ذخیره‌سازی 1 پتابایت داده روی حافظه 18 ترابایتی

 

مراسم افتتاحیه کنفرانس Datasphere 2020 شرکت سیگیت فرصت مناسبی را در اختیار غول تولیدکننده حافظه‌های ذخیره‌سازی قرار داد تا این کمپانی بتواند از برخی محصولات جدید و فناوری‌های جالب‌توجه رونمایی کند. همچنین در این مراسم شرکت سیگیت خبر مهمی را موردتائید قرار داد: حجیم‌ترین درایو هارد دیسک دنیا با نام +Exos 20 در دسامبر سال 2020 عرضه خواهد شد. این هارد دیسک اینترنال نخستین درایوی است که با فناوری HAMR (که ظرفیت حافظه را افزایش می‌دهد) و تکنولوژی محرک MACH2 روانه بازار می‌شود. این فناوری با هدف حفظ سطح کیفی خدمات (SLA) در حافظه‌هایی با حداکثر ظرفیت 50 ترابایت طراحی شده است.

دکتر دیو موزلی؛ مدیرعامل شرکت سیگیت 2 اسلاید جالب‌توجه را به معرض نمایش گذاشت. یکی از این اسلایدها نشان می‌دهد که ذخیره‌سازی 1 پتابایت داده روی حافظه 18 ترابایتی در مقایسه با هارد درایوهای 8 ترابایتی موجب صرفه‌جویی حدودا 33 درصدی در هزینه تمام شده برای مشتری (TCO) خواهد شد. اسلاید دوم به مقایسه هزینه نسبی ذخیره‌سازی هر پتابایت داده روی هارد دیسک‌های 20 و 50 ترابایتی مجهز به فناوری HAMR می‌پردازد. محتوای این اسلاید نشان داد که به‌کارگیری سریع و مداوم هارد دیسک‌هایی با بالاترین ظرفیت ممکن در سیستم‌هایی با مقیاس فوق‌العاده بالا (Hyper Scale) به کاهش پایدار هزینه‌های آن‌ها کمک خواهد کرد.

با وجود چنین ذهنیتی شرکت سیگیت از پلتفرم ذخیره‌سازی نرم‌افزاری متن‌باز خود موسوم به CORTX با قابلیت پشتیبانی از حافظه‌های S3 Compatible و همچنین یک معماری مرجع با نام Lyve Drive rack رونمایی کرد. این معماری از حداکثر 106 عدد درایو (یا 2.12 پتابایت حافظه) در هر گره از رک پشتیبانی می‌کند.

در اوایل ماه جاری هر 2 کمپانی سیگیت و وسترن دیجیتال درایوهای هارد دیسک 18 ترابایتی خود مبتنی بر فناوری‌های CMR و PMR را عرضه کردند. یقینا جالب خواهد بود که ببینیم آیا کمپانی متخصص در زمینه پشتیبان‌گیری ابری با نام BackBlaze برای سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری خود از این درایوهای جدید با ظرفیت بالا استفاده خواهد کرد یا خیر. این پدیده کارآیی و قابلیت اعتمادپذیری درایوهای مذکور را نشان خواهد داد.

منبع:https://itresan.com

  نظرات

  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  دانش روز
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  این هفت تن در واقع مالکان شاه کلیدهای اینترنت هستند که با استفاده از آنها می‌توانند تمام اینترنت و وب جهانی را در یک لحظه خاموش کرده، روشن کرده، از کار انداخته و یا آن را به کار اندازند.
    2020-10-23 09:10:00
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  فرادانش
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  سر راجرز پنروز بر این باور است که جهان هستی چندین چرخه مرگ و تولد مجدد را گذرانده است،او می گوید:جهان به بسط خود ادامه خواهد داد تا زمانی که تمام ماده نهایتا تباهیده شود، و یک بیگ‌بنگ دیگر دنیای جدیدی را به وجود خواهد آورد.
    2020-10-13 10:21:00
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  شرکت ها و برندها
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  تسلا به مراتب سریعتر از کل صنعت خودروی برقی جهان رشد می‌کند. به عنوان مثال، 2.1 میلیون خودروی برقی در سال 2019 در سطح جهان فروخته شدند، که تسلا به تنهایی 367500 خودرو در آن سال فروخت.
    2020-10-12 11:56:00
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  انرژی های نو
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  یکی از راهکارهایی که برخی از پژوهشگران برای رفع مشکل باتری‌های امروزی ارائه دادند این است که در این دستگاه‌ها از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کنیم. این راهکار تا حدودی جواب می‌دهد ولی قطعاً راه حل خوبی در بلندمدت نیست.
    2020-10-10 10:54:00
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  فناوریهای برتر
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  نیروی هوایی آمریکاامیدوار است بتواند از این پارچه در کاربری‌های مختلفی از تورنی های پوشیدنی گرفته تا شبکه‌های حمل بار هوشمند و چادرهای با قابلیت خود برپایی استفاده کند.
    2020-10-05 11:26:00
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  فناوریهای برتر
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  دانشمندان با انتشار این گزارش‌ها از تمامی دولت‌های جهان درخواست و تقاضا کرده‌اند که هرچه سریع‌تر اقدامات لازم به منظور جلوگیری از توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G را انجام دهند.
    2020-10-03 09:34:20
  شرایط زندگی درمریخ
  فرادانش
  شرایط زندگی درمریخ
  اگر مردم بخواهند روی مریخ زندگی و کار و رشد و نمو کنند، خانواده‌ای برای خودشان تشکیل دهند و در آنجا بمانند، شاید به مهندسی ژنتیک و سایر فناوریهای پیشرفته نیاز داشته باشیم.
    2020-09-29 10:41:00
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  فناوریهای برتر
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  جو دی‌پیترو، نایب رییس بخش سیستم‌های کشتی و جنگنده‌های کوچک در کمپانی لاکهید گفت:تیم لاکهید مارتین حدود 200 سال تجربه ترکیبی در کشتی‌سازی، یکپارچه‌سازی، اتوماسیون و خودرانی را گرد هم آورده است.
    2020-09-28 09:55:12