برای توسعه کسب و کار چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

 مدیران کسب‌وکار‌های کوچک، با جلوگیری از شکست تنها رضایت نسبی کسب می‌کنند. آن‌ها معمولا پس از به جریان افتادن کسب‌و‌کارشان شروع به فکر کردن در رابطه با رشد و پیشرفت می‌کنند. بسیاری از آن‌ها به سرعت می‌فهمند که رشد کردن  بسیار پیچیده‌تروسخت‌تر از چیزی است که انتظار داشتند. مدیران کسب‌و‌کار‌های کوچک باید در رابطه با معنای پیشرفت و این که کسب‌و‌کارشان چگونه به نظر برسد، تفکر کنند.

جان سوانسیگر، مدیر عامل شرکت مانتا، می‌گوید: «شرکت من به کارآفرینان کمک می‌کند تا کسب‌و‌کارشان را توسعه دهند و یکی از مهم‌ترین راه‌های ساده‌ی رشدی که متوجه آن شده‌ایم، توسعه و گسترش به بازار‌های مختلف است . این کار به شما این شانس را می‌دهد که مشتریان جدیدی به دست بیاورید و درآمد زیادی کسب کنید، هم‌چنین به آن‌ها استخدام کارمندان با استعداد جدید و تأمین‌ نیاز‌ها و کمبود‌های جامعه با محصولات و خدمات جدید را توصیه می‌کنیم.»

به هر حال، نباید یک کسب‌و‌کار جدید را بدون آماده کردن طرحی از قبل شروع کنید. ۳ عامل مهم قبل از شروع کردن کسب‌و‌کار شامل :

 • توجه کردن به منابع و دارایی‌های داخلی
 • هدایت کامل تحقیقات خارجی 
 • شناسایی نیاز‌های اجتماعی محلی

است.در حالی‌که توجه دقیق و ریزبینانه به این اصول مهم است، هر ۳ عامل مراحل مقدماتی هستند که قبل از برداشتن قدم اصلی و ایجاد کسب‌و‌کار باید به آن‌ها توجه کرد. حال که سختی‌ها را پشت سر گذاشته‌اید و پایه و اساس کار را انجام داده‌اید، زمان آن فرا رسیده است که برنامه‌های توسعه را عملی کنید.

همان‌طور که گفته شد، در این‌جا ۳ نکته برای صاحبان مشاغلی است که در جستجوی توسعه و تبدیل رؤیا‌هایشان به واقعیت هستند.

۱.برنامه‌ای برای توسعه و پرورش در نظر بگیرید

احتمالا شما این جمله‌ی قدیمی را شنیده‌اید: «آماده نبودن برابر است با آماده‌ی پذیرش شکست بودن». در رابطه با موضوع توسعه، این جمله کاملا صدق می‌کند. هنگامی که برای توسعه به یک بازار جدید آماده می‌شوید، داشتن یک برنامه‌ی رشد همراه با جزئیات بسیار مهم و ضروری است و به کمک آن می‌توانید حتی قبل از تحقق یافتن یک مشکل آن را پیش‌بینی و رفع کنید.

یک برنامه‌ی رسمی، شامل یک خلاصه‌ی اجرایی است که موضوع کسب‌و‌کار را به‌طور کلی بیان می‌کند. هم‌چنین رویداد‌های مهم و بزرگ و برنامه‌های اجرایی را شامل می‌شود. در این بخش باید یک دید کلی از اهداف اساسی شرکتتان و پیش‌زمینه‌ای از اطلاعاتی در رابطه با منابع و امکانات اضافه که برای توسعه به آن‌ها نیاز دارید، مانند دفتر اداری بزرگ‌تر یا تجهیزات جدید، فراهم کنید.

برای برنامه‌ریزی، با کمک آمار، بازار هدف خودتان را مانند سن، جنسیت و جایگاه اجتماعی و اقتصادی تعریف کنید. بررسی کنید که چگونه پیشرفت بر برنامه‌ی بازاریابی فعلی‌تان تأثیر خواهد گذاشت؛ برای مثال شامل توسعه‌ی استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای بالا بردن آگاهی و استفاده از تبلیغات در موتورهای جستجو برای هدف قرار دادن مخاطبان و مکان‌های خاص را مد نظر قرار دهید. به یاد داشته باشید که جزئیات دقیق مانند هزینه‌ها برای گسترش کسب و کار و مشخص کردن وظایف روزانه را که ممکن است با بزرگ‌تر شدن تجارت شما تغییر کنند نیز مد نظر قرار دهید.   

۲. برای استخدام کارمند جدید دقیق و سختگیر  باشید

همکاری کردن با استعداد‌های جدید در هنگام رشد و پیشرفت اجتناب‌ناپذیر است. ساده است، هر چه بیشتر پیشرفت کنید به کارمندان بیشتری نیاز دارید تا بتوانید به کارتان ادامه دهید. تفاوت اساسی بین کسب‌و‌کار‌های کوچک موفق و آن‌هایی که توان ادامه دادن ندارند در کارآفرینی است که هر کسی را استخدام نمی‌کند، بلکه بسیار هوشمندانه و سختگیرانه عضو جدید گروه را انتخاب می‌کند.

بعد از مرور نیاز‌هایتان، اقدام به استخدام نیروی جدید بکنید. مصمم شوید که شرکتتان یک بخش یا کارمند جدید با مهارت در حوزه‌ای خاص برای بر طرف کردن نیاز‌های جدید نیاز دارد. برای موفقیت، در طی مراحل استخدام به کسانی اولویت بدهید که مهارت‌های خاصی مد نظر شما را داشته باشند.

