی بودن دستگاه، گرمای بیش از اندازه یا کمبود حافظه در اثر کار کردن برای مدت طولانی اشاره کرد.

5- استفاده از موارد امنیتی بهتر برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز

کاربران غیرمجاز می‌توانند با هک اکسس پوینت یا روتر وایرلس از پهنای باند شما استفاده کنند، سرعت شبکه را پایین بیاورند و دیتای زیادی مصرف کنند. اگر از لایه‌های امنیتی قوی مانند WPA2 استفاده کنید جلوی این کار را می‌گیرید. البته، فقط به همین مورد اکتفا نکنید، بلکه سعی کنید از گذرواژه‌های قوی که به‌سادگی قابل شناسایی نیستند برای وایرلس استفاده کنید. حتی، غیرفعال کردن WPS هم باعث افزایش امنیت شبکه می‌شود.

6- قدرت پخش را بالا ببرید

با دست‌کاری تنظیمات روتر می‌توانید قدرت توزیع سیگنال را افزایش دهید. اما توجه کنید که این عمل باعث تولید گرمای زیاد و احتمالا از کار افتادن روتر نشود. حداکثر قدرت سیگنال امن و مطمئن برای اکثر روترها 70mW است اما توصیه می‌شود که از 50mW استفاده شود. این کار باعث افزایش قدرت سیگنال و برد آن می‌شود.علاوه بر گرما، افزایش قدرت توزیع سیگنال می‌تواند موجب تولید نویز زیاد و کاهش کارایی وای‌فای شود.

7- بهترین مکان را پیدا کنید

راه دیگر برای تقویت سیگنال وای‌فای، قرار دادن روتر در فضای باز و در مرکز منطقه‌ای است که می‌خواهید تحت پوشش داشته باشد. هم‌چنین، آنتن‌های روتر را در حالت عمودی قرار دهید. در صورت امکان، سعی کنید موانعی مانند دیوارهای بتنی، درهای فلزی و هر مانعی که باعث کاهش قدرت سیگنال شود در سر راه نباشد.

8- کانال وایرلس مناسب را پیدا کنید

کانالی را انتخاب کنید که تداخل کمی داشته باشد تا از کاهش قدرت سیگنال به‌دلیل تداخل با شبکه‌های همسایگان جلوگیری کنید. روترهای وایرلس قادر به کار روی سه کانال در فرکانس 2.4 گیگاهرتز و تا 12 کانال در فرکانس 5 گیگاهرتز هستند. استفاده از ابزاری مانند آنالیزور Acrylic Wi-Fi یا Inssider می‌تواند به یافتن بهترین کانال‌ها با کمترین تداخل کمک کند.

9- فریم‌ور را به DD-WRT به‌روزرسانی کنید

اکسس پوینت یا روتر وایرلس را با آخرین فریم‌ور شرکت سازنده به‌روزرسانی کنید یا از فریم‌ورهای متن باز مانند DD-WRT استفاده کنید. استفاده از DD-WRT ابزار متعددی برای تقویت سیگنال یا امنیت در اختیارتان می‌گذارد.

10- از اکستندر سیگنال وایرلس DIY استفاده کنید

برای این‌کار باید از مقداری ورقه‌های نازک حلبی یا سایر مواد مشابه فلزی استفاده کنید، به‌دقت آن‌ها را برش دهید و تا کنید. سپس، آن‌را به‌شکل مخروط درآورید و آنتن روتر را پوشش دهید. این مخروط باعث تقویت سیگنال وای‌فای می‌شود. وقتی قصد هزینه کردن ندارید، بهتر است از این روش به‌عنوان آخرین راه حل استفاده کنید.

منبع:http://www.shabakeh-mag.com

  نظرات

  فضای مجازی،از نگاهی دیگر!
  جامعه
  فضای مجازی،از نگاهی دیگر!
  امکانات اینترنت وای فای رایگان در سطح شهر می‌تواند به رضایت و خشنودی شهروندان بینجامد و خدمات رایگان و مناسبی را هم برای گردشگران و مسافران ایجاد کند تا...
    2018-02-20 18:17:00
  ابتکار اینتل برای احیاء اعتبار مخدوش شده
  شرکت ها و برندها
  ابتکار اینتل برای احیاء اعتبار مخدوش شده
  اینتل، یک غول تکنولوژی در ایالات متحده آمریکاست که در زمینه تولید سخت‌افزارهای رایانه و تلفن همراه، با تمرکز بر مادربورد، کارت شبکه، چیپ‌ست، بلوتوث و حافظه‌های فلش، انواع ریزپردازنده، نیم‌رسانا، مدارهای مجتمع، واحدهای پردازش گرافیکی و سامانه‌های نهفته فعالیت می‌کند.
    2018-02-20 12:59:00
  سیگنال اضطراب ،راهکاری برای نجات ناپدید شده ها
  تازه های فناوری
  سیگنال اضطراب ،راهکاری برای نجات ناپدید شده ها
  به گفته محققان، ویژگی‌های این فن‌آوری باید در سیستم اضطراری یکپارچه شود و باید دارای حمایت‌های نهادی باشد. علاوه بر این، نیروهای پلیس، خدمات هشدار ایمنی شهروندان و نیروهای امنیتی کشور نیز می‌بایست این تکنولوژی را به کار بگیرند.
    2018-02-20 07:47:00
  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  شرکت ها و برندها
  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  دریافت طیف گسترده‌ای از خدمات ارتباطی ثابت، سیار و محتوایی از یک اپراتور به صورت متمرکز، صرفه‌جویی در هزینه و زمان و مدیریت اثربخش نیازمندی‌های ارتباطی و محتوایی را برای کاربران به همراه خواهد داشت.
    2018-02-18 12:41:00
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  نوآوری
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  آقای Ha Jeung-uk، مدیرعامل شرکت ارتباطات موبایلی ال‌جی می‌گوید: ما مطمئن هستیم که مشتریان ما از داشتن تجربه کاربری پیشرفته‌تر در گوشی V30 که منتظرش بوده‌اند، لذت خواهند برد.
    2018-02-15 12:27:00
  چه مشخصه هائی 5Gرا متمایز می کند
  اینترنت
  چه مشخصه هائی 5Gرا متمایز می کند
  تاخیر پایین‌تر و ظرفیت بالاتر به این معنی است که ماشین‌ها می‌توانند به قدری سریع با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنند که خودمختاری کامل آن‌ها میسر می‌شود.
    2018-02-13 12:01:00
  صبرتوییتر به ثمر نشست
  رسانه های اجتماعی
  صبرتوییتر به ثمر نشست
  فیس بوک به‌عنوان بزرگترین رقیب توییتر، از سال ۲۰۱۲ تاکنون تعداد کاربران فعال ماهیانه خود را از ۸۴۵ میلیون به بیش از ۲ میلیارد و ۱۳ میلیون کاربر افزایش داده است.
    2018-02-13 07:41:00