بازاریابی و بازارسازی

با فراهم شدن زير ساخت ها ، محصولات هوشمند خانگی با محوریت زبان فارسی توسعه مي يابد
مدير منطقه اي LG گفت تجربه خوب این کمپانی درباره محصول «پرشیا سولاردوم» نشان داد با توجه به بازار اختصاصی ایران می‌توان دست به بومی‌سازی کالاهای موردعلاقه مردم زد.
  چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۴۷:۲۲
نكات بسيار مهمي كه احتمالاً در بازاريابي از طريق ايميل رعايت نمي كنيد
همه استراتژی های بازاریابی ایمیلی آنطور که باید و شاید موثر نیستند و استفاده از استراتژی های درست و اجرای صحیح آنها از آنچه که معمولا تصور می شود دشوارتر است و اهمیت بسیار بیشتری دارد.
  یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۶:۲۳:۵۳
شرکتهای چینی اهداف جاه طلبانه جهانی خود را با جسارت تمام بیان می کنند
همزمان با تلاش شرکتهای چینی برای جهانی شدن تعداد زیادی از چینی ها روانه دانشكده های بازرگانی اروپا، استرالیا و آمریکا شده ‏اند تا شیوه ها و ترفندهای آنان را در برند سازی بیاموزند.
  چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۴:۰۵:۴۶
فروشگاه‌های آنلاین در یک مبارزه کاملاً نفس‌گیر قرار دارند
ما در عصری زندگی می‌کنیم که دامنه توجه، صبر و حوصله مشتریان رو‌ز‌ به ‌روز کمتر می‌شود. آمارها نشان داده‌اند، اگر فرآیند بارگذاری یک سایت بیش از 3 ثانیه طول بکشد، بیش از 40 درصد مردم آن سایت را ترک خواهند کرد
  دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۳۲:۲۷
رمزموفقيت در بازاریابي
بسیاری از مردم چنین می اندیشند که بازاریابی تنها به معنی فروش و تبلیغ است . اگر بدانیم که فروش و تبلیغ بخش نمایان بازاریابی است نباید شگفت زده شویم امروزه نباید بازاریابی را به مفهوم قدیمی که یعنی فروش محصول در نظر آورد .
  یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۳۴:۲۴
مشتری شناسی ،ضرورت مشتری مداری؟
آنچه که مشتری می خواهد را می توان در سه دسته طبقه بندی کرد: نیازها، خواسته ها و تقاضاها. اما برای تصمیم گیری روی این موارد ابتدا باید بخش بندی را انجام دهید، و اولین گام در بخش بندی این است که مشخص کنید که کدام دسته از مشتریان محصولات شما را ترجیح می دهند.
  سه‌شنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۵۳:۵۴
الکامپ و سبیت،روابط با سازمان نظام صنفی رایانه ای را گسترش مي دهند
برخی مسائل بانکی همچنان دغدغه شرکتهای علاقه مند به همکاری با ایران است که جا دارد دولت در این زمینه همکاری کند تا این نگرانیها در سطح جهانی رفع شود و سرمایه گذاران علاقه مند به بازار ایران امکان دسترسی به آن را پیدا کنند.
  چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ ۱۳:۱۴:۴۰
طرح تجاری چیست و چگونه باید آن را تدوین کرد؟
اگر برای شروع کسب‌وکارتان با کسی مشورت کنید ممکن است به شما توصیه کند: «اول بیزینس پلن کارت را طراحی کن.» اما بیزینس پلن چیست؟ بیزینس پلن که آن را به «طرح کسب‌وکار» ترجمه می‌کنند به منظور کمک به شما برای رسیدن به اهداف کسب‌وکارتان طراحی می‌شود.
  جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۰۵:۰۹
کارکردهای بازار مالکیت فکری درفرابورس
بورس ایده ؛ اهداف منحصر به‌فردی دارد که مهم‌ترین آنها حمایت از دارندگان دانش فنی و امتیاز ثبت اختراعات به‌منظور ارزش‌گذاری دارایی معنوی و همچنین تخفیف ریسک‌‌های قیمتی مرتبط با اوراق بهادار مبتنی بر مالکیت معنوی است.
  پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۲۰:۵۸:۱۷
بايد نقش روابط عمومي ها در اقتصاد ملي جدي گرفته شود
ایجاد یا خلق محیط سازمانی مساعد که موجب انگیزش، علاقمندی و تعهد کارکنان یک بنگاه اقتصادی شود، از جمله وظایفی است که روابط‌عمومی‌ها می‌‌بایستی با همراهی دیگر بخش‌های سازمان نسبت به آن اهتمام ورزند.
  سه‌شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۰۱:۳۸
عوامل درونی و بیرونی موثر بر فرایند سرمایه گذاری در بورس
مسئولان و سازمانهای مربوطه و تاثیر گذار بر بازارهای بورس اوراق بهادار کشورمان باید با در نظر گرفتن ظرافتهای تمامی عوامل مهم تاثیر گذار بر رفتار خریداران، میزان قدرت این سازمان را افزایش داده، با حمایت های خود موجبات رشد اقتصاد ملی کشورمان را فراهم سازند.
  یکشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ ۲۰:۱۳:۴۶
حرکت استراتژیک یکی ازبازیگران اصلی آینده در زمینه هوش مصنوعی
کره ای ها در سال 2005 قصد داشتند قبل از گوگل، شرکت توسعه دهنده سیستم عامل اندروید را خریداری کنند ولی این پروژه به دلایل مختلف ممکن نشد و اندروید به زیر بیرق گوگل رفت و البته با راهبری و سیاست گذاری صحیح این شرکت به بزرگترین سیستم عامل موبایل دنیا تبدیل شد.
  جمعه ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ ۰۶:۲۹:۱۶
خارج از روش‌هاي سنتي به دنبال راهي براي حل و رفع ماجراي فرار مغز ها هستيم
هرچند از هر ۱۰۰ استارتاپي که تشکيل مي‌شود تنها درصداندكي به توفيق نسبتاً خوبي مي‌رسند،ولي فرصت‌آفريني، شبکه‌سازي و تبادل‌نظر جوانان خوش‌فکر، دستاورد بسيار ارزشمندي است كه نبايد از نظر دور داشت.
  سه‌شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۴۴:۳۸
آيا مي توان گفت، بازار جهاني نرم‌افزارهاي CRM اشباع شده است؟
بررسي ها نشان مي دهد که خريداران فناوري نياز تخصصي بيشتري به مراکز ارائه دهنده نرم افزارهاي CRM دارند و البته غول هاي نرم افزاري بيشتر از شرکت هاي کوچک تر مي توانند آنها را تحت پوشش خود بگيرند.
  سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۲۸:۵۰
چگونگي شكل گيري فرایند تصمیم گیری خرید، در خريدهاي اينترنتي
حققان مسائل مصرف کننده به این نتیجه رسیده اند که رفتار خرید یک کالا یا خدمت پس از شکل گیری باورها و نگرشها سر می‌زند .نگرش هر چه مثبت تر باشد احتمال وقوع رفتار خرید در آینده بیشتر و بیشتر خواهد بود
  سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۲۶:۲۵
کسب و کار موفق یک هنر است؛ برای فهم قواعد عمومی کسب وکاربه هیچ فن و تخصص ویژه‌ای نیاز نیست
در كسب و كار و تجارت آداب و قواعدی وجود دارند كه مبنا و پایه و اساس یك كسب و كار موفق را شكل می‌دهند. هیچ كارشناس و صاحب كسب و كار خبره‌ای نیست كه درستی همه این اصول را تایید نكند.
  جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۳۴:۰۰
با چرخش مقررات؛چین برای ورود به عرصه بازی های رایانه ای آماده می شود.
سال 2000 وزارت فرهنگ، واردات تمام کنسول ها و لوازم مربوط به آنها را به کشور چین ممنوع کرد. اعتقاد آن ها این بود که بازی های ویدیویی غیر بومی، در پرورش کودکان کشور چین اختلال ایجاد می کند.
  جمعه ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ ۰۷:۲۸:۳۱
کاربران کشورهای آسیایی بیشترین هزینه را صرف خرید اپلیکیشن‌ می‌کنند
میزان فروش اپلیکیشن‌ها که در سال ۲۰۱۶ به ارزش ۵۴ میلیارد دلار رسیده بود، تا سال ۲۰۲۰ به ۷۴ میلیارد دلار خواهد رسید. این اتفاق به لطف رشد بازار آفریقا، خاورمیانه و آمریکای لاتین صورت خواهد گرفت
  دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۴۱:۳۴
کسب و کارها چطور می توانند از Instagram Stories (داستان های اینستاگرامی) سود ببرند؟
نمونه های زیادی از Instagram Stories وجود دارند که می توانید با دیدن آنها ایده بگیرید و Story خلاقانه خود را بسازید. استفاده از این ویژگی اینستاگرام نه تنها نشان از این دارد که شما دانش استفاده از رسانه های اجتماعی را دارید، بلکه نشان از چالاکی شما در استفاده از جدیدترین روندها دارد.
