خیز اپل ، برای فناوری واقعیت افزوده

اطلاعات منتشر شده در وب‌سایت‌های معتبر فناوری و تحلیلی اپل حاکی از آن بوده که این شرکت در حال کار بر روی تولید هدست واقعیت مجازی مستقل و ویژه‌ای است.

  تیم کوک پیش‌ از این اعلام کرده بود که فناوری واقعیت افزوده هنوز برای ساخت دستگاه‌های با کیفیت ارائه‌ دهنده این قابلیت وجود ندارد.
بدین‌ ترتیب و مطابق اخبار منتشره، به نظر می‌رسد که این کمپانی در طی پروژه‌ای -که با کد T288 شناخته می‌شود- قصد دارد تا هدست مستقلی را تولید نموده و بسیاری از نقص‌های هدست‌های واقعیت افزوده دیگر را در آن برطرف سازد.
 
این هدست ویژه -که هنوز نام‌گذاری نشده است- مجهز به پردازنده منحصربفردی است که می‌تواند سیستم‌‌عامل طراحی شده مناسب برای واقعیت افزوده را به اجرا دربیاورد.
 
همچنین انتظار می‌رود که اپل این دستگاه جدید را تا سال 2019 میلادی به پایان رسانده و تولید انبوه و عرضه آن را از سال 2020 میلادی آغاز کند.
 
گفتنی است از نظر اپل دستگاه‌هایی مانند هولولنز مایکروسافت که چندان ظریف نبوده و برای استفاده از آن، کامپیوتر شخصی بسیار قدرتمندی موردنیاز است، نمی‌تواند گزینه مناسبی برای کاربران روزمره باشد.
 
بدین‌ ترتیب اپل می‌تواند با استفاده از تراشه‌های ترکیب‌کننده پردازنده، پردازنده گرافیکی، هوش مصنوعی و رم در ساختمان این هدست، بسیاری از نقص‌های هدست‌های امروزی مانند نیاز به کامپیوترهای قوی یا حتی اندازه بزرگ آنها را برطرف سازد.
 
با این‌ وجود، هنوز دو سال تا زمان ساخت و ارائه این محصول زمان باقی است و نمی‌توان با قطعیت کامل درباره تمامی ویژگی‌های این گجت جدید اپل صحبت نمود.

منبع:ICTPRESS

  نظرات

  قراردادی برای "وب"
  اینترنت
  قراردادی برای "وب"
  تیم برنرز لی مخترع "وب"از دولت ها، شرکت ها و مردم خواسته به این برنامه عمل کنند.اومی گوید: قدرت وب زندگی مردم را دگرگون می کند. اما اگر اکنون وارد عمل نشویم و از سواستفاده از وب جلوگیری نکنیم در معرض خطر قرار می گیریم.
    2019-11-26 09:04:56
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  اینترنت
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  باراک اوباما که به‌طور زنده برای رویداد Dreamforce 2019 در سان‌فرانسیسکو آمریکا سخنرانی می‌کرد، از دست‌اندرکاران صنعت تکنولوژی دنیا درخواست کرده که...
    2019-11-23 08:55:46
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  فناوریهای برتر
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  ما به‌عنوان مهندسانی که در زمینه بازآفرینی زیستی فعالیت می‌کنیم؛ همواره ساختار زیستی فوق‌العاده بدن انسان را تحسین نموده و می‌دانیم ،نزدیک شدن تدریجی به ماهیت حقیقی این ساختار در طبیعت، پدیده‌ای شگفت‌آور و در عین‌حال مسرت‌بخش است.
    2019-11-10 10:59:56
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  فناوریهای برتر
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  در سال 2021، پلتفرم موبایلی اسنپ‌دراگون 875 توسط کمپانی TSMC تولید شده و به احتمال فراوان نخستین تراشه 5 نانومتری به‌کارگیری شده در هندست‌های اندرویدی به‌شمار خواهد رفت.
    2019-10-30 10:11:08
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  تازه های فناوری
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  برخی شرکت های بزرگ فناوری و رسانه ای هم برای پیشبرد این طرح با فیس بوک همکاری می کنند که از جمله آنها می توان به مایکروسافت، دانشگاه ام آی تی، نیویورک تایمز و دانشگاه آکسفورد اشاره کرد.
    2019-10-23 10:20:40
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوریهای برتر
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوری 5G می‌تواند آینده زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار بدهد و تحولات زیادی در زمینه‌های مختلف برای این فناوری تعریف شده است.
    2019-10-20 09:16:05
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  کلینیک سلامت
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  سالیانه افراد زیادی به دلیل عدم تزریق به موقع خون و فرآورده های خونی جانشان را از دست می دهند.با کمک این ابداع جدید پژوهشگران می توان از این نوع رخدادهای ناگوار جلوگیری کرد.
    2019-10-05 08:28:40