برای موفقیت بلند مدت در بازار سهام‌ چه قواعدی را باید رعایت کنیم
توجه داشته باشید که این توصیه‌ها بسیار عمومی هستند و هر کدام نسبت به شرایط ممکن است کاربردهای متفاوتی داشته باشند ولی هر کدام از توصیه‌ها دارای مفاهیم پایه‌ای هستند که می‌توانند شما را به یک سرمایه‌گذار آگاه تبدیل کند.
  پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۱۹:۴۲
آيا تحليل ها درخصوص توليد130 هزار دستگاه از تسلا مدل 3 در سال 2020 محقق خواهد شد+تصاوير
برخی افراد عقیده دارند ایلان ماسک یک عادت مشهور دارد و آن قول دادن زیاد و عدم تحویل محصول و یا حداقل تحویل با تأخیر بسیار است. تحلیل‌های قابل‌اعتنایی باور دارند که این موضوع درباره‌ی مدل 3 که در آینده عرضه خواهد شد صدق می‌کند.
  چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۴۹:۱۱
در سال 2016 حدود 900 میلیارد ساعت زمان براي دانلود اپلیکیشن ها در دو پلتفرم اندروید و iOS صرف شده است
پنج اپلیکیشنی که بالاترین درآمد را در سال2016 به نام خود ثبت کردند عبارتند از اسپاتیفای، لاین، نتفلیکس، تیندر و HBO Now. پنج گیم برتر نیز Monster Strike، Clash of Clans، Pokemon Go، Game of War:Fire Age و Clash Royale بودند.
  چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۴۵:۰۶
پيشروي ربات ها به كجا مي انجامد؟براي صاحبان مشاغل تعطيل شده چه انديشيده ايم؟
برای مدت‌ها این تفکر وجود داشت که تکنولوژی مشاغل روتین را از بین می‌برد و در عوض مشاغل جدید ایجاد می‌کند اما آمارها نشان می‌دهد که تکنولوژی در کنار ایجاد مشاغل جدید از تعداد آنها کم می‌کند
  سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۴۰:۳۳
تفکر Agile یا چابک كه اکنون به عنوان یک الگوی موفق در سراسر جهان استفاده مي شود چه ويژگي هائي دارد
اجایل یا تفکر چابک شامل یکسری اصول و ارزش‌هایی است که با به‌کارگیری آنان در محیط توسعه می‌توان به نتایجی همچون رضایت مشتری، نیروی کار باانگیزه و محصولات کارآمد دست یافت.
  سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۴۸:۱۰
موفقیت در کسب و کار، «یک درصد ایده و 99 درصد اجرا»
درک مفهوم تیم‌سازی همیشه برای کارآفرینان ساده نیست – حداقل نه در روزهای آغازین راه‌اندازی استارت‌آپ. کارآفرینان معمولاً انگیزه آن را دارند تا پروژه‌های خود را مشتاقانه دنبال کنند و رئیس خود باشند.
  سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۲۰:۳۴
آموزش، حق انتخاب و شکوفایی مشتری ،سه عنصر كليدي رویکرد جهانی در چرخه توليد هستند
امروزه دیگر خریدار، مسئول دقت در وجود نقص درکالا نبوده و فروشنده مسئول است. باید به نیازهای ناگفته مشتریان توجه کرد. تولیدکننده باید مسئولیت‌های زیست‌محیطی را بپذیرد. باید پاسخ‌هایی سریع به تغییرات (بازار، فناوری، اقتصاد) داد، تولید و طراحی چابک اهمیت دارند.
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۳۵:۵۷
وجه مشترک تمام کشورهاي توسعه يافته نظم پذيري منابع انساني آن ها است
به استادي گفتم: تعبيري قشنگ براي زمان و بهره وري بفرماييد. بي درنگ فرمود: براي ترقي و رشد در زندگي و بهره وري از زمان نبايد در انتظار يک آسانسور به سر برد. بايد راه پله را پيش گرفت و پله پله بالا رفت.
