رقابت شرکت‌های پیشرو دربازار زیرساخت های ابری

تغییرات ایجادشده در دوران شیوع ویروس کرونا و تمایل انسان ها و کسب‌وکارها به استفاده از سرویس‌های آنلاین موجب شده است که برای اولین بار،فروش زیرساخت‌های ابری بر زیرساخت‌های غیر ابری پیشی بگیرد.
گزارش‌های به دست آمده از کمپانی تحلیلی IDC حاکی از آن است که درآمد فروشنده از فروش محصولات زیرساخت آی‌تی برای محیط‌های ابری از قبیل سرورها، حافظه شرکتی و سوییچ‌های اترنت در طی سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته به افزایش 34.4 درصدی رسیده است. در همین زمان سرمایه‌گذاری روی ساختار سنتی و غیر ابری در طی بازه زمانی یاد شده به کاهش 8.7 درصدی رسیده است.
در طی دوران شیوع ویروس کرونا توجه مصرف‌کنندگان و تجار به استفاده از ابزار آنلاین بیشتر شده است و همین امر موجب شده که استفاده از نرم افزارهای همکاری، کنفرانس ویدئویی و پزشکی از راه دور که همگی بر اساس فناوری‌های ابری هستند، بیش‌ازپیش افزایش یابد.
در سه‌ماهه دوم سال جاری صرف هزینه روی زیرساخت‌های آی‌تی ابری عمومی با افزایش 47.8 درصدی به 14.1 میلیارد دلار رسیده است و این در حالی است که سرمایه‌گذاری روی زیرساخت‌های ابری خصوصی با افزایش درصدی به‌صورت سالانه به 5 میلیارد دلار رسیده است. 
کمپانی IDC بر این باور است که بازار زیرساخت‌های سخت افزاری به نقطه اوج خود رسیده است و محیط ابری به سهم فزاینده خود در این بازار ادامه خواهند داد. هزینه‌های زیرساخت فناوری اطلاعات ابری در سه‌ماهه دوم سال جاری در همه جای دنیا افزایش یافت و چین و ایالات‌متحده به ترتیب با 60.5 و 36.9 درصد بالاترین نرخ رشد سالانه را داشتند.
وقتی صحبت از شرکت‌های پیشرو بازار زیرساخت ابری فناوری اطلاعات می‌شود کمپانی دل با 2.4 میلیارد درآمد و 13.2 درصد از سهم بازار و پس‌ازآن گروه HPE / New H3C با درآمد تقریباً 2 میلیارد دلاری و سهم 10.4 درصدی بازار در جایگاه اول و دوم قرارگرفته‌اند. کمپانی‌های اینسپر، لنوو و سیسکو نیز به ترتیب رتبه‌های سوم، چهارم و پنجم را در این زمینه کسب کرده‌اند.

منبع:ایتنابه نقل از  techradar
 

  نظرات

  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  دانش روز
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  این هفت تن در واقع مالکان شاه کلیدهای اینترنت هستند که با استفاده از آنها می‌توانند تمام اینترنت و وب جهانی را در یک لحظه خاموش کرده، روشن کرده، از کار انداخته و یا آن را به کار اندازند.
    2020-10-23 09:10:00
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  فرادانش
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  سر راجرز پنروز بر این باور است که جهان هستی چندین چرخه مرگ و تولد مجدد را گذرانده است،او می گوید:جهان به بسط خود ادامه خواهد داد تا زمانی که تمام ماده نهایتا تباهیده شود، و یک بیگ‌بنگ دیگر دنیای جدیدی را به وجود خواهد آورد.
    2020-10-13 10:21:00
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  شرکت ها و برندها
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  تسلا به مراتب سریعتر از کل صنعت خودروی برقی جهان رشد می‌کند. به عنوان مثال، 2.1 میلیون خودروی برقی در سال 2019 در سطح جهان فروخته شدند، که تسلا به تنهایی 367500 خودرو در آن سال فروخت.
    2020-10-12 11:56:00
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  انرژی های نو
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  یکی از راهکارهایی که برخی از پژوهشگران برای رفع مشکل باتری‌های امروزی ارائه دادند این است که در این دستگاه‌ها از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کنیم. این راهکار تا حدودی جواب می‌دهد ولی قطعاً راه حل خوبی در بلندمدت نیست.
    2020-10-10 10:54:00
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  فناوریهای برتر
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  نیروی هوایی آمریکاامیدوار است بتواند از این پارچه در کاربری‌های مختلفی از تورنی های پوشیدنی گرفته تا شبکه‌های حمل بار هوشمند و چادرهای با قابلیت خود برپایی استفاده کند.
    2020-10-05 11:26:00
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  فناوریهای برتر
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  دانشمندان با انتشار این گزارش‌ها از تمامی دولت‌های جهان درخواست و تقاضا کرده‌اند که هرچه سریع‌تر اقدامات لازم به منظور جلوگیری از توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G را انجام دهند.
    2020-10-03 09:34:20
  شرایط زندگی درمریخ
  فرادانش
  شرایط زندگی درمریخ
  اگر مردم بخواهند روی مریخ زندگی و کار و رشد و نمو کنند، خانواده‌ای برای خودشان تشکیل دهند و در آنجا بمانند، شاید به مهندسی ژنتیک و سایر فناوریهای پیشرفته نیاز داشته باشیم.
    2020-09-29 10:41:00
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  فناوریهای برتر
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  جو دی‌پیترو، نایب رییس بخش سیستم‌های کشتی و جنگنده‌های کوچک در کمپانی لاکهید گفت:تیم لاکهید مارتین حدود 200 سال تجربه ترکیبی در کشتی‌سازی، یکپارچه‌سازی، اتوماسیون و خودرانی را گرد هم آورده است.
    2020-09-28 09:55:12