در استفاده ازگوشی‌های هوشمند وان‌پلاس ، هوشمندانه عمل کنید

 یک مهندس نرم افزار مستقر در انگلستان گزارش داد که گوشی‌های هوشمند وان‌پلاس با استفاده از سیستم عامل اکسیژن مبتنی بر اندروید این شرکت، حجم قابل توجهی از اطلاعات فعالیت کاربران را بدون مجوز جمع آوری می‌کنند.

در اوایل سال جاری میلادی، مهندس کریستوفر مور فهمید که گوشی وان‌پلاس 2 او، حجم زیادی از اطلاعات مربوط به فعالیت وی را به خدمات وب آمازون (اِی.دبلیو.اس) ارسال می‌کند.
در بین این داده‌ها، اطلاعاتی مانند شماره تلفن، شناسه بین المللی تجهیزات موبایل (IMEI)، آدرس مک، نام شبکه موبایل و شماره سریال دستگاه وجود داشت.
شرکت وان‌پلاس که در چین قرار دارد، طی بیانیه‌ای که در اختیار چندین رسانه قرار گرفت، اعلام کرد که دو جریان تجزیه و تحلیل را به شیوه‌ای ایمن از دستگاه‌های کاربران منتقل می‌کند و مقصود آن، ارائه پشتیبانی بهتر و مطابقت دقیق نرم‌افزار با رفتار کاربر است.
یکی از جریان‌ها را می‌توان از طریق تنظیمات غیرفعال کرد، ولی قطع کردن جریان دوم، نیازمند اتصال گوشی به کامپیوتر شخصی و غیرفعال کردن بسته نرم‌افزاری است.
مور در ماه ژوئن در وبلاگ امنیتی و فناوری خود مطالبی نوشت و در آن مطالب، ترافیکی را از گوشی خود کشف کرد که به یک دامنه ناآشنا متصل بود.
به گزارش ایتنا این دامنه open.oneplus.net بود و نشان می‌داد که مقصد آن سرور اِی.دبلیو.اس در منطقه شرقی آمریکا است. وی با بررسی بیشتر این دامنه، دانست اطلاعاتی که منتقل می‌شود، شامل اطلاعات قابل شناسایی شخصی در مورد گوشی او، اپلیکیشن‌های ویژه و فعالیت‌هایی که وی انجام می‌دهد.
وی از طریق حساب توییتر وان‌پلاس درخواست پشتیبانی کرد، ولی فقط مسیر عیب‌یابی به وی پیشنهاد شد و پس از آن دیگر هیچ پاسخی دریافت نکرد. مور، مطالب مشابهی را در انجمن‌های کاربری آنلاین ردیت و وان‌پلاس مشاهده کرده است ولی نتوانست راهی بیابد که جمع‌آوری داده از گوشی خودش را به صورت دائمی متوقف کند.
وان‌پلاس در بیانیه خود اعلام کرد: «ما تجزیه و تحلیل‌های خود را از دو راه و به شیوه HTTPS برای سرور آمازون ارسال می‌کنیم. هدف از جمع‌آوری این اطلاعات، ارائه پشتیبانی بهتر و مطابقت دقیق نرم‌افزار با رفتار کاربر است.»

منبع:ایتنا

  نظرات

  فضای مجازی و چشم انداز آینده
  رسانه های اجتماعی
  فضای مجازی و چشم انداز آینده
  اگر چین را ببینیم و مقیاس شرکت‌هایی که در آن راه‌اندازی می‌شوند، خدماتی که آنجا ارائه می‌شود و سرمایه‌ای که آنجا وجود دارد را با دقت بررسی کنیم، خواهیم دید که مختصات لازم برای ایجاد یک پدیده را دارد.
    2019-04-24 07:04:31
  اقتصاد دیجیتال و ابتکار ژاپن
  اقتصاد
  اقتصاد دیجیتال و ابتکار ژاپن
  ژاپن از سایر کشورها می‌خواهد که گرد هم آیند و یک چارچوب مدون و مشخص برای حاکمیت داده تدوین کنند تا در اثر این محدودسازی‌ها، آسیبی به حریم خصوصی، امنیت و توسعه وارد نشود
    2019-04-23 06:51:13
  آیفون و قابلیت های فردا
  نوآوری
  آیفون و قابلیت های فردا
  به نظر می‌رسد اپل مشغول تحقیق روی روش‌هایی برای ردیابی آلودگی ومواد شیمیایی خطرناک و... است که در محصولاتش تعبیه می‌شوند.
    2019-04-15 11:42:18
  ابر مغز جهانی
  فناوریهای برتر
  ابر مغز جهانی
  دانشمندان و محققان پیشرو معتقدند مسیر توسعه و پیشرفت در رایانه‌های جامعه و فناوری زیستی به مغز انسان منتهی می‌شود.
    2019-04-14 18:11:27
  شکست اولین تلاش
  فناوریهای برتر
  شکست اولین تلاش
  این سیستم در شرایط آزمایشگاهی بر روی رانندگانی آزمایش شده بود که با سرعت کم در حال رانندگی بودند ودقت آن در جریان آزمایش‌های انجام شده ۸۰ درصد بود.
    2019-04-10 08:27:17
  نقشه راه
  فناوریهای برتر
  نقشه راه
  بر اساس استراتژی هوش مصنوعی اتحادیه اروپا، قرار است سرمایه گذاری در این زمینه تا یک دهه آینده در قاره مذکور به طور سالانه به ۲۰ میلیارد یورو برسد.
    2019-04-10 07:25:44
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  اقتصاد
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  دوسال قبل فقط ۲۶۶ میلیون دلار ارز دیجیتالی به سرقت رفته بود این در حالیست که این رقم در سال گذشته میلادی به حدود یک میلیارد دلار رسیده است.
    2019-03-26 14:33:48
  افشاگری فیس بوک
  جامعه
  افشاگری فیس بوک
  ما هیچ مدرکی دال بر اینکه هر کدام از کارکنان داخلی این شبکه از این اطلاعات سوء استفاده کرده باشند بدست نیاورده ایم.
    2019-03-25 10:40:53
  سفر در زمان
  فناوریهای برتر
  سفر در زمان
  تحقیقات جدید جامعه علمی را در مورد برگشت جریان زمان در سیستم‌های کوانتومی هیجان زده کرده است.
    2019-03-21 10:26:05