افشای زود هنگام دستاورد جدیدشیائومی

 

 شارژر‌های بی‌سیم القایی که با استفاده از پدها کار می‌کنند هنوز چندان متداول نشده‌اند. با این حال گزارش‌ها خبر از آن دارند که کمپانی شیائومی در پی ساخت شارژ بی‌سیم جدیدی است که می‌تواند دستگاه را از چند متر دورتر شارژ کند.
ابزار شارژ بی‌سیم از راه دور پیش از این نیز دیده شده بود و یک نمونه از این شارژها Energous WattUp نام داشت که در کنفرانس CES سال 2015 میلادی غوغا کرد. با این حال این شارژرها هنوز به بازار نیامده‌اند و شیائومی نیز در رابطه با تاریخ عرضه و دستگاه‌های پشتیبانی کننده از شارژر ویژه خود که Mi Air Charge Technology نام دارد، صحبتی به میان نیاورده است.
با این حال این کمپانی به تازگی دموی جدیدی را از این شارژر ارائه کرده است و در آن از 17 اختراعی که در رابطه با این فناوری به ثبت رسانده است یاد کرده است. جالب است بدانید که افشای این حد از اطلاعات در رابطه با این فناوری تا کنون از هیچ کدام از کمپانی‌های رقیب شیائومی دیده نشده بود.
سیستم شارژ Mi Air Charge Technology بر پایه 5 ولت است که از 144 آنتن در ایستگاه پایه برای ارسال امواج با پهنای میلیمتری به سمت همراه هوشمند کاربر استفاده می‌کند. تلفن همراه نیز این امواج را روی آرایه 14 آنتن که در خود جای داده است دریافت خواهد کرد.
شیائومی مدعی شده است که این فناوری یک «افسانه علمی» که می‌تواند چند دستگاه را به صورت همزمان شارژ کند، امواج را از میان اشیاء فیزیکی رد کرده و تمامی دستگاه‌های الکترونیکی نزدیک شما از قبیل ساعت هوشمند و بلندگوهای جدید را شارژ کند نیست.

منبع:ایتنا به نقل از  engadget

  نظرات

  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  خلاقیت
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  داوطلبان باید دارای ایده‌ای خلاقانه بوده و به فناوری‌های تأثیرگذار در رابطه با حل چالش‌های افراد مسن و ایجاد تأثیرات مثبت اجتماعی و اقتصادی برای جوامع، علاقه‌مند باشند.
    2021-02-25 06:42:00
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  تازه های فناوری
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  گزارشات نشان می دهد، این سیستم‌ها توانسته‌اند تا وظایفی که پیش از این در طول بازه زمانی چند هفته‌ای انجام می‌دادند ، در بازه زمانی کوتاه چند ساعته به پایان ببرند.
    2021-02-23 10:18:00
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  فناوریهای برتر
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  ام‌ای تی شمار زیادی از کاربری‌های این سیستم را برشمرده است که می‌توان از میان آنها به توانایی ساخت سریع پهپاد‌های بیشتر برای عملیات جستجو و نجات یا تحویل کالا اشاره کرد.
    2021-02-16 10:00:02
  هدیه‌ای به جهانیان
  گوناگون
  هدیه‌ای به جهانیان
  دیدن زمین از فضا تجربه‌ای فوق‌العاده‌ است. تجربه‌ای به نام "اثر نگاه اجمالی"(overview effect) وجود دارد که به معنای واقعی کلمه می‌تواند زندگی‌تان را متحول کند و بیشتر کسانی که به مدار زمین می‌روند آن را تجربه می‌کنند. من هم آن را تجربه کردم.
    2021-02-14 10:48:08
  رونمایی ازمخاطرات پسا کوانتوم
  فناوریهای برتر
  رونمایی ازمخاطرات پسا کوانتوم
  یافته‌های شرکت تِرا کوانتوم تصوری که از غیرقابل شکسته شدن رمزنگاری وجود دارد را بهم می‌ریزد و می تواند پیامدهای بزرگی برای شرکت‌های فناوری مطرح دنیا نظیر گوگل، مایکروسافت و آی.بی.ام داشته باشد.
    2021-02-11 09:32:35
  ارزآوری با ضایعات میوه
  تجربه های موفق
  ارزآوری با ضایعات میوه
  یک گروه از متخصصان جوان و باانگیزه در این مجموعه جمع شده‌اند و مواد دورریز و کم اهمیت مانند ضایعات و هسته میوه را به محصولات ارزشمند صادراتی تبدیل می‌کنند.
    2021-02-10 11:07:43