تکنولوژی در تملک مک دونالد

مک‌دونالد با هوش مصنوعی قابلیت‌های جدید پشت پرده را برای طرح‌ریزی تقاضا وارد عمل می‌کند.این شرکت بابهره گیری از این سیستم خودکار که پیشنهاد لحظه‌ای منو را بر مبنای روندهای مورد نظر و سفارش‌های مصرف‌کنندگان ارائه می‌کند شخصی‌سازی خدمات را وارد سطحی جدید کرده است. این تکنولوژی  در حالی که تجربه مشتری را ارتقاء خواهد داد، محرک انعطاف‌پذیری بیشتر و پاسخ‌دهی سریع زنجیره تامین نیز خواهد بود.

 ابر شرکت دنیای رستوران‌ها در ماه مارس اعلام کرد که یک شرکت خاورمیانه‌ای به نام Dynamic Yield را، که نرم‌افزار شخصی‌سازی تولید می‌کند، به تملک در می‌آورد. این غول بازار فست‌فودها در بیانیه‌ای اعلام کرد که منوهای سفارش غذا بدون پیاده شدن از خودرو (drive-thru) بر اساس ساعت ،روز، آب و هوا، ترافیک فعلی رستوران و آیتم‌های پرطرفدار لحظه‌ای، متغیر خواهند بود.این منوها به طور دینامیک با ارائه سفارشها توسط مشتریان تغییر خواهند کرد.
 
سفارش دادن یک Big Mac می‌تواند نشانه این باشد که یک وعده غذایی ترکیبی (combo meal) و یک میلک‌شِیک سفارش داده خواهد شد؛ یا مثلا به طور معمول همراه با سفارش یک سالاد یک بطری آب هم سفارش داده می‌شود.  
 
مک‌دونالدز این مفهوم را در چند مکان در سال 2018 تست کرد و در سال جاری،آن را علاوه بر کیوسک‌ها و اپ مک‌دونالد، در بیشتر رستوران‌های درایو-ترو در آمریکا نیز عرضه خواهد کرد.
 
استیو ایستربوک، مدیرعامل مک‌دونالدز، در بیانیه‌ای گفت: «با این تملک، ما هم توانائیمان برای افزایش نقشی که تکنولوژی و داده‌ها در آینده ما ایفا خواهند کرد و هم سرعت توانائیمان در پیاده‌سازی هدفمان در ایجاد تجربیات شخصی‌شده‌تر برای مشتریانمان را بسط خواهیم داد».
 
برخورداری از امکان استفاده از چنین داده‌هایی در زنجیره تامین بسیار می‌تواند مفید واقع شود، این را احسان ارجمند، استادیار سیستم‌های اطلاعاتی و تحلیلی در دانشگاه اوهایو می‌گوید.
 
ارجمند به Supply Chain Dive گفت: «این کار امکان شکل دهی یک زنجیره تامین یکپارچه را فراهم می‌آورد که از تصمیمات مشتریان شروع می‌شود و تا تصمیمات عملیاتی، استراتژی و تاکتیکی ادامه می‌یابد. به این ترتیب هدف کاهش هزینه‌های عملیاتی، کاهش فروش از دست رفته و بهبود طرح ریزی محقق می‌شود».

منبع: ایتنا به نقل از سیودایو، Golden Arches 

  نظرات

  قراردادی برای "وب"
  اینترنت
  قراردادی برای "وب"
  تیم برنرز لی مخترع "وب"از دولت ها، شرکت ها و مردم خواسته به این برنامه عمل کنند.اومی گوید: قدرت وب زندگی مردم را دگرگون می کند. اما اگر اکنون وارد عمل نشویم و از سواستفاده از وب جلوگیری نکنیم در معرض خطر قرار می گیریم.
    2019-11-26 09:04:56
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  اینترنت
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  باراک اوباما که به‌طور زنده برای رویداد Dreamforce 2019 در سان‌فرانسیسکو آمریکا سخنرانی می‌کرد، از دست‌اندرکاران صنعت تکنولوژی دنیا درخواست کرده که...
    2019-11-23 08:55:46
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  فناوریهای برتر
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  ما به‌عنوان مهندسانی که در زمینه بازآفرینی زیستی فعالیت می‌کنیم؛ همواره ساختار زیستی فوق‌العاده بدن انسان را تحسین نموده و می‌دانیم ،نزدیک شدن تدریجی به ماهیت حقیقی این ساختار در طبیعت، پدیده‌ای شگفت‌آور و در عین‌حال مسرت‌بخش است.
    2019-11-10 10:59:56
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  فناوریهای برتر
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  در سال 2021، پلتفرم موبایلی اسنپ‌دراگون 875 توسط کمپانی TSMC تولید شده و به احتمال فراوان نخستین تراشه 5 نانومتری به‌کارگیری شده در هندست‌های اندرویدی به‌شمار خواهد رفت.
    2019-10-30 10:11:08
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  تازه های فناوری
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  برخی شرکت های بزرگ فناوری و رسانه ای هم برای پیشبرد این طرح با فیس بوک همکاری می کنند که از جمله آنها می توان به مایکروسافت، دانشگاه ام آی تی، نیویورک تایمز و دانشگاه آکسفورد اشاره کرد.
    2019-10-23 10:20:40
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوریهای برتر
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوری 5G می‌تواند آینده زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار بدهد و تحولات زیادی در زمینه‌های مختلف برای این فناوری تعریف شده است.
    2019-10-20 09:16:05
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  کلینیک سلامت
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  سالیانه افراد زیادی به دلیل عدم تزریق به موقع خون و فرآورده های خونی جانشان را از دست می دهند.با کمک این ابداع جدید پژوهشگران می توان از این نوع رخدادهای ناگوار جلوگیری کرد.
    2019-10-05 08:28:40
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  واقعیت افزوده
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  در حال حاضر صدها کارمند فیس‌بوک در حال کار روی این پروژه هستند و تلاش می‌کنند که در سریع‌ترین زمان ممکن محصول مذکور را وارد بازار کنند.
    2019-09-29 11:17:45