نقش آفريني پهپادها در آسمان قانونمند

کمیسیون اروپایی وابسته به اتحادیه اروپا در حال قانون‌گذاری در زمینه پرواز پهپادهاست تا با توجه به کثرت این پرنده‌ها از وقوع مشکلات احتمالی جلوگیری شود. نسخه اولیه این قوانین در دست تهیه است و احتمالا تکمیل و اجرایی شدن آنها تا سال 2019 به طول می‌انجامد تا پرواز پهپادهای تجاری در قاره اروپا سر و شکل منظم‌تری پیدا کند. ویولتا بالک، وزیر امور حمل و نقل اتحادیه اروپا در این مورد گفته است: پهپاد یعنی نوآوری، خدمات جدید برای شهروندان، مدل‌های تازه کسب و کار و پتانسیلی عظیم برای رشد اقتصادی. ما قصد داریم اتحادیه اروپایی را به نیروی پیش برنده این جریان مبدل کنیم و ارائه خدمات ایمن با پهپادها ، بازاری مناسب در این زمینه تا سال 2019 برایمان ایجاد می‌کند.

وی افزوده اتحادیه اروپایی امیدوار به ایفای نقش پیشرو در این بازار در حال توسعه است و امیدوار است بخش‌های اقتصادی از مزایای آن بهره مند شوند. بخش اصلی این قانون ایجاد یک سیستم مرکزی مدیریت ترافیک هوایی است که دسترسی به اطلاعات پرواز پهپادها را تسهیل کرده و از برخورد و تصادم آنها با یکدیگر جلوگیری می‌کند. مذاکرات اولیه در این زمینه بین پارلمان‌های اروپایی و 28 کشور عضو اتحادیه اروپایی آغاز شده و قرار است توافق‌های کلیدی در این زمینه تا قبل از پایان سال 2017 حاصل شود. ارزش تجاری بازار پهپادها تا چند سال آینده بالغ بر 127 میلیارد یورو پیش‌بینی شده است. قوانین اتحادیه اروپایی هم تنها پهپادهایی را که بیش از 150 کیلوگرم وزن داشته باشند در برمی‌گیرد.

منبع:خبرگزاری فارس

  نظرات

  نسل جدید کامپیوترها در حال شکل‌گیری است
  فناوریهای برتر
  نسل جدید کامپیوترها در حال شکل‌گیری است
  صفحات نمایش dual-screen یا قابل انعطاف، احتمال زیادی برای قبضه بازار این تکنولوژی در آینده دارند که در صورت موفقیت می‌توانند هیجان زیادی را برای کاربران کامپیوترها، لپ‌تاپ ها و گوشی‌های هوشمند به ارمغان بیاورند.
    2018-11-04 07:50:00
  حاشیه ای براجلاس ITU
  اقتصاد
  حاشیه ای براجلاس ITU
  توافق کردیم ایران در حوزه‌های فضایی، کسب و کارهای نوپا و نیز امنیت سایبری با تمام توان در رویداد باکوتل آذربایجان حضور یابد و شرکت‌های ایرانی توانمندی خود برای شرکت‌های آذربایجانی (را) به نمایش گذارند.
    2018-11-02 08:18:46