معرفی کتاب

شناخت آینده بدون شناخت نقش رسانه ها ممکن نیست
«آینده‎پژوهی رسانه»شامل هفت فصل است که در فصل اول با عنوان «آینده در راه است؟» تلاش شده دانش آینده‎پژوهی و فلسفه این علم برای حرکت به سمت آینده و چرایی و چگونگی یافتن مسیر درست در آینده و همچنین کارکردهای آینده پژوهی توضیح داده شود.
  سه‌شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۱۳:۴۹
۱۰ کتابی که باید پس از تماشای Westworld بخوانید
اخیرا سریالی جدید تحت عنوان Westworld از شبکه‌ی HBO در حال پخش است که توانسته بسیار موفق عمل کند. با این حال پیش از شروع سریال، می‌توانستیم پیش‌بینی کنیم که با حضور جی.جی. ابرامز و جاناتان نولان به عنوان نویسنده و کارگردان، با اثری رازآلود و هیجان‌انگیز رو‌به‌رو هستیم. در این مقاله سعی شده تا با ۱۰ کتابی که حال و هوای این سریال را دارند آشنا شویم.
  چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۳:۵۴:۲۵
شگفتی های کیهان
کیهان یا عالمی که علم نوین به ما معرفی می کند با قدمتی معادل ۱۳٫۸ میلیارد سال و وسعتی معادل ۴۵ میلیارد سال نوری و انباشته از ۱۰۰ میلیارد کهکشان از حیث گستردگی ما را به فروتنی وا می دارد و زیبایی آن حس شگفتی را در ما بیدار می کند.
  سه‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ ۰۹:۱۰:۵۵
امی‌ نوتر، مادر جبر نوین
علت اشتهار امی‌نوتر در بین فیزیک‌دانان، قضیه‌ی مشهور نوتر است که نشان می‌دهد به هر تقارن پیوسته سراسری می‌توان یک جریان پایسته نسبت داد. با توجه به اینکه تقارن‌ها در جای‌جای فیزیک ظاهر می‌شوند، این قضیه نیز بسیار کاربرد دارد.
  چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۱۹:۰۹