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ۲۱:۴۹:۳۵
درس هائي كه پوکمون گو (Pokemon Go) به فعالان عرصه هاي مختلف داد.
دورانی که در آن به سر می بریم، عصر پیچیده ای محسوب می شود. خطوط جداکننده ی سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در بسیاری از نقاط دنیا تنش های زیادی به وجود آورده اند. بنابراین وقتی چیزی به سادگی یک بازی کودکانه می تواند انسان ها را فارغ از باورهایشان در کنار یکدیگر قرار دهد، دیگر نمی توان صرفاً نام بازی بر آن گذاشت.
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۴۴:۲۴
مصرف گرائی اخلاقی ، نتیجه توسعه بازار یابی ارزش گرا
اگر مشتریان ارزش‌هایشان را در خریدشان دخالت دهند، احتمالا به برند خاصی وفاداری نشان خواهند داد. تعهد مصرف‌کننده در این زمینه بسیار باارزش است: بنابراین برند‌هایی که بر مصرف‌گرایی اخلاقی تاکید دارند، به احتمال زیاد می‌توانند در مصرف‌کنندگان تعهد ایجاد کنند.
  جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۵۹:۱۶
آينده فناوري درCES رقم مي خورد
البته مرسوم شدن استفاده از دستیارهای صوتی هوشمند را می‌شد پیش از نمایشگاه نیز پیش‌بینی کرد؛ اما کمتر کسی تصور می‌کرد الکسا بتواند با این قدرت در CES حاضر شود. حتی برندهایی که در زمینه خانه هوشمند فعالیت نمی‌کنند نیز تمایل زیادی به هماهنگ شدن با Alexa داشتند.
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۵۹:۵۲
در هیچ زمانی به راه اندازی تجارت اینترنتی آسانتر از امروز نبوده است
اگر به روزهای ابتدایی آغاز تجارت اینترنتی نگاه کنید، متوجه خواهید شد که در آن زمان برای آغاز تجارت اینترنتی شما ملزم به داشتن یک وب سایت بودید.قبل از آنکه قادر به پول درآوردن می شدید، می بایدمراحلي را طي مي كرديد.
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۲۱:۰۶
بازاریاب موفق می تواند اطمینان وآرامش خود را برای مخاطب به نمایش بگذارد
کاری کنید طرف مقابل در حضور شما احساس راحتی داشته باشد و نشان بدهید که حضور دارید، علاقه‌مند هستید و روی او تمرکز کرده‌اید. با تسلط بر هنرِ تطبیق و انعکاس زبان بدن در بازاریابی، ارائه‌های آتی خود را بسیار موفق‌تر خواهید یافت.
  پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ۲۱:۰۳:۵۳
مشتري مداري در عرصه توليد براساس راهبرد CRM
فرداجرای راهبرد كسب و كار مشتری‌مدارانه مستلزم ایجاد تغییرات در نحوه انجام تعاملات و به طور كلی ساختار تجاری هرشركت است. در این راه باید نقش بخش‌ها و واحدهایی كه با مشتری تعامل دارند، به درستی روشن شود و مشخص گردد كدام واحد می‌تواند ارزش افزوده بیشتری را برای مشتری ایجاد نماید.
  دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۲۱:۵۴
در سرمایه گذاری هاي مشترک و مستقیم خارجی از استراتژي اسب تراوا غافل نشويم
شرایط کنونی حاکم بر جهان و آینده شناسی تحولات آتی در عرصه اقتصاد و صنعت، حاکی از توسعه بازارهای جهانی و حاکمیت شرکتهای چند ملیتی بر بازارهای اغلب مناطق دنیاست. همزمان با تحول در شیوه های رقابت شاهد انواع شناخته شده و یا بدیع و خلاقانه ای از استراتژی هستیم.
  دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۳۵:۰۱
شیوه های تقویت نقش بنر در تبلیغات اینترنتی
تبلیغات بنر تاكنون از محبوبترین و شایعترین اشكال تبلیغات اینترنتی بوده است . تقریبا هر web site انواع گوناگونی از تبلیغات بنر را دارا می باشد.اما نشریات و رسانه ها بر این باورند كه تبلیغات بنر هیچ تأثیری ندارند و سرمایه گذاری بر روی آن صرفا به منزله هدر دادن سرمایه می باشد.
  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ۲۲:۰۵:۳۴
کیفیت خدمت مهمترین عامل موفقیت یا شکست در تجارت الکترونیک
اغلب شرکتهای باتجربه و موفق در تجارت الکترونیک (EC) این نکته را درک کرده اند که عوامل موفقیت یا شکست صرفا حضور شرکت در وب و یا قیمت پایین نیست بلکه عامل مهم انتقال کیفیت بالای خدمت الکترونیک (ESO) است.
  پنجشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵ ۲۱:۱۹:۵۴
چرا کانتنت مارکتینگ؟
کانتنت مارکتینگ موجبات جذب کاربر به سایت شده و در نهایت فروش محصول، رشد برند و توسعه کسب و کار را فراهم می‎کند. مدیران وب سایت‌ها‎ با تولید محتوای خوب و قرار دادن آن در شبکه‌ها‎ی اجتماعی می‎توانند کاربران زیادی را به سمت سایت خود سوق دهند.
  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ ۲۱:۳۸:۵۳
ميزان داده ها ونحوه انتقال آنها حرف اول را در دنيا مي زند
عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به رشد فزاینده و روزافزون جهان در زمینه‌های IT و ICT گفت: کشور باید همگام با این روند در جهان حرکت کرده و پیشرفت کند تا بتواند چندین ساله آینده در جایگاه مناسبی در دنیا قرار داشته باشد.
  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۲۶:۵۱
شرايط براي حضور پر رنگ تراستارت آپ هاي ایرانی در نمایشگاه سبیت 2017 آلمان فراهم مي شود
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور از استارت آپهای فعال کشور دعوت کرد در صورت علاقه‌مندی برای حضور در پاویون استارت آپهای نمایشگاه سبیت ۲۰۱۷ آلمان آمادگی خود را اعلام کنند.
  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۰۷:۰۱
چه عواملي در "نام گذاری روابط تجاری" موثرند؟5 عامل مهم
در بــــــازار دنیای امروز، مردم به آنچه می شناسند و بدان اطمینان دارند وفادارند. ما امروز مطالب زیادی را درباره پیامهای صوتی مدیران ارشد اجرایی شنیده ایم كه می گویند، اگر از شركت مایكروسافت، سیس و یا اچ پی(HP) نیستید پیام نگذارید.
  شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۵۲:۵۸
تنگناهاوچالش های موجود در "مدیریت وبازاریابی اطلاعات" با رویكردی بر "اطلاعات تحت وب"
هر چه حجم اطلاعات بیشتر و مجراهای دسترسی به آنها متنوع تر می شود امكان بازیابی كارآمد و به موقع اطلاعات دشوارتر شده و اطمینان از صحت و اعتبار آنها نیز كمتر می شود. در این میان اتخاذ یك استراتژی سودمند مستلزم شناخت جامعه كاربران و نیازهای اطلاعاتی آنان، ارائه آموزش های لازم، ریشه یابی مشكلات موجود و ایجاد ابزار های جدید برای مقابله با این مشكلات می باشد.
  جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۰۶:۴۳
بازاریابی دهان به دهان چیست؛ تکنیک هایی ساده برای موفقیت در کسب و کار
یکی از انواع مؤثر بازاریابی که الزاما هزینه‌ی زیادی هم ندارد، بازاریابی دهان به دهان است. توصیه‌ی هر کسب‌وکاری توسط دوست یا آشنا، اعتماد مشتریان بالقوه را افزایش می‌دهد. در این مطلب به بررسی کامل بازاریابی دهان به دهان و انواع روش‌های آن می‌پردازیم تا بتوانید از آنها برای شناساندن و تقویت اعتبار کسب‌وکارتان کمک بگیرید. پس با ما همراه باشید.
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ۱۶:۳۹:۰۴
نمایشگاه "الکامپ بیست و دوم" فردا استارت می‌خورد.
بیست و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ ۲۰۱۶) فردا با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
  چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۴:۰۹:۲۷