عقب نشینی غول فناوری

سامسونگ به‌آرامی نرم افزارهای سرویس XR خود را در طی چند ماه حذف خواهد کرد. این سرویس در تاریخ 30 سپتامبر به‌طورکلی حذف خواهد شد.

این غول فناوری اعلام کرده است که با توجه به در دسترس نبودن Gear VR درروش توزیع ویدیو همه‌جانبه خود تجدیدنظر می‌کند.

اکوسیستم XR سامسونگ که از نرم‌افزارهای مختلفی تشکیل شده است، به کاربران این امکان را ارائه می‌دهد که به در تلفن‌های همراهشان به مشاهده تصاویر و ویدیوهای 360 درجه بپردازند و هدست‌های واقعیت مجازی آن‌ها را با تلفن‌های همراهشان متصل می‌کند.
این کمپانی پیش‌ازاین نیز خرید آپلودهای ویدیو 360 درجه و ویدیوهای برتر را متوقف کرده بود و به‌روزرسانی جدیدی را در این سرویس عرضه نمی‌کند. دستگاه‌های اوکولوس نیز از تاریخ 30 ژوئن از نرم‌افزار Samsung VR Video پشتیبانی نخواهد کرد و همچنین نرم‌افزار یادشده را از فروشگاه مجازی خود حذف خواهد کرد.
در آخر، سامسونگ در 30 سپتامبر تمامی حساب‌های کاربری XR را غیرفعال کرده و اطلاعاتشان را نیز حذف می‌کند. هدست‌های Samsung Gear VR و Windows Odyssey نیز در همان روز به پشتیبانی از نرم‌افزار ویدیو واقعیت مجازی سامسونگ پایان خواهند داد. دستگاه‌های اندروید نیز به‌زودی از نرم‌افزار موبایل XR پشتیبانی نخواهند کرد.
مرگ اکوسیستم XR به‌خصوص برای کسانی که به‌تازگی دستگاه Gear VR را خریده‌اند بسیار سنگین تمام خواهد شد اما این تصمیم سامسونگ نیز ناگهانی نبود و اگر به خاطر داشته باشید این کمپانی از سال 2019 از پشتیبانی از سیستم واقعیت افزوده مبتنی بر تلفن همراه خود شانه خالی کرد.  همچنین جان کارمک به‌عنوان مدیر ارشد فناوری‌این کمپانی اعتراف کرد که استفاده و جای گذاری یک تلفن در یک هدست مانعی برای استفاده گسترده کاربران از این سیستم بود.

منبع:
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget

  نظرات

  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  فناوریهای برتر
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  این تراشه می‌تواند عملکرد هوش مصنوعی پنج پتافلاپ را ارائه کند و به‌این‌ترتیب قدرت و قابلیت‌های یک پایگاه داده کامل را برای اولین بار در یک پلتفرم گرد هم بیاورد.
    2020-06-23 10:53:33
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  اینترنت
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  پشتیبانان حریم شخصی باانتقاداز وضع ماده قانونی جدید،میگویندچنین قانونی شرکت های خصوصی را وادار می‌کند در ساخت مخزنی از اطلاعات شخصی افراد به پلیس کمک کنند.
    2020-06-20 18:57:04
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  کلینیک سلامت
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  همچنین ممکن است دیدن نور مادون قرمز میسر شود، که عملا به معنای دید در شب خواهد بود. این هدف با استفاده از متریال‌‌های دیگر در بخش‌های مختلف "چشم الکتروشیمیایی" امکان‌پذیر است.
    2020-06-20 18:24:40
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  اقتصاد
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  سال گذشته کمتر از ۲۰ درصد بودجه کشور تحت تأثیر نفت بوده و ما جزو معدود کشورهای نفت خیزی هستیم که می‌توانیم با کمتر از ۱۰ درصد درآمد نفتی اقتصاد مملکت را بچرخانیم.
    2020-06-15 06:33:00