اپل وراهبردهای جدید درآسیا

در حالیکه شرکت فاکسکان هم‌اکنون گوشی‌های آیفون اپل را در چین مونتاژ می‌کند، این شرکت چندین مدل آیفون را نیز در کشور هند می‌سازد. این کار برای جلوگیری از اعمال تعرفه واردات روی دستگاه‌های وارداتی از چین به هند انجام می‌شود. هرچند هند بعد از چین دومین بازار بزرگ گوشی‌های هوشمند دنیاست، اما همچنان یک کشور در حال توسعه محسوب می‌شود و درآمد سرانه پایینی دارد. به همین‌خاطر است که شیائومی با عرضه هندست‌های مقرون‌به‌صرفه خوددراین کشور توانسته به موفقیت بزرگی دست یابد. اپل نیز در حال تولید آیفون‌های قدیمی‌تر و اقتصادی‌تر خود در هند است. آیفون‌های قدیمی‌تر نه‌تنها ارزان‌تر هستند، بلکه تولید آن‌ها در این کشور مشتریان را از پرداخت مالیات واردات نیز معاف می‌کند. گوشی‌های آیفون اپل سهم ۱ درصدی از بازار اسمارت‌فون هند را در اختیار دارند.

اپل می‌خواهد ۲۰ درصد از تولیدات آیفون خود را از چین خارج کند

رویترز به نقل از چندین منبع گفته است که فاکسکان قصد دارد برای توسعه یک کارخانه جدید برای تولید آیفون در جنوب هند حدود ۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند. اپل، علاوه بر جلوگیری از پرداخت مالیات واردات، به‌خاطر جنگ تجاری بین چین و آمریکا نیز مصمم است که تولیدات آیفون خود را به‌تدریج از چین خارج کند. در ماه‌های اخیر روابط بین آمریکا و چین بسیار پرتنش بوده و دولت ترامپ در هر لحظه می‌تواند تصمیم بگیرد که روی محصولات واردشده از چین از جمله آیفون‌ها تعرفه اعمال کند.

در ماه مه امسال شایعه‌ای در هند منتشر شد مبنی بر اینکه اپل در حال گفتگو با دولت هند است تا ۲۰ درصد از تولیدات آیفون‌های کنونی را از چین به این کشور منتقل کند. با این کار، حدود ۴۰ میلیارد دلار از تولید آیفون، در خطوط مونتاژ هندی ساخته خواهد شد. اما سوال بزرگ این است که آیا اپل می‌تواند زنجیره تامین  موردنیاز برای تولید باکیفیت این همه دستگاه آیفون را در هند فراهم کند. مسئله زنجیره تامین، موضوعی است که خیلی‌ها معتقدند درنهایت کشور ویتنام جایگزین چین در تولید آیفون خواهد شد.

یکی از منابع آگاه به رویترز گفته است که اپل از فاکسکان خواسته است تا بخشی از تولیدات خود را از چین خارج کنند. منبع دیگری نیز گفته است که سرمایه‌گذاری جدید فاکسکان در کارخانه Sriperumbur هند که در حال‌حاضر آیفون XR را تولید می‌کند بیش از سه سال طول خواهد کشید. فاکسکان قصد دارد در این کارخانه سایر مدل‌های آیفون را نیز مونتاژ کند. اگر همه چیز مطابق برنامه پیش برود، شش هزار کارگر دیگر در این کارخانه مشغول به کار خواهند شد. فاکسکان یک کارخانه دیگر نیز در جنوب هند دارد که گوشی‌های شیائومی را تولید می‌کند.

یکی دیگر از سازندگان قراردادی اپل شرکت ویسترون است که آن هم کارخانه‌ای در جنوب هند دارد. این مونتاژکننده تایوانی نیز در حال ساخت یک کارخانه جدید در این کشور برای تولید آیفون‌های بیشتر است. هند همچنین تلاش می‌کند تا سازندگان چینی گوشی هوشمند را از طریق برنامه انگیزشی PLI ترغیب به تولید هندست‌هایشان در داخل این کشور بکند. سامسونگ نیز قصد دارد که از کارخانه‌ای در نزدیکی دهلی‌نو برای تولید گوشی‌ و صادرات آن‌ها استفاده نماید.

اپل ظاهرا ماه گذشته با زنجیره تامین خود درباره عرضه قطعات لازم برای مونتاژ آیفون SE 2020 در هند صحبت کرده است. این شرکت درنهایت ممکن است هند را تبدیل به یک قطب برای صادرات آیفون‌هایش کند. به گفته موسسه تحقیقاتی Counterpoint، این موضوع بستگی به زنجیره تامین دارد و اپل با نیروی کار ارزان‌تر هند نسبت به چین و توسعه تدریجی زنجیره تامین خود در هند قادر به استفاده از این کشور به‌عنوان یک قطب صادراتی خواهد بود.

منبع:https://itresan.com

  نظرات

  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  اینترنت
  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  به گفته مقام‌های آمریکایی ،چین با اقتدار فراوانی که در زمینه فناوری به دست آورده است به حدی رسیده است که می تواندبا اشاعه فناوری خود در دنیا به کنترل اینترنت بپردازد.
    2020-08-03 14:26:00
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  کسب و کار
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  با بازگشت اوضاع به شرایط عادی سامسونگی ها،در زندگی روزمره خود می‌توانند به بهترین شکل ممکن از این دستگاه‌ها (در دستان، درون گوش یا روی مچ دست خود) استفاده کنند.”
    2020-07-22 14:07:11
  نسل ششم در ایستگاه اول
  فناوریهای برتر
  نسل ششم در ایستگاه اول
  نسل ششم بایستی از نرخ تبادل داده با حداکثر سرعت 1000 گیگابیت برثانیه (50 برابر سریع‌تر از شبکه 5G) و وقفه هوایی کمتر از 100 میکروثانیه (یک‌دهم وقفه مجاز در شبکه 5G) پشتیبانی نماید.
    2020-07-16 08:24:00
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  فناوریهای برتر
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  با راه‌اندازی بستر توسعه و آزمون نسل پنجم شبکه ارتباطی، امکان مشارکت و حمایت از استارت‌آپ‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و سایر بخش‌های خصوصی برای بهره‌برداری از خدمات آن در لایه‌های مختلف توسعه شبکه، فراهم خواهد شد.
    2020-07-15 16:26:28
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  فناوریهای برتر
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  این ایستگاه مکانی برای انعقاد قراردادهای پژوهشی فضایی در زمینه‌های مختلف از جمله کاربردی، توسعه‌ای، فناوری علوم فضایی، کشاورزی، مطالعه طراحی و ساخت ماهواره سنجشی و آزمایشگاهی خواهد بود.
    2020-07-15 05:34:00
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00