سلماس،میزبان ایستگاه چهارم

طبق اعلام مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی، شهرستان سلماس میزبان یکی از چهار ایستگاه فضایی اصلی کشور در زمینی به وسعت 40 هکتار خواهد بود.

قاسم جلیلی طی مصاحبه خود اعلام کرد: ساخت ساختمان اداری این پایگاه آغاز شده و این ساختمان تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد. اعتبار 100 میلیارد ریال برای ساخت ساختمان اداری پایگاه فضایی سلماس در نظر گرفته شده است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی در مورد کارکردهای این پایگاه فضایی افزود: ایستگاه فضایی سلماس به عنوان یکی از چهار ایستگاه فضایی کشور (در کنار ایستگاه فضایی امام خمینی، ایستگاه فضایی قم و ایستگاه فضایی چابهار) شناخته خواهد شد و اموری مانند بهره‌برداری و کنترل ماهواره‌های تولید شده همچنین ارائه اطلاعات ماهواره‌ها به شرکت‌‌ها، سازمان‌های بهره‌بردار مانند جهاد کشاورزی و مدیریت بحران و استارتاپ‌های فضایی در این ایستگاه انجام می‌شود.

جلیلی ادامه داد: راه‌اندازی این ایستگاه فضایی قدمی برای توسعه فضاپایه در استان آذربایجان غربی و شهرستان سلماس خواهد بود. این ایستگاه مکانی برای انعقاد قراردادهای پژوهشی فضایی در زمینه‌های مختلف از جمله کاربردی، توسعه‌ای، فناوری علوم فضایی، کشاورزی، مطالعه طراحی و ساخت ماهواره سنجشی و آزمایشگاهی خواهد بود.

وی با بیان اهمیت نقش زیرساخت‌ها در توسعه دانش صنعت فضایی کشور افزود: در حال حاضر ما برای توسعه و پیشرفت در دانش و شکل‌گیری زنجیره صنعت فضایی کشور، به توسعه زیرساخت‌های فضایی نیاز داریم.

سازمان فضایی کشور تاکنون از ایستگاه امام خمینی و شهر قم در فاز اجرایی بهره‌برداری کرده و به زودی ایستگاه‌های سلماس و چابهار به ایستگاه‌های فضایی اصلی کشور اضافه می‌شوند.

شهرستان سلماس در 90 کیلومتری شمال استان آذربایجان غربی و در مجاورت مرز ایران و ترکیه قرار داد. این شهرتان بیش از 200 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع:https://itresan.com

  نظرات

  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  اینترنت
  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  به گفته مقام‌های آمریکایی ،چین با اقتدار فراوانی که در زمینه فناوری به دست آورده است به حدی رسیده است که می تواندبا اشاعه فناوری خود در دنیا به کنترل اینترنت بپردازد.
    2020-08-03 14:26:00
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  کسب و کار
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  با بازگشت اوضاع به شرایط عادی سامسونگی ها،در زندگی روزمره خود می‌توانند به بهترین شکل ممکن از این دستگاه‌ها (در دستان، درون گوش یا روی مچ دست خود) استفاده کنند.”
    2020-07-22 14:07:11
  نسل ششم در ایستگاه اول
  فناوریهای برتر
  نسل ششم در ایستگاه اول
  نسل ششم بایستی از نرخ تبادل داده با حداکثر سرعت 1000 گیگابیت برثانیه (50 برابر سریع‌تر از شبکه 5G) و وقفه هوایی کمتر از 100 میکروثانیه (یک‌دهم وقفه مجاز در شبکه 5G) پشتیبانی نماید.
    2020-07-16 08:24:00
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  فناوریهای برتر
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  با راه‌اندازی بستر توسعه و آزمون نسل پنجم شبکه ارتباطی، امکان مشارکت و حمایت از استارت‌آپ‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و سایر بخش‌های خصوصی برای بهره‌برداری از خدمات آن در لایه‌های مختلف توسعه شبکه، فراهم خواهد شد.
    2020-07-15 16:26:28
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  فناوریهای برتر
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  این ایستگاه مکانی برای انعقاد قراردادهای پژوهشی فضایی در زمینه‌های مختلف از جمله کاربردی، توسعه‌ای، فناوری علوم فضایی، کشاورزی، مطالعه طراحی و ساخت ماهواره سنجشی و آزمایشگاهی خواهد بود.
    2020-07-15 05:34:00
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00