هدف گذاری بزرگ NVIDIA

شرکت انویدیا تصمیم گرفته است تا ابرکامپیوتر هوش مصنوعی خود را برای هدفی انسان دوستانه مورد استفاده قرار داده و از این ابزار نیرومند و پرهزینه خود برای درمان بزرگ‌ترین دغدغه امروزی بشر یعنی کرونا استفاده کند.
انویدیا ابرکامپیوتر هوش مصنوعی خود را برای درمان کرونا به کار می‌گیرد
 این شرکت برنامه‌ریزی بسیار ویژه‌ای انجام داده است  و در طی مراسم GTC 2020 خود به‌صورت رسمی هدف بزرگی به عنوان از بین بردن بیماری کرونا را در دستور کارخود قرار داده و به جهانیان معرفی کرده است.
کامپیوتر مد نظر انویدیا برای انجام این کار، سوپرکامپیوتر DGX A100 نام دارد. این محصول در حقیقت جدیدترین محصول خط تولید سوپرکامپیوترهای این شرکت محسوب می‌شود و قرار است تا برای تحقیقات برای یافتن راهکاری برای درمان ویروس همه گیر کرونا مورد استفاده قرار بگیرد.
 

در حقیقت DGX A100 سومین نسل از سوپرکامپیوترهای هوش مصنوعی شرکت انویدیا محسوب می‌شود که قدرت پردازش 5 پتافلاپی خود را از طریق تعداد 5 عدد از پردازنده‌های گرافیکی جدید انویدیا یعنی Ampere A100 به عنوان خروجی اجرایی خود معرفی کرده است.
شرکت انویدیا این سیستم را به سادگی برای کاربران تشریح کرده است: سیستمی قابلیت‌های یک دیتاسنتر کامل را برای نخستین بار در یک پلتفرم انعطاف‌پذیر و یکپارچه عرضه می‌کند.
ریک استیونس به عنواتن یکی از متخصصان علوم کامپیوتر در این باره می‌گوید: «ما از نیرومندترین ابرکامپیوترهای آمریکا برای مبارزه با کرونا استفاده کرده و روی آن‌ها هوش مصنوعی را بر اساس آخرین فناوری‌های موجود اجرا می‌کنیم. توان پردازشی سوپرکامپیوتر DGX A100 می‌تواند ما را به خوبی برای تحقیقات جهت یافتن واکسن برای ویروس کووید 19 یاری کند. و سال‌ها تحقیقات دانشمندان را در یک ماه یا حتی چند روز انجام بدهد.»

منبع:ایتنابه نقل از از  Engadget

  نظرات

  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  فناوریهای برتر
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  این تراشه می‌تواند عملکرد هوش مصنوعی پنج پتافلاپ را ارائه کند و به‌این‌ترتیب قدرت و قابلیت‌های یک پایگاه داده کامل را برای اولین بار در یک پلتفرم گرد هم بیاورد.
    2020-06-23 10:53:33
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  اینترنت
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  پشتیبانان حریم شخصی باانتقاداز وضع ماده قانونی جدید،میگویندچنین قانونی شرکت های خصوصی را وادار می‌کند در ساخت مخزنی از اطلاعات شخصی افراد به پلیس کمک کنند.
    2020-06-20 18:57:04
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  کلینیک سلامت
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  همچنین ممکن است دیدن نور مادون قرمز میسر شود، که عملا به معنای دید در شب خواهد بود. این هدف با استفاده از متریال‌‌های دیگر در بخش‌های مختلف "چشم الکتروشیمیایی" امکان‌پذیر است.
    2020-06-20 18:24:40
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  اقتصاد
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  سال گذشته کمتر از ۲۰ درصد بودجه کشور تحت تأثیر نفت بوده و ما جزو معدود کشورهای نفت خیزی هستیم که می‌توانیم با کمتر از ۱۰ درصد درآمد نفتی اقتصاد مملکت را بچرخانیم.
    2020-06-15 06:33:00