ظرفیت های آموزشی گوگل در عصر کرونا

مدرسه به زودی در برخی از کشورهای دنیا برای خیلی از بچه‌ها شروع می‌شود، ولی ساختار آن با سالهای گذشته متفاوت خواهد بود. برای خیلیها، مدرسه رفتن به معنای ماندن در خانه خواهد بود چرا که موسسات آموزشی با محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری کروناویروس دست به گریبانند.

مدرسه اکنون بیش از همیشه به تکنولوژی و اینترنت وابسته خواهد بود و گوگل، با مجموعه محصولات و قابلیت‌های تحصیلیش، بیش از همیشه مهیای بر آورده کردن نیازهای فزاینده آموزشی است.

 یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آموزش از راه دور، حداقل در کنار فقدان تعامل چهره به چهره بین آموزگار و دانش‌آموز، عدم دسترسی به ابزارها و آزمایشگاه‌های معمول در مدرسه است. با این حال، دانش‌آموزان، با بهره‌گیری از قابلیت AR گوگل لنز و امکانات بینش کامپیوتری، نه تنها می‌توانند در اتاق خانه خودشان به بررسی مولکول‌ها و دیگر اشیاء 3D بپردازند، بلکه همچنین قادر به جستجوی راه‌حل‌هایی برای مسائل ریاضی تنها با گرفتن عکسی از معادله خواهند بود.
همچنین، در پاسخ به نیازهای دانش‌آموزان در هر جایی که باشند، Google Meet قابلیت‌های جدیدی را در ماه‌های آینده ارائه خواهد نمود که مشخصا برای شبیه‌سازی تجربه‌های کلاسی طراحی شده‌اند. در این ابزار، امکان افزودن یک شبکه 7×7 برای جا دادن 49 دانش‌آموز در آن واحد و همچنین تغییر یا مبهم کردن پس زمینه طبق سلیقه کاربران فراهم می‌شود.
همچنین، تحصیل بیشتر به دستگاه‌ها و اسمارتفون‌ها وابسته خواهد شد و تبلت‌ها ممکن است کافی نباشند. کرومبوک‌های گوگل همیشه، علاوه بر کاربردهای سازمانی، برای کاربردهای آموزشی هدفمندسازی شده، و این پلتفرم قابلیت‌های بیشتری برای کمک به دانش‌آموزان، آموزگاران، و والدین دریافت کرده است تا بتوانند خود رابا روندجدید یادگیری  تطابق دهند. به عنوان مثال، اکنون Chromebook App Hub شامل اپ‌های آموزش‌محورتری شده است، از جمله Minecraft: Education Edition؛ همچنین Family Link for Chromebooks که جدیدا عرضه شده به والدین برای مراقبت از فرزندانشان در زمان یادگیری آنلاین کمک خواهد کرد.
این فقط نوک کوه یخ تلاش جدی‌تر گوگل برای محوریت دادن به محصولاتش در دنیای امروز که به طرز فزاینده‌ای به اینترنت وابسته شده است. قابلیت‌های جدید دیگری هم در راه است، از جمله بهبود تجربه موبایلی که برای دانش‌اموزان امکان تحصیل و کار بر روی تکالیفشان حتی از روی گوشیشان را فراهم خواهد آورد.

منبع:ایتنا به نقل از اسلش‌گیر

  نظرات

  سیستم‌عامل Hongmeng OS 2.0 رونمایی شد
  بازاریابی و بازارسازی
  سیستم‌عامل Hongmeng OS 2.0 رونمایی شد
  وانگ چنگ‌لو؛ رئیس دپارتمان نرم‌افزاری هواوی:امروزه ما برای پیشی گرفتن در زمینه ساخت اکوسیستم مبتنی بر تلفن‌همراه و حوزه صنعت ارتباطات به فرصتی فوق‌العاده دست یافته‌ایم وچشم‌اندازهای بسیار بزرگی پیش روی ما قرار دارند.”
    2020-09-14 12:15:05
  گامی رو به جلو درموسسه RMIT
  تازه های فناوری
  گامی رو به جلو درموسسه RMIT
  این پوست مصنوعی با استفاده از یک لایه الکترونیکی نازک تولید شده است. این لایه مجهز به سنسورهای سنجش فشار، پوشش‌های واکنش‌دهنده به دما و یک سلول حافظه شبه مغز است.
    2020-09-07 10:54:54
  سامسونگ دیگرلاف نمی زند
  شرکت ها و برندها
  سامسونگ دیگرلاف نمی زند
  این فناوری جدید نه‌تنها موجب برتری سامسونگ نسبت به سایر رقبای خود در این صنعت می‌شود بلکه "مانع اصلی توسعه" در مقیاس‌گذاری رم را نیز برطرف می‌کند
    2020-09-06 13:14:51
  هوشمند سازی مدارس سرعت می گیرد
  تازه های کسب و کار
  هوشمند سازی مدارس سرعت می گیرد
  ما برای تشویق کسب و کارها و استارتاپ‌ها به جهت ورود به حوزه خدمات و محتوای آموزشی، اعطای وام را در اولویت قرار داده‌ایم. همچنین اختصاص فضای کاری مشترک نیز برای رشد و شکوفایی شرکت‌های نوپا در دستور کار قرار گرفته است.
    2020-09-04 11:23:36
  جایگاه ایران درحکمرانی برفضای مجازی
  فناوریهای برتر
  جایگاه ایران درحکمرانی برفضای مجازی
  باتوسعه پروژه‌هایی که با مفهوم اینترنت بدون مرز توسط اسپیس ایکس، آمازون و گوگل طراحی شده و نیز سرویس‌های جدید نسل‌های آینده تلفن همراه، دیگرامکان "رگولاتوری" روی اینترنت وجود نخواهد داشت.
    2020-09-01 15:13:53
  رشدسرمایه گذاری در حوزه"هوش مصنوعی"
  فناوریهای برتر
  رشدسرمایه گذاری در حوزه"هوش مصنوعی"
  آمریکا مدعی ساخت اینترنت کوانتومی و تبدیل شدن به یک ابرقدرت فنی است. بررسی‌های مؤسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می‌دهد صرف هزینه در حوزه هوش مصنوعی در منطقه خاورمیانه و آفریقا نیزدر سال ۲۰۲۰ رشد چشمگیری خواهد داشت.
    2020-08-26 09:54:00
  دانشمندان علیه دانشمندان
  دانش روز
  دانشمندان علیه دانشمندان
  همین نگرانی‌ها ۲۳۰ دانشمند از ۴۰ کشور جهان را بر آن داشت که بیانیه‌ای مشترک در مورد تبعات انسانی و زیست محیطی توسعه این تکنولوژی منتشر کنند.
    2020-08-24 10:17:23
  نسل جدید نمایشگرها
  نوآوری
  نسل جدید نمایشگرها
  این نمایشگرها را می‌توان در بخش‌های تجاری مختلف مانند پنجره‌های بزرگ مغازه‌ها یا نمای خارجی ساختمان و همچنین نمایشگاه‌ها استفاده کرد.
    2020-08-23 11:09:18