تکنولوژی در تملک مک دونالد

مک‌دونالد با هوش مصنوعی قابلیت‌های جدید پشت پرده را برای طرح‌ریزی تقاضا وارد عمل می‌کند.این شرکت بابهره گیری از این سیستم خودکار که پیشنهاد لحظه‌ای منو را بر مبنای روندهای مورد نظر و سفارش‌های مصرف‌کنندگان ارائه می‌کند شخصی‌سازی خدمات را وارد سطحی جدید کرده است. این تکنولوژی  در حالی که تجربه مشتری را ارتقاء خواهد داد، محرک انعطاف‌پذیری بیشتر و پاسخ‌دهی سریع زنجیره تامین نیز خواهد بود.

 ابر شرکت دنیای رستوران‌ها در ماه مارس اعلام کرد که یک شرکت خاورمیانه‌ای به نام Dynamic Yield را، که نرم‌افزار شخصی‌سازی تولید می‌کند، به تملک در می‌آورد. این غول بازار فست‌فودها در بیانیه‌ای اعلام کرد که منوهای سفارش غذا بدون پیاده شدن از خودرو (drive-thru) بر اساس ساعت ،روز، آب و هوا، ترافیک فعلی رستوران و آیتم‌های پرطرفدار لحظه‌ای، متغیر خواهند بود.این منوها به طور دینامیک با ارائه سفارشها توسط مشتریان تغییر خواهند کرد.
 
سفارش دادن یک Big Mac می‌تواند نشانه این باشد که یک وعده غذایی ترکیبی (combo meal) و یک میلک‌شِیک سفارش داده خواهد شد؛ یا مثلا به طور معمول همراه با سفارش یک سالاد یک بطری آب هم سفارش داده می‌شود.  
 
مک‌دونالدز این مفهوم را در چند مکان در سال 2018 تست کرد و در سال جاری،آن را علاوه بر کیوسک‌ها و اپ مک‌دونالد، در بیشتر رستوران‌های درایو-ترو در آمریکا نیز عرضه خواهد کرد.
 
استیو ایستربوک، مدیرعامل مک‌دونالدز، در بیانیه‌ای گفت: «با این تملک، ما هم توانائیمان برای افزایش نقشی که تکنولوژی و داده‌ها در آینده ما ایفا خواهند کرد و هم سرعت توانائیمان در پیاده‌سازی هدفمان در ایجاد تجربیات شخصی‌شده‌تر برای مشتریانمان را بسط خواهیم داد».
 
برخورداری از امکان استفاده از چنین داده‌هایی در زنجیره تامین بسیار می‌تواند مفید واقع شود، این را احسان ارجمند، استادیار سیستم‌های اطلاعاتی و تحلیلی در دانشگاه اوهایو می‌گوید.
 
ارجمند به Supply Chain Dive گفت: «این کار امکان شکل دهی یک زنجیره تامین یکپارچه را فراهم می‌آورد که از تصمیمات مشتریان شروع می‌شود و تا تصمیمات عملیاتی، استراتژی و تاکتیکی ادامه می‌یابد. به این ترتیب هدف کاهش هزینه‌های عملیاتی، کاهش فروش از دست رفته و بهبود طرح ریزی محقق می‌شود».

منبع: ایتنا به نقل از سیودایو، Golden Arches 

  نظرات

  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  اینترنت
  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  به گفته مقام‌های آمریکایی ،چین با اقتدار فراوانی که در زمینه فناوری به دست آورده است به حدی رسیده است که می تواندبا اشاعه فناوری خود در دنیا به کنترل اینترنت بپردازد.
    2020-08-03 14:26:00
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  کسب و کار
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  با بازگشت اوضاع به شرایط عادی سامسونگی ها،در زندگی روزمره خود می‌توانند به بهترین شکل ممکن از این دستگاه‌ها (در دستان، درون گوش یا روی مچ دست خود) استفاده کنند.”
    2020-07-22 14:07:11
  نسل ششم در ایستگاه اول
  فناوریهای برتر
  نسل ششم در ایستگاه اول
  نسل ششم بایستی از نرخ تبادل داده با حداکثر سرعت 1000 گیگابیت برثانیه (50 برابر سریع‌تر از شبکه 5G) و وقفه هوایی کمتر از 100 میکروثانیه (یک‌دهم وقفه مجاز در شبکه 5G) پشتیبانی نماید.
    2020-07-16 08:24:00
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  فناوریهای برتر
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  با راه‌اندازی بستر توسعه و آزمون نسل پنجم شبکه ارتباطی، امکان مشارکت و حمایت از استارت‌آپ‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و سایر بخش‌های خصوصی برای بهره‌برداری از خدمات آن در لایه‌های مختلف توسعه شبکه، فراهم خواهد شد.
    2020-07-15 16:26:28
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  فناوریهای برتر
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  این ایستگاه مکانی برای انعقاد قراردادهای پژوهشی فضایی در زمینه‌های مختلف از جمله کاربردی، توسعه‌ای، فناوری علوم فضایی، کشاورزی، مطالعه طراحی و ساخت ماهواره سنجشی و آزمایشگاهی خواهد بود.
    2020-07-15 05:34:00
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00