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۵۷:۴۷
تا سال ۲۰۳۰ حدود یک چهارم ساختمان‌های دبی با استفاده از فناوری پرینت سه بعدی ساخته خواهند شد
اخیرا گزارشی منتشر شده مبنی بر اینکه موسسه علوم امنیت جهانی (UL) با همکاری با پلیس امارات در حال مطالعه در رابطه با روش‌های جرم‌خیز استفاده ازفناوری چاپ سه بعدی هستند.
  یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۳۱:۵۹
بايد براي ارزیابی فناوری اطلاعات هزينه كنيد
باتوجه به تجربیات موفق، صرفه جویی فراوانی در هزینه ها از طریق به کارگیری فناوری اطلاعات امکان پذیر است ولی قبل از تصمیم گیری در زمینه به کاربستن یک استراتژی مبتنی بر فناوری اطلاعات بایستی فرایندی جهت ارزیابی دقیق اتخاذ شود.
  یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۲۷:۲۰
ارزش تجارت اینترنتی چين تا سال 2020 میلادی به شش هزار و 550 میلیارد دلار مي رسد
چین با استفاده از فناوری های نوین در تلفن های هوشمند، انقلابی در زندگی مردم خود ایجاد کرده است. این کشور با توسعه نرم افزار «کیف پول موبایل» و نصب آن در تلفن های هوشمند در نظر دارد این فناوری را به بخش ناگسستنی زندگی مردم تبدیل کند.
  شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۱۲:۰۴
بازار فروش لپ تاپ ها در وضعیتی نگران کننده
برآوردهای گارتنر نشان از این دارند که کاهش ۳.۷ درصدی عرضه‌ی پی‌سی در بازار جهانی تعداد پی‌سی‌های عرضه‌شده را به کمتر ۷۲.۶ میلیون دستگاه کاهش داده که نهمین فصل از کاهش عرضه به‌صورت متوالی است. بر اساس آمار منتشرشده، عرضه‌ی پی‌سی‌ به‌صورت سالیانه از ۲۰۱۲ روندی نزولی در پیش گرفته است، حال آنکه تعداد پی‌سی‌های عرضه‌شده در سال ۲۰۱۶ میلادی با تعداد عرضه‌شده در سال ۲۰۰۷ میلادی برابری می‌کند.
  شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۲۲:۳۱
نابودی نزدیک به 50 درصد مشاغل آمریکاتا 25 سال آینده
پیشرفت هوش مصنوعی و علوم رایانه همانند یک هیولا زندگی انسانی را خواهد بلعید. ماشین‌هایی که با استفاده از هزاران و شاید میلیون‌ها داده می‌توانند به جای انسان‌ها تصمیم‌گیری کنند و دیگر نیازی به انسان برای حل مشکلات نیست.
  جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۴۵:۱۶
نزدیک به نیمی از مشاغل ژاپن تا سال 2035 به طور کامل در اختیار روبات‌ها قرار خواهد گرفت.
افزایش سن افراد جامعه و قابلیت‌هایی که فناوری‌ روباتیک در اختیار شرکت‌های ژاپنی قرار می‌دهد، یک فرصت ناب را به وجود آورده است تا هوش مصنوعی در این کشور مورد آزمایش قرار گیرد.
  جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ ۰۶:۴۶:۱۵
شما با دست‌کم گرفتن خودتان فرصت‌های زیادی از دست می‌دهید
می‌توانید سال ۲۰۱۷ را تبدیل به بهترین سال عمر کاریتان کنید؛ اما برای رسیدن به آن باید بعضی از عادات و رفتارهای اشتباه را کنار بگذارید. نگاهی به عادات اشتباه بیندازیم و نحوه‌ی برخورد با آن‌ها را مطالعه کنیم.
  پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۱۳:۱۹
هیچ چیز به اندازه یک استخدام اشتباه نمی تواند زمان، سرمایه و منابع یک کمپانی را در معرض خطر قرار دهد.
اغلب تصور می شود که عدم موفقیت یک نیروی تازه استخدام شده این است که او مهارت لازم برای انجام کار را دارا نیست. اما، تجربه نشان داده که این عدم موفقیت بیشتر از شخصیت فرد و نگرش او به آن شغل ناشی می شود. اگر فرد با فرهنگ حاکم بر کمپانی همخوانی نداشته باشد، کارمندانی که با این فرهنگ سازگار هستند به سختی می توانند با آن فرد کار کنند.
  پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۰۶:۳۵
در گوگل هیچ کس به صندلی مدیریت نمی رسد مگر اینکه مبتکر طرح های نوین باشد
متن حاضر، روایتی است از راهکارهایی که گوگل در کسب‌وکار در دنیای دیجیتال به آنها وابسته است. اریک اشمیت به این واقعیت اشاره دارد که خلاقیت و پرورش خلاقیت در کارکنان یک شرکت، رمز پیروزی در شرکت‌های دیجیتالی امروز جهان است.
  سه‌شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ۱۹:۵۱:۲۰
با 10 فرمان ؛اصول حرفه ای بودن را در خود نهادینه کنید
"حرفه‌ای‌بودن در کار عبارتست از داشتن دیدی کامل و نگرشی کل‌نگرانه به یک کار یا زمینه‌ی کاری که با تسلط و احاطه‌ای همه‌جانبه بر موضوع همراه است و صد البته ناشی از دغدغه‌مندی، تجربه فراوان و کسب دانش و خردمندی لازم و کافی در آن زمینه است."
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ۲۲:۱۰:۴۵
عوامل ايجاد وسلب اعتماد در كسب و كار
وجود اعتماد در محیط کار از جمله مهمترین فاکتورها برای ایجاد هماهنگی، همکاری، و کارایی کارکنان به شمار می رود. سازمان هایی که در میان کارکنان آنها اعتماد وجود دارد، نسبت به سازمان هایی که دارای یک چنین خصیصه ای نیستند، به موفقیت های بالاتری دست پیدا می کنند.
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۴۳:۱۳
اداره "دانشگران" مهمترین چالش سازمانهای دانایی محور است .
كاركنان سازمانهای دانایی محور كه به دانشگران معروفند، با تولید دانش و توسعه آن‌در ارتباط هستند و تلاش می‌نمایند با تبدیل آن به اهداف تجاری، بقا و پیروزی سازمان را درعرصه رقابت تضمین نمایند
  یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۵۴:۱۸
فناوري روز اطلاعات تكيه گاه اصلي سازمان هاي كارآفرين
یکی از موارد استفاده تکنولوژی اطلاعات،‌ در سازمان‌ها است. امروزه سازمان‌ها نیز به سرعت در حال تغییر و تحول از لحاظ ساختاری، رسمیت و غیره می‌باشند این می‌طلبد که از ابزار نوین برای مهار این تغییرات استفاده کرد.
  یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۵۲:۰۰
بهترين متفكرين استراتژیک از چه مهارت‌هايی برخوردارند؟
تعارضی که وجود دارد این است که امروزه در بسیاری از سازمانها مسائلی مانند خودمحوری، آزمندی و در اغلب موارد تمرکز غیر‌اخلاقی بر اقدامات کوتاه مدت برای رسیدن به پاداش و سهم سود سال جاری وجود دارد.
  شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۵۸:۵۵
ازدست دادن شغل زمان نمی برد.کشنده ترین سموم حرفه ای رابشناسیم.
تحقیقات مراجع معتبری چون مرکز تجارت و بازرگانی هاروارد، نشان میدهد که افراد بدون تردید و با کمال علاقه حاضرند با همکارانی که چندان ماهر نبوده اما دوست داشتنی هستند کار کنند و علاقه ای به کار با افراد بسیار ماهر اما فاقد نقاط مثبت شخصیتی ندارند.
  جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۴۴:۰۰
نقش مدیر سیستم درموفقیت یك سیستم كامپیوتری پایدار، امن و كارا
یك سرویس دهنده بزرگ ممكن است دارای چندین كاربر باشد كه از سرویس های متفاوتی بر روی آن استفاده می كنند و مسائل مدیریتی مختلفی مانند مدیریت حساب های كاربری، دایمن های سرویس ها و ترافیك شبكه همراه آن وجود دارد.
  جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۰۲:۵۹
دقت کنید؛در اولین شغل، اول تجربه بعد پول
این روزها انتخاب شغل از گذشته خیلی سخت تر شده است. این مسئله سه دلیل دارد: یکی اینکه امروزه شغل های خیلی بیشتری نسبت به گذشته وجود دارد، دوم اینکه تعریف شغل های مختلف تغییرپذیرتر هستند و آخر اینکه سطح توقع خیلی بالا رفته است.
  جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۴۵:۴۱
مدیریت علم پرتاب موشک نیست که سرعت داشته باشد اما در عین حال پیچیدگی‌های آن را دارا می‌باشد
بهتر است که تفکری جدید دربارۀ کارمندان داشته باشیم یعنی آنها را نه اموال شرکت، بلکه سرمایه‌گذاران آن بدانیم. سهامداران اقدام به سرمایه‌گذاری پول در شرکت ما می‌کنند، اما کارمندان زمان، انرژی و فکر خود را سرمایه‌گذاری می‌نمایند
  پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۴۳:۵۷
مهندسی واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و ...صدر نشين مشاغل پر تقاضاي2017
فناوری در حال توسعه و گسترش نیست، بلکه در حال انفجار است. به لطف توسعه فناوری های جدید، مانند رایانش شناختی، واقعیت مجازی و واقعیت تکمیلی و اینترنت اشیاء، صنعت فناوری با رشد قابل توجهی در تقاضای کار روبرو شده است.
  سه‌شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۴۰:۲۹
گامی بلند در جهت حمایت از محتوای بومی؛ افزایش چشمگیر حق السهم تولید محتوا
عضو ستاد اقتصاد مقاومتی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، حق السهم و درآمد تولیدکنندگان محتوا از ۳۰ درصد به ۷۰ درصد افزایش یافت.
  سه‌شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ۰۰:۱۴:۳۵
نکاتی که قبل از شروع کسب وکار جدید باید مورد توجه قراردهید
اقتصاد دانی با نام ویافردو پارتو قاعده­ای را به عنوان یک اصل ارایه داده است که به قانون ۲۰-۸۰ معروف است. این اصل بیانگر این مطلب است که اگر ۲۰% از کسب و کارها به ارایه خدمات مشغول باشند، ۸۰% دیگر درگیر خدمات فروش و تبلیغات هستند.
  دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ۲۱:۱۹:۵۴
دورهمی برای حمایت از محصولات با کیفیت داخلی؛ 16 ام تا 18 ام دیماه
نشست خبری جشنواره ملی فرهنگی و هنری «ایران ساخت» با حضور پرویز کرمی دبیر کل جشنواره ایران ساخت، منصور پارسایی دبیر اجرایی و ناصر فیض دبیر بخش ادبیات و معاونین تخصصی جشنواره امروز در معاونت علمی و فناروی ریاست جمهوری برگزار شد.
  دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۵۶:۲۹
شرایط ایمني محیط کار و آموزش صحیح کارگران،وظيفه کارفرمایان است
ضعف فرهنگ ایمنی در بین کارگران پیمانکاران و کارفرمایان در کارگاه های ساختمانی، کمبود کارگران ماهر و متصدیان دارای صلاحیت و نبود آموزش های تخصصی از معایب موجود در فعالیت های ساختمانی است که باید برای رفع آن تلاش شود.
  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۵۷:۵۷
چند توصيه برای کمک به شما در هوشمندانه تر کار کردن به جای بیشتر کارکردن
این روزها بیشتر صاحبان تجارت و مدیران اجرایی برای دستیابی به اهدافشان ساعت های طولانی مشغول کار هستند. اگر شما مجبور شوید ساعت های زیادی از یک روز عادی را برای تکمیل کارتان کارکنید سپس کار را اشتباه انجام می دهید!
  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۱۳:۵۹
نقش فناوری اطلاعات درروش های نوین مدیریت پروژه
با توجه به ایجاد شبکه اینترنت در بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی، استفاده از مرورگرها و ابزارهای نوین مدیریت پروژه به سهولت رواج یافته ومی توان در راستای کاهش زمان و هزینه با حفظ کیفیت پروژه‌ها گام‌هائی برداشت.
  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ۲۱:۰۵:۵۷
راه هاي ورود به بزرگ‌ترین شرکت‌های کامپیوتری و اینترنتی جهان
فناوری اطلاعات و ارتباطات امروز به شکل ویژه‌ای وابسته به دانش و مراکز علمی و پژوهشی است. بی‌سبب نیست که امروزه بزرگ‌ترین شرکت‌های بزرگ در حوزه ICT رابطه نزدیکی با مراکز دانشگاهی برقرار کرده‌اند.
