نقش آفريني پهپادها در آسمان قانونمند

کمیسیون اروپایی وابسته به اتحادیه اروپا در حال قانون‌گذاری در زمینه پرواز پهپادهاست تا با توجه به کثرت این پرنده‌ها از وقوع مشکلات احتمالی جلوگیری شود. نسخه اولیه این قوانین در دست تهیه است و احتمالا تکمیل و اجرایی شدن آنها تا سال 2019 به طول می‌انجامد تا پرواز پهپادهای تجاری در قاره اروپا سر و شکل منظم‌تری پیدا کند. ویولتا بالک، وزیر امور حمل و نقل اتحادیه اروپا در این مورد گفته است: پهپاد یعنی نوآوری، خدمات جدید برای شهروندان، مدل‌های تازه کسب و کار و پتانسیلی عظیم برای رشد اقتصادی. ما قصد داریم اتحادیه اروپایی را به نیروی پیش برنده این جریان مبدل کنیم و ارائه خدمات ایمن با پهپادها ، بازاری مناسب در این زمینه تا سال 2019 برایمان ایجاد می‌کند.

وی افزوده اتحادیه اروپایی امیدوار به ایفای نقش پیشرو در این بازار در حال توسعه است و امیدوار است بخش‌های اقتصادی از مزایای آن بهره مند شوند. بخش اصلی این قانون ایجاد یک سیستم مرکزی مدیریت ترافیک هوایی است که دسترسی به اطلاعات پرواز پهپادها را تسهیل کرده و از برخورد و تصادم آنها با یکدیگر جلوگیری می‌کند. مذاکرات اولیه در این زمینه بین پارلمان‌های اروپایی و 28 کشور عضو اتحادیه اروپایی آغاز شده و قرار است توافق‌های کلیدی در این زمینه تا قبل از پایان سال 2017 حاصل شود. ارزش تجاری بازار پهپادها تا چند سال آینده بالغ بر 127 میلیارد یورو پیش‌بینی شده است. قوانین اتحادیه اروپایی هم تنها پهپادهایی را که بیش از 150 کیلوگرم وزن داشته باشند در برمی‌گیرد.

منبع:خبرگزاری فارس

  نظرات

  انسان‌های هک شدنی
  فرادانش
  انسان‌های هک شدنی
  «جاناتان باتس» مدیر مرکز «سکیور سلوشنز» در کنفرانس سالانه «بلک هت» به‌صورت مستقیم نشان داد که چطور بدن یک بیمار می‌تواند هک شود و او را تا آستانه مرگ پیش ببرد.
    2018-08-17 18:17:00
  مقایسه تحلیلی سرویس های خدمات ابری در کشور
  رایانش ابری
  مقایسه تحلیلی سرویس های خدمات ابری در کشور
  اشنائی وضعیت خدمات ابری از آن جهت حائز اهمیت است که به شما (خریدار ایرانی که تصمیم می‌گیرید از شرکت‌های داخلی سرویس‌های مشابهی را خریداری کنید)، دید روشنی از نحوه سرویس‌دهی و تعهداتی را که شرکت‌ باید به آن پایبند باشد، ارائه می‌کند.
    2018-08-08 07:24:49