چشم‌اندازی مناسب ،برای اشتغال افراد نخبه و باهوش

با رشد فناوری‌هایی مانند روبوتیک، AR، VR، AI و BMI شاهد رشد فزاینده صنایع مرتبط با آن‌ها هستیم. در آینده‌ای نه چندان دور خیلی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌ها به دنبال نیروهایی خواهند بود که در این زمینه‌ها مهارت‌های بالایی داشته باشند. پس اگر شما هم دوست دارید حقوق بالا داشته باشید حتما مهارت‌های خود را در این زمینه‌ها افزایش دهید.«جاش اِلمان» از شرکت سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر Greylock Partners که در سیلیکون ولی قرار دارد به‌خوبی می‌داند که همیشه باید نیم نگاهی به صنعت داغ و جنجالی بعدی داشته باشد.

اوایل سال‌های 2000 بود که جاش المان علاقه شدید و خاصی به شبکه‌های اجتماعی پیدا کرد. صنعتی که در آن زمان تازه متولد شده بود و در حال رشد و تکامل بود. همین امر باعث شد وی از ادامه تحصیل در مؤسسه کسب‌وکار انصراف بدهد و در پی یافتن شغلی جدید در شبکه اجتماعی لینکدین باشد. او به فیسبوک و توییتر کمک کرد تا تعداد مخاطبان خود را به‌طور عجیبی افزایش دهند. بعد از این مرحله بود که المان با پیوستن به Greylock استعداد خود را وارد این شرکت کرد. وظیفه او در مجموعه جدید کمک به شرکت‌های دیگر برای رسیدن به چنین نقطه‌ای بود.

المان می‌گوید وقتی به این موقع از سال می‌رسد با انبوهی از تقاضاهای مختلف از طرف دانشجویانی که به‌زودی فارغ‌التحصیل می‌شوند دریافت می‌کند. این دانشجویان از او می‌خواهند تا به آن‌ها در انتخاب حرفه و کسب‌وکار مناسب کمک کند.

به‌عقیده Greylock Partners افراد نخبه و باهوش باید چشم‌انداز خود را متوجه این هفت صنعت رو به‌رشد کنند:

 • هوش مصنوعی (AI)،
 • واقعیت افزوده (AR)،
 • واقعیت مجازی (VR)،
 • پهپادها،
 • روبوتیک،
 • ژنومیک
 • رابط کاربری مغز-ماشین (BMI).

المان می‌گوید: "من خوش‌شانس بودم که در طول دوران کاری‌ام با چیزهایی برخورد کردم که هنوز هم پر رونق هستند. یکی از این هفت صنعت بسیار بزرگ می‌شود و مطمئنا مردم نسبت به آن هیجان‌زده خواهند شد."

وی این‌طور ادامه می‌دهد که: "شما باید در دوران کاری خود ترکیبی از مهارت‌های مختف و کاربردی را بیاموزید و به‌قدری در آن خبره شوید که باعث شود در کاری که انجام می‌دهید حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشید. وقتی به این نقطه برسید، مطمئنا برای شرکت بعدی که در آن استخدام می‌شوید ارزش بیشتری خواهید داشت."

کسانی که به دنبال پیدا کردن کار هستند باید به این نکته توجه داشته باشند که چه ارزش منحصربه‌فردی را می‌توانند به کارفرمای خود ارائه دهند. به‌همین دلیل است که المان نسبت به استخدام افراد جویای کار که هدف‌شان از پیوستن به یک شرکت کسب تجربه و یادگیری است تردید دارد: "دوست دارم وقتی قرار است یک نیروی جدید استخدام کنم، فرد متقاضی به من بگوید که 'مطمئنم با مهارت‌هایی که دارم و توانی که در خودم می‌بینم قادر هستم به این بخش، این پروژه یا این تیم کمک زیادی بکنم و بعد از آن شاهد رشد سریعی خواهیم بود. وقتی بخشی از این جریان باشم چیزهای زیادی هم یاد خواهم گرفت."

منبع:http://www.shabakeh-mag.com

  نظرات

  هوشمند سازی کلان شهر تهران
  جامعه
  هوشمند سازی کلان شهر تهران
  تکنولوژی شهر هوشمند اجازه می‌دهد تا مقامات یک شهر با جامعه و زیرساخت‌های شهری و نظارت بر آنچه اتفاق می‌افتد و آنچه در حال تحول است، تعامل مستقیم پیدا کنند.
    2018-12-13 18:46:00
  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  فرادانش
  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  این نرم‌افزار می‌تواند نقشه‌ای از مکان‌های مناسب برای فرود ،مسیر حرکت مریخ‌نورد تا رسیدن به هدف مورد نظر و زمان رسیدن به هدف را برای کاربر مشخص کند.
    2018-12-11 17:47:00
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  جامعه
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  اگرچه در ایران تحقیقات مدونی پیرامون استفاده کودکان و نوجوانان از پلت‌فرم‌های تصویری مانند آپارات در دست نیست اما در دنیا و در میان خردسالان، کودکان و نوجوانان میل به استفاده از پلت‌فرم‌های تصویری مانند یوتیوب بالاتر رفته است.
    2018-12-05 07:54:00
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  نوآوری
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  قصد ما تنها تغییر طراحی ظاهری خانه ها نیست بلکه به دنبال ایجاد سیستمی برای برآورده کردن مجموعه بزرگی از نیازها هستیم.
    2018-12-03 17:11:00