افشای زود هنگام دستاورد جدیدشیائومی

 

 شارژر‌های بی‌سیم القایی که با استفاده از پدها کار می‌کنند هنوز چندان متداول نشده‌اند. با این حال گزارش‌ها خبر از آن دارند که کمپانی شیائومی در پی ساخت شارژ بی‌سیم جدیدی است که می‌تواند دستگاه را از چند متر دورتر شارژ کند.
ابزار شارژ بی‌سیم از راه دور پیش از این نیز دیده شده بود و یک نمونه از این شارژها Energous WattUp نام داشت که در کنفرانس CES سال 2015 میلادی غوغا کرد. با این حال این شارژرها هنوز به بازار نیامده‌اند و شیائومی نیز در رابطه با تاریخ عرضه و دستگاه‌های پشتیبانی کننده از شارژر ویژه خود که Mi Air Charge Technology نام دارد، صحبتی به میان نیاورده است.
با این حال این کمپانی به تازگی دموی جدیدی را از این شارژر ارائه کرده است و در آن از 17 اختراعی که در رابطه با این فناوری به ثبت رسانده است یاد کرده است. جالب است بدانید که افشای این حد از اطلاعات در رابطه با این فناوری تا کنون از هیچ کدام از کمپانی‌های رقیب شیائومی دیده نشده بود.
سیستم شارژ Mi Air Charge Technology بر پایه 5 ولت است که از 144 آنتن در ایستگاه پایه برای ارسال امواج با پهنای میلیمتری به سمت همراه هوشمند کاربر استفاده می‌کند. تلفن همراه نیز این امواج را روی آرایه 14 آنتن که در خود جای داده است دریافت خواهد کرد.
شیائومی مدعی شده است که این فناوری یک «افسانه علمی» که می‌تواند چند دستگاه را به صورت همزمان شارژ کند، امواج را از میان اشیاء فیزیکی رد کرده و تمامی دستگاه‌های الکترونیکی نزدیک شما از قبیل ساعت هوشمند و بلندگوهای جدید را شارژ کند نیست.

منبع:ایتنا به نقل از  engadget

  نظرات

  بهره وری درمزرعه هوشمند
  نوآوری
  بهره وری درمزرعه هوشمند
  این تیم اکنون در حال بررسی روش‌های مقیاس‌پذیری این فناوری برای کاربردهای بزرگ است که به طور بالقوه می‌تواند شامل استقرار روی پشت بام‌های شهری باشد.
    2021-04-20 12:33:00
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  نوآوری
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  در حال حاضر آنچه در بازار داخلی با کاربرد عایق حرارتی موجود است محصولات سنتی مانند پشم شیشه، پشم سنگ و فوم‌ها هستند که پایه ترکیبی کاملاً متفاوتی دارند و محصولی مشابه و منطبق با محصول این شرکت در بازار داخلی موجود نیست.
    2021-04-19 11:57:00
  امپراطوری مایکروسافت
  شرکت ها و برندها
  امپراطوری مایکروسافت
  لایحه جدیدجاش هاولی،تمامی ادغامها و خریدهای هر شرکتی که ارزش بازار بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار را دارد، ممنوع می کند. پیشنهاد این سناتور هر گونه قرارداد خرید را برای شرکتهای اپل، مایکروسافت، آمازون، گوگل و فیس بوک ممنوع خواهد کرد.
    2021-04-18 09:43:00
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  نوآوری
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  محققان با استخراج پروتئین و فیبر موجود در این دانه‌های باقی مانده می‌توانند انواع جدیدی از منابع پروتئینی، سوخت‌های زیستی و غیره تولید کنند.
    2021-04-15 09:44:00
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  فناوریهای برتر
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  "کریسپر آف" سرانجام همانطور که در داستان‌های علمی-تخیلی پیش‌بینی شده است، عمل می‌کند. دیدن اینکه این روش در عمل به خوبی کار می‌کند، هیجان انگیز است.
    2021-04-14 10:12:00
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  شخصیت ها
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  همه ما به سمت یک انقلاب صنعتی جدید در حرکتیم، برای کسانی که امیدوارند به یک مدیر موفق در فناوری تبدیل شوند،میانبری بهتر از آشنایی با دیدگاه مدیران موفق در این عرصه نیست.
    2021-03-27 21:22:08