تکنولوژی در تملک مک دونالد

مک‌دونالد با هوش مصنوعی قابلیت‌های جدید پشت پرده را برای طرح‌ریزی تقاضا وارد عمل می‌کند.این شرکت بابهره گیری از این سیستم خودکار که پیشنهاد لحظه‌ای منو را بر مبنای روندهای مورد نظر و سفارش‌های مصرف‌کنندگان ارائه می‌کند شخصی‌سازی خدمات را وارد سطحی جدید کرده است. این تکنولوژی  در حالی که تجربه مشتری را ارتقاء خواهد داد، محرک انعطاف‌پذیری بیشتر و پاسخ‌دهی سریع زنجیره تامین نیز خواهد بود.

 ابر شرکت دنیای رستوران‌ها در ماه مارس اعلام کرد که یک شرکت خاورمیانه‌ای به نام Dynamic Yield را، که نرم‌افزار شخصی‌سازی تولید می‌کند، به تملک در می‌آورد. این غول بازار فست‌فودها در بیانیه‌ای اعلام کرد که منوهای سفارش غذا بدون پیاده شدن از خودرو (drive-thru) بر اساس ساعت ،روز، آب و هوا، ترافیک فعلی رستوران و آیتم‌های پرطرفدار لحظه‌ای، متغیر خواهند بود.این منوها به طور دینامیک با ارائه سفارشها توسط مشتریان تغییر خواهند کرد.
 
سفارش دادن یک Big Mac می‌تواند نشانه این باشد که یک وعده غذایی ترکیبی (combo meal) و یک میلک‌شِیک سفارش داده خواهد شد؛ یا مثلا به طور معمول همراه با سفارش یک سالاد یک بطری آب هم سفارش داده می‌شود.  
 
مک‌دونالدز این مفهوم را در چند مکان در سال 2018 تست کرد و در سال جاری،آن را علاوه بر کیوسک‌ها و اپ مک‌دونالد، در بیشتر رستوران‌های درایو-ترو در آمریکا نیز عرضه خواهد کرد.
 
استیو ایستربوک، مدیرعامل مک‌دونالدز، در بیانیه‌ای گفت: «با این تملک، ما هم توانائیمان برای افزایش نقشی که تکنولوژی و داده‌ها در آینده ما ایفا خواهند کرد و هم سرعت توانائیمان در پیاده‌سازی هدفمان در ایجاد تجربیات شخصی‌شده‌تر برای مشتریانمان را بسط خواهیم داد».
 
برخورداری از امکان استفاده از چنین داده‌هایی در زنجیره تامین بسیار می‌تواند مفید واقع شود، این را احسان ارجمند، استادیار سیستم‌های اطلاعاتی و تحلیلی در دانشگاه اوهایو می‌گوید.
 
ارجمند به Supply Chain Dive گفت: «این کار امکان شکل دهی یک زنجیره تامین یکپارچه را فراهم می‌آورد که از تصمیمات مشتریان شروع می‌شود و تا تصمیمات عملیاتی، استراتژی و تاکتیکی ادامه می‌یابد. به این ترتیب هدف کاهش هزینه‌های عملیاتی، کاهش فروش از دست رفته و بهبود طرح ریزی محقق می‌شود».

منبع: ایتنا به نقل از سیودایو، Golden Arches 

  نظرات

  حذف کاغذ در الکامپ
  تازه های فناوری
  حذف کاغذ در الکامپ
  بیست و پنجمین دوره نمایشگاه الکامپ از 27 تا 30 تیرماه امسال، برای پنجمین سال متوالی به تولیت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار خواهد شد.
    2019-07-15 14:59:35
  سیری در دنیای رمز ارزها
  اقتصاد
  سیری در دنیای رمز ارزها
  بیش از دو هزار ارز مختلف در دنیا وجود دارد که البته تعداد آن‌هایی که مورد معامله قرار می‌گیرند بسیار کم‌تر بوده و مشهورهای این بازار پایین‌تر از 100 عدد هستند.
    2019-07-04 06:19:34
  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  اقتصاد
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  درگیری چند هفته اخیر چین و آمریکا نشانگر آغاز یک جنگ سرد جدید با محوریت فناوری است که در آینده نزدیک اتحادها و ائتلاف‌هایی در میان کشورهای جهان این جنگ تازه را جدی تر و نفس گیر تر خواهد کرد.
    2019-06-07 09:34:12
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد هوشمند در این دوره و این دولت به پایان نمی‌رسد. اما وظیفه من به عنوان وزیر اقتصاد آن است که این افق را باز کنم و فضا را برای تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی فراهم کنم. در این راه دست همه نخبگان و مجریان و اندیشمندان را می‌فشارم.
    2019-06-01 08:57:51
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  اقتصاد
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی می‌شودپریستون مک آفی – اقتصاد دا ن
    2019-05-29 10:49:08
  تحریم اپل؟
  اقتصاد
  تحریم اپل؟
  کارشناسان اقتصادی می‌گویند چین با جمعیت انبوه و اقتصاد پیشرفته اش کاملاً در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند از اپل آمریکایی که سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است، انتقام بگیرد.
    2019-05-26 10:06:35
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38