داشتن برنامه‌ای برای پیشرفت و توسعه بسیار خوب است؛ اما اجرا کردن حقیقی تصوراتتان نیازمند این است که سکان هدایت تجارتتان را به دست افراد لایق بدهید. هوشمندانه استخدام کردن و گرفتن تصمیم‌های سودبخش و مدبرانه در رابطه با منابع انسانی بهترین و سریع‌ترین راه برای موفقیت است.

۳.از مشتری‌های فعلیتان پیشنهاد بگیرید

هنگامی که به یک بازار جدید وارد می‌شوید، مشتری‌های فعلی‌تان می‌توانند به‌عنوان یکی از بهترین منابع شما به شمار بیایند. آن‌ها محصولات یا خدمات و توانایی فعلی شما را می‌شناسند و به احتمال زیاد در حال حاضر رابطه‌ی مستحکم و مثبتی با شما دارند. بنابراین از سؤال پرسیدن و نظرسنجی از آن‌ها در رابطه با برنامه‌ی توسعه و پیشرفتتان، نترسید. احتمال دارد آن‌ها بتوانند به شما توصیه‌های سازنده‌ای بکنند که در پیشرفت و رشد شما تأثیرگذار باشد.

یکی از راه‌های کمک گرفتن از مشتری‌های فعلی‌تان این است که به آن‌ها پیشنهاد بدهید فرصت آزمایش محصولات یا خدمات جدیدتان را قبل از گسترش رسمی در اختیارشان قرار می‌دهید. آن‌ها به عنوان مشتریان وفادار، بهترین سرمایه‌ی شما برای نظر گرفتن هستند و برای شما بینشی ایجاد می‌کنند تا متوجه شوید مشتریان بالقوه و جدیدتان در بازار جدید چه چیز‌هایی را در رابطه با محصولات و خدمات دوست خواهند داشت. به علاوه فراهم کردن شرایطی برای مشتری‌های فعلی که به ایده‌های جدیدتان قبل از عرضه دسترسی داشته باشند، ارتباطتان با آن‌ها را قوی‌تر خواهد کرد و همچنین به شما برای سنجش ایده‌تان قبل از ورود به بازار جدید با مؤلفه‌های نامعلوم بسیار، نقطه‌ی شروع می‌دهد.

این ۳ راه سودمند به شما در ورود به بازارهای جدید کمک خواهد کرد. تحقیقات گسترده، کسب‌و‌کار کوچک شما را هدایت می‌کند تا قبل از شروع برنامه‌ی توسعه، برای برداشتن قدم بعدی رشد کسب‌و‌کارتان و ایجاد جهش و پیشرفت و توسعه‌ی بازار آماده شوید.

منبع:http://vista.ir/news/37246391

  نظرات

  قراردادی برای "وب"
  اینترنت
  قراردادی برای "وب"
  تیم برنرز لی مخترع "وب"از دولت ها، شرکت ها و مردم خواسته به این برنامه عمل کنند.اومی گوید: قدرت وب زندگی مردم را دگرگون می کند. اما اگر اکنون وارد عمل نشویم و از سواستفاده از وب جلوگیری نکنیم در معرض خطر قرار می گیریم.
    2019-11-26 09:04:56
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  اینترنت
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  باراک اوباما که به‌طور زنده برای رویداد Dreamforce 2019 در سان‌فرانسیسکو آمریکا سخنرانی می‌کرد، از دست‌اندرکاران صنعت تکنولوژی دنیا درخواست کرده که...
    2019-11-23 08:55:46
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  فناوریهای برتر
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  ما به‌عنوان مهندسانی که در زمینه بازآفرینی زیستی فعالیت می‌کنیم؛ همواره ساختار زیستی فوق‌العاده بدن انسان را تحسین نموده و می‌دانیم ،نزدیک شدن تدریجی به ماهیت حقیقی این ساختار در طبیعت، پدیده‌ای شگفت‌آور و در عین‌حال مسرت‌بخش است.
    2019-11-10 10:59:56
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  فناوریهای برتر
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  در سال 2021، پلتفرم موبایلی اسنپ‌دراگون 875 توسط کمپانی TSMC تولید شده و به احتمال فراوان نخستین تراشه 5 نانومتری به‌کارگیری شده در هندست‌های اندرویدی به‌شمار خواهد رفت.
    2019-10-30 10:11:08
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  تازه های فناوری
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  برخی شرکت های بزرگ فناوری و رسانه ای هم برای پیشبرد این طرح با فیس بوک همکاری می کنند که از جمله آنها می توان به مایکروسافت، دانشگاه ام آی تی، نیویورک تایمز و دانشگاه آکسفورد اشاره کرد.
    2019-10-23 10:20:40
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوریهای برتر
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوری 5G می‌تواند آینده زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار بدهد و تحولات زیادی در زمینه‌های مختلف برای این فناوری تعریف شده است.
    2019-10-20 09:16:05
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  کلینیک سلامت
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  سالیانه افراد زیادی به دلیل عدم تزریق به موقع خون و فرآورده های خونی جانشان را از دست می دهند.با کمک این ابداع جدید پژوهشگران می توان از این نوع رخدادهای ناگوار جلوگیری کرد.
    2019-10-05 08:28:40
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  واقعیت افزوده
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  در حال حاضر صدها کارمند فیس‌بوک در حال کار روی این پروژه هستند و تلاش می‌کنند که در سریع‌ترین زمان ممکن محصول مذکور را وارد بازار کنند.
    2019-09-29 11:17:45
  اینتل درالمپیک 2020
  تازه های فناوری
  اینتل درالمپیک 2020
  اینتل زمان زیادی برای کار بر روی واقعیت مجازی گذاشته و نتایج آن در ماه جولای سال 2020 ،همزمان با آغاز بازی‌های المپیک دیده خواهد شد.
    2019-09-27 13:07:35