دروغ بسیار بزرگی که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان آن را باور کرده‌اند

متخصصان امنیتی معتقدند که داده‌های دروغین در عصر فناوری امروزی به‌عنوان بزرگ‌ترین تهدید ایجاد شده به‌واسطه این دوره زمانی به‌حساب می‌آید. این در حالی است که خطر این نوع داده‌ها رو به تزاید است و گاه آثار و تبعات آن نیز به وضوح دیده می‌شود.

از جمله، اتفاقی عجیب و نادر که اخیراً موجب جلب توجه بیشتر به این معضل گردید.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی scoop، اخبار اخیر در شبکه‌های اجتماعی حاکی از آن هستند که به‌تازگی مورد بسیار عجیبی رخ داده است که بسیاری از دانشمندان رده فناوری اطلاعات را شگفت‌زده کرده است.
ماجرا از این‌ قرار است که دو بات نرم‌افزاری ویژه هوش مصنوعی به‌صورت خودسرانه اقدام به ایجاد یک زبان برای ارتباط با یکدیگر کرده‌اند، در حالی که حتی سازندگان این دو سیستم هوش مصنوعی نیز نمی‌توانند این زبان را رمزگشایی کرده و مفاهیم آن را درک کنند.
طبیعی است که نتایج این زبان که بسرعت در وب منتشر خواهند شد، هیچ نسبتی با واقعیت نداشته و ندارند.

شاید شما هم با خواندن عبارت بالا شگفت‌زده شده باشید، ولی این عبارت به‌صورت دقیق نشان می‌دهد که چرا اخبار دروغین و داده‌های دروغین می‌توانند مخرب‌ترین چیزی باشند که عصر فناوری می‌تواند به ما هدیه دهد.
این خبر در حقیقت یک دروغ بسیار بزرگ بوده است که در فیس‌بوک منتشر شده است و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان آن را باور کرده‌اند.
 

این امر موجب شده است تا ترس از گسترش فناوری هوش مصنوعی با سرعتی باورنکردنی افزایش پیدا کرده و به همه سرایت نماید. در پی گسترش همین نگرانی، یک نویسنده برجسته صنایع فناوری به نام مارک ریس (Mark Rais) ناگزیر به نگارش یک مقاله ویژه در این زمینه شده است تا به نوعی، در رفع این دغدغه‌ها بکوشد.

او با ارائه توضیحات خود، معتقد است که بزرگ‌ترین تهدیدهای موجود در جهان امروزی را نمی‌توان تنها فناوری هوش مصنوعی یا مواردی از این دست دانست، زیرا داده‌های دروغین که طبعا منشا فراوانی دارند می‌توانند بزرگ‌ترین اثر مخرب را در مسیر شکل دادن آینده انسان از خود برجای بگذارند.

او در این همچنین مقاله اشاره کرده است که مواردی مانند هوش مصنوعی، خودروهای خودران و غیره را می‌توان در کنار مزایای فراوانی که به زندگی ما داده‌اند، به‌عنوان دیگر تهدیدهای بزرگی دانست.
به اعتقاد وی، این پدیده‌ها را دنیای فناوری به ما هدیه داده است تا به رفاه و بهبود کیفیت زندگی یاری برسانند، و البته در صورت عدم کنترل این موارد و کنترل اخبار دروغین، احتمال دارد با مشکلاتی نیز مواجه گردیم.

منبع:شماران سیستم

 

  نظرات

  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  فرادانش
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  این تجربه می‌تواند راه را برای کامپیوترهای متعارف فوق‌سریع- و شاید کامپیوترهای کوانتومی- در موقعیت‌هایی که تاکنون ناممکن شمرده می‌شدند، بگشاید.
    2018-05-22 17:56:00
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  نوآوری
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  کاربر می تواند در آن واحد تصاویر را به صورت ۴V و دو بعدی و همچنین به صورت دو بعدی و سه بعدی ضبط کند. فایل های دو بعدی به صورت جداگانه ذخیره می شوند و لذا به راحتی قابل بهره برداری و انتقال هستند.
    2018-05-22 07:12:00
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  اقتصاد
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  تجارت الکترونیکی فرامرزی به عنوان نحوه‌ی جدید و الگوی جدید در تجارت بین المللی روند توسعه عصر اطلاعات را بازتاب می دهد و بر ساختار اقتصاد و تجارت جهان تاثیرگذار است.
    2018-05-21 17:04:00
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  فناوریهای برتر
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  پژوهشگران معتقدند طی سال های آینده افزایش استفاده از برنامه های خلاقانه، مفهومی و ارتباط آفرین به گسترش شدید کاربرد برنامه های واقعیت افزوده طراحی شده برای گوشی های هوشمند منجر می شود.
    2018-05-21 11:24:00
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  شخصیت ها
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  یکی از مسائلی که باعث شد نام نادلا بیشتر از پیش بر سر زبان‌ها بیافتد، تغییر تمرکز وی از نرم‌افزار به‌طیف وسیع‌تری از محصولات از جمله کلاود و گجت‌ها بود. وی باعث شد تا اعتبار مایکروسافت در حوزه خدمات مبتنی بر ابر بیشتر از گذشته شود.
    2018-05-19 07:29:00
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اقتصاد
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اعتبارنامه مالی از راه‌های سنتی نقل‌وانتقال بیش از ۲ تریلیون دلار پول در جهان است که بین ۵ تا ۱۰ روز بر اساس میزان انتقال، طول می‌کشد اما با بلاک‌چین این فرآیند حذف‌شده و سیستم مالی بدون هزینه جانبی جلو می‌رود.
    2018-05-15 17:12:00