شخصیت ها

"نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
یکی از مسائلی که باعث شد نام نادلا بیشتر از پیش بر سر زبان‌ها بیافتد، تغییر تمرکز وی از نرم‌افزار به‌طیف وسیع‌تری از محصولات از جمله کلاود و گجت‌ها بود. وی باعث شد تا اعتبار مایکروسافت در حوزه خدمات مبتنی بر ابر بیشتر از گذشته شود.
  جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۲۹:۱۴
کارآفرینان و مدیران موفق ،چه ویژگی های مشترکی دارند؟
برای من اولویت‌بندی‌های زندگی بسیار مهم است. نمی‌خواهم اجازه دهم کارهای روزانه مرا از سایر اهداف بزرگ دور کنند. گرچه وقتی در یک استارتاپ کار می‌کنید سرعت کارها بسیار بالا است و استرس زیادی وجود دارد، ولی حفظ تعادل کار و زندگی شما را از فرسودگی روحی نجات می‌دهد. من این تعادل را با پرداختن به تمرین‌های ورزشی به دست می‌آورم، جایی که زنجیره‌ای از افکار به ذهنم می‌رسد. مانترای من این است: بدن سالم، ذهن سالم.
  جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ۰۷:۰۹:۵۴
به بهانه هشتاد و هفتمین سالروز تولدموفق‌ترین سرمایه‌گذار قرن بیستم
بافت هرگز فکر نمی‌کند که پول بیشتر به معنای موفقیت بیشتر است. او می‌گوید: «من موفقیت را با تعداد افرادی که دوستم دارند می‌سنجم. بهترین راه برای اینکه دیگران شما را دوست داشته باشند این است که دوست‌داشتنی باشید».
  دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۳۸:۱۷
آشنائی با شخصیت های توانمند ایرانی در عرصه فناوری های نوین
امروزه ایرانیان زیادی در حوزه فناوری در آمریکا فعال هستند و توانسته اند به مدارج عالی مدیریتی رسیده و چشم ها را خیره کنند.در روزهای اخیر نیز شاهد انتخاب دارا خسروشاهی به عنوان مدیرعامل شرکت اوبر بودیم...
  پنجشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۶ ۱۵:۰۲:۵۴
با برنامه آینده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیشتر آشنا شویم
ارائه برنامه‌های وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات به مجلس، همچنین ارائه ویدیوی ارزان‌تر به مشترکان مخابرات و نهایی شدن موافقت‌نامه با شرکت ام‌تی‌ان آفریقای جنوبی برخی از مهم‌ترین اخبار حوزه آی‌سی‌تی در هفته گذشته بود.
  پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ۱۶:۴۱:۵۱
تحقق اقتصاد دیجیتالی و ایجاد فرصتهای شغلی جدید در دولت دوازدهم
اتخاذ رویکرد فرصت محوری ، توسعه متوازن، عادلانه، امن، ایمن و پایدار ،دسترسی پهن باند به شبکه ملی اطلاعات ،هوشمند سازی دولت، شفاف سازی و دسترسی آزاد به اطلاعات از محورهای مهم برنامه وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم، محمد جواد آذری جهرمی است.
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۱:۵۶
آقای خاص دنیای فناوری :در تسلا، ما رهبری را از خط مقدم انجام می‌دهیم، نه از یک برج امن و راحت.
وقتی شرایط سخت و دشوار می‌شود، رهبران واقعی وارد عمل می‌شوند. مدیران واقعی هیچگاه دست از حمایت کارمندان خود برنمی‌دارند و نشان می‌دهند که همیشه در کنار آن‌ها و حامی آنان هستند بخصوص در روزهای سخت و دشوار.
