گردشگری

ظرفيت هاي ايران دربورس گردشگری ٢٠١٧ آلمان
سالن ایران که طراحی آن برگرفته از دوران پیش از تاریخ، شاهکارهای معماری و تاریخی دوره اسلامی و طبیعت کشورمان است، امسال با استقبال بیشتری روبرو شده و همه تورگردان‌ها با دست پر از این نمایشگاه برمی‌گردند.
  یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۵:۲۸:۵۰
مهمترين چالش صنعت گردشگری ایران براي حضور فعال تر در اقتصاد ۱۲۰۰ میلیارد دلاری گردشگری سالانه دنیا
برای خلاص شدن از دلارهای نفتی آسیب پذیر اقتصاد سنتی ایران، چاره ای به روی آوردن به مراکز کارآفرین و رشد و توسعه دهنده های فناوری های نوین در حوزه گردشگری نداریم و می بایست زمینه آن پیش از آغاز عصر ۱۴۰۰ در کشور فراهم شود.
  چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۴۷:۴۳
بازار تبريزاز نگاه جهانگردان
بازار تبریز در دوره های مختلف تاریخی دستخوش تغییرات بسیاری بوده و مخاطرات بسیاری را از سر گذرانده است. در این مجال کوتاه سعی بر این است که بازار تبریز را نه از بعد معماری و متخصصان امر، بلکه از زبان مسافران و رهگذران تاریخ به تماشا بنشینیم .
  یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۵۳:۱۹
یک زمانی اما مبتکر بودیم. ما آن زمانها برای زندگی وقت داشتیم.
کوچه هایی که به هم راه دارند و آنقدر پیچ می خورند روی تن شهر تا شبکه پیچیده ای را به هم وصل کنند. فراموش نکنید که وقتی در این کوچه های در هم پیچ گردش می کنید به درها دقت کنید. هنوز از درهای قدیمی آثاری برجاست با آن دق الباب های شگفت. دق الباب هایی که گاه شبیه حیوانات اند و گاه با آیه ای از قرآن تزئین شده اند.
  شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۳۶:۰۴
جاذبه های سحرآمیز تالابها ذخائر ارزشمند اقتصادی در گردشگری
از ویژگیهای طبیعی و زیبای تالاب انزلی می توان لاله تالاب و وپرندگان مهاجر و زیبایی از قبیل قو، پلیکان، تننجه و سایر مرغابی سانان را نام برد، این تالاب سالیانه در زمستان محل گذر دهها هزار قطعه پرنده مهاجر نیز است.
  جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۱۵:۰۱
1000 ساعت صدای اقوام ایران گم شد
«حدود هزار ساعت اشعار، صداها و آواهای قدیمی‌ سراسر کشور که در ۵۰ تا ۶۰ نوار در استودیو ضبط شده بود، در طرح انتقال معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به طور کل مفقود شدند، اما باید در مراکز اسناد دنبال پیگیری این اسناد قدیمی و مهم باشیم.»
  چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ ۱۵:۲۰:۵۴
بهترین اپلیكیشن‌های سفر را بشناسید
امروزه با پیشرفت تکنولوژی همراه داشتن یک گوشی هوشمند برای آغاز ماجراجویی ضروری است. بنابراین باید قبل از آغاز سفردر مورد اپلیکیشن‌های مورد نیازتان تصمیم بگیرید. در این گزارش تلاش کرده‌ایم برنامه‌هایی را معرفی کنیم که رایگان و در هر گوشی هوشمندی قابل دسترسی باشد.
  سه‌شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ ۱۳:۲۶:۰۹
کیسه اسکربا (Scrubba Wash Bag)؛ ماشین لباسشویی جیبی
کیسه اسکربا (Scrubba Wash Bag)، لباس‌شویی است که در جیب جا می‌گیرد و می‌شود در هر زمان و مکان از آن برای شستشوی لباس‌ها استفاده کرد. در مسافرت، کمپ‌های اقامتی و حتی خوابگاه‌‌های دانشجویی این کیسه کارایی دارد.
  پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۳۷:۱۳
چهره تاریخی مشهد قربانی مدرنیسم تجاری + فیلم
سالانه میلیون ها زائر و گردشگر راهی این شهر می شوند. بر همین اساس از گذشته های دور فرهنگ تاسیس مسافرخانه ها و هتل ها در مشهد شکل گرفته است اما این شهر هرگز یک شهر سکونت گاهی موقت نبوده و ساکنین آن نسل در نسل در همسایگی امام رضا زیسته اند
  چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ ۱۳:۲۲:۵۰
تالاب لیپار؛ تالاب صورتی رنگ ایران
تالاب لیپار در مسیر جاده ساحلی چابهار به گواتر در ساحل دریای عمان قرار دارد. این تالاب در تنگه و دره‌ای صخره‌ای مشرف به کوه قرار دارد. در لیپار، آب دریای عمان ایستا شده و منطقه‌ای مناسب برای زندگی گیاهان و جانوران بوجود آمده است.
