چشم‌اندازی مناسب ،برای اشتغال افراد نخبه و باهوش

با رشد فناوری‌هایی مانند روبوتیک، AR، VR، AI و BMI شاهد رشد فزاینده صنایع مرتبط با آن‌ها هستیم. در آینده‌ای نه چندان دور خیلی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌ها به دنبال نیروهایی خواهند بود که در این زمینه‌ها مهارت‌های بالایی داشته باشند. پس اگر شما هم دوست دارید حقوق بالا داشته باشید حتما مهارت‌های خود را در این زمینه‌ها افزایش دهید.«جاش اِلمان» از شرکت سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر Greylock Partners که در سیلیکون ولی قرار دارد به‌خوبی می‌داند که همیشه باید نیم نگاهی به صنعت داغ و جنجالی بعدی داشته باشد.

اوایل سال‌های 2000 بود که جاش المان علاقه شدید و خاصی به شبکه‌های اجتماعی پیدا کرد. صنعتی که در آن زمان تازه متولد شده بود و در حال رشد و تکامل بود. همین امر باعث شد وی از ادامه تحصیل در مؤسسه کسب‌وکار انصراف بدهد و در پی یافتن شغلی جدید در شبکه اجتماعی لینکدین باشد. او به فیسبوک و توییتر کمک کرد تا تعداد مخاطبان خود را به‌طور عجیبی افزایش دهند. بعد از این مرحله بود که المان با پیوستن به Greylock استعداد خود را وارد این شرکت کرد. وظیفه او در مجموعه جدید کمک به شرکت‌های دیگر برای رسیدن به چنین نقطه‌ای بود.

المان می‌گوید وقتی به این موقع از سال می‌رسد با انبوهی از تقاضاهای مختلف از طرف دانشجویانی که به‌زودی فارغ‌التحصیل می‌شوند دریافت می‌کند. این دانشجویان از او می‌خواهند تا به آن‌ها در انتخاب حرفه و کسب‌وکار مناسب کمک کند.

به‌عقیده Greylock Partners افراد نخبه و باهوش باید چشم‌انداز خود را متوجه این هفت صنعت رو به‌رشد کنند:

 • هوش مصنوعی (AI)،
 • واقعیت افزوده (AR)،
 • واقعیت مجازی (VR)،
 • پهپادها،
 • روبوتیک،
 • ژنومیک
 • رابط کاربری مغز-ماشین (BMI).

المان می‌گوید: "من خوش‌شانس بودم که در طول دوران کاری‌ام با چیزهایی برخورد کردم که هنوز هم پر رونق هستند. یکی از این هفت صنعت بسیار بزرگ می‌شود و مطمئنا مردم نسبت به آن هیجان‌زده خواهند شد."

وی این‌طور ادامه می‌دهد که: "شما باید در دوران کاری خود ترکیبی از مهارت‌های مختف و کاربردی را بیاموزید و به‌قدری در آن خبره شوید که باعث شود در کاری که انجام می‌دهید حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشید. وقتی به این نقطه برسید، مطمئنا برای شرکت بعدی که در آن استخدام می‌شوید ارزش بیشتری خواهید داشت."

کسانی که به دنبال پیدا کردن کار هستند باید به این نکته توجه داشته باشند که چه ارزش منحصربه‌فردی را می‌توانند به کارفرمای خود ارائه دهند. به‌همین دلیل است که المان نسبت به استخدام افراد جویای کار که هدف‌شان از پیوستن به یک شرکت کسب تجربه و یادگیری است تردید دارد: "دوست دارم وقتی قرار است یک نیروی جدید استخدام کنم، فرد متقاضی به من بگوید که 'مطمئنم با مهارت‌هایی که دارم و توانی که در خودم می‌بینم قادر هستم به این بخش، این پروژه یا این تیم کمک زیادی بکنم و بعد از آن شاهد رشد سریعی خواهیم بود. وقتی بخشی از این جریان باشم چیزهای زیادی هم یاد خواهم گرفت."

