فناوریهای برتر

کاربران اینترنت به هوش باشند.چالشIPV4 جدی است
عقب‌ماندگی در این حوزه موجب گسترش شکاف تکنولوژیکی بین ایران و جهان خواهد شد و بر همین اساس لازم است سریع‌تر مسیر گذر به IPv6 را که موجب بیشتر شدن سود ایران از صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌شود به سرانجام برسانیم که در این میان بحث تامین تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری از جمله مهمترین موضوعات برای گذر 6 IPV به شمار می رود.
  دوشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۶ ۱۶:۱۷:۳۰
نسل جدید ربات های مجهز به فناوری یادگیری ماشینی، پدرش را شناخت
هوش مصنوعی AutoML که توسط گوگل طراحی شده و مجهز به فناوری یادگیری ماشینی است به تازگی توانست کدهایی را طراحی کند که عملکرد بهتری نسبت به کدهای نوشته شده از سوی طراحان این ربات نرم‌افزاری دارد!
  پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۷:۲۶:۴۶
اگر واقعاً "گذشته چراغ راه آینده باشد"،برای آینده چه تدارکی دیده ایم؟!
درست از آب درآمدن پیش بینی ها باعث شده تا خیلی ها در این باره به وحشت بیفتند. مثلا ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا مدتهاست که درباره هوش مصنوعی به مردم هشدار می‌دهد و هوش مصنوعی را بزرگترین خطر برای بشریت معرفی می‌کند.
  چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۵۹:۱۹
بااستفاده مفرط از ربات‌ها ی شخصی ، دیگر احساس زنده بودن نمی‌کنیم
زمانی‌ که عناصری از قبیل هوش مصنوعی، تشخیص گفتمان، محاسبات بصری و مهندسی‌های فنی به مرحله اجرا در آیند، آن وقت می‌توانیم شاهد ظهور ربات‌های فیلم جنگ ستارگان در زندگی عادی باشیم.
  سه‌شنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۰۹:۰۰
عینک‌های هوشمند در آینده جایگزین گوشی‌های هوشمند و حتی رایانه‌های رومیزی می‌شوند
مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیسبوک، معتقد است که واقعیت مجازی و واقعیت افزوده دو موضوع بسیار مهم در آینده پلتفرم‌های رایانشی هستند. تیم کوک، مدیرعامل اپل، هم چنین نظری دارد البته ظاهرا به واقعیت افزوده علاقه بیشتری نشان می‌دهد.
  دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۳:۱۲
فرمان‌روایان نامرئی و هوشمندکره زمین
دانشمندان و مهندسان مشغول تحقیق به‌منظور گسترش شبکه اطلاعات در قالب اینترنت اشیاء هستند. اما میکروب‌ها از مدت‌ها پیش نسخه مخصوص خودشان را از اینترنت اشیاء ساخته‌اند. می‌توان نام آن‌را اینترنت اشیاء زنده گذاشت.
  چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۴:۰۲
ابر رایانه فضائی راه را برای بهبود کیفیت رایانه های روی زمین هموار می کند
ابر رایانه‌ای که با نام Spaceborne Computer شناخته می‌شود، قرار است روز دوشنبه توسط موشک SpaceX CRS-12 که بوسیله ایلان ماسک و شرکتش یعنی SpaceX طراحی و ساخته شده است از مرکز فضایی کندی در فلوریدا به فضا پرتاب شود.
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۴:۱۸
هوش مصنوعی ،هم خوب هم بد
اگر این قوانین بازدارنده وجود نداشته باشند سهامداران، شرکت‌ها را مجبور خواهند کرد برای پیشی گرفتن از رقبا، با سرعت بیشتری به توسعه هوش مصنوعی بپردازند و این رشد افسارگسیخته و بی قاعده، پیامدهای سنگینی برای آینده بشریت خواهد داشت.
  یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۱۵:۵۴
چین به عنوان نخستین کشور راه نفوذ را برهکرها بست
تا به امروز بیش از 51 هزار بار انتقال داده در این شبکه ارتباطی انجام شده و نرخ موفقیت آن به 99 درصد رسیده؛ این داده ها مواردی همچون تماس های حفاظت شده، انتقال اسناد و مدارک محرمانه، و ارسال فکس را در بر می گیرند.
  چهارشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۶ ۱۵:۳۸:۳۶
هوش مصنوعی ، تمام قد در راستای تحقق ایده های مایکروسافت عمل می کند
مایکروسافت به دنبال فناوری‌هایی است تا بتواند به کمک آن سخت‌افزارهای هوش مصنوعی را تا حد ممکن کوچک کند؛ به‌طوری‌که آنها بتوانند به‌راحتی در درون دستگاه‌ها جایگذاری شده و بدون دسترسی به اینترنت مورد استفاده قرار گیرند.
  سه‌شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۱۹:۲۷
نیروی دریایی آمریکا، اکنون در نقطه اوج یک انقلاب در زمینه فناوری قرار دارد
زمانی که سردبیر مجله، از شما بخواهد که ۵ مورد از خطرناک ترین و مهلک ترین سلاح های نیروی دریایی آمریکا را معرفی کنید، سخت ترین چالش پیش روی شما، محدود کردن لیست به تنها ۵ سلاح خواهد بود.
  دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۳:۱۵
بعید نیست که روزی هم بتوان فیلم و سریال مورد علاقه خود را بر روی پوست ذخیره کرد!