  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۵۲:۵۴
پس کی نوبت به مصالح می رسد؟
براساس مصوبات کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه، در راستای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی صدور مجوز برگزاری نمایشگاه های بین المللی و تخصصی داخلی و خارجی به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق تعاون مرکزی و اتاق اصناف ایران واگذار می شود.
  جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۵۲:۳۳
مديران توليد كشور ، خودرا براي تغييرات گسترده ناشي از توليد افزايشي آماده كنند
مزایای پرینت سه‌بعدی بر دیگر فناوری‌های تولیدی می‌تواند به تغییرات گسترده در روش طراحی، توسعه، تولید و پشتیبانی بسیاری از محصولات منجر شود. در ادامه پنج تغییر ناشی از پرینت سه‌بعدی را معرفی می‌کنیم که مدیران ارشد باید خود را برای آن آماده کنند.
  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ ۱۶:۴۶:۵۰
تولید افزایشی (Additive manufacturing)مي تواند نقطه عطفي براي توسعه كسب وكاردركشور باشد
با توجه به اینکه امروزه رشد و توسعه فناوری ها بسیار سریع اتفاق می افتد به کارگیری فناوری های نوین بسیار کاربردی است که تولید افزایشی یا همان نمونه سازی سریع و پرینت سه بعدی یکی از این موارد است .
  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۵۷:۳۳
براي تغيير شغل بدون راهنما اقدام نكنيد
به گفته مشاوران کاریابی، آن دسته از جویندگان کار که از اعتماد به نفس، مهارت و انعطاف‌پذیری لازم برخوردارند نباید ترسی به دل راه دهند. آنها نسبت به فارغ‌التحصیلان تازه‌کار، تجربیات و مهارت‌های بیشتری دارند و همین امر حسن بزرگی برای آنها در پیدا کردن شغل جدید است.
  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۱۰:۲۷
عجله كنيد.سفرهاي طولاني بايد با اولين گام آغاز شوند
شما میتوانید هم از گذشته و هم از دیگران، و حتی از موفقیت ها و شکست های خودتان در گذشته، درس عبرت گیرید. عبرت گرفتن باعث می شود بتوانید با شتاب بیشتری از راه به سمت کار درست عبور کنید، و کار درست است که باعث می شود شما بالاتر از سایرین قرار گیرد.
  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۴۸:۲۸
خشم ميز نشيني كاركنان سراسر دنيا(تحليل)
تضاد و اختلاف موضوع تازه ‌ای در محیط ‌های کار نیست، در واقع همین اختلاف نظرها، باعث انتخاب بهترین عقاید در مجموعه‌ ای از عقاید گوناگون می‌ شوند، اما به نظر می‌ رسد در محیط ‌های کاری امروز، شاهد اختلاف نظرهای فزاینده و گسترده ‌ای هستیم.
  سه‌شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۴۱:۵۱
همیشه یادتان باشد ، كارمندان شركت بزرگ‌ترین تهدید امنیتی هستند.
متخصصان امور امنیتی كامپیوترها همواره توصیه‌ها و راهكار‌هایی را درباره ماهیت یك راهكار امنیتی مناسب و دلایل انعطاف‌پذیری و سازگاری آن ارائه می‌دهند، كه مرور دائمی آن‌ها، امنیت را در سطح بسیار بالا‌یی حفظ می‌كند.
  سه‌شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۳۳:۳۳
مهارت هايي كه همه صاحبان كسب وكارهاي كوچك بايد بدانند و به كار بندند
کسب و کارهای کوچک در مورد نیروی انسانی در آمریکا موفق هستند. کارخانه‌ها و کارگاه‌های کوچک با اشتغالزایی برای بیش از ۶۰درصد نیروی کار در کشور، پیشتاز هستند. با این حال نکته‌های تاریکی هم در مورد این فعالیت پرثمر وجود دارد.
  دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۵۹:۱۵
جدال کسب‌وکارهای سنتی واینترنتی درکشورشدت می گیرد
این روزها دعوای کسب‌وکارهای سنتی و اینترنتی در ایران بسیار بیشتر از قبل بالا گرفته و از یکسو کسب و کارهای سنتی رقبای اینترنتی خود را به فروش کالای قاچاق، رقابت نابرابر، ایجاد دامپینگ و تخلفات دیگر متهم می‌کنند و از سوی دیگر کسب‌و کارهای اینترنتی این موضوع را پیش می‌کشند که رقبای سنتی چون حاضر به تقسیم بازار با آنها نبوده و خود را به روز نکرده‌اند، صرفا بهانه می‌آورند.
  یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ ۱۹:۰۸:۳۳
تولیدکنندگان آماتور "محتواي فضاي مجازي" ، در بسیاری از موارد استثمار می‌شوند
گفته می‌شود کمبود تولیدمحتوا مهمترین چالش فضای سایبر فارسی است و کاربران ایرانی فضای مجازی عمدتا مصرف‌کننده هستند تا تولیدکننده، اما همان اندک تولیدکنندگان محتوا در فضای مجازی هم این روزها با چالش‌های جدی و جدیدی روبه‌رو هستند.
  یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ ۱۶:۱۷:۱۳
برنامه ریزی برای حل چالش کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها در کشور
محمود واعظی در مورد رفع چالشهای کسب و کارهای نوپا در کشور و تقابل اصناف و کسب و کارهای سنتی با این کسب و کارها اظهار داشت: با برنامه ریزی مدنظر باید تعادل را میان این دو مدل کسب و کار ایجاد کنیم تا هر دو طرف بدون چالش بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.
  یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۲۰:۲۰
علاقه مندان به تحصيل در زمينه "فناوري اطلاعات"چه ويژگي هايي بايد كسب كنند.
هزاره سوم به زعم صاحبنظران ،عصر اطلاعات و به تبع آن فناوری اطلاعات است.حركت جوامع صنعتی به سوی جامعه اطلاعاتی سالهاست كه آغاز گشته و از اوایل دهه ۹۰ به بعد شتابی فزاینده یافته است.بگونه ای كه سرعت این حركت در كشورهای كمتر توسعه یافته من جمله ایران به خوبی حس می گردد.
  شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۴۵:۱۸
شغلي انتخاب كنيد كه بتوانيد 110 درصد به آن متعهد شويد
این روزها انتخاب شغل از گذشته خیلی سخت تر شده است. این مسئله سه دلیل دارد: یکی اینکه امروزه شغل های خیلی بیشتری نسبت به گذشته وجود دارد، دوم اینکه تعریف شغل های مختلف تغییرپذیرتر هستند و آخر اینکه سطح توقع خیلی بالا رفته است.
  شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۱۲:۲۳
تقاضاي عظيم براي آيفون سال آينده ؛آيا سامسونگ از عهده تعهدش برخواهدآمد؟
شایعات تازه نشان از آن داشته اند که سامسونگ قرار است نمایشگر های OLED حداقل یکی از مدل های جدید آیفون سال آینده را تامین کند. از طرف دیگر گفته می شود سال آینده در مجموع 60 تا 70 میلیون بورد کنترل برای این نمایشگر ها نیاز خواهد بود.
  شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۱۹:۲۹
چگونه در شغلي كه از آن متنفريم ،موفق باشيم
در دنیای ماشینی امروز، رضایت شغلی یکی از مؤلفه‌های مهم و مؤثر سلامت روان محسوب می‌شود و بدون تردید یادگیری اصولی که بتواند به ایجاد یا افزایش رضایت شغلی در ما منجر شود، به طریق اولی خواهد توانست سلامت روان ما را نیز ارتقا بخشد...
  شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۱۷:۲۳
چگونه در"سرمایه گذاری" موفق باشیم ؟این 10 راهکار رابه دقت مطالعه کنید
با توسعه وپیچیدگی های روز افزون بازار کار وسرمایه امروزه چگونگی ورود ومهمتر از آن تداوم حضور موفق در عرصه کسب وکار،توجه به دقائق وظرافت های خاصی را می طلبد که ندیده گرفتن آن ها مخاطرات کار رابه شدت افزایش می دهد.
  جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۳۲:۱۱