اشتغال در لبه های تکنولوژی

 رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : پارک علم و فناوری، یکی از خطوط مقدم اقتصاد مقاومتی است که کمک به انتقال و بومی سازی دانش و فناوری و سرمایه می کند.

 دکتر محمد خوانساری در مراسم افتتاح پارک علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات ، با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان تولید و اشتغال ، گفت : اشتغال زایی و توسعه اقتصادی بدون توسعه اتصال دانش بنیان امکان پذیر نیست.
وی افزود: توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان توسعه دیجیتال در دنیا مطرح است ، وموضوعات فناورانه ای مانند اینترنت اشیا ، رایانش ابری ، داده های بزرگ و نسل پنجم ،موجب تحول و ارزش آفرینی در  بخش های مختلف می شود .
خوانساری تاکید کرد : در جریان نوآوری و ارزش آفرینی، بخش خصوصی، نقش اصلی را دارد و کسب و کار های نو آورانه را به بازار های بزرگ تبدیل می کند و برای اینکه ایده ها تبدیل به ثروت شوند نیاز به زنجیره ای دارد که پار ک های علم و فناوری کامل کننده این زنجیره هستند و نبود آن باعث توقف این زنجیره می شود.
وی با بیان اینکه تلاش هایی در دولت تدبیر و امید برای زیر سازی هایی کسب و کارهای نو آورانه انجام شده است ، افزود : از طرفی دسترسی به بازار برای استار تاپ ها و شرکت های نوپا تسهیل شده است و بنگاه های کوچک و متوسط نقش کلید تری در توسعه اقتصادی دارند.
رییس مرکز تحقیقات ایران تصریح کرد : بنگاه ها برای رشد خود نیاز به زیست بوم دارند و این زیست بوم مکان محور است و امکانات مورد نیاز در نقطه ای باید فراهم باشد تا با استفاده از این امکانات هر چه سریعتر ایده ها تبدیل به صنعت و توسعه اقتصادی شود.
وی هدف این پارک علم و فناوری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را تسریع در زنجیره ایجاد شرکت ها و فناوری ها در این حوزه بیان کرد و گفت : پارک فناوری یکی از خطوط مقدم اقتصاد مقاومتی است که کمک به انتقال و بومی سازی دانش و فناوری و سرمایه می کند و باعث جذب منابع و سرمایه های شرکت های بین المللی در این حوزه می شود.
خوانساری تاکید کرد : تفاوت عمده ای بین این پارک و پارک های علم و فناوری های دیگر در کشور وجود دارد به طوری که این پارک به عنوان نخستین پارک سمت صنعت در تکمیل ارتباط با بازار ایده های نو فعالیت می کند.
وی به برنامه ارایه شده برای دریافت مجوز این پارک از وزارت علوم اشاره کرد و افزود : تا سال 1400 به دنبال استقرار 54 شرکت داخلی و شرکت های بزرگ بین المللی هستیم تا اشتغال در لبه های تکنولوژی در این حوزه ایجاد شود.

رییس مرکز تحقیقات مخابرات ایران به سابقه راه اندازی این  پارک اشاره کرد و گفت : کارهای مطالعاتی این  پارک از سال های 81 و 82 آغاز شد و در سال 84 قراردادی برای مالکیت این پارک انجام شد اما تا سال 94 متوقف بود و از این سال قرار داد به روز و با اخذ مجوز های لازم و در 2 سال گذشته ،کارهای آماده سازی و اجرایی در این پارک انجام شد .

وی همزمان با این مراسم از اعلام  فراخوان پذیرش شرکت ها خبر داد و افزود : با اعلام نتیجه این فراخوان شرکت های نو پا با مجوز مرکز رشد دانشگاه تهران پذیرش و مستقر می شوند.
خوانساری  گام نخست فعالیت در این پارک را آماده سازی و  استقرار شرکت ها در 7 ساختمان بازسازی شده اعلام کرد.
منبع: ICTPRESS

  نظرات

  انسان‌های هک شدنی
  فرادانش
  انسان‌های هک شدنی
  «جاناتان باتس» مدیر مرکز «سکیور سلوشنز» در کنفرانس سالانه «بلک هت» به‌صورت مستقیم نشان داد که چطور بدن یک بیمار می‌تواند هک شود و او را تا آستانه مرگ پیش ببرد.
    2018-08-17 18:17:00
  مقایسه تحلیلی سرویس های خدمات ابری در کشور
  رایانش ابری
  مقایسه تحلیلی سرویس های خدمات ابری در کشور
  اشنائی وضعیت خدمات ابری از آن جهت حائز اهمیت است که به شما (خریدار ایرانی که تصمیم می‌گیرید از شرکت‌های داخلی سرویس‌های مشابهی را خریداری کنید)، دید روشنی از نحوه سرویس‌دهی و تعهداتی را که شرکت‌ باید به آن پایبند باشد، ارائه می‌کند.
    2018-08-08 07:24:49