جدید ترین وشاید آخرین راند سرمایه گذاری جک ما

اشتراک خانه به کمک تکنولوژی تشخیص چهره در چین فراگیرتر می‌شود.اشتراک خانه چیزی است که استارت آپ های زیادی را بعد از موفقیت Airbnb به سراغ آن فرستاد. حالا شرکت چینی Xiaozhu که در واقع رقیب Airbnb محسوب می‌شود برای بازکردن در خانه تکنولوژی تشخیص چهره را به کار گرفته است. بر اساس گزارش South China Morning Post این اقدام به خاطر حفظ امنیت خانه‌ها انجام گرفته است. اما به نظر می‌رسد احتمالا توسط دولت چین در آینده برای کنترل و مانیتورینگ ورود و خروج افراد از کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت Xiaozhu استارت‌آپی است که روی اشتراک خانه کار می‌کند درست شبیه Airbnb.

جک ما بنیان‌گذار علی بابا که در حال ترک این شرکت است اخیرا در یک راند سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون دلار روی این شرکت سرمایه‌گذاری کرده است. گفته می‌شود که نرم‌افزار تشخیص چهره توسط شرکت علی بابا تولید خواهد شد.شرکت Xiaozhu می‌خواهد این تکنولوژی را به همراه سنسورهای دود و گاز در خانه‌های مشتریانش در شهر Chengdu به کار ببرد. با این تکنولوژی کسانی که خانه‌ها را اجاره می‌کنند از طریق تشخیص چهره قادر به ورود به خانه می‌شوند.هرچند به نظر می‌رسد این موضوع برای امنیت خانه‌های اجاره داده شده به کار گرفته شده اما قطعا در پشت آن دغدغه‌های امنیتی دولت نیز وجود دارد. به کمک توسعه تکنولوژی تشخیص چهره چین، دولت می‌تواند کنترل دقیقی بر روند اجاره کوتاه مدت خانه‌ها و افرادی که در آن اقامت می‌کنند به دست بیاورد. دولت چین اخیرا متهم شده که در ماجرای حمله اینترنتی به هتل‌های ماریوت و به سرقت رفتن اطلاعات مشتریان آن دخالت داشته است.در آن حمله که از آن به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین حملات اینترنتی تاریخ یاد می‌شود ‌‌هکرها به مدت سه سال به دیتابیس رزرو بخش Starwood دسترسی داشتند که شامل هتل‌های شرایتون، w، وستین، Le Meridien،Aloft و St. Regis می‌شد.

منبع:دنیای اقتصاد 

  نظرات

  تحرکات خاموش اینستاگرام
  شرکت ها و برندها
  تحرکات خاموش اینستاگرام
  اینستاگرام در ابتدا اطلاعی در مورد این موضوع نداد اما حالا یک سخنگوی فیس‌بوک به ورج گفته است که این امکان ناشی از یک باگ و اشتباه بوده و قرار نیست برای همه کاربران فعال شود.
    2018-12-29 07:44:58
  Kai ،گجتی برای طراحی
  نوآوری
  Kai ،گجتی برای طراحی
  این دستگاه در کف دست قرار می‌گیرد و می‌تواند تمام قابلیت‌های ماوس را برای فرد فراهم کند.
    2018-12-28 13:37:13
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  بازاریابی و بازارسازی
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  فناوری شبکه گسترده یا WAN نزدیک به سه دهه است که به بخشی جدایی ناپذیر از شرکتهای بزرگ تبدیل شده است و اگر این شرکتها قصد نوسازی و به‌روزرسانی معماری WAN خود را داشته باشند، SD-WAN است که می‌تواند راه‌گشای آنها باشد.
    2018-12-28 13:05:05
  هم گام با تحولات جهان فردا
  فناوریهای برتر
  هم گام با تحولات جهان فردا
  کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد کرده‌اند که پنج تکنولوژی، آینده جهان و شهروندان کشورهای مختلف را با تغییر و تحولات عظیم و قابل‌توجهی روبه‌رو خواهد کرد .
    2018-12-25 17:38:00