چرا هوش مصنوعی؟

 نظرسنجی صورت گرفته توسط مرکز گارتنر نشان می‌دهد مدیران سازمان‌ها و نهادهای دولتی، در سال جدید میلادی، نگاه ویژه‌ای به هوش مصنوعی و تحلیل داده‌ها خواهند داشت و در این زمینه سرمایه گذاری های متعددی صورت خواهند داد. گارتنر در گزارش خود از ۳۱۰۲ مدیر ارشد فناوری اطلاعات در ۸۲ کشور جهان نظرسنجی کرده است که از میان این افراد، ۵۲۸ تن مدیر دولتی هستند.

ریک هاوارد (Rick Howard) تحلیلگر ارشد گارتنر می‌گوید: بهره‌مندی از مزیت داده، قلب دولت دیجیتال است و این مهم‌ترین دارایی تمام دولت‌ها به‌شمار می‌رود. توانایی استفاده استراتژیک از این داده‌ها به‌صورت لحظه‌ای، قابلیت دولت در ارائه خدمات یکپارچه را به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای بهبود می‌بخشد. گارتنر در نظرسنجی خود، از مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها خواسته مهم‌ترین فناوری‌هایی را که در سال ۲۰۱۹ برای آن برنامه دارند مشخص سازند. مدیران ارشد فناوری اطلاعات به مواردی همچون هوش مصنوعی (۲۷ درصد)، تحلیل داده‌ها (۲۲ درصد) و فناوری‌های ابر (۱۹ درصد) اشاره کرده‌اند. این در حالی است که پیش‌تر، «ابر» اولویت نخست دولتی‌ها بوده ولی اکنون به رده سوم سقوط کرده است.

کارشناس گارتنر می‌گوید: هوش مصنوعی کانال‌های بینش و تحویل جدیدی عرضه می‌کند که حکومت‌ها با استفاده از آن می‌توانند به مقیاس‌پذیری بالایی که قبلا امکان‌پذیر نبوده، دست یابند. وی بر این باور است که دولت‌ها با به خدمت گرفتن هوش مصنوعی می‌توانند نیروی انسانی باارزش خود را به فرایندهای پیچیده و تصمیم‌گیری‌های مرکب اختصاص دهند. در میان پاسخ‌دهندگان دولتی، ۱۰ درصد گفته‌اند که در حال‌حاضر از یک راه‌حل هوش مصنوعی استفاده می‌کنند و ۳۹ درصد از قصد خود برای انجام این کار در یک تا دو سال آینده خبر داده‌اند. ۳۶ درصد نیز گفته‌اند که در دو تا سه سال آینده به سراغ استفاده از راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی خواهند رفت.

منبع:دنیای اقتصاد به نقل ازهمکاران سیستم 

  نظرات

  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38
  هنر در قاب دیجیتال
  فرهنگ و هنر
  هنر در قاب دیجیتال
  علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول خردادماه سال جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند.
    2019-05-17 19:19:38
  داستان فیوژا
  تازه های فناوری
  داستان فیوژا
  اگر قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید.
    2019-05-14 09:57:08
  ده شغل پردرآمد سال2019
  تازه های کسب و کار
  ده شغل پردرآمد سال2019
  کار در صنعت تکنولوژی به خاطر ماهیت به‌روز و پویای آن، اغلب برای بسیاری از کارجویان جذاب و جالب توجه است.از طرفی این مشاغل رو به پیشرفت و البته پردرآمدنیز می باشند.
    2019-05-11 22:40:00
  اقتصاد دیجیتال در ایران
  اقتصاد
  اقتصاد دیجیتال در ایران
  پروژه‌ای از سوی مرکز آمار و وزارت ارتباطات برای اندازه گیری حجم بازار فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال کشور در دست انجام است.
    2019-05-06 10:48:24
  مدیریت فضای مجازی را بدست می گیریم
  جامعه
  مدیریت فضای مجازی را بدست می گیریم
  حذف اپلیکیشن ها و کسب و کارهای ایرانی از بازارهای گوگل و اپل و نیز مسدودسازی صفحات کاربری ایرانیان در اینستاگرام و توئیتر نمونه بارزاقدامات آمریکا در مقابله با ایران در عرصه فضای مجازی است .
    2019-04-30 11:49:39