چشم‌اندازی مناسب ،برای اشتغال افراد نخبه و باهوش

با رشد فناوری‌هایی مانند روبوتیک، AR، VR، AI و BMI شاهد رشد فزاینده صنایع مرتبط با آن‌ها هستیم. در آینده‌ای نه چندان دور خیلی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌ها به دنبال نیروهایی خواهند بود که در این زمینه‌ها مهارت‌های بالایی داشته باشند. پس اگر شما هم دوست دارید حقوق بالا داشته باشید حتما مهارت‌های خود را در این زمینه‌ها افزایش دهید.«جاش اِلمان» از شرکت سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر Greylock Partners که در سیلیکون ولی قرار دارد به‌خوبی می‌داند که همیشه باید نیم نگاهی به صنعت داغ و جنجالی بعدی داشته باشد.

اوایل سال‌های 2000 بود که جاش المان علاقه شدید و خاصی به شبکه‌های اجتماعی پیدا کرد. صنعتی که در آن زمان تازه متولد شده بود و در حال رشد و تکامل بود. همین امر باعث شد وی از ادامه تحصیل در مؤسسه کسب‌وکار انصراف بدهد و در پی یافتن شغلی جدید در شبکه اجتماعی لینکدین باشد. او به فیسبوک و توییتر کمک کرد تا تعداد مخاطبان خود را به‌طور عجیبی افزایش دهند. بعد از این مرحله بود که المان با پیوستن به Greylock استعداد خود را وارد این شرکت کرد. وظیفه او در مجموعه جدید کمک به شرکت‌های دیگر برای رسیدن به چنین نقطه‌ای بود.

المان می‌گوید وقتی به این موقع از سال می‌رسد با انبوهی از تقاضاهای مختلف از طرف دانشجویانی که به‌زودی فارغ‌التحصیل می‌شوند دریافت می‌کند. این دانشجویان از او می‌خواهند تا به آن‌ها در انتخاب حرفه و کسب‌وکار مناسب کمک کند.

به‌عقیده Greylock Partners افراد نخبه و باهوش باید چشم‌انداز خود را متوجه این هفت صنعت رو به‌رشد کنند:

 • هوش مصنوعی (AI)،
 • واقعیت افزوده (AR)،
 • واقعیت مجازی (VR)،
 • پهپادها،
 • روبوتیک،
 • ژنومیک
 • رابط کاربری مغز-ماشین (BMI).

المان می‌گوید: "من خوش‌شانس بودم که در طول دوران کاری‌ام با چیزهایی برخورد کردم که هنوز هم پر رونق هستند. یکی از این هفت صنعت بسیار بزرگ می‌شود و مطمئنا مردم نسبت به آن هیجان‌زده خواهند شد."

وی این‌طور ادامه می‌دهد که: "شما باید در دوران کاری خود ترکیبی از مهارت‌های مختف و کاربردی را بیاموزید و به‌قدری در آن خبره شوید که باعث شود در کاری که انجام می‌دهید حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشید. وقتی به این نقطه برسید، مطمئنا برای شرکت بعدی که در آن استخدام می‌شوید ارزش بیشتری خواهید داشت."

کسانی که به دنبال پیدا کردن کار هستند باید به این نکته توجه داشته باشند که چه ارزش منحصربه‌فردی را می‌توانند به کارفرمای خود ارائه دهند. به‌همین دلیل است که المان نسبت به استخدام افراد جویای کار که هدف‌شان از پیوستن به یک شرکت کسب تجربه و یادگیری است تردید دارد: "دوست دارم وقتی قرار است یک نیروی جدید استخدام کنم، فرد متقاضی به من بگوید که 'مطمئنم با مهارت‌هایی که دارم و توانی که در خودم می‌بینم قادر هستم به این بخش، این پروژه یا این تیم کمک زیادی بکنم و بعد از آن شاهد رشد سریعی خواهیم بود. وقتی بخشی از این جریان باشم چیزهای زیادی هم یاد خواهم گرفت."

منبع:http://www.shabakeh-mag.com

  نظرات

  کوییز آف کینگز: پدیده اجتماعی
  بازی و سرگرمی
  کوییز آف کینگز: پدیده اجتماعی
  مرکز تحقیقات بازی‌‌های دیجیتال (دایرِک) از زیرمجموعه‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، هر سال یک بازی محبوب و پرمخاطب در ایران را مورد بررسی قرار می‌‌دهد.
    2018-03-16 12:32:00
  بازار ارز مه آلود است
  اقتصاد
  بازار ارز مه آلود است
  بررسی یک دهه تحولات بازار ارز،طلا و مسکن نشان می دهد که این بازارها همواره در اقتصاد ایران موج ساز بوده‌اند.
    2018-03-16 07:30:00
  تعرفه 300000میلیارد تومانی!
  اقتصاد
  تعرفه 300000میلیارد تومانی!
  ین سختگیری ها به تولیدات حوزه فناوری و مخابرات محدود نمی شود و قرار است کالاهای دیگر تولیدی چینی ها را هم شامل شود.
    2018-03-15 18:26:00
  هشدار آمازون به کاربران
  گوناگون
  هشدار آمازون به کاربران
  این شرکت در صفحه رسمی خود در فضای مجازی، به تمامی کاربرانی که از پاوربانک‌هایی با برند آمازون استفاده می‌کنند، هشدار داده است.
    2018-03-15 12:15:00
  کابوس آینده فضای مجازی
  گوناگون
  کابوس آینده فضای مجازی
  این حملات بسیار خطرناک‌تر و هولناک‌تر ازحملات انسان‌ها و هکرهایی است که در فضای مجازی به حساب‌های کاربری و دستگاه‌های الکترونیکی کاربران قربانی نفوذ یافته و ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده استخراج می کنند .
    2018-03-11 12:38:00
  خبر خوش به کاربران اینستاگرام
  نوآوری
  خبر خوش به کاربران اینستاگرام
  به زودی حتی گوشی های هوشمند دارای دوربین عادی نیز می‌توانند به خاطر اعمال افکت بوکه به صورت نرم افزاری، تصاویر پرتره حرفه‌ای ثبت کنند.
    2018-03-10 07:04:00
  اگر درس نخوانی...
  کارآفرینی
  اگر درس نخوانی...
  بغضم ترکید. آن شب تا صبح نخوابیدم و از خدا خواستم به من قدرتی بدهد تا بتوانم زندگی‌ام را تغییر بدهم.
    2018-03-09 18:26:00