چرا هوش مصنوعی؟

 نظرسنجی صورت گرفته توسط مرکز گارتنر نشان می‌دهد مدیران سازمان‌ها و نهادهای دولتی، در سال جدید میلادی، نگاه ویژه‌ای به هوش مصنوعی و تحلیل داده‌ها خواهند داشت و در این زمینه سرمایه گذاری های متعددی صورت خواهند داد. گارتنر در گزارش خود از ۳۱۰۲ مدیر ارشد فناوری اطلاعات در ۸۲ کشور جهان نظرسنجی کرده است که از میان این افراد، ۵۲۸ تن مدیر دولتی هستند.

ریک هاوارد (Rick Howard) تحلیلگر ارشد گارتنر می‌گوید: بهره‌مندی از مزیت داده، قلب دولت دیجیتال است و این مهم‌ترین دارایی تمام دولت‌ها به‌شمار می‌رود. توانایی استفاده استراتژیک از این داده‌ها به‌صورت لحظه‌ای، قابلیت دولت در ارائه خدمات یکپارچه را به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای بهبود می‌بخشد. گارتنر در نظرسنجی خود، از مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها خواسته مهم‌ترین فناوری‌هایی را که در سال ۲۰۱۹ برای آن برنامه دارند مشخص سازند. مدیران ارشد فناوری اطلاعات به مواردی همچون هوش مصنوعی (۲۷ درصد)، تحلیل داده‌ها (۲۲ درصد) و فناوری‌های ابر (۱۹ درصد) اشاره کرده‌اند. این در حالی است که پیش‌تر، «ابر» اولویت نخست دولتی‌ها بوده ولی اکنون به رده سوم سقوط کرده است.

کارشناس گارتنر می‌گوید: هوش مصنوعی کانال‌های بینش و تحویل جدیدی عرضه می‌کند که حکومت‌ها با استفاده از آن می‌توانند به مقیاس‌پذیری بالایی که قبلا امکان‌پذیر نبوده، دست یابند. وی بر این باور است که دولت‌ها با به خدمت گرفتن هوش مصنوعی می‌توانند نیروی انسانی باارزش خود را به فرایندهای پیچیده و تصمیم‌گیری‌های مرکب اختصاص دهند. در میان پاسخ‌دهندگان دولتی، ۱۰ درصد گفته‌اند که در حال‌حاضر از یک راه‌حل هوش مصنوعی استفاده می‌کنند و ۳۹ درصد از قصد خود برای انجام این کار در یک تا دو سال آینده خبر داده‌اند. ۳۶ درصد نیز گفته‌اند که در دو تا سه سال آینده به سراغ استفاده از راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی خواهند رفت.

منبع:دنیای اقتصاد به نقل ازهمکاران سیستم 

  نظرات

  سفر در زمان
  فناوریهای برتر
  سفر در زمان
  تحقیقات جدید جامعه علمی را در مورد برگشت جریان زمان در سیستم‌های کوانتومی هیجان زده کرده است.
    2019-03-21 10:26:05
  پیوند اپلیکیشن ها
  تازه های فناوری
  پیوند اپلیکیشن ها
  موضع مارک زاکربرگ، مؤسس و مدیرعامل فیس‌بوک ،نشان می‌دهد این خبر صحت داشته و در آینده‌ای نزدیک به واقعیت خواهد پیوست.
    2019-03-15 08:04:00
  اینترنت دو تکه شده است
  فضای مجازی
  اینترنت دو تکه شده است
  در چین استفاده از گوگل به یک درصد نیز نمی‌رسد و این در حالی است که در اروپا ۹۵ درصد و در آمریکا ۸۷ درصد از کاربران از گوگل استفاده می‌کنند.
    2019-03-11 09:24:04
  کاربران فضای مجازی فریب نخورند
  دانش روز
  کاربران فضای مجازی فریب نخورند
  این روش، یکی از حملات سایبری شناخته شده مبتنی بر مهندسی اجتماعی است که با فریب دادن کاربران موردنظر ،اطلاعات محرمانه و خصوصی آنهاتوسط خودشان در اختیارعامل نفوذی قرار می گیرد.
    2019-03-09 16:06:00
  چالش مرموز
  خانواده
  چالش مرموز
  بهتر است پیش از هرگونه پیش داوری، خطرات موجود در فضای مجازی را بدرستی ارزیابی کرده و درباره خطراتی که هنوز تأیید نشده است اظهارنظر نکنیم.
    2019-03-05 10:15:00