اقتصاد

معاف بودن به معنی عدم ارسال اظهارنامه نیست
شرکت‌های دانش‌بنیان، از تاریخ تایید در کارگروه می‌توانند از معافیت استفاده کنند. بنابراین اگر بخشی از فروش کالاها و خدمات دانش‌بنیان، قبل از تاریخ تایید کارگروه محقق شده باشد، نمی‌توانند برای آن معافیت مالیاتی تقاضا کنند.
  دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ۰۷:۱۴:۵۱
راهبرد ورودفن‌آوری‌های نوین تا کی و تا کجا می‌تواند ادامه داشته باشد؟
آیا مهم‌ترین عامل توفیق کشورهای پیشرفته‌ی علمی، چیزی به‌جز خودباوری و استفاده بهینه از فرصت‌ها، در این بخش بوده است؟ چرا نظام آموزشی ما هنوز در حد شایسته و متناسب با پیشرفت علمی جهان و نیاز روز کشور، بازنگری و به روز نشده است؟
  شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ ۱۵:۴۰:۳۵
پله پنجم؛آرمان بلند علي بابا!
اگر بتوانیم به اندازه یک سوم جمعیت جهان یعنی 2 میلیارد مصرف‌کننده داشته باشیم، اگر بتوانیم 100 میلیون فرصت شغلی ایجاد کنیم و اگر بتوانیم از 10 میلیون شغل پردرآمد بر روی پلتفرم خود حمایت کنیم، آن‌گاه این به معنی اقتصاد است.
  دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ۱۶:۲۸:۱۶
روند شكل گيري تجارت الكترونيك وچالشهاي آن در ايران
مراحل تكاملی تجارت الكترونیك شامل مراحل سه گانه است كه در مرحله اول باید زیرساخت های تكنولوژی، اقتصادی، اجتماعی و قانونی ایجاد شود. در مرحله دوم پس از ایجاد زیرساخت ها، تجارت الكترونیكی مبنا قرار می گیرد...
  شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۱۸:۴۷
از اشتباهات اقتصادی خود درس بگیرید
اگر شما در مورد اصول ابتدایی علوم اقتصادی آگاهی کاملی نداشته باشید، سرمایه گذاری برای شما تبدیل به یک امر پیچیده می شود. هر کس برای بهرمندی از آینده ای روشن تر می بایست از همین حالا راه و روش صحیح سرمایه گذاری را بیاموزد.
  یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۰۹:۲۶
برنامه اصلاح باغات غیر اقتصادی کشور
از سال ۹۶ به منظورایجاد تحول در دستیابی به نهال سالم و اصیل در کشور، تولید نهال گواهی شده که هسته‌های اولیه و مادری آنها در اسکرین هاووس و گلخانه‌های قرنطینه مطابق استانداردهای بین الملی نگهداری می‌شود؛ تولید و در عرصه ورود می‌یابند.
  سه‌شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۴۶:۰۹
5 کارگزاری كه بيش از35 درصد از کل معاملات الکترونیکی بورس را در سال 95 به خود اختصاص داده اند
در سالی که گذشت از ۱۰۸ کارگزار فعال در بورس، ۱۰۶ کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده‌اند وتعداد ۵ شرکت کارگزاری ۱۹.۳۱ درصد کل ارزش معاملات را در سال گذشته به خود اختصاص دادند.
  چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ ۱۳:۲۱:۴۰
اقتصاد ايران در سال 96 از نگاه صندوق بين المللي پول
انتظار می‌رود نرخ تورم نقطه به ‌نقطه تا پایان سال 1396 به دلیل رشد بالای نقدینگی و آثار تورمی ناشی از افزایش‌های اخیر نرخ ارز، موقتاً به سطح 11.9 درصد افزایش پیدا کند اما با این وجود نرخ در سال‌های بعد تحت تأثیر سیاست‌های محتاطانه مالی و پولی مجدداً تک‌رقمی خواهد شد.
  یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۴۶:۰۴
راه كارهاي دولت وسازمان بورس براي كاهش ريسك شركت هاي دانش بنيان
توسعه اقتصادی در همه دنیا از جمله ایران به تکنولوژی وابسته شده و حمایت از شرکت های دانش بنیان و تامین نیازهای مالی این بنگاه های اقتصادی، نه تنها سود دهی آنها را ضمانت می کند بلکه اقتصاد کشور از آن منتفع می شود.
  یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ۰۹:۵۱:۴۳
بازار سهام ، سال آینده را چگونه آغاز خواهد کرد؟
چند هفته‌یی می‌شود که معاملات بازار، کام سهامداران را شیرین نمی‌کند. در دوره کنونی همه کارشناسان بازار بر این نکته اتفاق نظر دارند که نه خریداران انگیزه‌یی برای خرید دارند و نه بازار قوتی برای رشد.
  شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ۰۹:۴۴:۴۷