چرا هوش مصنوعی؟

 نظرسنجی صورت گرفته توسط مرکز گارتنر نشان می‌دهد مدیران سازمان‌ها و نهادهای دولتی، در سال جدید میلادی، نگاه ویژه‌ای به هوش مصنوعی و تحلیل داده‌ها خواهند داشت و در این زمینه سرمایه گذاری های متعددی صورت خواهند داد. گارتنر در گزارش خود از ۳۱۰۲ مدیر ارشد فناوری اطلاعات در ۸۲ کشور جهان نظرسنجی کرده است که از میان این افراد، ۵۲۸ تن مدیر دولتی هستند.

ریک هاوارد (Rick Howard) تحلیلگر ارشد گارتنر می‌گوید: بهره‌مندی از مزیت داده، قلب دولت دیجیتال است و این مهم‌ترین دارایی تمام دولت‌ها به‌شمار می‌رود. توانایی استفاده استراتژیک از این داده‌ها به‌صورت لحظه‌ای، قابلیت دولت در ارائه خدمات یکپارچه را به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای بهبود می‌بخشد. گارتنر در نظرسنجی خود، از مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها خواسته مهم‌ترین فناوری‌هایی را که در سال ۲۰۱۹ برای آن برنامه دارند مشخص سازند. مدیران ارشد فناوری اطلاعات به مواردی همچون هوش مصنوعی (۲۷ درصد)، تحلیل داده‌ها (۲۲ درصد) و فناوری‌های ابر (۱۹ درصد) اشاره کرده‌اند. این در حالی است که پیش‌تر، «ابر» اولویت نخست دولتی‌ها بوده ولی اکنون به رده سوم سقوط کرده است.

کارشناس گارتنر می‌گوید: هوش مصنوعی کانال‌های بینش و تحویل جدیدی عرضه می‌کند که حکومت‌ها با استفاده از آن می‌توانند به مقیاس‌پذیری بالایی که قبلا امکان‌پذیر نبوده، دست یابند. وی بر این باور است که دولت‌ها با به خدمت گرفتن هوش مصنوعی می‌توانند نیروی انسانی باارزش خود را به فرایندهای پیچیده و تصمیم‌گیری‌های مرکب اختصاص دهند. در میان پاسخ‌دهندگان دولتی، ۱۰ درصد گفته‌اند که در حال‌حاضر از یک راه‌حل هوش مصنوعی استفاده می‌کنند و ۳۹ درصد از قصد خود برای انجام این کار در یک تا دو سال آینده خبر داده‌اند. ۳۶ درصد نیز گفته‌اند که در دو تا سه سال آینده به سراغ استفاده از راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی خواهند رفت.

منبع:دنیای اقتصاد به نقل ازهمکاران سیستم 

  نظرات

  "مشهد"کاندید هوشمند سازی شد
  زندگی شهری
  "مشهد"کاندید هوشمند سازی شد
  شبکه های هوشمند، کنترل از راه دور، استفاده از GIS که اغلب مربوط به شهرهای حاضر در موقعیت ساحلی است، استفاده از SCADA و مدل ها و ابزارهای بهینه سازی، از شاخص های اصلی مورد بررسی در نمونه های اجرا شده شهر هوشمند هستند.
    2019-09-03 12:05:24
  پاییز امسال با وای فای6
  تازه های فناوری
  پاییز امسال با وای فای6
  دستگاه‌هایی که از این فناوری تازه پشتیبانی می‌کنند، قیمت بالایی خواهند داشت و روترهای نسل جدید وای‌فای نیز بسیار گران قیمت خواهند بود.
    2019-09-01 10:35:36
  پای درس سنجاقکها
  دانش روز
  پای درس سنجاقکها
  الگوگیری از هوش حشرات در ابزارهای جنگی از جمله تحقیقات گسترده دانشمندان علوم دفاعی محسوب می‌شود که تاکنون نتایج زیادی نیز در بر داشته است .
    2019-08-24 09:52:23
  آینده هوشمند
  فناوریهای برتر
  آینده هوشمند
  در گزارش GIV به این مورد نیز اشاره شده که تا سال 2025 حوزه‌های مختلف فناوری مانند پوشش شبکه‌های 5G، ربات‌های خانگی و دستیارهای هوش مصنوعی به چه جایگاهی می‌رسند.
    2019-08-19 11:31:39
  تجارت آنلاین در بستر جدید مایکروسافت
  تازه های کسب و کار
  تجارت آنلاین در بستر جدید مایکروسافت
  نرم‌افزار Teams قابلیت‌های بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که یکی از آنها ویژگی‌ جدیدی به نام 'Dynamic 911' است که تماس‌های شمارا به نزدیک‌ترین اپراتور جهت‌دهی می‌کند و به‌ این‌ ترتیب می‌توانید با اطمینان خاطر این نرم‌افزار را به سرویس تلفن اصلی‌تان تبدیل کنید.
    2019-08-06 15:49:55
  روایتی از آینده
  دانش روز
  روایتی از آینده
  اگر تنها 40 درصد خودروهای شهر منهتن از نوع خودروی خودران باشند، هکرها با دست‌کاری نیمی از آن‌ها می‌توانند به‌طورکلی شهر را مختل کنند.
    2019-08-02 15:34:00