  سه‌شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸:۱۰
نرم‌افزارهایی که طبیعت را به خطر انداخته‌اند
دولت آفریقای جنوبی اعلام کرده است که قصد مبارزه با نرم‌افزارهای مربوط به ارائه موقعیت مکانی حیوانات در پارک ملی این کشور دارد؛ زیرا این نرم‌افزارها موجب به مخاطره افتادن سلامت موجودات زنده حاضر در این پارک شده است.
  یکشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۲۰:۳۷:۵۲
چشم انداز ایران پسابرجام؛ نگاهی به فراز و فرودهای صنعت گردشگری در کوبا
کوبا و ایران دو کشوری که به تازگی از شر تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی رهایی یافته‌اند، به توسعه همه‌جانبه صنعت گردشگری خود امید دارند. در این میان استفاده از تجارب موفق صنعت گردشگری در کوبا می‌تواند چشم‌انداز روشنی از مسیر توسعه پیش روی مان قرار دهد.
  شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۴:۴۵:۱۲
ایران زیبای من؛ تصاویری کم نظیر از جنگل دوهزار
دره سرسبز و زیبای دو هزار در ضلع شمالی ارتفاعات البرز و در جنوب شهر تنکابن، به علت شرایط طبیعی و اقلیمی ویژه، مجموعه زیستی و طبیعی کم‏نظیری است که قله‏ ها، چمنزارها، جنگل ‏ها، مرتع ‏ها و یخچال‏ های طبیعی را در خود جای داده است.
  سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۰۳:۵۷
آشنایی با فناوری های جدید که سفر کردن را آسان تر می کند
با پیشرفت‌های متعدد در زمینه‌های گوناگون، امروزه زمان خوبی برای مسافرت است به خصوص اگر یک گوشی هوشمند داشته باشید. تغییرات متعدد در بخش‌های گوناگون از هتل‌ها گرفته تا خدمات هواپیمایی‌ها، باعث می‌شوند که امروزه سفری راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر را تجربه کنید.
  یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۰۴:۴۶
گوگل مشغول توسعه اپلیکیشنی جامع برای سفر با عنوان Trips است
از Maps گرفته تا Flight Search، سرویس های مختلف گوگل این روزها نقش بسیار مهمی در گردشگری مدرن ایفا می کنند. حال به نظر می رسد که کمپانی مورد بحث تصمیم گرفته تا قابلیت های کلیه اپلیکیشن های سفر و گردشگری خود را در قالب یک اپلیکیشن جامع گردآوری کند.
  شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۳:۲۸:۵۸
سفر به مهندسی‌ترین شهر زیرزمینی تاریخ ایران
شهر زیرزمینی نوش آباد که در فاصله ده کیلومتری از شهرستان کاشان قرار دارد، با وجود کمبود بودجه و امکانات، توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بازسازی شد و عملیات کشف دیگر مناطق مخفی آن همچنان ادامه دارد.
  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ۰۶:۵۳:۰۱
شهرهای تماشایی فیلم ها در واقعیت
تا به امروز فیلم‌های بسیار زیادی ساخته شده‌اند که برخی از آن‌ها به واسطه‌ی محل ضبط مجموعه، مورد توجه قرار گرفته‌اند. بسیاری از شهرهایی که در فیلم‌های بزرگ وجود دارند، پس از ساخته شدن فیلم‌ها، شناخته شدند و پس از آن نیز به محلی معروف تبدیل شده‌اند.
  شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ ۰۵:۲۸:۰۷
گردشگری
آینده بشر در سیاره‌ سرخ
آلیس کارسون 13 ساله اهل آمریکاست و برنامه‌ا‌ی منظم و دقیق برای دستیابی به آرزویش یعنی سفر به مریخ دارد. اسم برنامه‌اش را «بلوبری» (گونه‌ای توت در اروپا و آمریکا) گذاشته و به چهار زبان می‌تواند صحبت کند.
گردشگری
با این سایت مجازی از یزد دیدن کنید
اگرچه شنیدن لهجه شیرین مردمان دیار یزد با آن سوغات کم نظیرش لحظه هایی ماندگار را رقم میزند اما برای آنانکه مجالی برای سفر نمیابند یا این فرصت دور از دسترسشان قرار دارد میراث فرهنگی یزد فرصت گردشی مجازی را فراهم آورده است ( virtual.yazdcity.ir ).