جدید ترین وشاید آخرین راند سرمایه گذاری جک ما

اشتراک خانه به کمک تکنولوژی تشخیص چهره در چین فراگیرتر می‌شود.اشتراک خانه چیزی است که استارت آپ های زیادی را بعد از موفقیت Airbnb به سراغ آن فرستاد. حالا شرکت چینی Xiaozhu که در واقع رقیب Airbnb محسوب می‌شود برای بازکردن در خانه تکنولوژی تشخیص چهره را به کار گرفته است. بر اساس گزارش South China Morning Post این اقدام به خاطر حفظ امنیت خانه‌ها انجام گرفته است. اما به نظر می‌رسد احتمالا توسط دولت چین در آینده برای کنترل و مانیتورینگ ورود و خروج افراد از کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت Xiaozhu استارت‌آپی است که روی اشتراک خانه کار می‌کند درست شبیه Airbnb.

جک ما بنیان‌گذار علی بابا که در حال ترک این شرکت است اخیرا در یک راند سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون دلار روی این شرکت سرمایه‌گذاری کرده است. گفته می‌شود که نرم‌افزار تشخیص چهره توسط شرکت علی بابا تولید خواهد شد.شرکت Xiaozhu می‌خواهد این تکنولوژی را به همراه سنسورهای دود و گاز در خانه‌های مشتریانش در شهر Chengdu به کار ببرد. با این تکنولوژی کسانی که خانه‌ها را اجاره می‌کنند از طریق تشخیص چهره قادر به ورود به خانه می‌شوند.هرچند به نظر می‌رسد این موضوع برای امنیت خانه‌های اجاره داده شده به کار گرفته شده اما قطعا در پشت آن دغدغه‌های امنیتی دولت نیز وجود دارد. به کمک توسعه تکنولوژی تشخیص چهره چین، دولت می‌تواند کنترل دقیقی بر روند اجاره کوتاه مدت خانه‌ها و افرادی که در آن اقامت می‌کنند به دست بیاورد. دولت چین اخیرا متهم شده که در ماجرای حمله اینترنتی به هتل‌های ماریوت و به سرقت رفتن اطلاعات مشتریان آن دخالت داشته است.در آن حمله که از آن به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین حملات اینترنتی تاریخ یاد می‌شود ‌‌هکرها به مدت سه سال به دیتابیس رزرو بخش Starwood دسترسی داشتند که شامل هتل‌های شرایتون، w، وستین، Le Meridien،Aloft و St. Regis می‌شد.

منبع:دنیای اقتصاد 

  نظرات

  "مشهد"کاندید هوشمند سازی شد
  زندگی شهری
  "مشهد"کاندید هوشمند سازی شد
  شبکه های هوشمند، کنترل از راه دور، استفاده از GIS که اغلب مربوط به شهرهای حاضر در موقعیت ساحلی است، استفاده از SCADA و مدل ها و ابزارهای بهینه سازی، از شاخص های اصلی مورد بررسی در نمونه های اجرا شده شهر هوشمند هستند.
    2019-09-03 12:05:24
  پاییز امسال با وای فای6
  تازه های فناوری
  پاییز امسال با وای فای6
  دستگاه‌هایی که از این فناوری تازه پشتیبانی می‌کنند، قیمت بالایی خواهند داشت و روترهای نسل جدید وای‌فای نیز بسیار گران قیمت خواهند بود.
    2019-09-01 10:35:36
  پای درس سنجاقکها
  دانش روز
  پای درس سنجاقکها
  الگوگیری از هوش حشرات در ابزارهای جنگی از جمله تحقیقات گسترده دانشمندان علوم دفاعی محسوب می‌شود که تاکنون نتایج زیادی نیز در بر داشته است .
    2019-08-24 09:52:23
  آینده هوشمند
  فناوریهای برتر
  آینده هوشمند
  در گزارش GIV به این مورد نیز اشاره شده که تا سال 2025 حوزه‌های مختلف فناوری مانند پوشش شبکه‌های 5G، ربات‌های خانگی و دستیارهای هوش مصنوعی به چه جایگاهی می‌رسند.
    2019-08-19 11:31:39
  تجارت آنلاین در بستر جدید مایکروسافت
  تازه های کسب و کار
  تجارت آنلاین در بستر جدید مایکروسافت
  نرم‌افزار Teams قابلیت‌های بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که یکی از آنها ویژگی‌ جدیدی به نام 'Dynamic 911' است که تماس‌های شمارا به نزدیک‌ترین اپراتور جهت‌دهی می‌کند و به‌ این‌ ترتیب می‌توانید با اطمینان خاطر این نرم‌افزار را به سرویس تلفن اصلی‌تان تبدیل کنید.
    2019-08-06 15:49:55
  روایتی از آینده
  دانش روز
  روایتی از آینده
  اگر تنها 40 درصد خودروهای شهر منهتن از نوع خودروی خودران باشند، هکرها با دست‌کاری نیمی از آن‌ها می‌توانند به‌طورکلی شهر را مختل کنند.
    2019-08-02 15:34:00