سیستم‌عامل Hongmeng OS 2.0 رونمایی شد

 

کنفرانس توسعه‌دهندگان سال 2020 شرکت هواوی طی روز 10 سپتامبر (20 شهریورماه) در شهر Songshan Lake واقع در ایالت Dongguan چین برگزار شد. در جریان این مراسم از سیستم‌عامل Hongmeng OS 2.0 و کد متن‌باز آن برای توسعه‌دهندگان رسما رونمایی شد.

پس از برگزاری رویداد فوق وانگ چنگ‌لو؛ رئیس دپارتمان نرم افزاری هواوی طی مصاحبه‌ای با رسانه‌ها اعلام کرد که به سیستم‌عامل Hongmeng OS 2.0 بسیار اطمینان دارد. وی در اظهاراتی خاطرنشان کرد: “اگر توسعه‌دهندگان چینی و هواوی با همکاری یکدیگر موفق به ساخت اکوسیستم HarmonyOS شده‌اند؛ در این‌صورت آینده صنعت موبایل در 20 سال آتی بایستی متعلق به کشور چین باشد. امروزه ما برای پیشی گرفتن در زمینه ساخت اکوسیستم مبتنی بر تلفن‌همراه و حوزه صنعت ارتباطات به فرصتی فوق‌العاده دست یافته‌ایم. بنابراین اکنون چشم‌اندازهای بسیار بزرگی پیش روی ما قرار دارند.”

بر اساس گزارشات مخابره شده رابط کاربری EMUI 11 هواوی با سیستم‌عامل HarmonyOS به شکلی عمیق ادغام خواهد شد. بدین‌ترتیب برای نخستین بار شاهد ادغام سیستم EMUI با HarmonyOS خواهیم بود. وانگ چنگ‌لو ادعا می‌کند که ارتقاء رابط EMUI ویژه اندروید با سیستم HarmonyOS به شکلی یکپارچه و بدون مشکلات فراوان انجام می‌شود. وی گفت: “ما اطمینان داریم که سیستم HarmonyOS واقعی تجربه متفاوتی را برای کاربران رقم خواهد زد. این موضوع برای ما بسیار حائز اهمیت است.”

اظهارات وانگ چنگ‌لو پیرامون HarmonyOS

وانگ چنگ‌لو اعلام کرد که سیستم Hongmeng نه‌تنها در ماژول‌های سخت افزاری مختلف بلکه در دستگاه‌های پراکنده یا منفصل نیز به‌کار گرفته می‌شود. همچنین مشخصه اصلی Hongmeng در بعد فنی جداسازی ماژول‌های سخت‌افزاری از درایورهای نرم‌افزاری بنیادین است. این سیستم معادل کامپیوترهای ویندوزی است که همگان از آن‌ها استفاده می‌کنند. بسیاری از شرکت‌ها اقدام به تولید دستگاه‌های چاپگر می‌کنند؛ اما میان آن‌ها و مایکروسافت هیچ‌گونه تعامل فنی وجود ندارد. این دستگاه‌ها صرفا نیازمند یک درایور مطابق با پروتکل معماری درایوری مایکروسافت هستند. در خصوص سیستم Hongmeng هواوی نیز همین اصل برقرار است. ما 15 گونه مختلف از ماژول‌ها را تفکیک می‌کنیم. این سیستم یک درایور سطح پایین است؛ لذا همانند یک دستگاه ایزوله شده به‌نظر نمی‌رسد. به‌عنوان مثال چنان‌چه تلفن‌همراه و میکروفون از طریق سیستم HarmonyOS به یکدیگر متصل شوند؛ در این‌صورت میکروفون توسط سیستم به‌عنوان یک ماژول شناسایی می‌شود. در واقع گوشی‌های موبایل همواره می‌توانند به ماژول‌های مختلفی متصل شوند. این موضوع بزرگترین وجه تمایز سیستم ما به‌شمار می‌رود.

وانگ چنگ‌لو در ادامه گفت: “مصرف‌کنندگان با 2 روش مختلف می‌توانند از منابع سخت‌افزاری جدیدا متصل شده بهره‌برداری نمایند. نخستین مورد اینکه شما شخصا می‌توانید این روش را انتخاب کنید. به‌عنوان مثال هنگام انتخاب دوربین‌های جلویی و پشتی گوشی موبایل شما می‌توانید این‌کار را با یک کلیک انجام دهید. روش دوم اینکه سیستم به شما یادآوری می‌کند تا از مناسب‌ترین تجهیزات استفاده کنید. این پیشنهاد بر اساس سناریوی برنامه ارائه می‌شود. سیستم به‌طور خودکار ماژول‌های پیشنهادی را برنامه‌ریزی می‌کند.”

منبع:https://www.shahrekhabar.com

  نظرات

  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  دانش روز
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  این هفت تن در واقع مالکان شاه کلیدهای اینترنت هستند که با استفاده از آنها می‌توانند تمام اینترنت و وب جهانی را در یک لحظه خاموش کرده، روشن کرده، از کار انداخته و یا آن را به کار اندازند.
    2020-10-23 09:10:00
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  فرادانش
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  سر راجرز پنروز بر این باور است که جهان هستی چندین چرخه مرگ و تولد مجدد را گذرانده است،او می گوید:جهان به بسط خود ادامه خواهد داد تا زمانی که تمام ماده نهایتا تباهیده شود، و یک بیگ‌بنگ دیگر دنیای جدیدی را به وجود خواهد آورد.
    2020-10-13 10:21:00
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  شرکت ها و برندها
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  تسلا به مراتب سریعتر از کل صنعت خودروی برقی جهان رشد می‌کند. به عنوان مثال، 2.1 میلیون خودروی برقی در سال 2019 در سطح جهان فروخته شدند، که تسلا به تنهایی 367500 خودرو در آن سال فروخت.
    2020-10-12 11:56:00
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  انرژی های نو
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  یکی از راهکارهایی که برخی از پژوهشگران برای رفع مشکل باتری‌های امروزی ارائه دادند این است که در این دستگاه‌ها از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کنیم. این راهکار تا حدودی جواب می‌دهد ولی قطعاً راه حل خوبی در بلندمدت نیست.
    2020-10-10 10:54:00
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  فناوریهای برتر
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  نیروی هوایی آمریکاامیدوار است بتواند از این پارچه در کاربری‌های مختلفی از تورنی های پوشیدنی گرفته تا شبکه‌های حمل بار هوشمند و چادرهای با قابلیت خود برپایی استفاده کند.
    2020-10-05 11:26:00
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  فناوریهای برتر
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  دانشمندان با انتشار این گزارش‌ها از تمامی دولت‌های جهان درخواست و تقاضا کرده‌اند که هرچه سریع‌تر اقدامات لازم به منظور جلوگیری از توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G را انجام دهند.
    2020-10-03 09:34:20
  شرایط زندگی درمریخ
  فرادانش
  شرایط زندگی درمریخ
  اگر مردم بخواهند روی مریخ زندگی و کار و رشد و نمو کنند، خانواده‌ای برای خودشان تشکیل دهند و در آنجا بمانند، شاید به مهندسی ژنتیک و سایر فناوریهای پیشرفته نیاز داشته باشیم.
    2020-09-29 10:41:00
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  فناوریهای برتر
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  جو دی‌پیترو، نایب رییس بخش سیستم‌های کشتی و جنگنده‌های کوچک در کمپانی لاکهید گفت:تیم لاکهید مارتین حدود 200 سال تجربه ترکیبی در کشتی‌سازی، یکپارچه‌سازی، اتوماسیون و خودرانی را گرد هم آورده است.
    2020-09-28 09:55:12