تولید120 میلیون دستگاه تلفن در ماه

 

سامسونگ در نظر دارد که یک کارخانه تولید تلفن‌های هوشمند در هندوستان راه‌اندازی کند. بسیاری از تولیدکنندگان این بخش به دنبال تنوع بخشیدن به کارخانه‌های تولیدی و زنجیره تامین خود در حال برنامه‌ریزی هستند. این شرکت‌ها در نظر دارند که بخشی از محصولات خود را در کشور هند تولید کنند. هم‌چنین، بسیاری از شرکت‌های چینی که حضور قدرتمندی در بازار تلفن‌های هوشمند دارند نیز اکثر محصولات خود را در این شبه قاره به تولید می‌رسانند.

اما اکنون شرکت‌های بزرگ و نام‌آشنایی در صنعت تلفن همراه فعالیت می‌کنند که خط تولید اکثر محصولات خود را در کشور هند راه‌اندازه کرده‌اند. به عنوان نمونه، شرکت اپل تولید اسمارت فون پرچمدار آیفون 11 را برای اولین بار در هند شروع کرد. هم‌اکنون نیز سامسونگ قصد دارد کارخانه‌ای از محصولات خود را در این کشور تاسیس کند.

به گزارش وب‌سایت Economic Times، این غول کره‌ای در نظر دارد که بخشی از خط تولید تلفن‌های هوشمند خود را از ویتنام و سایر کشورها به هند منتقل کند. در این گزارش آمده است که سامسونگ قصد دارد ارزش دستگاه‌های تولید شده در هند را به بیش از 40 میلیارد دلار برساند.

این گزارش به واسطه یک منبع آگاه در سامسونگ منتشر شده است. بر اساس ادعای این منبع آگاه، سامسونگ قبلا برنامه‌هایی برای تولید این دستگاه‌ها در هندوستان داشت که قرار بود این برنامه طی پنج سال عملی شود. این اقدام سامسونگ در راستای اجرای طرح تشویقی دولت کره (موسوم به Production Linked Incentive) یا همان PLI انجام خواهد شد.

با استناد به این گزارش، قیمت اکثر تلفن‌های تولید شده در کارخانه هندوستان سامسونگ بیش از 200 دلار خواهد بود که ارزش آن‌ها به بیش از 25 میلیارد دلار می‌رسد. اضافه‌بر این مورد، تلفن‌های هوشمند تولیدی در هند صادر هم خواهند شد. در حال حاضر، ویتنام پس از چین به عنوان دومین صادرکننده بزرگ تلفن‌های هوشمند در جهان شناخته می‌شود.

کره‌ای‌ها دو کارخانه چینی اسمارت‌فون‌های خود را در سال 2018 تعطیل کرده بودند و اخیرا نیز آخرین کارخانه تولید تلفن‌های این شرکت در چین تعطیل شد. عملیات تولید محصولات ODM سامسونگ نیز قبلا به دلیل شیوع COVID-19 متوقف شده بود که اکنون از سر گرفته شده است. شرکت‌های ODM می‌توانند حدود 10 درصد از کل تولید اسمارت‌فون‌های این شرکت را به خود اختصاص دهند.

چند ماه پیش هم سامسونگ یک کارخانه جدید در هندوستان راه‌اندازی کرد که از آن به عنوان بزرگترین کارخانه تولید تلفن همراه جهان یاد می‌شود. این کارخانه در ناحیه شماره 81 شهر نویدا هندوستان واقع شده است که ظرفیت تولید آن در ماه به 120 میلیون دستگاه تلفن می‌رسد. عملیات ساخت این کارخانه از سال 2018 آغاز شده بود.

منبع:https://itresan.com

  نظرات

  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  دانش روز
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  این هفت تن در واقع مالکان شاه کلیدهای اینترنت هستند که با استفاده از آنها می‌توانند تمام اینترنت و وب جهانی را در یک لحظه خاموش کرده، روشن کرده، از کار انداخته و یا آن را به کار اندازند.
    2020-10-23 09:10:00
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  فرادانش
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  سر راجرز پنروز بر این باور است که جهان هستی چندین چرخه مرگ و تولد مجدد را گذرانده است،او می گوید:جهان به بسط خود ادامه خواهد داد تا زمانی که تمام ماده نهایتا تباهیده شود، و یک بیگ‌بنگ دیگر دنیای جدیدی را به وجود خواهد آورد.
    2020-10-13 10:21:00
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  شرکت ها و برندها
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  تسلا به مراتب سریعتر از کل صنعت خودروی برقی جهان رشد می‌کند. به عنوان مثال، 2.1 میلیون خودروی برقی در سال 2019 در سطح جهان فروخته شدند، که تسلا به تنهایی 367500 خودرو در آن سال فروخت.
    2020-10-12 11:56:00
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  انرژی های نو
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  یکی از راهکارهایی که برخی از پژوهشگران برای رفع مشکل باتری‌های امروزی ارائه دادند این است که در این دستگاه‌ها از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کنیم. این راهکار تا حدودی جواب می‌دهد ولی قطعاً راه حل خوبی در بلندمدت نیست.
    2020-10-10 10:54:00
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  فناوریهای برتر
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  نیروی هوایی آمریکاامیدوار است بتواند از این پارچه در کاربری‌های مختلفی از تورنی های پوشیدنی گرفته تا شبکه‌های حمل بار هوشمند و چادرهای با قابلیت خود برپایی استفاده کند.
    2020-10-05 11:26:00
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  فناوریهای برتر
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  دانشمندان با انتشار این گزارش‌ها از تمامی دولت‌های جهان درخواست و تقاضا کرده‌اند که هرچه سریع‌تر اقدامات لازم به منظور جلوگیری از توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G را انجام دهند.
    2020-10-03 09:34:20
  شرایط زندگی درمریخ
  فرادانش
  شرایط زندگی درمریخ
  اگر مردم بخواهند روی مریخ زندگی و کار و رشد و نمو کنند، خانواده‌ای برای خودشان تشکیل دهند و در آنجا بمانند، شاید به مهندسی ژنتیک و سایر فناوریهای پیشرفته نیاز داشته باشیم.
    2020-09-29 10:41:00
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  فناوریهای برتر
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  جو دی‌پیترو، نایب رییس بخش سیستم‌های کشتی و جنگنده‌های کوچک در کمپانی لاکهید گفت:تیم لاکهید مارتین حدود 200 سال تجربه ترکیبی در کشتی‌سازی، یکپارچه‌سازی، اتوماسیون و خودرانی را گرد هم آورده است.
    2020-09-28 09:55:12