ظرفیت های آموزشی گوگل در عصر کرونا

مدرسه به زودی در برخی از کشورهای دنیا برای خیلی از بچه‌ها شروع می‌شود، ولی ساختار آن با سالهای گذشته متفاوت خواهد بود. برای خیلیها، مدرسه رفتن به معنای ماندن در خانه خواهد بود چرا که موسسات آموزشی با محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری کروناویروس دست به گریبانند.

مدرسه اکنون بیش از همیشه به تکنولوژی و اینترنت وابسته خواهد بود و گوگل، با مجموعه محصولات و قابلیت‌های تحصیلیش، بیش از همیشه مهیای بر آورده کردن نیازهای فزاینده آموزشی است.

 یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آموزش از راه دور، حداقل در کنار فقدان تعامل چهره به چهره بین آموزگار و دانش‌آموز، عدم دسترسی به ابزارها و آزمایشگاه‌های معمول در مدرسه است. با این حال، دانش‌آموزان، با بهره‌گیری از قابلیت AR گوگل لنز و امکانات بینش کامپیوتری، نه تنها می‌توانند در اتاق خانه خودشان به بررسی مولکول‌ها و دیگر اشیاء 3D بپردازند، بلکه همچنین قادر به جستجوی راه‌حل‌هایی برای مسائل ریاضی تنها با گرفتن عکسی از معادله خواهند بود.
همچنین، در پاسخ به نیازهای دانش‌آموزان در هر جایی که باشند، Google Meet قابلیت‌های جدیدی را در ماه‌های آینده ارائه خواهد نمود که مشخصا برای شبیه‌سازی تجربه‌های کلاسی طراحی شده‌اند. در این ابزار، امکان افزودن یک شبکه 7×7 برای جا دادن 49 دانش‌آموز در آن واحد و همچنین تغییر یا مبهم کردن پس زمینه طبق سلیقه کاربران فراهم می‌شود.
همچنین، تحصیل بیشتر به دستگاه‌ها و اسمارتفون‌ها وابسته خواهد شد و تبلت‌ها ممکن است کافی نباشند. کرومبوک‌های گوگل همیشه، علاوه بر کاربردهای سازمانی، برای کاربردهای آموزشی هدفمندسازی شده، و این پلتفرم قابلیت‌های بیشتری برای کمک به دانش‌آموزان، آموزگاران، و والدین دریافت کرده است تا بتوانند خود رابا روندجدید یادگیری  تطابق دهند. به عنوان مثال، اکنون Chromebook App Hub شامل اپ‌های آموزش‌محورتری شده است، از جمله Minecraft: Education Edition؛ همچنین Family Link for Chromebooks که جدیدا عرضه شده به والدین برای مراقبت از فرزندانشان در زمان یادگیری آنلاین کمک خواهد کرد.
این فقط نوک کوه یخ تلاش جدی‌تر گوگل برای محوریت دادن به محصولاتش در دنیای امروز که به طرز فزاینده‌ای به اینترنت وابسته شده است. قابلیت‌های جدید دیگری هم در راه است، از جمله بهبود تجربه موبایلی که برای دانش‌اموزان امکان تحصیل و کار بر روی تکالیفشان حتی از روی گوشیشان را فراهم خواهد آورد.

منبع:ایتنا به نقل از اسلش‌گیر

  نظرات

  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  دانش روز
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  این هفت تن در واقع مالکان شاه کلیدهای اینترنت هستند که با استفاده از آنها می‌توانند تمام اینترنت و وب جهانی را در یک لحظه خاموش کرده، روشن کرده، از کار انداخته و یا آن را به کار اندازند.
    2020-10-23 09:10:00
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  فرادانش
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  سر راجرز پنروز بر این باور است که جهان هستی چندین چرخه مرگ و تولد مجدد را گذرانده است،او می گوید:جهان به بسط خود ادامه خواهد داد تا زمانی که تمام ماده نهایتا تباهیده شود، و یک بیگ‌بنگ دیگر دنیای جدیدی را به وجود خواهد آورد.
    2020-10-13 10:21:00
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  شرکت ها و برندها
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  تسلا به مراتب سریعتر از کل صنعت خودروی برقی جهان رشد می‌کند. به عنوان مثال، 2.1 میلیون خودروی برقی در سال 2019 در سطح جهان فروخته شدند، که تسلا به تنهایی 367500 خودرو در آن سال فروخت.
    2020-10-12 11:56:00
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  انرژی های نو
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  یکی از راهکارهایی که برخی از پژوهشگران برای رفع مشکل باتری‌های امروزی ارائه دادند این است که در این دستگاه‌ها از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کنیم. این راهکار تا حدودی جواب می‌دهد ولی قطعاً راه حل خوبی در بلندمدت نیست.
    2020-10-10 10:54:00
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  فناوریهای برتر
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  نیروی هوایی آمریکاامیدوار است بتواند از این پارچه در کاربری‌های مختلفی از تورنی های پوشیدنی گرفته تا شبکه‌های حمل بار هوشمند و چادرهای با قابلیت خود برپایی استفاده کند.
    2020-10-05 11:26:00
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  فناوریهای برتر
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  دانشمندان با انتشار این گزارش‌ها از تمامی دولت‌های جهان درخواست و تقاضا کرده‌اند که هرچه سریع‌تر اقدامات لازم به منظور جلوگیری از توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G را انجام دهند.
    2020-10-03 09:34:20
  شرایط زندگی درمریخ
  فرادانش
  شرایط زندگی درمریخ
  اگر مردم بخواهند روی مریخ زندگی و کار و رشد و نمو کنند، خانواده‌ای برای خودشان تشکیل دهند و در آنجا بمانند، شاید به مهندسی ژنتیک و سایر فناوریهای پیشرفته نیاز داشته باشیم.
    2020-09-29 10:41:00
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  فناوریهای برتر
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  جو دی‌پیترو، نایب رییس بخش سیستم‌های کشتی و جنگنده‌های کوچک در کمپانی لاکهید گفت:تیم لاکهید مارتین حدود 200 سال تجربه ترکیبی در کشتی‌سازی، یکپارچه‌سازی، اتوماسیون و خودرانی را گرد هم آورده است.
    2020-09-28 09:55:12