  جمعه ۱۶ تیر ۱۳۹۶ ۱۳:۱۸:۴۱
داستان های جالب از زندگی بیل گیتس؛ پشت پرده ی زندگی ثروتمندترین انسان دنیا
بیل گیتس زندگی بسیار شگفت‌انگیزی داشته است – از انصراف دادن از دانشگاه هاروارد تا میلیاردر مایکروسافت و در نهایت تبدیل شدن به یکی از سرشناس‌ترین بشر دوستان جهان. در طی زندگی خود، بیل گیتس به عنوان فردی شناخته شده که مدیری سرسخت، متفکری بی‌نظیر و عاشق ظرف شستن است!
  شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۲۱:۰۰
نخبگان ایران در ناسا؛ چرا بزرگان فناوری آمریکا در برابر تصمیم رئیس جمهور تمام قد ایستاده اند؟
در اقصی نقاط جهان دانشمندان و فرهیختگان ایرانی، خلاقیت های علمی خود را به نمایش می گذارند. این روزها که تبعات تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر محدودیت ورود برای اتباع برخی کشورهای مسلمان را شاهد هستیم این حضور بهتر وبیشتر خود نمائی می کند.
  پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۵۳:۳۱
پاسخ مدیر مایکروسافت به همتایش در اپل
سال 2012 بود که مایکروسافت نخستین سرفس خود را معرفی کرد و بعد از این اتفاق یکی از تحلیلگران وال استریت از تیم کوک مدیرعامل اپل سوال کرد که آیا این شرکت نیز برنامه ای برای ارائه یک محصول هیبریدی مانند آن را دارد یا خیر؟پاسخ کوک به سوال این بود: شما می توانید یک توستر و یخچال را هم با یکدیگر ادغام نمایید اما این جور کالاها مورد توجه کسی قرار نمی گیرند.
  چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ ۱۴:۴۱:۰۱
از رویای ساخت گرامافون تا تاسیس بزرگترین شرکت صوتی و تصویری جهان
رؤیای او ساخت یک گرامافون الکتریکی بود. به همین دلیل رشتة فیزیک را در دانشگاه اوزاکا برگزید. پس از فراغت از تحصیل و در بحبوحه جنگ جهانی دوّم که ژاپن درگیر جنگ بود به‌عنوان افسر نیروی دریایی در دفتر فنآوری, کار بر روی تکمیل دستگاه‌ها و سلاح‌های حرارت‌یاب و ادوات هدف‌گیر شبانه را آغاز کرد.
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ۱۵:۲۴:۳۶
برنامه ده سال آینده ایلان ماسک منتشر شد؛ همه او را تحسین میکنند
ده سال پیش ایلان ماسک اولین برنامه‌ی تسلا را با عنوان Master Plan اعلام کرد. در طول ده سال اخیر تسلا به تمام آنچه که ماسک در نظر داشت رسید، حال این مدیر جاه طلب برنامه‌ی ده ساله‌ی دیگری را ارائه کرده که نشان از عرضه‌ی سرویس خودروهای هوشمند اشتراکی برای استفاده‌ی عموم دارد. Master Plan آینده‌ی ماسک نیز به اندازه‌ی برنامه‌ی پیشین جاه طلبانه است.
  شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲:۴۸
بانک های ایرانی هفته آینده به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند؟
دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به نصف قیمت بودن تعرفه در شبکه‌ی ملی اطلاعات نسبت به اینترنت بین‌الملل، اعلام کرد که امیدواریم تا هفته‌ی آینده بانک‌ها هم به شبکه‌ی ملی اطلاعات متصل شوند.
  دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۰۴:۵۱
پنج عادت ”جف بزوس”، مدیر عامل آمازون
جف بزوس، بنیانگذار آمازون، یکی از افرادی است که به دلیل اقدامات عجیب و غریب خود به دفعات خبر ساز شده است. این اقدامات شامل نوآوری در دنیای چاپ و نشر تا وادار کردن کارمندان به پرداخت هزینه پارکینگ بوده است. در مجموع جف آدم جالب و مورد توجهی است.
  شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۶:۴۶:۱۳