شهرهای پهپادی در انتظار قانونگذاران

شرکت آمازون رویای جهانی را در سر دارد که آسمان پر از پهپادهای خودکاردر حال حمل بسته‌های مختلف از انبارهای بسته بندی محصولات تا خانه مشتریان باشد. این شرکت از مدت ها پیش مشغول ساخت ماشین پرنده Prime Air خود بوده است . گرچه قوانین سرسختانه مربوط به استفاده تجاری از پهپادها، مانع از این می‌شود که به این زودی ها شاهدحضور گسترده آنها در آسمان شهرها باشیم. اما این موانع باعث نشده که آمازون از توسعه برنامه‌هایش دست بکشد. شرکت مزبور طی چندین سال گذشته به صورت پیوسته پتنت‌های مربوط به پهپادها را در دفتر United States Patent and Trademark ثبت کرده است.

جدیدترین پتنت ثبت شده توسط آمازون مربوط به انبارهای بسته بندی این شرکت است و اینکه چگونه می توان این انبارها را متناسب با فعالیت‌های دلیوری محصولات توسط پهپادها در مناطق شهری طراحی کرد. در حال حاضر بخش عمده ای از انبارهای آمازون به صورت یک طبقه و دور از مراکز شهر ساخته می شوند. اما پتنت جدید این شرکت شامل یک انبار چند طبقه است که پهپادها می‌توانند روی آن فرود آمده و از سطح آن پرواز کنند.

این انبار جدید در واقع یک برج بزرگ مخصوص پهپادهاست که شامل ایستگاه‌های مختلف فرود و پرواز است. این انبار در مناطق شهری ساخته خواهد شد تا سفارش های مشتریان به سرعت و بازدهی بالا به آنها تحویل داده شود. البته آمازون در مرحله اول باید مقامات قانون گذار را متقاعد کند که این تعداد پهپاد بر فراز شهرها پرواز کنند بدون اینکه خطری برای شهروندان ایجاد کنند و با سر و صدای زیاد آنها را اذیت کنند.

آمازون پیش از این نیز طرح‌های مختلفی را مربوط به پهپادها ارایه داده است برای مثال انبار پرنده همراه با فرودگاه مخصوص پهپاد ها، و استفاده از چراغ‌های خیابان‌ها و برج های مخابراتی به عنوان ایستگاه شارژ پهپادها

منبع:تک شات

  نظرات

  نگاه خریداران!
  بازاریابی و بازارسازی
  نگاه خریداران!
  در حالی که تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در حال افزایش قابلیت‌های تکنولوژیکی محصولات خود برای بازاریابی بیشتر هستند،خریداران اما نگاه متفاوتی دارند.
    2019-02-22 07:40:00
  میراث دیجیتال
  تازه های کسب و کار
  میراث دیجیتال
  باید نسبت به شرکت‌هایی که در صنعت «زندگی دیجیتال بعد از مرگ» فعالیت می‌کنند، هوشیار باشیم و آن‌ها را زیر نظر داشته باشیم.
    2019-02-20 09:08:43
  زنگ ها به صدا در می آیند
  جامعه
  زنگ ها به صدا در می آیند
  بسیاری از کارشناسان و منتقدان در چین بر این باورند که توسعه این فناوری می‌تواند منجر به وقوع جنگ جهانی سوم شود.
    2019-02-14 09:09:00
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  شخصیت ها
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  در ایالت (Andhra Pradesh یکی از ۲۹ ایالت هند) و شهر Anantapur در هندوستان متولد شد. پدر او یک کارمند ساده در دولت و بخش خدمات اداری هند بود.
    2019-02-08 18:45:00
  چالش قیمت در اپل
  شرکت ها و برندها
  چالش قیمت در اپل
  تیم کوک اعلام کرده است که قیمت گوشی‌های آیفون در برخی از کشورها تحت‌تاثیر تقویت نرخ دلار بیشتر از سایر نقاط جهان شده است .
    2019-02-03 17:15:00