بحران پساکرونا

مدیران فناوری اطلاعات در بالاترین سطح تقریبا به سطح جالبی از مشکلات با دولت‌ها رسیدند ولی دوران کرونا تبدیل به یک موضوع تعدیل کننده برای این شرایط شده است و به همین دلیل نیز مارک زاکربرگ از ایده‌های خود و پیش‌بینی شخصی خود نسبت به آینده این بازار و دولت‌ها سخن گفته است.

  یکی از تبعات بسیار بزرگ همه‌گیری کرونا در جهان این بوده است که شرکت‌های فناوری اطلاعات در جهان با مشکلات بسیار بزرگی روبرو شده‌اند و از سوی دیگر دولت‌ها نیز مشکلات بسیار بزرگی را تجربه کرده‌اند که موجب شده است این دو ماهیت در شرایط یکسانی قرار داشته و هر دو تحت فشار قرار بگیرند.
یکی از کسانی که به شدت به آینده پسا کرونا و اتحاد بین دولت‌ها و شرکت‌های دیجیتالی اعتقاد دارد، مدیر ارشد اجرایی شرکت فیس‌بوک یعنی مارک زاکربرگ است. او معتقد است که آینده‌ای که در آن چنین توافقی اتفاق بیفتد، اجتناب ناپذیر است. او در این باره این گونه می‌گوید:
 «فکر می‌کنم که این موضوع اجتناب ناپذیر است. فکر‌ نمی‌کنم که سوالی درباره این که قرار است قوانینی در این زمینه شکل بگیرد وجود داشته باشد.  سوال این است که کدام فریم ورک قرار است تا در تمام جهان اعمال شود.»
شایان ذکر است که این گفته‌ها توسط مارک زاکربرگ در نشست گفت و گوی او با تیری برتون که یکی از مقامات بالارده اتحادیه اروپا است بیان شده است و این مناظره مخاطبان بسیار زیادی را تحت تاثیر خود قرار داده است.
زاکربرگ در ادامه سخنان خود گفت: «فکر می‌کنم که شرایط بسیار خطرناک است و نگران هستم که چه مدلی قرار است در میان کشورها مورد استفاده قرار بگیرد.» بر اساس گفته‌های زاکربرگ، دولت‌ها باید بتوانند به سراغ همکاری با شرکت‌های فناوری بروند تا بتوانند با کمک آن‌ها راه حلی را برای رفع کرونا یافته و سپس راه حلی برای عبور از بحران پساکرونا بروند.

منبع:ایتنابه نقل از  cnet

  نظرات

  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  فناوریهای برتر
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  این تراشه می‌تواند عملکرد هوش مصنوعی پنج پتافلاپ را ارائه کند و به‌این‌ترتیب قدرت و قابلیت‌های یک پایگاه داده کامل را برای اولین بار در یک پلتفرم گرد هم بیاورد.
    2020-06-23 10:53:33
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  اینترنت
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  پشتیبانان حریم شخصی باانتقاداز وضع ماده قانونی جدید،میگویندچنین قانونی شرکت های خصوصی را وادار می‌کند در ساخت مخزنی از اطلاعات شخصی افراد به پلیس کمک کنند.
    2020-06-20 18:57:04
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  کلینیک سلامت
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  همچنین ممکن است دیدن نور مادون قرمز میسر شود، که عملا به معنای دید در شب خواهد بود. این هدف با استفاده از متریال‌‌های دیگر در بخش‌های مختلف "چشم الکتروشیمیایی" امکان‌پذیر است.
    2020-06-20 18:24:40
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  اقتصاد
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  سال گذشته کمتر از ۲۰ درصد بودجه کشور تحت تأثیر نفت بوده و ما جزو معدود کشورهای نفت خیزی هستیم که می‌توانیم با کمتر از ۱۰ درصد درآمد نفتی اقتصاد مملکت را بچرخانیم.
    2020-06-15 06:33:00