برنامه نویسی درتعامل با یادگیری ماشینی

 

اگر از شما این سوال پرسیده شود که در میان زبان‌های رایج برنامه‌نویسی که امروزه به کار گرفته می‌شوند کدامیک از آن‌ها به شما اجازه می‌دهند در سریع‌ترین زمان برنامه‌ای بنویسید که روی پلتفرم های مختلف قابل اجرا باشد چه جوابی می‌دهید؟ آیا جواب شما پایتون نخواهد بود؟ یکی از قابلیت‌های اعجاب‌برانگیز پایتون این است که اجازه می‌دهد روی یک پلتفرم برنامه خود را بنویسید، اما روی سایر پلتفرم‌ها آن‌ها اجرا کنید. اما فراتر از این مباحث، اگر از شما این سوال پرسیده شود که مناسب‌ترین زبان برای کار با الگوریتم های یادگیری ماشین چه زبانی است پاسخ شما چه خواهد بود؟ زبانی که به شما اجازه دهد بر مبنای یک ترکیب نحوی ساده اما انعطاف‌پذیر بتوانید الگوریتم‌های یادگیری ماشین را پیاده‌سازی کنید.

نام کتاب: یادگیری ماشین در عمل با پایتون 
(Python: Real World Machine Learning s)
ناشر: Packt Publishing Ltd
نویسنده: پراتیک جوشی (Prateek Joshi)
سال انتشار: 2016
شابک: 978-1-78712-321-2
تعداد صفحات: 983 صفحه

https://www.shabakeh-mag.com/sites/default/files/styles/content/public/images/body/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%20%D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%B9%D9%85%D9%84%20%D8%A8%D8%A7%20%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86%20%282%29.jpg?itok=6uQVnlCr

شرح مختصری از کتاب
 در مقدمه این کتاب آمده است: «اگر به دنبال آن هستید تا مشکلات مربوط به علوم داده‌ها را حل کرده و بر چالش‌های موجود در این زمینه غلبه کنید، به ابزاری کارآمد نیاز دارید. بهترین فناوری که در این زمینه پیش روی شما قرار دارد یادگیری ماشین است و مناسب‌ترین ابزاری که در این راه به شما کمک می‌کند پایتون است. با توجه به این‌که یادگیری ماشین به یکی از جریان‌های اصلی دنیای مدرن داده محور امروزی تبدیل شده است و این فناوری در ابزارهای مختلف از روبات ها گرفته تا ماشین‌های خودران به کار گرفته می‌شود پس جای تعجب نیست که شرکت‌ها به شدت به دنبال نیروهای متخصص در این زمینه باشند.»

 • در فصل اول این کتاب به شما نشان می‌دهد که یادگیری تحت نظارت چیست، چگونه می‌توانید از طریق تکنیک‌های مختلف پیش پردازشی روی داده‌ها انجام دهید. در ادامه این فصل با مفاهیم نرمال‌سازی، برچسب‌گذاری، ساخت رگرسیون‌های مختلف خطی، بیضوی و.... آشنا خواهید شد.
 • در فصل دوم کتاب با مفهوم طبقه‌بندی داده‌ها در حوزه یادگیری ماشین آشنا خواهید شد. طبقه‌بندی به فرآیند به‌کارگیری ویژگی‌ها و مشخصات داده‌ها به منظور جداسازی آن‌ها اشاره دارد. این فصل اطلاعات خوبی در ارتباط با مسائل طبقه‌بندی که در زمینه یادگیری تحت نظارت مفید هستند در اختیارتان قرار می‌دهند.
 • در فصل سوم، با تکنیک‌های مدل‌سازی پیش‌بینی کننده آشنا خواهید شد. در این فصل با ماشین بردار پشتیبانی، نحوه ساخت SVM ، ساخت یک رویداد پیش‌بینی کننده آشنا خواهید شد.
 • در فصل چهارم، با مفهوم خوشه‌بندی در حوزه یادگیری بدون ناظر آشنا خواهید شد. این فصل به شما نشان می‌دهد که چطور از الگوریتم k-mean به منظور خوشه‌بندی داده‌ها استفاده کرده، چطور می‌توانید از ابزارهای وکتور برای فشرده‌سازی یک ایمیج استفاده کرده، چطور می‌توانید یک مدل خوشه‌بندی Mean Shift را ایجاد کرده، چطور می‌توانید از ابزارهای خوشه‌بندی زنجیره‌ای برای گروه‌بندی داده‌ها استفاده کرده، عملکرد الگوریتم‌های خوشه‌بندی را ارزیابی کرده و از بهترین الگوها در این زمینه استفاده کنید.
 • در فصل پنجم، با نحوه تحلیل داده‌های متنی آشنا خواهید شد. در این فصل با نحوه پیش‌پرداز داده از طریق به‌کارگیری تکنیک نشانه‌گذاری، تبدیل متن به فرم پایه از طریق به‌کارگیری lemmatization، ساخت یک مدل bag-of-words، ساخت یک طبقه‌بندی کننده متون، شناسایی الگوها در متن از طریق به‌کارگیری مدل‌ها آشنا می‌شوید.
 • در فصل ششم با تکنیک‌های رایج در زمینه تشخیص صوت آشنا می‌شوید. این فصل به شما نشان می‌دهد چطور می‌توانید داده‌های صوتی را خوانده، سیگنال‌های صوتی را تبدیل کرده، سیگنال‌های صوتی را از طریق پارامترهای پیشرفته تولید کرده، فرکانس‌ها را از درون صداها استخراج کرده، مدل‌های مارکو پنهان ایجاد کرده، یک تشخیص دهنده صدا ایجاد کرده و چطور داده‌‌ها را برش زمانی بزنید.
 • در فصل هفتم، با مفهوم تحلیل محتوای تصاویر آشنا خواهید شد. این فصل نشان می‌دهد چطور از ابزار OpenCV-Python برای انجام عملیات مختلف روی تصاویر استفاده کنید. لبه‌ها را شناسایی کرده، هیستاگرام‌ها را ارزیابی کرده و در مجموع چطور تصاویر را پردازش کنید.
 • در سایر فصل‌های این کتاب با مبحث تشخیص تصویر از طریق به‌کارگیری ابزارهای بیومتریک، شبکه‌های عمیق عصبی، مجازی‌سازی داده‌ها و شبکه های باور عمیق آشنا خواهید شد.