منبع:http://www.shabakeh-mag.com

  نظرات

  "شیائومی" ،قهرمانی رها ، نامنظم و بیش فعال
  شرکت ها و برندها
  "شیائومی" ،قهرمانی رها ، نامنظم و بیش فعال
  بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ که بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی هنوز به دنبال ایالت «اوتار پرادش» (ایالتی در هندوستان) روی نقشه بودند، این شرکت به بزرگ‌ترین شرکت عرضه‌کننده موبایل هوشمند در بازار هندوستان تبدیل شد.
    2018-06-16 12:40:00
  نیاز اینترنتی،چالش کسب و کارهای مدرن
  تازه های کسب و کار
  نیاز اینترنتی،چالش کسب و کارهای مدرن
  هر کسب‌وکار به یک پهنای‌باند مشخص نیاز دارد؛ نه بیشتر و نه کمتر. مدیران آنکسب‌وکار باید بتوانند این میزان پهنای‌باند مناسب را محاسبه و تقاضا بدهند تا به دردسر نیافتند. اما چگونه این پهنای‌باند مورد نیاز را برای هر کسب‌وکار محاسبه کنیم؟
    2018-06-15 16:00:00
  ترمیم شبکه جاده ای انگلستان زیر چترفناوری نوین
  دانش روز
  ترمیم شبکه جاده ای انگلستان زیر چترفناوری نوین
  پروفسور «مارک میودونیک» (Mark Miodownik)، استاد «کالج دانشگاهی لندن» (UCL) گفت: شبکه جاده‌ای انگلستان، به خاطر ناتمام ماندن تعمیرات، در حال تخریب است و مقامات محلی، برای ادامه کار، بودجه و نیروی انسانی کافی ندارند.
    2018-06-15 07:36:00
  اینستاگرام ، تحت تاثیر سیاست‌های شرکت مادر، درحال پیشروی است
  تازه های کسب و کار
  اینستاگرام ، تحت تاثیر سیاست‌های شرکت مادر، درحال پیشروی است
  صاحبان کسب و کار در صنعت پوشاک می‌توانند با ارسال تصاویری از البسه و پوشاک تولیدی خود به تبلیغ آن و قیمت‌گذاری دقیق برروی تصاویر پرداخته و کاربران نیز با لمس قیمت و لباس مذکور، مستقیما می‌توانند آن را به‌صورت اینترنتی خریداری کنند.
    2018-06-14 15:13:50
  قهرمان جام‌جهانی فوتبال 2018
  فرادانش
  قهرمان جام‌جهانی فوتبال 2018
  گلدمن‌ ساچزپیش‌بینی کرده است که تیم‌های ملی فرانسه، برزیل، پرتغال و آلمان در نیمه نهایی این مسابقات حضور دارند و بزریل و آلمان نیز در دیدار نهایی این بازی‌ها مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند.
    2018-06-13 15:05:35
  رکورد شکنی جدید "علی بابا"
  اقتصاد
  رکورد شکنی جدید "علی بابا"
  بزرگ‌ترین پلتفرم آنلاین نقل‌وانتقال مالی در چین، 14 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری را از سوی یک کمپانی خصوصی جذب کرد.
    2018-06-11 07:04:00
  6عادت ،6 درس
  شخصیت ها
  6عادت ،6 درس
  برنامه‌نویسانی که خود را با فناوری‌های جدیدتر سازگار می‌کنند، می‌توانند در کنار همتایان جدید خود کار کنند، در غیر این صورت آن‌ها نیز همانند فناوری که با آن کار می‌کنند، منسوخ و قدیمی می‌شوند.
    2018-06-10 16:58:00
  هوش مصنوعی در آستانه جهش
  تازه های فناوری
  هوش مصنوعی در آستانه جهش
  فناوری هوش مصنوعی به دلیل پردازش‌های سریع و مختلف، نیاز به محل ذخیره سازی با ظرفیت بسیار بالا دارد و از سوی دیگر سرعت ذخیره سازی نیز برای توسعه این فناوری بسیار با اهمیت است.
    2018-06-07 07:38:00