تولید120 میلیون دستگاه تلفن در ماه

 

سامسونگ در نظر دارد که یک کارخانه تولید تلفن‌های هوشمند در هندوستان راه‌اندازی کند. بسیاری از تولیدکنندگان این بخش به دنبال تنوع بخشیدن به کارخانه‌های تولیدی و زنجیره تامین خود در حال برنامه‌ریزی هستند. این شرکت‌ها در نظر دارند که بخشی از محصولات خود را در کشور هند تولید کنند. هم‌چنین، بسیاری از شرکت‌های چینی که حضور قدرتمندی در بازار تلفن‌های هوشمند دارند نیز اکثر محصولات خود را در این شبه قاره به تولید می‌رسانند.

اما اکنون شرکت‌های بزرگ و نام‌آشنایی در صنعت تلفن همراه فعالیت می‌کنند که خط تولید اکثر محصولات خود را در کشور هند راه‌اندازه کرده‌اند. به عنوان نمونه، شرکت اپل تولید اسمارت فون پرچمدار آیفون 11 را برای اولین بار در هند شروع کرد. هم‌اکنون نیز سامسونگ قصد دارد کارخانه‌ای از محصولات خود را در این کشور تاسیس کند.

به گزارش وب‌سایت Economic Times، این غول کره‌ای در نظر دارد که بخشی از خط تولید تلفن‌های هوشمند خود را از ویتنام و سایر کشورها به هند منتقل کند. در این گزارش آمده است که سامسونگ قصد دارد ارزش دستگاه‌های تولید شده در هند را به بیش از 40 میلیارد دلار برساند.

این گزارش به واسطه یک منبع آگاه در سامسونگ منتشر شده است. بر اساس ادعای این منبع آگاه، سامسونگ قبلا برنامه‌هایی برای تولید این دستگاه‌ها در هندوستان داشت که قرار بود این برنامه طی پنج سال عملی شود. این اقدام سامسونگ در راستای اجرای طرح تشویقی دولت کره (موسوم به Production Linked Incentive) یا همان PLI انجام خواهد شد.

با استناد به این گزارش، قیمت اکثر تلفن‌های تولید شده در کارخانه هندوستان سامسونگ بیش از 200 دلار خواهد بود که ارزش آن‌ها به بیش از 25 میلیارد دلار می‌رسد. اضافه‌بر این مورد، تلفن‌های هوشمند تولیدی در هند صادر هم خواهند شد. در حال حاضر، ویتنام پس از چین به عنوان دومین صادرکننده بزرگ تلفن‌های هوشمند در جهان شناخته می‌شود.

کره‌ای‌ها دو کارخانه چینی اسمارت‌فون‌های خود را در سال 2018 تعطیل کرده بودند و اخیرا نیز آخرین کارخانه تولید تلفن‌های این شرکت در چین تعطیل شد. عملیات تولید محصولات ODM سامسونگ نیز قبلا به دلیل شیوع COVID-19 متوقف شده بود که اکنون از سر گرفته شده است. شرکت‌های ODM می‌توانند حدود 10 درصد از کل تولید اسمارت‌فون‌های این شرکت را به خود اختصاص دهند.

چند ماه پیش هم سامسونگ یک کارخانه جدید در هندوستان راه‌اندازی کرد که از آن به عنوان بزرگترین کارخانه تولید تلفن همراه جهان یاد می‌شود. این کارخانه در ناحیه شماره 81 شهر نویدا هندوستان واقع شده است که ظرفیت تولید آن در ماه به 120 میلیون دستگاه تلفن می‌رسد. عملیات ساخت این کارخانه از سال 2018 آغاز شده بود.

منبع:https://itresan.com

  نظرات

  سیستم‌عامل Hongmeng OS 2.0 رونمایی شد
  بازاریابی و بازارسازی
  سیستم‌عامل Hongmeng OS 2.0 رونمایی شد
  وانگ چنگ‌لو؛ رئیس دپارتمان نرم‌افزاری هواوی:امروزه ما برای پیشی گرفتن در زمینه ساخت اکوسیستم مبتنی بر تلفن‌همراه و حوزه صنعت ارتباطات به فرصتی فوق‌العاده دست یافته‌ایم وچشم‌اندازهای بسیار بزرگی پیش روی ما قرار دارند.”
    2020-09-14 12:15:05
  گامی رو به جلو درموسسه RMIT
  تازه های فناوری
  گامی رو به جلو درموسسه RMIT
  این پوست مصنوعی با استفاده از یک لایه الکترونیکی نازک تولید شده است. این لایه مجهز به سنسورهای سنجش فشار، پوشش‌های واکنش‌دهنده به دما و یک سلول حافظه شبه مغز است.
    2020-09-07 10:54:54
  سامسونگ دیگرلاف نمی زند
  شرکت ها و برندها
  سامسونگ دیگرلاف نمی زند
  این فناوری جدید نه‌تنها موجب برتری سامسونگ نسبت به سایر رقبای خود در این صنعت می‌شود بلکه "مانع اصلی توسعه" در مقیاس‌گذاری رم را نیز برطرف می‌کند
    2020-09-06 13:14:51
  هوشمند سازی مدارس سرعت می گیرد
  تازه های کسب و کار
  هوشمند سازی مدارس سرعت می گیرد
  ما برای تشویق کسب و کارها و استارتاپ‌ها به جهت ورود به حوزه خدمات و محتوای آموزشی، اعطای وام را در اولویت قرار داده‌ایم. همچنین اختصاص فضای کاری مشترک نیز برای رشد و شکوفایی شرکت‌های نوپا در دستور کار قرار گرفته است.
    2020-09-04 11:23:36
  جایگاه ایران درحکمرانی برفضای مجازی
  فناوریهای برتر
  جایگاه ایران درحکمرانی برفضای مجازی
  باتوسعه پروژه‌هایی که با مفهوم اینترنت بدون مرز توسط اسپیس ایکس، آمازون و گوگل طراحی شده و نیز سرویس‌های جدید نسل‌های آینده تلفن همراه، دیگرامکان "رگولاتوری" روی اینترنت وجود نخواهد داشت.
    2020-09-01 15:13:53
  رشدسرمایه گذاری در حوزه"هوش مصنوعی"
  فناوریهای برتر
  رشدسرمایه گذاری در حوزه"هوش مصنوعی"
  آمریکا مدعی ساخت اینترنت کوانتومی و تبدیل شدن به یک ابرقدرت فنی است. بررسی‌های مؤسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می‌دهد صرف هزینه در حوزه هوش مصنوعی در منطقه خاورمیانه و آفریقا نیزدر سال ۲۰۲۰ رشد چشمگیری خواهد داشت.
    2020-08-26 09:54:00
  دانشمندان علیه دانشمندان
  دانش روز
  دانشمندان علیه دانشمندان
  همین نگرانی‌ها ۲۳۰ دانشمند از ۴۰ کشور جهان را بر آن داشت که بیانیه‌ای مشترک در مورد تبعات انسانی و زیست محیطی توسعه این تکنولوژی منتشر کنند.
    2020-08-24 10:17:23
  نسل جدید نمایشگرها
  نوآوری
  نسل جدید نمایشگرها
  این نمایشگرها را می‌توان در بخش‌های تجاری مختلف مانند پنجره‌های بزرگ مغازه‌ها یا نمای خارجی ساختمان و همچنین نمایشگاه‌ها استفاده کرد.
    2020-08-23 11:09:18