منبع:ماهنامه شبکه 208

 

 

  نظرات

  اوج گیری اینترنت
  اینترنت
  اوج گیری اینترنت
  شرکت های HAPS موبایل، لون، آئرو ویرونمنت، ایرباس دینفس اند اسپیس، بهارتی آیرتل لیمیتد، چاینا تله کام، دویچ تله کام، اریکسون، اینتل ست، نوکیا، سافت بنک و تلفونیکا در این اتحادیه شرکت کرده اند.
    2020-02-24 10:15:42
  گوشی های هوشمند وقابلیت های آینده
  فناوریهای برتر
  گوشی های هوشمند وقابلیت های آینده
  فارغ از اینکه گوشی‌های هوشمند در طی سال‌های آینده چه شکلی خواهند داشت و چه امکانات جدیدی را در خود جای خواهند داد، می‌توان مطمئن بود که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نسل جدید از آن‌ها، قابلیت اتصال به دستگاه‌های مختلف است.
    2020-02-12 09:32:19
  اپلیکیشن های برتر2020
  نرم افزارها
  اپلیکیشن های برتر2020
  کارشناسان و تحلیلگران با بررسی تعداد دفعات دانلود و نرخ افزایش محبوبیت اپلیکیشن‌های موجود در پلتفرم فروشگاه گوگل پلی استور، بهترین اپلیکیشن‌های اندرویدی سال ۲۰۲۰ میلادی را برآوردکرده اند.
    2020-02-02 15:44:00
  از کدام "اپلیکیشن ها"دوری کنیم؟
  نرم افزارها
  از کدام "اپلیکیشن ها"دوری کنیم؟
  کاربران گوشی‌های هوشمند هر روز بارها و بارها اپلیکیشن‌های مختلفی را کنترل می‌کنند و ساعت‌ها از آنها استفاده می‌کنند ولی به نظر می‌رسد حذف برخی از این اپلیکیشن‌ها کیفیت زندگی شخصی و حرفه‌ای را ارتقا دهد.
    2020-01-02 09:42:00
  فضای سایبری،بستر جنگ نرم
  معرفی کتاب
  فضای سایبری،بستر جنگ نرم
  در این کتاب عملکرد دستگاه سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا در جهت استفاده از فضای سایبری به منظور تأثیرگذاری بر افکار عمومی کاربران ایرانی اینترنت مورد بررسی قرار گرفته است.
    2020-01-02 09:08:36
  قابلیت های واتس آپ در 2020
  رسانه های اجتماعی
  قابلیت های واتس آپ در 2020
  تعداد کاربران واتس‌آپ در مقایسه با رقبایی نظیر فیس‌بوک مسنجر (1.3 میلیارد نفر کاربر فعال ماهانه)، وی‌چت (1.112 میلیارد نفر کاربر) و اینستاگرام (1 میلیارد کاربر) به‌مراتب بیش‌تر است.
    2020-01-01 10:17:54
  انگلیس و چالش هوآوی
  شرکت ها و برندها
  انگلیس و چالش هوآوی
  گزارش های مختلف از انگلیس نشان می دهد مقامات امنیتی به نخست وزیر کشور چراغ سبز داده اند تا از تجهیزات هواوی در شبکه۵G این کشور استفاده کند.
    2019-12-31 10:17:02
  چشمان شهر
  دانش روز
  چشمان شهر
  بسیاری از صاحب نظران و متخصصان امور سیاسی و اجتماعی که از تبعات خطرناک همه گیر شدن این فناوری نگران هستند، می‌گویند از اینکه دولت چین فرصتی برای بحث و تبادل نظر در این زمینه با استفاده از هنر به وجود آورده خرسند هستند. آورده خرسند هستند.
    2019-12-27 09:32:02
  بزرگترین اینترانت جهان
  اینترنت
  بزرگترین اینترانت جهان
  قرار است وزیر ارتباطات روسیه گزارشی درباره نتایج آزمایش ها جهت بررسی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، تهیه کند.
    2019-12-25 09:00:48
  ادعای سنگین اپل
  شرکت ها و برندها
  ادعای سنگین اپل
  برای شرکت در این طرح فرد ابتدا باید گزارشی مختصر و مفید از مشکلی که در سیستم پیدا کرده است، به همراه نمونه کار، بنویسد و برای شرکت ارسال کند.
    2019-12-24 09:50:52
  اینترنت دراستخدام چین
  اینترنت
  اینترنت دراستخدام چین
  قرار است این قوانین از یکم مارس اجرایی شوند. این درحالی است که براساس قوانین جدید مدیریت حساب های کاربری، فرایندهای ثبت نام، کنترل محتوا و شایعات نیز سختگیرانه تر می شود.
    2019-12-23 11:28:11