ورودغولهای فناوری به حل بحران مسکن

اپل قصد دارد که بنابر تعهدات خود در سال جاری مبلغ 400 میلیون دلار را صرف کمک به بحران تأمین مسکن در کالیفرنیا بکند.= این شرکت در سال جاری مبلغی نزدیک به 400 میلیون دلار را صرف پروژه خانه‌های مقرون‌به‌صرفه  و برنامه‌های کمک به خانه اولی‌ها خواهد کرد. این سرمایه‌گذاری بخشی از تعهد چندساله 2.5 میلیارد دلاری اپل در رابطه با حل بحران مسکن در کالیفرنیا است.

اپل با این سرمایه گذاری در ساخت بیش از 250 واحد مقرون‌به‌صرفه در شمال، شرق و جنوب کالیفرنیا با Housing Trust Silicon Valley همکاری خواهد کرد. این کمپانی به ایجاد صندوق کمک‌هزینه پرداخت وام در آژانس مالی تأمین خانه کالیفرنیا اقدام خواهد کرد برای پشتیبانی از اقشار آسیب‌پذیر با Destination: Home همکاری خواهد داشت. همچنین این کمپانی در همکاری با آژانس مالی تأمین خانه کالیفرنیا یک برنامه پشتیبانی مقرون‌به‌صرفه درزمینهٔ سرمایه‌گذاری مسکن ایجاد خواهد کرد تا به این منظور به تسریع تأمین خانه برای اقشار با درآمد کم تا متوسط بپردازد.
این برنامه‌ها باهدف حمایت از جانبازان ، بی‌خانمان‌ها یا افرادی که قبلا بی‌خانمان بوده‌اند و ساکنان دارای معلولیت رشدی انجام می‌شود. در برخی موارد از اقشاری نظیر معلمان و آتش‌نشانان پشتیبانی بیشتری خواهد شد. برنامه‌های کمک آژانس مالی تأمین خانه کالیفرنیا به‌منظور انعکاس تنوع نژادی و قومی بسیار بالا در این کشور ایجاد شده است.
سال گذشته مایکروسافت و گوگل نیز تعهدات این‌چنینی را به امضا درآوردند. مایکروسافت برای کمک به بحران تأمین مسکن در سیاتل به پرداخت 500 میلیون دلار متعهد شد. برنامه اپل نیز تغییر کاربری زمین‌هایی به ارزش 750 میلیون دلار برای ساخت خانه‌های مسکونی و تنظیم کمک‌هزینه‌ای 250 میلیون دلاری برای سازندگان و پشتیبانی مالی 50 میلیون دلاری از سازمان‌های مردمی متمرکز بر بیخانمانی و آوارگی است.
آمازون نیز اخیرا یکی از پناهگاه‌های افراد بی‌خانمان را در سیاتل خریداری کرده است اما این کمپانی همچنین علیه پرداخت مالیاتی که صرف تأمین مسکن برای افراد بی‌خانمان خواهد شد جنگیده است. بااین‌حال صرف‌نظر از رویکرد متفاوت کمپانی‌ها در این رابطه، تلاش‌های آن‌ها خبر از آن می‌دهد که بحران مسکن در سیاتل و کالیفرنیا بسیار شدید شده است و ممکن است به تغییر سیاست‌های دولت در این زمینه منجر شود.

منبع:ایتنابه نقل از engadget

  نظرات

  نوآوری در حوزه واقعیت مجازی
  واقعیت مجازی
  نوآوری در حوزه واقعیت مجازی
  این دستاورد می‌تواند تاثیر زیادی بر حوزه واقعیت مجازی داشته باشد، چون دستگاه‌های فعلی دچار مشکلی موسوم به اثر «درب نمایشگر» هستند که باعث می‌شود فاصله بین پیکسل‌ها دیده شود.
    2020-10-29 09:38:42
  هوش مصنوعی با کارکردی جدیددر خدمت کاربران
  تازه های فناوری
  هوش مصنوعی با کارکردی جدیددر خدمت کاربران
  با این سیستم یوتیوبرها می‌توانند برای آن دسته از طرفداران خود که برای درک صحبت‌هایشان به زیرنویس کلیپ‌ها متکی هستند، نسخه‌های ترجمه شده بسازند،یامراکز تماس نیز می‌توانند روبات‌های چت ویژه‌ای ایجادکننده که از زبان‌های متعدد پشتیبانی می‌کند.
    2020-10-24 09:17:23
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  دانش روز
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  این هفت تن در واقع مالکان شاه کلیدهای اینترنت هستند که با استفاده از آنها می‌توانند تمام اینترنت و وب جهانی را در یک لحظه خاموش کرده، روشن کرده، از کار انداخته و یا آن را به کار اندازند.
    2020-10-23 09:10:00
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  فرادانش
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  سر راجرز پنروز بر این باور است که جهان هستی چندین چرخه مرگ و تولد مجدد را گذرانده است،او می گوید:جهان به بسط خود ادامه خواهد داد تا زمانی که تمام ماده نهایتا تباهیده شود، و یک بیگ‌بنگ دیگر دنیای جدیدی را به وجود خواهد آورد.
    2020-10-13 10:21:00
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  شرکت ها و برندها
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  تسلا به مراتب سریعتر از کل صنعت خودروی برقی جهان رشد می‌کند. به عنوان مثال، 2.1 میلیون خودروی برقی در سال 2019 در سطح جهان فروخته شدند، که تسلا به تنهایی 367500 خودرو در آن سال فروخت.
    2020-10-12 11:56:00
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  انرژی های نو
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  یکی از راهکارهایی که برخی از پژوهشگران برای رفع مشکل باتری‌های امروزی ارائه دادند این است که در این دستگاه‌ها از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کنیم. این راهکار تا حدودی جواب می‌دهد ولی قطعاً راه حل خوبی در بلندمدت نیست.
    2020-10-10 10:54:00
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  فناوریهای برتر
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  نیروی هوایی آمریکاامیدوار است بتواند از این پارچه در کاربری‌های مختلفی از تورنی های پوشیدنی گرفته تا شبکه‌های حمل بار هوشمند و چادرهای با قابلیت خود برپایی استفاده کند.
    2020-10-05 11:26:00