جدید ترین وشاید آخرین راند سرمایه گذاری جک ما

اشتراک خانه به کمک تکنولوژی تشخیص چهره در چین فراگیرتر می‌شود.اشتراک خانه چیزی است که استارت آپ های زیادی را بعد از موفقیت Airbnb به سراغ آن فرستاد. حالا شرکت چینی Xiaozhu که در واقع رقیب Airbnb محسوب می‌شود برای بازکردن در خانه تکنولوژی تشخیص چهره را به کار گرفته است. بر اساس گزارش South China Morning Post این اقدام به خاطر حفظ امنیت خانه‌ها انجام گرفته است. اما به نظر می‌رسد احتمالا توسط دولت چین در آینده برای کنترل و مانیتورینگ ورود و خروج افراد از کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت Xiaozhu استارت‌آپی است که روی اشتراک خانه کار می‌کند درست شبیه Airbnb.

جک ما بنیان‌گذار علی بابا که در حال ترک این شرکت است اخیرا در یک راند سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون دلار روی این شرکت سرمایه‌گذاری کرده است. گفته می‌شود که نرم‌افزار تشخیص چهره توسط شرکت علی بابا تولید خواهد شد.شرکت Xiaozhu می‌خواهد این تکنولوژی را به همراه سنسورهای دود و گاز در خانه‌های مشتریانش در شهر Chengdu به کار ببرد. با این تکنولوژی کسانی که خانه‌ها را اجاره می‌کنند از طریق تشخیص چهره قادر به ورود به خانه می‌شوند.هرچند به نظر می‌رسد این موضوع برای امنیت خانه‌های اجاره داده شده به کار گرفته شده اما قطعا در پشت آن دغدغه‌های امنیتی دولت نیز وجود دارد. به کمک توسعه تکنولوژی تشخیص چهره چین، دولت می‌تواند کنترل دقیقی بر روند اجاره کوتاه مدت خانه‌ها و افرادی که در آن اقامت می‌کنند به دست بیاورد. دولت چین اخیرا متهم شده که در ماجرای حمله اینترنتی به هتل‌های ماریوت و به سرقت رفتن اطلاعات مشتریان آن دخالت داشته است.در آن حمله که از آن به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین حملات اینترنتی تاریخ یاد می‌شود ‌‌هکرها به مدت سه سال به دیتابیس رزرو بخش Starwood دسترسی داشتند که شامل هتل‌های شرایتون، w، وستین، Le Meridien،Aloft و St. Regis می‌شد.

منبع:دنیای اقتصاد 

  نظرات

  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38
  هنر در قاب دیجیتال
  فرهنگ و هنر
  هنر در قاب دیجیتال
  علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول خردادماه سال جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند.
    2019-05-17 19:19:38
  داستان فیوژا
  تازه های فناوری
  داستان فیوژا
  اگر قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید.
    2019-05-14 09:57:08
  ده شغل پردرآمد سال2019
  تازه های کسب و کار
  ده شغل پردرآمد سال2019
  کار در صنعت تکنولوژی به خاطر ماهیت به‌روز و پویای آن، اغلب برای بسیاری از کارجویان جذاب و جالب توجه است.از طرفی این مشاغل رو به پیشرفت و البته پردرآمدنیز می باشند.
    2019-05-11 22:40:00
  اقتصاد دیجیتال در ایران
  اقتصاد
  اقتصاد دیجیتال در ایران
  پروژه‌ای از سوی مرکز آمار و وزارت ارتباطات برای اندازه گیری حجم بازار فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال کشور در دست انجام است.
    2019-05-06 10:48:24
  مدیریت فضای مجازی را بدست می گیریم
  جامعه
  مدیریت فضای مجازی را بدست می گیریم
  حذف اپلیکیشن ها و کسب و کارهای ایرانی از بازارهای گوگل و اپل و نیز مسدودسازی صفحات کاربری ایرانیان در اینستاگرام و توئیتر نمونه بارزاقدامات آمریکا در مقابله با ایران در عرصه فضای مجازی است .
    2019-04-30 11:49:39