برای توسعه کسب و کار چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

 مدیران کسب‌وکار‌های کوچک، با جلوگیری از شکست تنها رضایت نسبی کسب می‌کنند. آن‌ها معمولا پس از به جریان افتادن کسب‌و‌کارشان شروع به فکر کردن در رابطه با رشد و پیشرفت می‌کنند. بسیاری از آن‌ها به سرعت می‌فهمند که رشد کردن  بسیار پیچیده‌تروسخت‌تر از چیزی است که انتظار داشتند. مدیران کسب‌و‌کار‌های کوچک باید در رابطه با معنای پیشرفت و این که کسب‌و‌کارشان چگونه به نظر برسد، تفکر کنند.

جان سوانسیگر، مدیر عامل شرکت مانتا، می‌گوید: «شرکت من به کارآفرینان کمک می‌کند تا کسب‌و‌کارشان را توسعه دهند و یکی از مهم‌ترین راه‌های ساده‌ی رشدی که متوجه آن شده‌ایم، توسعه و گسترش به بازار‌های مختلف است . این کار به شما این شانس را می‌دهد که مشتریان جدیدی به دست بیاورید و درآمد زیادی کسب کنید، هم‌چنین به آن‌ها استخدام کارمندان با استعداد جدید و تأمین‌ نیاز‌ها و کمبود‌های جامعه با محصولات و خدمات جدید را توصیه می‌کنیم.»

به هر حال، نباید یک کسب‌و‌کار جدید را بدون آماده کردن طرحی از قبل شروع کنید. ۳ عامل مهم قبل از شروع کردن کسب‌و‌کار شامل :

 • توجه کردن به منابع و دارایی‌های داخلی
 • هدایت کامل تحقیقات خارجی 
 • شناسایی نیاز‌های اجتماعی محلی

است.در حالی‌که توجه دقیق و ریزبینانه به این اصول مهم است، هر ۳ عامل مراحل مقدماتی هستند که قبل از برداشتن قدم اصلی و ایجاد کسب‌و‌کار باید به آن‌ها توجه کرد. حال که سختی‌ها را پشت سر گذاشته‌اید و پایه و اساس کار را انجام داده‌اید، زمان آن فرا رسیده است که برنامه‌های توسعه را عملی کنید.

همان‌طور که گفته شد، در این‌جا ۳ نکته برای صاحبان مشاغلی است که در جستجوی توسعه و تبدیل رؤیا‌هایشان به واقعیت هستند.

۱.برنامه‌ای برای توسعه و پرورش در نظر بگیرید

احتمالا شما این جمله‌ی قدیمی را شنیده‌اید: «آماده نبودن برابر است با آماده‌ی پذیرش شکست بودن». در رابطه با موضوع توسعه، این جمله کاملا صدق می‌کند. هنگامی که برای توسعه به یک بازار جدید آماده می‌شوید، داشتن یک برنامه‌ی رشد همراه با جزئیات بسیار مهم و ضروری است و به کمک آن می‌توانید حتی قبل از تحقق یافتن یک مشکل آن را پیش‌بینی و رفع کنید.

یک برنامه‌ی رسمی، شامل یک خلاصه‌ی اجرایی است که موضوع کسب‌و‌کار را به‌طور کلی بیان می‌کند. هم‌چنین رویداد‌های مهم و بزرگ و برنامه‌های اجرایی را شامل می‌شود. در این بخش باید یک دید کلی از اهداف اساسی شرکتتان و پیش‌زمینه‌ای از اطلاعاتی در رابطه با منابع و امکانات اضافه که برای توسعه به آن‌ها نیاز دارید، مانند دفتر اداری بزرگ‌تر یا تجهیزات جدید، فراهم کنید.

برای برنامه‌ریزی، با کمک آمار، بازار هدف خودتان را مانند سن، جنسیت و جایگاه اجتماعی و اقتصادی تعریف کنید. بررسی کنید که چگونه پیشرفت بر برنامه‌ی بازاریابی فعلی‌تان تأثیر خواهد گذاشت؛ برای مثال شامل توسعه‌ی استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای بالا بردن آگاهی و استفاده از تبلیغات در موتورهای جستجو برای هدف قرار دادن مخاطبان و مکان‌های خاص را مد نظر قرار دهید. به یاد داشته باشید که جزئیات دقیق مانند هزینه‌ها برای گسترش کسب و کار و مشخص کردن وظایف روزانه را که ممکن است با بزرگ‌تر شدن تجارت شما تغییر کنند نیز مد نظر قرار دهید.   