می‌توانیم از سلول‌ها برای ثبت اطلاعات مربوط به حوادث محیط اطراف استفاده کنیم. به عنوان یک عصب شناس، Shipman امیدوار است روزی بتواند از این سیستم برای ثبت حوادث در طول زمان استفاده کند، مانند این‌که نرون‌ها چطور درون مغز ساخته می‌شوند.
  جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶ ۰۶:۵۲:۴۲
ستايش فناوري پستي درعصر هخامنشي
عرصه فناوری اطلاعات چه به عنوان یک فرصت و چه به عنوان یک تهدید بزرگ از اهمیتی حیاتی برای ادارات پست برخوردار است وما نمی بایست این فناوری و پیامدهای آن را نادیده گیریم چراکه آینده پست وابسته به رویکرد این صنعت در قبال گستره وسیع فناوری است.
  سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۰۲:۱۶
خضوع پيشتازان فناوري در برابر عظمت مغز انسان
بدون شک هزاران و شاید میلیون ها اتصال در میان نورون ها وجود دارد تا مغز بتواند فعالیت عادی خود را انجام دهد. جای تعجب نیست که انسان هنوز به صورت کامل نتوانسته عملکرد مغز و رشته های عصبی آن را به درستی درک کند. نمونه های جدید مغزی و مکاشفات جدید به انسان کمک می کند تا روز به روز به ساخت یک مدل دیجیتالی از مغز نزدیک و نزدیک تر شود.
  چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۲۵:۴۳
برند هاي برتر2017
نکته جالب این است که در میان 10 شرکت برتر نام یک شرکت چینی نیز به چشم میخورد. Tencent شرکت هلدینگ اینترنتی چینی که به صورت تخصصی بر روی شرکت های وابسته به بازیهای آنلاین، اپلیکیشن هاريال سرویس های پیام رسان و پرداخت آنلاین تمرکز کرده است.
  چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۰۸:۰۷
جمعه اين هفتهAlphaGo به طور همزمان در مصاف با پنج بازیکن حرفه ای چینی ظاهر مي شود.
کمی بیش از یک سال پیش بود که هوش مصنوعی گوگل با نام AlphaGo موفق شد قهرمان کره ای بازی فکری Go را با نتیجه 4-1 شکست دهد. حالا این سیستم موفق شده در نخستین بازی از یک مسابقه سه مرحله ای، نفر اول جهان آقای «Ke Jie» از چین را مغلوب خود کند.
  سه‌شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ ۱۵:۴۷:۴۱
برنامه "دارپا"برای مهارت افزایی در ارتش آمریکا
یادگیری بعضی از مهارت ها مخصوصا برای کسانی که در زمان سریع باید مهارت های زیادی را آموزش ببینند آسان نیست. به همین دلیل ارتش آمریکا درحال انجام تحقیقاتی بر روی سیستم عصبی انسان است تا به بهبود یادگیری کمک کند.
  جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۴۱:۴۱
وقتی فناوری نانو آرامش و آسایش رابه محیط زندگی بشر هدیه می کند
به منظور ساخت شهرها (به ویژه ساختمان‌ها با کاربری‌های مختلف) باید از راه‌ها و شیوه‌هایی استفاده نمود که کمترین آلودگی‌های محیطی را به وجود آورد. با استفاده از فناوری‌های نوین می‌توان از انواع آلودگی‌های شهری کاست.
  جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ ۲۱:۲۱:۲۳
اگر ما درب بدنمان را بر روی تکنولوژی باز کنیم، دیگر نیازی به گوشی های هوشمند ، تبلت ها و دستبند های ورزشی نخواهیم داشت
در سال 2010، هاربیسون بنیاد انسان های رباتی را تاسیس کرد تا بتواند به انسان هایی که می خواهند تبدیل به ربات های انسانی شوند کمک کند، از حقوق این گونه افراد دفاع کند و فرهنگ سایبرگی شدن را در جامعه و هنر افزایش دهد.
  سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۶:۴۵:۳۷
روند رشد فناوري در اوايل قرن 22 چه شرايطي را براي انسان وجهان رقم خواهد زد؟
دانشمندان صنعت نانوتکنولوژی در حال ساخت و تکمیل روبات های هدفمندی هستند که قادرند در رگ های بدن سفر کنند و به اندام مورد نظر برسند و کارهای درمانی را در همان نقطه آغاز کنند.
  دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۴۱:۲۰
موفقیت دوباره فالکون پس از انفجار تراژیک
پنجمین پرتاب راکت فالکون 9 با یک فرود موفقیت آمیز بر روی یک کشتی شرکت اسپیس ایکس همراه شد. این در واقع نخستین راکتی است که بر روی وسل (Vessel) به فرود می‌آید. در حالی که این نخستین فرود موشک بدون سرنشین اسپیس ایکس نیست، آما آن را می‌‌توان برگ زرینی از افتخارات ایلان ماسک دانست.
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۳۲:۳۷
استراتژي«آزادی در شکست خوردن»برگ برنده آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمريكا(DARPA)
کار DARPA به‌کارگیری مدیران برنامه است که روی دانشگاه‌ها و پروژه‌های تجاری مختلف برای انجام تحقیقاتی که شاید بازده چندانی در بر نداشته باشد، سرمایه‌گذاری می‌کنند، در حال حاضر ۱۴۰ مدیر برنامه، سالانه ۹/۲ میلیارد دلار در زمینه‌های تحقیقاتی گوناگون سر‌مایه‌‌گذاری می‌کنند.
  یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۵۷:۲۵