ورودغولهای فناوری به حل بحران مسکن

اپل قصد دارد که بنابر تعهدات خود در سال جاری مبلغ 400 میلیون دلار را صرف کمک به بحران تأمین مسکن در کالیفرنیا بکند.= این شرکت در سال جاری مبلغی نزدیک به 400 میلیون دلار را صرف پروژه خانه‌های مقرون‌به‌صرفه  و برنامه‌های کمک به خانه اولی‌ها خواهد کرد. این سرمایه‌گذاری بخشی از تعهد چندساله 2.5 میلیارد دلاری اپل در رابطه با حل بحران مسکن در کالیفرنیا است.

اپل با این سرمایه گذاری در ساخت بیش از 250 واحد مقرون‌به‌صرفه در شمال، شرق و جنوب کالیفرنیا با Housing Trust Silicon Valley همکاری خواهد کرد. این کمپانی به ایجاد صندوق کمک‌هزینه پرداخت وام در آژانس مالی تأمین خانه کالیفرنیا اقدام خواهد کرد برای پشتیبانی از اقشار آسیب‌پذیر با Destination: Home همکاری خواهد داشت. همچنین این کمپانی در همکاری با آژانس مالی تأمین خانه کالیفرنیا یک برنامه پشتیبانی مقرون‌به‌صرفه درزمینهٔ سرمایه‌گذاری مسکن ایجاد خواهد کرد تا به این منظور به تسریع تأمین خانه برای اقشار با درآمد کم تا متوسط بپردازد.
این برنامه‌ها باهدف حمایت از جانبازان ، بی‌خانمان‌ها یا افرادی که قبلا بی‌خانمان بوده‌اند و ساکنان دارای معلولیت رشدی انجام می‌شود. در برخی موارد از اقشاری نظیر معلمان و آتش‌نشانان پشتیبانی بیشتری خواهد شد. برنامه‌های کمک آژانس مالی تأمین خانه کالیفرنیا به‌منظور انعکاس تنوع نژادی و قومی بسیار بالا در این کشور ایجاد شده است.
سال گذشته مایکروسافت و گوگل نیز تعهدات این‌چنینی را به امضا درآوردند. مایکروسافت برای کمک به بحران تأمین مسکن در سیاتل به پرداخت 500 میلیون دلار متعهد شد. برنامه اپل نیز تغییر کاربری زمین‌هایی به ارزش 750 میلیون دلار برای ساخت خانه‌های مسکونی و تنظیم کمک‌هزینه‌ای 250 میلیون دلاری برای سازندگان و پشتیبانی مالی 50 میلیون دلاری از سازمان‌های مردمی متمرکز بر بیخانمانی و آوارگی است.
آمازون نیز اخیرا یکی از پناهگاه‌های افراد بی‌خانمان را در سیاتل خریداری کرده است اما این کمپانی همچنین علیه پرداخت مالیاتی که صرف تأمین مسکن برای افراد بی‌خانمان خواهد شد جنگیده است. بااین‌حال صرف‌نظر از رویکرد متفاوت کمپانی‌ها در این رابطه، تلاش‌های آن‌ها خبر از آن می‌دهد که بحران مسکن در سیاتل و کالیفرنیا بسیار شدید شده است و ممکن است به تغییر سیاست‌های دولت در این زمینه منجر شود.

منبع:ایتنابه نقل از engadget

  نظرات

  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  اقتصاد
  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  سال گذشته قبل از این‌که صنعت استخراج رمز ارز در کشورمان قانونی شود، به ماینرها قاچاقچی برق می‌گفتند. اما پس از مدتی، دولت این صنعت را به رسمیت شناخت.
    2021-01-25 12:56:00
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  دانش روز
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  طبق آمار وزارت نیرو، حدود ۱۲ هزار مگاوات ظرفیت بلااستفاده داریم که کارایی برای نیروگاه‌ها ندارد. بنابراین مشکل خاموشی‌های اخیر کشور ربطی به ماینرها ندارد و ما به راحتی می‌توانیم از ظرفیت نیروگاه‌ها، ظرفیت ماینرها را افزایش دهیم.
    2021-01-21 10:21:00
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  رایانش ابری
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  بنا بر پیش‌بینی گارتنر، تا سال 2024 بیشتر پلتفرم‌های خدمات ابری دست‌کم برخی از سرویس‌های ابری توزیع‌شده را فراهم خواهند آورد که در نقطه مورد نیاز اجرا می‌شوند.
    2021-01-19 10:59:06
  کتاب خوان ها بخوانند
  نرم افزارها
  کتاب خوان ها بخوانند
  این پروژه ،کاری از یک وب‌سایت غیرانتفاعی به نام «اینترنت آرشیو» است که امکان دسترسی آزادانه به موسیقی، کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها، نرم‌افزار و غیره را فراهم می‌آورد.
    2021-01-15 10:16:00
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  اقتصاد
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  فناوری‌های پیشرفته شرکت‌های غیربانکی نه‌تنها به بخش مربوط به پرداخت‌ها بلکه به بخش‌های مختلف دیگر خدمات مالی نیز ورود پیدا کرده‌اند. فین‌تک‌ها و بیگ‌تک‌ ها از مهمترین ارائه‌دهندگان خدمات مالی هستند.
    2021-01-09 10:29:47
  انقلاب سرعت
  فناوریهای برتر
  انقلاب سرعت
  به گفته محققان، این تجربه در انتقال اطلاعات یک رکورد جدید محسوب می‌شود،ضمن اینکه بخش عمده تجهیزات مورد استفاده برای این شیوه انتقال ، در بازار موجود است.
    2021-01-05 09:39:03
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  بازاریابی و بازارسازی
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  صنعت فناوری جزء معدود بخش‌هایی است که از بحران کرونا سود می‌برد و این کمپانی‌های بزرگ فناوری در دنیا هستند که پیروز میدان کرونا هستند و توانسته‌اند طی یک سال گذشته بازار را به تسخیر خود درآورند.
    2021-01-03 10:25:43
  روند فناوری های جهانی
  فناوریهای برتر
  روند فناوری های جهانی
  کرونا درکنار استرس‌هایی که به‌همراه آورد، رشد چشمگیروجهش بی سابقه فناوری را به‌همراه داشت که شاید در مقایسه با سال‌های گذشته بسیار فراتر از حد انتظار باشد.
    2020-12-31 09:47:51
  فرصت سازی کمپانی سونی
  بازی و سرگرمی
  فرصت سازی کمپانی سونی
  2021 سال بسیار هیجان انگیزی برای کنسول پلی استیشن 5 و دارندگان آن خواهد بود و به نظر می‌رسد که مسئولان کمپانی سونی، خود را برای روزهایی درخشان آماده می‌کنند.
    2020-12-30 09:12:38