ورودغولهای فناوری به حل بحران مسکن

اپل قصد دارد که بنابر تعهدات خود در سال جاری مبلغ 400 میلیون دلار را صرف کمک به بحران تأمین مسکن در کالیفرنیا بکند.= این شرکت در سال جاری مبلغی نزدیک به 400 میلیون دلار را صرف پروژه خانه‌های مقرون‌به‌صرفه  و برنامه‌های کمک به خانه اولی‌ها خواهد کرد. این سرمایه‌گذاری بخشی از تعهد چندساله 2.5 میلیارد دلاری اپل در رابطه با حل بحران مسکن در کالیفرنیا است.

اپل با این سرمایه گذاری در ساخت بیش از 250 واحد مقرون‌به‌صرفه در شمال، شرق و جنوب کالیفرنیا با Housing Trust Silicon Valley همکاری خواهد کرد. این کمپانی به ایجاد صندوق کمک‌هزینه پرداخت وام در آژانس مالی تأمین خانه کالیفرنیا اقدام خواهد کرد برای پشتیبانی از اقشار آسیب‌پذیر با Destination: Home همکاری خواهد داشت. همچنین این کمپانی در همکاری با آژانس مالی تأمین خانه کالیفرنیا یک برنامه پشتیبانی مقرون‌به‌صرفه درزمینهٔ سرمایه‌گذاری مسکن ایجاد خواهد کرد تا به این منظور به تسریع تأمین خانه برای اقشار با درآمد کم تا متوسط بپردازد.
این برنامه‌ها باهدف حمایت از جانبازان ، بی‌خانمان‌ها یا افرادی که قبلا بی‌خانمان بوده‌اند و ساکنان دارای معلولیت رشدی انجام می‌شود. در برخی موارد از اقشاری نظیر معلمان و آتش‌نشانان پشتیبانی بیشتری خواهد شد. برنامه‌های کمک آژانس مالی تأمین خانه کالیفرنیا به‌منظور انعکاس تنوع نژادی و قومی بسیار بالا در این کشور ایجاد شده است.
سال گذشته مایکروسافت و گوگل نیز تعهدات این‌چنینی را به امضا درآوردند. مایکروسافت برای کمک به بحران تأمین مسکن در سیاتل به پرداخت 500 میلیون دلار متعهد شد. برنامه اپل نیز تغییر کاربری زمین‌هایی به ارزش 750 میلیون دلار برای ساخت خانه‌های مسکونی و تنظیم کمک‌هزینه‌ای 250 میلیون دلاری برای سازندگان و پشتیبانی مالی 50 میلیون دلاری از سازمان‌های مردمی متمرکز بر بیخانمانی و آوارگی است.
آمازون نیز اخیرا یکی از پناهگاه‌های افراد بی‌خانمان را در سیاتل خریداری کرده است اما این کمپانی همچنین علیه پرداخت مالیاتی که صرف تأمین مسکن برای افراد بی‌خانمان خواهد شد جنگیده است. بااین‌حال صرف‌نظر از رویکرد متفاوت کمپانی‌ها در این رابطه، تلاش‌های آن‌ها خبر از آن می‌دهد که بحران مسکن در سیاتل و کالیفرنیا بسیار شدید شده است و ممکن است به تغییر سیاست‌های دولت در این زمینه منجر شود.

منبع:ایتنابه نقل از engadget

  نظرات

  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  اینترنت
  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  به گفته مقام‌های آمریکایی ،چین با اقتدار فراوانی که در زمینه فناوری به دست آورده است به حدی رسیده است که می تواندبا اشاعه فناوری خود در دنیا به کنترل اینترنت بپردازد.
    2020-08-03 14:26:00
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  کسب و کار
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  با بازگشت اوضاع به شرایط عادی سامسونگی ها،در زندگی روزمره خود می‌توانند به بهترین شکل ممکن از این دستگاه‌ها (در دستان، درون گوش یا روی مچ دست خود) استفاده کنند.”
    2020-07-22 14:07:11
  نسل ششم در ایستگاه اول
  فناوریهای برتر
  نسل ششم در ایستگاه اول
  نسل ششم بایستی از نرخ تبادل داده با حداکثر سرعت 1000 گیگابیت برثانیه (50 برابر سریع‌تر از شبکه 5G) و وقفه هوایی کمتر از 100 میکروثانیه (یک‌دهم وقفه مجاز در شبکه 5G) پشتیبانی نماید.
    2020-07-16 08:24:00
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  فناوریهای برتر
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  با راه‌اندازی بستر توسعه و آزمون نسل پنجم شبکه ارتباطی، امکان مشارکت و حمایت از استارت‌آپ‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و سایر بخش‌های خصوصی برای بهره‌برداری از خدمات آن در لایه‌های مختلف توسعه شبکه، فراهم خواهد شد.
    2020-07-15 16:26:28
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  فناوریهای برتر
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  این ایستگاه مکانی برای انعقاد قراردادهای پژوهشی فضایی در زمینه‌های مختلف از جمله کاربردی، توسعه‌ای، فناوری علوم فضایی، کشاورزی، مطالعه طراحی و ساخت ماهواره سنجشی و آزمایشگاهی خواهد بود.
    2020-07-15 05:34:00
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00