۲. برای استخدام کارمند جدید دقیق و سختگیر  باشید

همکاری کردن با استعداد‌های جدید در هنگام رشد و پیشرفت اجتناب‌ناپذیر است. ساده است، هر چه بیشتر پیشرفت کنید به کارمندان بیشتری نیاز دارید تا بتوانید به کارتان ادامه دهید. تفاوت اساسی بین کسب‌و‌کار‌های کوچک موفق و آن‌هایی که توان ادامه دادن ندارند در کارآفرینی است که هر کسی را استخدام نمی‌کند، بلکه بسیار هوشمندانه و سختگیرانه عضو جدید گروه را انتخاب می‌کند.

بعد از مرور نیاز‌هایتان، اقدام به استخدام نیروی جدید بکنید. مصمم شوید که شرکتتان یک بخش یا کارمند جدید با مهارت در حوزه‌ای خاص برای بر طرف کردن نیاز‌های جدید نیاز دارد. برای موفقیت، در طی مراحل استخدام به کسانی اولویت بدهید که مهارت‌های خاصی مد نظر شما را داشته باشند.

داشتن برنامه‌ای برای پیشرفت و توسعه بسیار خوب است؛ اما اجرا کردن حقیقی تصوراتتان نیازمند این است که سکان هدایت تجارتتان را به دست افراد لایق بدهید. هوشمندانه استخدام کردن و گرفتن تصمیم‌های سودبخش و مدبرانه در رابطه با منابع انسانی بهترین و سریع‌ترین راه برای موفقیت است.

۳.از مشتری‌های فعلیتان پیشنهاد بگیرید

هنگامی که به یک بازار جدید وارد می‌شوید، مشتری‌های فعلی‌تان می‌توانند به‌عنوان یکی از بهترین منابع شما به شمار بیایند. آن‌ها محصولات یا خدمات و توانایی فعلی شما را می‌شناسند و به احتمال زیاد در حال حاضر رابطه‌ی مستحکم و مثبتی با شما دارند. بنابراین از سؤال پرسیدن و نظرسنجی از آن‌ها در رابطه با برنامه‌ی توسعه و پیشرفتتان، نترسید. احتمال دارد آن‌ها بتوانند به شما توصیه‌های سازنده‌ای بکنند که در پیشرفت و رشد شما تأثیرگذار باشد.

یکی از راه‌های کمک گرفتن از مشتری‌های فعلی‌تان این است که به آن‌ها پیشنهاد بدهید فرصت آزمایش محصولات یا خدمات جدیدتان را قبل از گسترش رسمی در اختیارشان قرار می‌دهید. آن‌ها به عنوان مشتریان وفادار، بهترین سرمایه‌ی شما برای نظر گرفتن هستند و برای شما بینشی ایجاد می‌کنند تا متوجه شوید مشتریان بالقوه و جدیدتان در بازار جدید چه چیز‌هایی را در رابطه با محصولات و خدمات دوست خواهند داشت. به علاوه فراهم کردن شرایطی برای مشتری‌های فعلی که به ایده‌های جدیدتان قبل از عرضه دسترسی داشته باشند، ارتباطتان با آن‌ها را قوی‌تر خواهد کرد و همچنین به شما برای سنجش ایده‌تان قبل از ورود به بازار جدید با مؤلفه‌های نامعلوم بسیار، نقطه‌ی شروع می‌دهد.

این ۳ راه سودمند به شما در ورود به بازارهای جدید کمک خواهد کرد. تحقیقات گسترده، کسب‌و‌کار کوچک شما را هدایت می‌کند تا قبل از شروع برنامه‌ی توسعه، برای برداشتن قدم بعدی رشد کسب‌و‌کارتان و ایجاد جهش و پیشرفت و توسعه‌ی بازار آماده شوید.

منبع:http://vista.ir/news/37246391

  نظرات

  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  فناوریهای برتر
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  این تراشه می‌تواند عملکرد هوش مصنوعی پنج پتافلاپ را ارائه کند و به‌این‌ترتیب قدرت و قابلیت‌های یک پایگاه داده کامل را برای اولین بار در یک پلتفرم گرد هم بیاورد.
    2020-06-23 10:53:33
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  اینترنت
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  پشتیبانان حریم شخصی باانتقاداز وضع ماده قانونی جدید،میگویندچنین قانونی شرکت های خصوصی را وادار می‌کند در ساخت مخزنی از اطلاعات شخصی افراد به پلیس کمک کنند.
    2020-06-20 18:57:04
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  کلینیک سلامت
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  همچنین ممکن است دیدن نور مادون قرمز میسر شود، که عملا به معنای دید در شب خواهد بود. این هدف با استفاده از متریال‌‌های دیگر در بخش‌های مختلف "چشم الکتروشیمیایی" امکان‌پذیر است.
    2020-06-20 18:24:40
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  اقتصاد
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  سال گذشته کمتر از ۲۰ درصد بودجه کشور تحت تأثیر نفت بوده و ما جزو معدود کشورهای نفت خیزی هستیم که می‌توانیم با کمتر از ۱۰ درصد درآمد نفتی اقتصاد مملکت را بچرخانیم.
    2020-06-15 06:33:00