جدید ترین وشاید آخرین راند سرمایه گذاری جک ما

اشتراک خانه به کمک تکنولوژی تشخیص چهره در چین فراگیرتر می‌شود.اشتراک خانه چیزی است که استارت آپ های زیادی را بعد از موفقیت Airbnb به سراغ آن فرستاد. حالا شرکت چینی Xiaozhu که در واقع رقیب Airbnb محسوب می‌شود برای بازکردن در خانه تکنولوژی تشخیص چهره را به کار گرفته است. بر اساس گزارش South China Morning Post این اقدام به خاطر حفظ امنیت خانه‌ها انجام گرفته است. اما به نظر می‌رسد احتمالا توسط دولت چین در آینده برای کنترل و مانیتورینگ ورود و خروج افراد از کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت Xiaozhu استارت‌آپی است که روی اشتراک خانه کار می‌کند درست شبیه Airbnb.

جک ما بنیان‌گذار علی بابا که در حال ترک این شرکت است اخیرا در یک راند سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون دلار روی این شرکت سرمایه‌گذاری کرده است. گفته می‌شود که نرم‌افزار تشخیص چهره توسط شرکت علی بابا تولید خواهد شد.شرکت Xiaozhu می‌خواهد این تکنولوژی را به همراه سنسورهای دود و گاز در خانه‌های مشتریانش در شهر Chengdu به کار ببرد. با این تکنولوژی کسانی که خانه‌ها را اجاره می‌کنند از طریق تشخیص چهره قادر به ورود به خانه می‌شوند.هرچند به نظر می‌رسد این موضوع برای امنیت خانه‌های اجاره داده شده به کار گرفته شده اما قطعا در پشت آن دغدغه‌های امنیتی دولت نیز وجود دارد. به کمک توسعه تکنولوژی تشخیص چهره چین، دولت می‌تواند کنترل دقیقی بر روند اجاره کوتاه مدت خانه‌ها و افرادی که در آن اقامت می‌کنند به دست بیاورد. دولت چین اخیرا متهم شده که در ماجرای حمله اینترنتی به هتل‌های ماریوت و به سرقت رفتن اطلاعات مشتریان آن دخالت داشته است.در آن حمله که از آن به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین حملات اینترنتی تاریخ یاد می‌شود ‌‌هکرها به مدت سه سال به دیتابیس رزرو بخش Starwood دسترسی داشتند که شامل هتل‌های شرایتون، w، وستین، Le Meridien،Aloft و St. Regis می‌شد.

منبع:دنیای اقتصاد 

  نظرات

  سفر در زمان
  فناوریهای برتر
  سفر در زمان
  تحقیقات جدید جامعه علمی را در مورد برگشت جریان زمان در سیستم‌های کوانتومی هیجان زده کرده است.
    2019-03-21 10:26:05
  پیوند اپلیکیشن ها
  تازه های فناوری
  پیوند اپلیکیشن ها
  موضع مارک زاکربرگ، مؤسس و مدیرعامل فیس‌بوک ،نشان می‌دهد این خبر صحت داشته و در آینده‌ای نزدیک به واقعیت خواهد پیوست.
    2019-03-15 08:04:00
  اینترنت دو تکه شده است
  فضای مجازی
  اینترنت دو تکه شده است
  در چین استفاده از گوگل به یک درصد نیز نمی‌رسد و این در حالی است که در اروپا ۹۵ درصد و در آمریکا ۸۷ درصد از کاربران از گوگل استفاده می‌کنند.
    2019-03-11 09:24:04
  کاربران فضای مجازی فریب نخورند
  دانش روز
  کاربران فضای مجازی فریب نخورند
  این روش، یکی از حملات سایبری شناخته شده مبتنی بر مهندسی اجتماعی است که با فریب دادن کاربران موردنظر ،اطلاعات محرمانه و خصوصی آنهاتوسط خودشان در اختیارعامل نفوذی قرار می گیرد.
    2019-03-09 16:06:00
  چالش مرموز
  خانواده
  چالش مرموز
  بهتر است پیش از هرگونه پیش داوری، خطرات موجود در فضای مجازی را بدرستی ارزیابی کرده و درباره خطراتی که هنوز تأیید نشده است اظهارنظر نکنیم.
    2019-03-05 10:15:00