سیاست چین در قبال غول‌های فناوری

 

چین در تلاش است که با اعمال قوانین جدید ار قدرت گرفتن بیش از حد چند کمپانی فناوری محدود در بازار این کشور جلوگیری کند.
این کشوربا تشدید دستورالعمل‌های ضد انحصاری خود برای خدمات پرداخت اینترنتی و دیجیتال در حال محاصره مجامع بزرگ فناوری است. به گزارش رویترز قوانین جدید به طور موثر شرکت‌ها را از مجبور کردن فروشندگان به انتخاب از میان برترین کمپانی‌های آنلاین منع می‌کنند.
این دستورالعمل‌ها با هدف گیری کمپانی‌های بزرگ فعال در چین شامل ارائه دهندگان سرویس تجارت الکترونیکی مانند Taobao گروه Alibaba و JD.com و خدمات پرداخت همراه مانند Alipay Ant Group یا WeChat Pay Tencent است. دیده بان رقابت کشور چین مدعی شده است که این قوانین جدید به دنبال گزارش‌های فزاینده‌ای درباره رفتار انحصارگرایانه کمپانی آنلاین ایجاد شده است که چین را درگیر مشکلات مشابه با ایالات متحده در مورد رشد کنترل نشده فناوری‌های بزرگ می‌کند.
قانون گذار همچنین از تعیین قیمت، محدود کردن رقبا و استفاده بی سر و صدا از داده‌ها و مزایای الگوریتم‌های به دست آمده برای بهره برداری از بازار جلوگیری خواهد کرد. در نهایت اداره امور تنظیم بازار چین اعلام کرده است که هدف از این برنامه:« متوقف کردن رفتارهای انحصاری در اقتصاد و محافظت از رقابت عادلانه در بازار است.»
این قوانین پیش نویس قانونی را که در ماه نوامبر صادر شد تقویت می‌کنند و مبنای آن تقویت نظارت گسترده قانون گذار بر بخش فناوری است. تغییر سیاست چین در قبال غول‌های فناوری زمانی مشهور شد که مقامات این کشور به جک ما دستور دادند که برنامه‌های خود برای توسعه یکی از کمپانی‌های وابسته اش را تغییر بدهد.
برخی از نرم‌افزارهای مورد بحث پیش از این از طریق دستورالعمل امضا شده توسط رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ در اوج جنگ تجاری علیه چین در ایالات متحده ممنوع شده اند. همچنین کشور هندوستان نیز در پی اختلافات ارضی با چین در مجموع 59 نرم افزار چینی را مسدود کرد.

منبه:https://www.itna.ir

  نظرات

  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  خلاقیت
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  داوطلبان باید دارای ایده‌ای خلاقانه بوده و به فناوری‌های تأثیرگذار در رابطه با حل چالش‌های افراد مسن و ایجاد تأثیرات مثبت اجتماعی و اقتصادی برای جوامع، علاقه‌مند باشند.
    2021-02-25 06:42:00
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  تازه های فناوری
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  گزارشات نشان می دهد، این سیستم‌ها توانسته‌اند تا وظایفی که پیش از این در طول بازه زمانی چند هفته‌ای انجام می‌دادند ، در بازه زمانی کوتاه چند ساعته به پایان ببرند.
    2021-02-23 10:18:00
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  فناوریهای برتر
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  ام‌ای تی شمار زیادی از کاربری‌های این سیستم را برشمرده است که می‌توان از میان آنها به توانایی ساخت سریع پهپاد‌های بیشتر برای عملیات جستجو و نجات یا تحویل کالا اشاره کرد.
    2021-02-16 10:00:02
  هدیه‌ای به جهانیان
  گوناگون
  هدیه‌ای به جهانیان
  دیدن زمین از فضا تجربه‌ای فوق‌العاده‌ است. تجربه‌ای به نام "اثر نگاه اجمالی"(overview effect) وجود دارد که به معنای واقعی کلمه می‌تواند زندگی‌تان را متحول کند و بیشتر کسانی که به مدار زمین می‌روند آن را تجربه می‌کنند. من هم آن را تجربه کردم.
    2021-02-14 10:48:08
  رونمایی ازمخاطرات پسا کوانتوم
  فناوریهای برتر
  رونمایی ازمخاطرات پسا کوانتوم
  یافته‌های شرکت تِرا کوانتوم تصوری که از غیرقابل شکسته شدن رمزنگاری وجود دارد را بهم می‌ریزد و می تواند پیامدهای بزرگی برای شرکت‌های فناوری مطرح دنیا نظیر گوگل، مایکروسافت و آی.بی.ام داشته باشد.
    2021-02-11 09:32:35
  ارزآوری با ضایعات میوه
  تجربه های موفق
  ارزآوری با ضایعات میوه
  یک گروه از متخصصان جوان و باانگیزه در این مجموعه جمع شده‌اند و مواد دورریز و کم اهمیت مانند ضایعات و هسته میوه را به محصولات ارزشمند صادراتی تبدیل می‌کنند.
    2021-02-10 11:07:43