استارتاپ ها

استارتاپ ها باید بازار‌های بین‌المللی را هدف گیری کنند
در ایران راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها برمبنای ایده‌هایی موفق رونق گرفته است، اما به دلایل متعدد تعداد بسیار کمی از آنها توانسته‌اند به مرحله تولید ثروت و بازدهی و مطرح شدن در بازارهای بین‌المللی برسند.
  شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۱۶:۰۴
بسیاری از استارتاپ‌ها به دست خود شکست را رقم می‌زنند
بسیاری ازاستارتاپ ها به دلایل مشترکی شکست می خورند. دلایلی که با کمی توجه و درس گرفتن از اشتباهات دیگران به‌سادگی ‌می‌‌توان از آن‌ها اجتناب کرد. دراین مطلب تعدادی از این اشتباهات متداول را از دیدگاه گوردون ترگولد، کارآفرین موفق و مشاور بازرگانی بیان می‌کنیم.
  شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۲۸:۱۶
افزایش اختیارات ،پیش‌نیاز حمایت صحیح دولت از استارت‌آپ‌ها و بخش خصوصی است
دولت دوازدهم و سایر نهادهای حاکمیتی توجه و حمایت ویژه‌ای از این حوزه داشته باشند؛ تا با برطرف کردن موانع و چالش‌های موجود و احتمالی آتی گام موثری در پیشرفت اقتصادی کشور برداشته شود.
  جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۴۵:۵۰
مدل هاي نوين ارائه ايده در الکام استارز 96
سه مدل و فرصت ارائه ایده برای امسال در نظر گرفته شده است که هر استارتاپ با توجه به نیاز خود بتوانند از آن بهره مند شود. بیست و سومین نمایشگاه الکامپ در تاریخ 30 تیر ماه تا دوم مرداد ماه به همت سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی برگزار خواهد شد.
  شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۶ ۱۵:۱۲:۱۲
کارآفرینی مبتنی بر فن آوری، کلید توسعه پایدار
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: کشور ما راهکار دیگری جز ورود به عرصه کارآفرینی فناورانه بر مبنای زیست بوم کارآفرینی و نوآوری ندارد؛ زیرا در شرایط حرکت پرسرعت کشورها به سوی ایجاد ارزش افزوده از نوآوری، راه‌کارهای پیشین در ایجاد ارزش افزوده و اشتغال کارآمدی لازم را ندارند.
  چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ۰۷:۴۸:۴۰
فین تک ها را تا چه اندازه میشناسیم؛ چه تفاوت هایی میان فین تک و استارتاپ است
فین‌تک‌ها کاربرد نوآورانه فناوری در حوزه‌های مالی هستند.هرگاه از فین تک صحبت می کنیم به آن معنا نیست که همزمان مقصودمان یک استارت آپ نیز هست. چرا که ممکن است فین تک مرحله استارت آپی یا همان کسب و کار نوپا را رد کرده باشد.
  شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۵۹:۰۱
شایعه یا واقعیت؛ اسنپ و تاپ 30 شاید به زودی پلمپ شوند!
سید مهدی میرمهدی کمیجانی، رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران گفت بر اساس خواسته اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، موافقت خود را با بستن واحدهای صنفی اسنپ و تپسی اعلام کرده و این موضوع را طی نامه ای به اتاق مذکور اطلاع داده است.
  سه‌شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۸:۵۰:۰۶
اینجا میتوانید قاب گوشی تان را خودتان طراحی کنید
«کاور‌موب» استارت‌آپی است که در آن می‌توانید دنبال هرنوع قاب گوشی که می‌خواهید بگردید. او که دانشجوی نرم‌افزار است در گفت‌وگو با شنبه از تجربه‌ تاسیس استارت‌آپش آن‌هم با سرمایه اولیه‌ ۵ میلیون تومان گفته است.
  چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ ۱۸:۱۷:۴۲
ماهی را اینترنتی از دریا صید کنید و رایگان در تهران تحویل بگیرید
بازار خرید آبزیان سالم و با کیفیت برای خیلی از افراد جامعه در دسترس نیست. ما می دانیم که اکثر مردم با خواص ماهی و میگو آشنا هستند و دوست دارند آن را در برنامه غذایی هفتگی خود قرار دهند اما دسترسی به آن به راحتی امکان پذیر نیست.
  جمعه ۰۵ آذر ۱۳۹۵ ۱۶:۱۵:۳۳
تولد استارتاپها در حوزه تولید گیاهان دارویی؛ ایده‌شو و استارتاپ ویکندی متفاوت
مرکز رشد گیاهان دارویی سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد با مشارکت سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان این سازمان اقدام به برگزاری رویدادهای «ایده‌شو» و «استارتاپ ویکند» با محوریت گیاهان دارویی برای اولین بار در این استان می‌کند.
  چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ۲۳:۰۰:۲۶
نگاهی به کسب و کار لبرون جیمز، از مالکیت باشگاه لیورپول تا راه‌اندازی استارتاپ
لبرون جیمز این روزها در فینال NBA درصدد کسب سومین قهرمامی خود به همراه تیم کلیولند کاوالیرز است؛ اما علاوه بر بسکتبال، جیمز در دنیای کسب و کار نیز دستی بر آتش دارد و کمپانی Uninterrupted توسط وی تاسیس شده است.
  یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۰۶:۴۸
میلیاردری که از عرش به فرش آمد؛ چگونه الیزابت هولمز سرمایه 4.5 میلیاردی اش را از دست داد؟
ترانوس، استارتاپ 9 میلیارد دلاری وی که در واقع قرار بود راهی نوین برای تست خون با یک قطره ارائه دهد، سال 2003 تاسیس شد و به سبب تلاش های وی و تیم اش موفق به جذب سرمایه بسیاری شد.
  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۵:۳۲