استارتاپ ها

چگونه یک استارتاپ دانش بنیان داشته باشیم
معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري براي حمايت از استارت‌آپ‌ها دو مسير تعريف کرده است؛ استارت‌آپ‌هايي که تازه مي‌خواهند شروع به کار کنند با استفاده از خدمات مرکز شتابدهي نوآوري معاونت علمي (زير نظر پارک فناوري پرديس) حمايت مي‌شوند. استارت‌آپ‌هايي که کمي جلوتر رفته و ثبات پيدا کرده‌اند و شخصيت حقوقي خود را شکل داده‌اند هم مي‌توانند به‌عنوان يک شرکت دانش‌بنيان نوپا شناخته شوند و از «قانون حمايت از شرکت‌هاي دانش‌بنيان» استفاده کنند.
  چهارشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۱۰:۰۳
اپلیکیشنی برای قرض دادن و قرض گرفتن از دوستان
پی‌پینگ یک فین‌تک تازه‌ وارد است که می خواهد حساب‌وکتاب‌های مالی شما را سروسامان دهد. پی‌پینگ با هدایت مشتریان و بدهکاران شما به پروفایلتان و ایجاد ارتباط مستقیم آن‌ها با حساب بانکی شما روند پرداخت بدهی‌ها و اطلاعات مربوط به آن را در کانال مورد نظرتان در اختیار شما قرار می‌دهد. سعید و مسعود مشهدی بنیان‌گذاران پی‌پینگ بیشتر برای ما گفته‌اند...
  چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ۱۷:۲۳:۴۹
دیجی کالا روزانه چقدر درآمد دارد؛ چرخ شیپور و دیوار چگونه میچرخد؟
30 هزار آگهي كه بر روي سايت قرار مي گيرد اگر تنها ده درصد از اين آگهي ها نياز به تمديد داشته باشد و با روش نردبان نياز به 3 هزار تومان هزينه داشته باشند درآمد روزانه اين سايت را مي توان بين 200 تا 300 هزار تومان تخمين زد.
  یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ۱۵:۵۱:۲۳
امروزه سرمایه‌گذاران به جای سرمایه‌گذاری در ملک و طلا به سرمایه‌گذاری بر استارت‌آپ‌های جدید روی آورده‌اند
در سه سال گذشته اتفاقات مهمی باعث شکل‌گیری شتاب‌دهنده‌ها شد که از جمله آنها توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و برگزاری رویدادهای کارآفرینی بود که موجب شد فضای کارآفرینی تشویق شود
  پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۱۵:۴۸
18 تا 20 اسفند ماه ؛دانشگاه آزاد ميزبان استارتاپ ها
استارت‌آپ ویکند (اردو استارت‌آپ) یک رویداد جهانی در زمینه کارآفرینی است که در سه روز پایانی هفته بر‌گزار می‌شود. استارت‌آپی‌ها ۵۴ ساعت وقت دارند تا ایده‌های‌شان را مطرح کنند، گروه تشکیل دهند و یک نمونه کوچک از ایده‌شان را اجرایی کنند.
  چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ۰۷:۲۰:۱۶
دراستارتاپ ویکند گردشگري چه گذشت؟
وقتی همه دنیا به سرعت در حال تغییر و تحول است باید ایده های نو و تفکر برتر، جانشین افکار پوسیده گذشته شود تا بتوان در جریان تحول و فناوری های نوین افراد را جذب کرد و راه های نو آورانه را برای خلق ایده های جدید پیش پای افراد گشود.
  سه‌شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ۱۵:۱۹:۱۹
شبکه اجتماعی برای دکوراسیون داخلی و معماری + فیلم
مهم نیست دختر باشی یا پسر، اگر اراده و هدف راسخ داشته باشی با تلاش می‌توانی به خواسته‌ات برسی. نسیم کشاورز دختری است که ۱۱ سال است روی پای خودش ایستاده‌ و در حوزه معماری و دکوراسیون فعالیت می‌کند ...
  چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۴۰:۱۲
آیا در کارآفریني موفق خواهید بود؟
هیچ کس نمی داند که آیا در کارش موفق می شود یا خیر اما به یقین نشانه هایی وجود دارند که مختص افراد موفق هستند. Mike Kapple چندین کسب و کار را در سال های عمرش تجربه کرده و با صدها کارآفرین هم کلام شده و متوجه تشابهاتی میان خود و دیگر کارآفرینان شده است.
  دوشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۳:۲۵:۱۸
اینطور کسب و کارتان را رونق دهید
امروزه تکنولوژی و فضای مجازی قدرت نفوذ زیادی در بین کاربران دارد، لذا نیاز ورود کسب وکارهای متفاوت در حوزه تبلیغات دیجیتال بیش از پیش دیده می شود در همین راستا “آسانک “، از سرویس های شرکت دانش بنیان پیک آسا اقدام به ارائه سرویس جدید تبلیغات اپلیکیشنی کرده است.
  دوشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ ۰۹:۲۸:۱۰
چطور در استارتاپ ها سرمایه گذاری کنیم
هنگامی که رسانه‌ی پاندورا (Pandora Media) در مراحل اولیه‌ی کار خود به دنبال سرمایه‌ی اولیه از طریق سرمایه‌گذاران خطرپذیر بود، تیم وسترگرن (Westergren)- یک گروه تنظیم کننده و آهنگساز- با شرکت فناوری سرمایه گذاری گاراژ (Garage)- یک شرکت سرمایه گذاری در لوس آلتوس، کالیفرنیا- ملاقات کرد. اگر چه موسیقی تخصص این شرکت نبود، اما پاندورا آنقدر منحصر به فرد بود که توانست توجه این شرکت را به خود جلب کند.
  یکشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ ۰۹:۲۰:۵۸
کارآفرینی مبتنی بر فن آوری، کلید توسعه پایدار
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: کشور ما راهکار دیگری جز ورود به عرصه کارآفرینی فناورانه بر مبنای زیست بوم کارآفرینی و نوآوری ندارد؛ زیرا در شرایط حرکت پرسرعت کشورها به سوی ایجاد ارزش افزوده از نوآوری، راه‌کارهای پیشین در ایجاد ارزش افزوده و اشتغال کارآمدی لازم را ندارند.
  چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ۰۷:۴۸:۴۰
قونقا رسما رونمایی شد؛ پرچم تبریزی ها بالاست
گرفتن تاکسی با اپلیکیشن موبایل چیز تازه‌ای نیست بسیاری از ما از طریق اخبار تکنولوژی با Uber ،Lyft و Didi آشنا هستیم اما به تازگی یک شرکت استارت آپ تبریزی نرم افزار هوشمند استفاده از تاکسی را راه اندازی کرده است
  جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۰۷:۱۶
با جذاب ترین ایده های استارتاپی دنیا در سال گذشته آشنا شوید
با اینکه شروع سال ۲۰۱۶ برای برخی استارتاپ های فعال و تثبیت‌ شده با دشواری هایی همراه بود، اما در همین سال استارتاپ هایی نیز با حوزه فعالیت های مختلف در کشورهای مختلف شکل گرفتند. استارتاپ بر خلاف آنچه در ایران جا افتاده است، لزوما نرم افزاری و یا اینترنتی نیست و دامنه فعالیت این استارتاپ ها بسیار متنوع است و از ارائه راهکارهایی برای تشخیص زودهنگام سرطان تا تولید فیلترهای آب برای مناطق محروم را در بر می گیرد. با تعدادی از این استارتاپ های مبتکر آشنا می شویم.
  سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۰۰:۴۸:۳۹
فین تک ها را تا چه اندازه میشناسیم؛ چه تفاوت هایی میان فین تک و استارتاپ است
فین‌تک‌ها کاربرد نوآورانه فناوری در حوزه‌های مالی هستند.هرگاه از فین تک صحبت می کنیم به آن معنا نیست که همزمان مقصودمان یک استارت آپ نیز هست. چرا که ممکن است فین تک مرحله استارت آپی یا همان کسب و کار نوپا را رد کرده باشد.
  شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۵۹:۰۱
در حرفه خود بهترین باشید حتی اگر چندین حرفه را همزمان دنبال میکنید
همیشه افرادی که چندین شغل دارند و یا همزمان با شغلشان اقدام به ادامه تحصیل نیز میکندد ، برخورد داشته ایم. آیا همه انها در حوزه هایی که وارد شده اند موفق اند یا فقط در آن حوزه وارد شده اند؟! #تازه_ها
  چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۰۳:۲۶
شایعه یا واقعیت؛ اسنپ و تاپ 30 شاید به زودی پلمپ شوند!
سید مهدی میرمهدی کمیجانی، رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران گفت بر اساس خواسته اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، موافقت خود را با بستن واحدهای صنفی اسنپ و تپسی اعلام کرده و این موضوع را طی نامه ای به اتاق مذکور اطلاع داده است.
  سه‌شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۸:۵۰:۰۶
صندوق نوآوری از شرکت های دانش بنیان در زمینه های مرتبط با آتش نشانی حمایت میکند
رئیس صندوق نوآوری وشکوفایی صندوق از آمادگی این صندوق برای ارائه تسهیلات یا سرمایه گذاری مشارکتی با شرکت های دانش بنیان درجهت توسعه و ارتقای فناوری مورداستفاده در آتش نشانی درکشور خبر داد.
  چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۲۰:۲۱
در هر کجای ایران که هستید این اپلیکیشن به شما مکان های کاربردی اطرافتان را معرفی میکند
این روزها که شاهد بازار داغ Google Maps و استفاده‌ روزافزون آن در زندگی روزمره‌مان هستیم، شاید در کنار آن جای اپلیکیشنی که به ما از مکان خریدمان گرفته تا بازدید از یک مکان تفریحی کمک کند، خالی باشد. «همینورا» به همین منظور طراحی شده است.
  جمعه ۰۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۵۲:۲۵
برای عزیزانتان هدیه هنری پیشکش کنید؛ سایتی برای همه هنر دوستان
«پیشکش» استارت‌آپی است که آمده تا به شما برای دریافت هرآنچه که به نام هنر باشد و هدیه دادنی، کمک کند. آنها که شعار «پیشکش» را «هنر، پیشکش زندگی» انتخاب کرده‌اند، در چهار بخش پیشکش‌هایی به شما می‌دهند .
  چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۰۶:۵۰
اینترنتی از بانه خرید کنید و در شهرتان تحویل بگیرید
این یک فروشگاه آنلاین است در مرز میان ایران و کشور عراق . جایی که بسیاری از ما کیلومترها میپیماییم تا از بازار پر رونقش خرید کنیم. بانه محلی است که علیرغم همه فرصت هایی که دارد برای بسیاری از ما دسترسی و سفر به آن قدری مزاحمت دارد ...
  پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ۰۱:۰۴:۲۷
همایشی برای بزرگان کسب و کار اینترنتی ایران؛ دیجی‌کالا ، آپارات، تخفیفان، نت‌برگ و اسنپ + فیلم
همایش یلدای کارآفرینان استارتاپی در آخرین روز پاییز ۱۳۹۵ در مرکز همایش‌های کتابخانه ملی ایران با حضور و استقبال گسترده کارآفرینان، استارتاپی‌ها، اهالی رسانه و سایر علاقمندان و افراد مرتبط به اکوسیستم کارآفرینی ایران برگزار شد.
  شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۵۲:۲۱
اینجا میتوانید قاب گوشی تان را خودتان طراحی کنید
«کاور‌موب» استارت‌آپی است که در آن می‌توانید دنبال هرنوع قاب گوشی که می‌خواهید بگردید. او که دانشجوی نرم‌افزار است در گفت‌وگو با شنبه از تجربه‌ تاسیس استارت‌آپش آن‌هم با سرمایه اولیه‌ ۵ میلیون تومان گفته است.
  چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ ۱۸:۱۷:۴۲
۳۰۲ استارت‌آپ به نمایشگاه الکامپ می‌آیند
براساس اعلام سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ بیست‌ودوم در این رویداد بین‌المللی شاهد حضور استارت‌آپ‌هایی از استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، البرز، گیلان، خراسان جنوبی، قزوین، فارس، هرمزگان، یزد، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان، مازندران و مرکزی خواهیم بود.
