اشتغال در لبه های تکنولوژی

 رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : پارک علم و فناوری، یکی از خطوط مقدم اقتصاد مقاومتی است که کمک به انتقال و بومی سازی دانش و فناوری و سرمایه می کند.

 دکتر محمد خوانساری در مراسم افتتاح پارک علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات ، با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان تولید و اشتغال ، گفت : اشتغال زایی و توسعه اقتصادی بدون توسعه اتصال دانش بنیان امکان پذیر نیست.
وی افزود: توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان توسعه دیجیتال در دنیا مطرح است ، وموضوعات فناورانه ای مانند اینترنت اشیا ، رایانش ابری ، داده های بزرگ و نسل پنجم ،موجب تحول و ارزش آفرینی در  بخش های مختلف می شود .
خوانساری تاکید کرد : در جریان نوآوری و ارزش آفرینی، بخش خصوصی، نقش اصلی را دارد و کسب و کار های نو آورانه را به بازار های بزرگ تبدیل می کند و برای اینکه ایده ها تبدیل به ثروت شوند نیاز به زنجیره ای دارد که پار ک های علم و فناوری کامل کننده این زنجیره هستند و نبود آن باعث توقف این زنجیره می شود.
وی با بیان اینکه تلاش هایی در دولت تدبیر و امید برای زیر سازی هایی کسب و کارهای نو آورانه انجام شده است ، افزود : از طرفی دسترسی به بازار برای استار تاپ ها و شرکت های نوپا تسهیل شده است و بنگاه های کوچک و متوسط نقش کلید تری در توسعه اقتصادی دارند.
رییس مرکز تحقیقات ایران تصریح کرد : بنگاه ها برای رشد خود نیاز به زیست بوم دارند و این زیست بوم مکان محور است و امکانات مورد نیاز در نقطه ای باید فراهم باشد تا با استفاده از این امکانات هر چه سریعتر ایده ها تبدیل به صنعت و توسعه اقتصادی شود.
وی هدف این پارک علم و فناوری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را تسریع در زنجیره ایجاد شرکت ها و فناوری ها در این حوزه بیان کرد و گفت : پارک فناوری یکی از خطوط مقدم اقتصاد مقاومتی است که کمک به انتقال و بومی سازی دانش و فناوری و سرمایه می کند و باعث جذب منابع و سرمایه های شرکت های بین المللی در این حوزه می شود.
خوانساری تاکید کرد : تفاوت عمده ای بین این پارک و پارک های علم و فناوری های دیگر در کشور وجود دارد به طوری که این پارک به عنوان نخستین پارک سمت صنعت در تکمیل ارتباط با بازار ایده های نو فعالیت می کند.
وی به برنامه ارایه شده برای دریافت مجوز این پارک از وزارت علوم اشاره کرد و افزود : تا سال 1400 به دنبال استقرار 54 شرکت داخلی و شرکت های بزرگ بین المللی هستیم تا اشتغال در لبه های تکنولوژی در این حوزه ایجاد شود.

رییس مرکز تحقیقات مخابرات ایران به سابقه راه اندازی این  پارک اشاره کرد و گفت : کارهای مطالعاتی این  پارک از سال های 81 و 82 آغاز شد و در سال 84 قراردادی برای مالکیت این پارک انجام شد اما تا سال 94 متوقف بود و از این سال قرار داد به روز و با اخذ مجوز های لازم و در 2 سال گذشته ،کارهای آماده سازی و اجرایی در این پارک انجام شد .

وی همزمان با این مراسم از اعلام  فراخوان پذیرش شرکت ها خبر داد و افزود : با اعلام نتیجه این فراخوان شرکت های نو پا با مجوز مرکز رشد دانشگاه تهران پذیرش و مستقر می شوند.
خوانساری  گام نخست فعالیت در این پارک را آماده سازی و  استقرار شرکت ها در 7 ساختمان بازسازی شده اعلام کرد.
منبع: ICTPRESS

  نظرات

  تلاش آلمان برای پیشروی در هوش مصنوعی
  فناوریهای برتر
  تلاش آلمان برای پیشروی در هوش مصنوعی
  خانم مرکل :هدف ما این است که یک برند تجاری را در هوش مصنوعی با عنوان «ساخت آلمان» ایجاد کنیم تا اطمینان حاصل شود که آلمان به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه هوش مصنوعی در جهان جای گرفته است.
    2018-11-20 16:28:00
  برنامه نویسی درتعامل با یادگیری ماشینی
  معرفی کتاب
  برنامه نویسی درتعامل با یادگیری ماشینی
  اگر از شما این سوال پرسیده شود که در میان زبان‌های رایج برنامه‌نویسی که امروزه به کار گرفته می‌شوند کدامیک از آن‌ها به شما اجازه می‌دهند در سریع‌ترین زمان برنامه‌ای بنویسید که روی پلتفرم‌های مختلف قابل اجرا باشد چه جوابی می‌دهید؟
    2018-11-19 19:13:00
  بازی‌های موبایلی در ایران(تحلیل آماری)
  بازی و سرگرمی
  بازی‌های موبایلی در ایران(تحلیل آماری)
  وجود یک بازی ایرانی در بین محبوب‌ترین‌های ایران و شناخت سلیقه‌ جمعی در مورد ژانرهای محبوب بازی در ایران می‌تواند نقشه‌ راه درستی پیش پای سیاست‌گذاران، سرمایه‌گذارها و خصوصا شرکت‌های بازی‌سازی قرار دهد.
    2018-11-16 11:40:00
  رشد و سوددهی بازار رایانش ابری
  رایانش ابری
  رشد و سوددهی بازار رایانش ابری
  دسترسی بهتر و سریع‌تر، چابکی، پاسخگویی و مسوولیت‌پذیری، شتاب بخشیدن به نوآوری و انعطاف‌پذیری بالا از دلایل اقبال افراد و سازمان‌ها به خدمات ابرهستند.
    2018-11-15 07:09:00