استراتژی جدیدچین دررقابت با آمریکا

چین در حال ساخت و توسعه جایگزینی برای جی‌پی‌اس آمریکاست که یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های فضایی این کشور است. چین رقابت خود با آمریکا را بیشتر می‌کند. این کشور حداقل ۹ میلیارد دلار برای ساخت یک سیستم ناوبری فضایی هزینه کرده و در بحبوحه افزایش درگیری‌های بین دو کشور، دیگر وابسته به GPS آمریکا نیست.

اطلاعات مکانیابی که از ماهواره‌های جی‌پی‌اس فرستاده می‌شود، مورد استفاده گوشی‌های هوشمند، سیستم‌های جهت‌یابی ماشین ها، ریزتراشه داخل قلاده سگ‌ها و موشک‌های هدایت‌شونده است. این ماهواره‌ها توسط نیروی هوایی آمریکا کنترل می‌شوند که باعث نارضایتی دولت چین است. بنابراین در حال ساخت جایگزینی برای آن است که به قول یک تحلیلگر امنیتی آمریکا یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های فضایی این کشور است.

سیستم ناوبری بیدو در حال‌حاضر مورد استفاده چین و همسایگانش است. این سیستم تا سال ۲۰۲۰ به‌عنوان بخشی از استراتژی شی‌جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین برای تبدیل این کشور به یک رهبر جهانی در تکنولوژی‌های نسل آینده، به‌صورت جهانی در دسترس قرار خواهد گرفت.

سازندگان نیمه‌رسانه‌ها، خودروهای الکتریکی و هواپیماها تولیدات خود را طوری تغییر می‌دهند که به بیدو هم متصل شوند و همچنان به تجارت با دومین اقتصاد بزرگ جهان ادامه دهند. چین در ۱۹ نوامبر ۲دستگاه بیدوی دیگر به فضا پرتاب کرد و تعداد بیدو‌های فعال را به بیش از ۴۰ رساند. چین قصد دارد ۱۱بیدوی دیگر تا سال ۲۰۲۰ به این تعداد اضافه کند. چین ساخت بیدو را در دهه ۱۹۹۰ آغاز کرد و حدود ۹۸/ ۸ تا ۶/ ۱۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۰ برای آن هزینه می‌کند. این سیستم در نهایت با استفاده از یک سیستم حمایتی زمینی دقت مکانیابی تا یک متر (۳ فوت) را فراهم می‌سازد. در مقایسه، جی‌پی‌اس دقتی کمتر از ۲/ ۲ متر دارد که با کمک سیستم‌های تقویتی چند سانتیمتر به دقت آن اضافه می‌شود.

منبع:تسنیم

  نظرات

  نگاه خریداران!
  بازاریابی و بازارسازی
  نگاه خریداران!
  در حالی که تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در حال افزایش قابلیت‌های تکنولوژیکی محصولات خود برای بازاریابی بیشتر هستند،خریداران اما نگاه متفاوتی دارند.
    2019-02-22 07:40:00
  میراث دیجیتال
  تازه های کسب و کار
  میراث دیجیتال
  باید نسبت به شرکت‌هایی که در صنعت «زندگی دیجیتال بعد از مرگ» فعالیت می‌کنند، هوشیار باشیم و آن‌ها را زیر نظر داشته باشیم.
    2019-02-20 09:08:43
  زنگ ها به صدا در می آیند
  جامعه
  زنگ ها به صدا در می آیند
  بسیاری از کارشناسان و منتقدان در چین بر این باورند که توسعه این فناوری می‌تواند منجر به وقوع جنگ جهانی سوم شود.
    2019-02-14 09:09:00
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  شخصیت ها
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  در ایالت (Andhra Pradesh یکی از ۲۹ ایالت هند) و شهر Anantapur در هندوستان متولد شد. پدر او یک کارمند ساده در دولت و بخش خدمات اداری هند بود.
    2019-02-08 18:45:00
  چالش قیمت در اپل
  شرکت ها و برندها
  چالش قیمت در اپل
  تیم کوک اعلام کرده است که قیمت گوشی‌های آیفون در برخی از کشورها تحت‌تاثیر تقویت نرخ دلار بیشتر از سایر نقاط جهان شده است .
    2019-02-03 17:15:00