  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۲۱:۳۹:۴۸
پازلی ها قصه جذاب چند جوان بیرجندی با رویاهای استارتاپی؛ اولین نمایش استارتاپی ایران که نباید از دست بدهید
​فیلم پازلی اکران می شود. پازلی ها از سری مجموعه محصولات کارستان است که به موضوع زندگی کار آفرینان اختصاص دارد. فیلم پازلی ها زندگی چند جوان استارتاپی را به تصویر می کشد.دوستان استارتاپی ما در این فیلم حمیدرضا قادری، مصطفی لطفی، حسین آریان، محمدحسین محسنی هستند.
  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۵:۵۹:۵۰
تنوع کم نظیر داروی گیاهی در کشور؛ فرصت از پی فرصت برای سرمایه گذاری
مشاوره ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی با بیان اینکه گیاهان دارویی و سنتی می‌توانند صنایع کوچک را درگیر کنند و باعث رشد آنها شوند، گفت: تصویب سند گیاهان دارویی و طب سنتی در شورای انقلاب فرهنگی باعث شده‌است گیاهان دارویی به عنوان اولویت نخست در نقشه جامع علمی کشور معرفی شوند.
  جمعه ۰۵ آذر ۱۳۹۵ ۲۲:۴۷:۵۴
ماهی را اینترنتی از دریا صید کنید و رایگان در تهران تحویل بگیرید
بازار خرید آبزیان سالم و با کیفیت برای خیلی از افراد جامعه در دسترس نیست. ما می دانیم که اکثر مردم با خواص ماهی و میگو آشنا هستند و دوست دارند آن را در برنامه غذایی هفتگی خود قرار دهند اما دسترسی به آن به راحتی امکان پذیر نیست.
  جمعه ۰۵ آذر ۱۳۹۵ ۱۶:۱۵:۳۳
تولد استارتاپها در حوزه تولید گیاهان دارویی؛ ایده‌شو و استارتاپ ویکندی متفاوت
مرکز رشد گیاهان دارویی سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد با مشارکت سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان این سازمان اقدام به برگزاری رویدادهای «ایده‌شو» و «استارتاپ ویکند» با محوریت گیاهان دارویی برای اولین بار در این استان می‌کند.
  چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ۲۳:۰۰:۲۶
روس ها غول تشخیص چهره گوگل را شکست دادند
شرکت تحقیقاتی NTechLab با اینکه تنها یک سال عمر دارد، توانسته با دستاورهای بی نظیر خود در زمینه تکنولوژی تشخیص چهره به سرخط خبرهای جهان تبدیل شود. این استارتاپ روسی در رقابت های MegaFace شهر واشنگتن توانست سیستم تشخیص چهره ی گوگل، که یکی از بهترین فناوری های موجود است، را شکست دهد.
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ۱۴:۳۲:۰۹
رویداد استارتاپی جذب سرمایه دانش بنیان در فناوری اطلاعات برگزار می شود
مرکز فن بازار ملی ایران به منظور جذب سرمایه در استارتاپ‏ها و شرکت‏های نوپای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، رویداد «Startup Demo» را با حضور سرمایه‏ گذاران تخصصی برگزار می کند.
  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۰۷:۵۸
شرایط اعطای تسهیلات لیزینگ به محصولات دانش‌بنیان سرمایه‌ای
معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر این که تسهیلات لیزینگ این صندوق مشمول محصولات دانش بنیان سرمایه‌ای و شبه سرمایه‌ای می‌شود، گفت: نرخ تسهیلات لیزینگ تا 500 میلیون تومان 9 درصد و 500 میلیون تا 5 میلیارد تومان 11 درصد است.
  چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۱۸:۱۰
مرکز رشد دانشگاه شریف خدمات ویژه ای به طرح‌های برتر ایده‌پردازان عرضه میکند
دانشگاه صنعتی شریف هشتمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف را با هدف ایجاد فرصت برای صاحبان ایده و آشنایی صاحبان صنعت با ایده‌های جدید و خلاقانه برگزار می‌کند.
  دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲:۰۰
۴ ضرورت برای تشکیل نیروی فروش در استارت آپ
فرآیند هیجان‌انگیز هر استارتآپ، پیشرفت آن است. اگر در جایگاهی هستید که به موفقیت اولیه دست یافته اید و آمادگی تقویت ایده های خود برای راه اندازی نیروی فروش دارید، بدان معناست که گمان شما نسبت به بازار دارای اعتبار بوده و کار سخت پرداخت دستمزد است.
  پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۰۹:۴۴
چگونه برای ایده استارتاپی خودمان فرضیه سازی کنیم؟
یکی از نکات مهم در فرآیند توسعه مشتری فرضیه‌سازی و سپس تلاش برای اعتبارسنجی این فرضیات است. اعتبارسنجی عبارت است از اینکه ببینیم آیا این فرضیات درست هستند یا غلط. این فرآیند می‌تواند در کاهش ریسک و ضریب شکست استارت‌آپ نقش بسیار مهمی ایفا کند...
  چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۷:۴۷
تحویل غذا با روبات خودران؛ همکاری starship با استارتاپ های تحویل غذا در لندن
زمانی که این ربات های خودران توسط Just Eat و Pronto به کار گرفته شوند، سرعت آن ها 4 مایل (6.5 کیلومتر) بر ساعت است و به مشتریانی که در فاصله 3 تا 5 کیلومتری محل طبخ غذا باشند سفارش را می رسانند.
  پنجشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۰۵:۲۲
اریک اشمیت از استارتاپ های ایده آل آینده و ویژگی اصلی آنها می گوید
اشمیت روز چهارشنبه روی صحنه ی استارتاپ گرایند اروپا گفت «یک شرکت خوب با استفاده از اندروید، iOS و یادگیری ماشینی، از جمعیت عموم مردم اطلاعات جزئی و معمولی دریافت می کند و از این اطلاعات چیزی یاد می گیرد».
  دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۵۸:۵۴
نگاهی به کسب و کار لبرون جیمز، از مالکیت باشگاه لیورپول تا راه‌اندازی استارتاپ
لبرون جیمز این روزها در فینال NBA درصدد کسب سومین قهرمامی خود به همراه تیم کلیولند کاوالیرز است؛ اما علاوه بر بسکتبال، جیمز در دنیای کسب و کار نیز دستی بر آتش دارد و کمپانی Uninterrupted توسط وی تاسیس شده است.
  یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۰۶:۴۸
میلیاردری که از عرش به فرش آمد؛ چگونه الیزابت هولمز سرمایه 4.5 میلیاردی اش را از دست داد؟
ترانوس، استارتاپ 9 میلیارد دلاری وی که در واقع قرار بود راهی نوین برای تست خون با یک قطره ارائه دهد، سال 2003 تاسیس شد و به سبب تلاش های وی و تیم اش موفق به جذب سرمایه بسیاری شد.
  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۵:۳۲
اوبر سرمایه ای 3.5 میلیارد دلاری از شاهزاده عربستان سعودی دریافت کرد
ریما بنت بندر الصعود، که به عنوان دختر سفیر عربستان در ایالات متحده آمریکا، سال های بسیاری را در غرب سپری کرده است، حالا با سرمایه گذاری 3.5 میلیارد دلاری روی اوبر، رکورد بزرگ ترین سرمایه گذاری شخصی روی یک شرکت را جا به جا کرد.
  پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۳:۴۸:۵۶
سرمایه گذار موفق ترین استارتاپ های دنیا: کارآفرینی کار انسان های عادی نیست
اوبر، توئیتر، استرایپ و اینستاگرام تنها نمونه هایی از سرمایه گذاری های کریس ساکا هستند. به نظر می رسد او سرمایه گذاری های بسیار خوبی روی استارتاپ ها کرده است و در فرایند این سرمایه گذاری ها به قوانین قابل اتکایی برای شناسایی کارآفرینانی که ارزش همراه
  یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۵۰:۱۵