فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم

 

دنیای کامپیوترهای کوانتومی در حال پیشرفت کردن است ، سرعت عملکرد این سیستم‌ها بسیار بالاست.کامپیوترهای کوانتومی آینده فناوری را به خود اختصاص می‌دهند و بر اساس گزارش‌های ارائه شده از سوی شرکت IBM، این سیستم‌ها توانسته‌اند تا با تجربه کردن یک جهش بی‌نظیر، زمان انجام وظایف محوله را به صورت چشمگیری کاهش دهند.
بر اساس اطلاعات ارائه شده، سرعت انجام وظایف توسط این سیستم‌ها تا میزان 100 مرتبه بیشتر شده است و این به معنای بهینه‌تر بودن عملکرد کامپیوترهای کوانتومی در زمینه پردازش‌های محاسباتی است.گزارشات نشان می دهد، این سیستم‌ها توانسته‌اند تا وظایفی که پیش از این در طول بازه زمانی چند هفته‌ای انجام می‌دادند را در بازه زمانی کوتاه چند ساعته به پایان ببرند و به این ترتیب یک گام دیگر به سوی هدف نهایی خود پیش رفته‌اند.
یکی از ساختارهای متفاوتی که برای ترکیب محیط‌های مختلف اجرای برنامه‌ها طراحی شده است، سیستمی به نام Qiskit است که به نوعی تعادلی ویژه بین ساختار محاسبات کلاسیک و محاسبات کوانتومی ایجاد کرده است و می‌تواند موجب شود که سادگی سیستم‌های کلاسیک و سرعت عملکرد سیستم‌های کوانتومی با هم درآمیخته و به خوبی اجرا شوند.
این سیستم می‌تواند از مدارهای بیشتری استفاده کرده و نرخ اجرای دستورات را به صورت تصاعدی بهبود بخشد. ساختار ترکیبی عملکرد Qiskit موجب شده است که این سیستم در مقایسه با سایر سیستم‌های محاسبات کوانتومی، عملکردی به مراتب بهترداشته باشد.
پیش‌بینی می‌شود که این سیستم در اواسط سال جاری میلادی توسط IBM به صورت رسمی عرضه شود و در اواسط سال 2022 بتواند به صورت عمومی این سیستم‌های کوانتومی را بهینه‌سازی کند.همچنین برآوردهای اولیه نشان دهنده این هستند که تا پایان سال 2023، Qiskit به آی بی ام اجازه رسیدن به مقدار محاسباتی شگفت انگیزی را داده و این شرکت را به بزرگ‌رین شرکت در رده پردازش کوانتومی تبدیل خواهد کرد.

منبع: ایتنا به نقل از  Engadget

  نظرات

  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  خلاقیت
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  داوطلبان باید دارای ایده‌ای خلاقانه بوده و به فناوری‌های تأثیرگذار در رابطه با حل چالش‌های افراد مسن و ایجاد تأثیرات مثبت اجتماعی و اقتصادی برای جوامع، علاقه‌مند باشند.
    2021-02-25 06:42:00
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  تازه های فناوری
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  گزارشات نشان می دهد، این سیستم‌ها توانسته‌اند تا وظایفی که پیش از این در طول بازه زمانی چند هفته‌ای انجام می‌دادند ، در بازه زمانی کوتاه چند ساعته به پایان ببرند.
    2021-02-23 10:18:00
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  فناوریهای برتر
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  ام‌ای تی شمار زیادی از کاربری‌های این سیستم را برشمرده است که می‌توان از میان آنها به توانایی ساخت سریع پهپاد‌های بیشتر برای عملیات جستجو و نجات یا تحویل کالا اشاره کرد.
    2021-02-16 10:00:02
  هدیه‌ای به جهانیان
  گوناگون
  هدیه‌ای به جهانیان
  دیدن زمین از فضا تجربه‌ای فوق‌العاده‌ است. تجربه‌ای به نام "اثر نگاه اجمالی"(overview effect) وجود دارد که به معنای واقعی کلمه می‌تواند زندگی‌تان را متحول کند و بیشتر کسانی که به مدار زمین می‌روند آن را تجربه می‌کنند. من هم آن را تجربه کردم.
    2021-02-14 10:48:08
  رونمایی ازمخاطرات پسا کوانتوم
  فناوریهای برتر
  رونمایی ازمخاطرات پسا کوانتوم
  یافته‌های شرکت تِرا کوانتوم تصوری که از غیرقابل شکسته شدن رمزنگاری وجود دارد را بهم می‌ریزد و می تواند پیامدهای بزرگی برای شرکت‌های فناوری مطرح دنیا نظیر گوگل، مایکروسافت و آی.بی.ام داشته باشد.
    2021-02-11 09:32:35
  ارزآوری با ضایعات میوه
  تجربه های موفق
  ارزآوری با ضایعات میوه
  یک گروه از متخصصان جوان و باانگیزه در این مجموعه جمع شده‌اند و مواد دورریز و کم اهمیت مانند ضایعات و هسته میوه را به محصولات ارزشمند صادراتی تبدیل می‌کنند.
    2021-02-10 11:07:43