تازه های کسب و کار

چشم‌اندازی از مسیر حرکت بازار و نیازهای نیروی انسانی
اگر تصور می‌کنید فقط مشاغل سنتی و غیردیجیتالی در حال نابودی هستند و مهارت‌هایی که در یک یا دو دهه گذشته فرا گرفتید، پایدار و همیشه پردرآمدند و در بازار متقاضی دارند، سخت در اشتباه هستید.
  یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۱۰:۳۶
حرف‌های کلیشه‌ای در مورد نسل‌ها را تمام کنید
جوانان بدون توجه به نسلشان شغل‌ها را رها می‌کنند. البته خنده‌دار هم هست. این طور که مشخص است، در واقع نسل هزاره‌ای‌ها (دهه هفتادی‌ها) در مقایسه با نسل ایکسی‌ها (دهه شصتی‌ها) که در همین سن بودند، بیشتر با کارفرمایانشان کار می‌کنند و پیش آن‌ها می‌مانند.
  سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۴۷:۳۴
در آینده تمام صنایع آثار ورود "نسل پنجم تلفن همراه(5G)" را احساس خواهند کرد
تا سال 2020 بیش از 20 میلیارد وسیله متصل به اینترنت در سطح جهان خواهیم داشت که مقدار قابل توجهی اطلاعات(data) تولید می‌کنند و کمپانی‌های مختلف اطلاعات وسیعی در اختیار خواهند داشت.
  شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۲۰:۰۷
جنتسیس و لونیت گوي سبقت را در عرصه خدمات اجتماعي ربودند
این کسب وکارها از میان 2000 شرکت فعال در حوزه هوش مصنوعی انتخاب شده بودند و برندگان این رقابت، 1.5 میلیون دلار جایزه می‌گرفتند و در دهم ماه مه به کنفرانس فناوری جی.پی.یو انویدیا دعوت می‌شدند.
  یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۳۲:۱۳
ابزاری که تداوم اشتغال ما را در عصر شکوفایی هوش مصنوعی تضمین می کند
فعالیت های روتین و تکراری در عصر حاضر، به راحتی با ماشین ها قابل اجرا هستند.دانشگاه اکسفورد در سال 2013 تحقیقی را انجام داد و پیش بینی کرد که در آینده ای نزدیک، بالغ بر نیمی از نیروی کار انسانی با ربات ها جایگزین خواهند شد.
  پنجشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۴۹:۳۲
ما هیچ راهی نداریم جز اینكه با دنیا تعامل كنیم وبا بزرگان به رقابت برخیزیم
طرح ریزی استراتژی یك روی سكه است و اجرای آن روی دیگر سكه. در عصر حاضر بسیاری از سازمانها اقدام به تدوین استراتژی كرده اند. اما طبق آمارهای ارائه شده تنها ۱۰ درصد در اجرا موفق بوده‌اند.
  شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۱۲:۲۵
قوانین کار باعث کاهش کارایی شرکت‌ها ي نرم افزاري شده است
بحث معافیت مالیاتی شرکت‌های نرم‌افزاری چندین سال است که وجود دارد اما عملیاتی نمی‌شود که یکی از دلایل آن عدم هماهنگی میان وزارتخانه‌های مختلف دولت است. برای مثال وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال اجرایی کردن این قانون است اما سازمان امور مالیاتی که زیرمجموعه وزارت اقتصاد است، همکاری نمی‌کند.
  شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۲۷:۰۰
سرمایه گذاری خارجی ها در شرکت های دانش بنیان
آئین نامه اجرایی «قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان» به منظور تکمیل چرخه سرمایه گذاری خطرپذیر، سازمان بورس را در سال ۹۱ مکلف کرد تا نسبت به تسهیل سازوکار عرضه سهام این شرکتها در فرابورس اقدام کند که این بند از قانون به تازگی، شکل اجرایی به خود گرفت
  سه‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۳۳:۰۱
جزئيات برنامه افزايش توليد محتواي بومي در ايران اعلام شد
خسرو سلجوقی با اشاره به پروژه ۱۰ برابر کردن تولید محتوای بومی برای یک دوره پنج ساله، پیشبرد این برنامه در سال ۹۵ را ۵۴ درصد از ۱۰۰ درصد برنامه‌ریزی‌شده اعلام کرده و از برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای جبران تاخیرها سخن گفت.
  سه‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۱۷:۱۱
شتاب دهنده ها در کانون توجه معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری
مدیرکل دفترتجاری‌سازی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: تاکنون از مراکز نوآوری و شتابدهی در 15 دانشگاه وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، 4 پارک علم و فناوری، 2 مرکز پژوهشی و یک بنگاه بخش خصوصی حمایت مادی در قالب اعطای کمک و تسهیلات حمایت به عمل آمده است.
  جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ ۰۱:۱۲:۰۹
هزینه‌هایی که یک کارآفرین باید به‌خاطر قوانین نادرست و تصمیم‌های سلیقه‌ای بپردازد.
در حال حاضر در ژاپن کل مرحله دریافت یک مجوز ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. در اروپا روند ثبت یک شرکت یک روز طول می‌کشد. در ایران این روند ۹ ماه طول می‌کشد، آن‌هم اگر همه چیز با روال عادی خودش پیش برود و مشکلی پیش نیاید.
  پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ۰۷:۵۳:۵۸
تاکسی با کارپینو به جنگ اسنپ و تپسی می‌رود
سازمان تاکسیرانی تهران امروز اعلام کرد به‌زودی اپلیکیشن موبایل اختصاصی خود را رونمایی خواهد کرد. این نخستین سامانه و اپلیکیشن جابجایی مسافر متعلق به سازمان شرکت تاکسیرانی است و از نوروز ۹۶ شروع به کار می‌کند.
  پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۵۶:۳۷
ريسك هاي دور،ريسك هاي نزديك كه موجب احتياط خريداران بالقوه سهام مي شود
ریسک‌هاي آتي به تفصیل در همایشی به نام «چشم‌انداز اقتصاد ایران در سال 96» مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت تا سرمایه‌گذاران بورسی بتوانند با شناخت ریسک‌های سال آینده، نقشه راه بهتری برای سرمایه‌گذاری‌های خود ترسیم کنند.
  شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۳۹:۵۵
تاکسی‌های خودران تسلا در دوبی شروع به کار کرد + فیلم
دولت امارات متحده عربی با خرید ۲۰۰ خودروی خودران ساخت تسلا قصد دارد از آن‌ها به‌عنوان تاکسی در شهر دوبی استفاده کند. قرار است تولید این خودرو‌‌های بدون راننده (خودران) تسلا تا ۱۳ سال آینده به فراوانی ۲۵ درصد برسد.
  سه‌شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۳۶:۰۶
شناخت مولفه هاي كسب وكار الكترونيكي؛ ضرورت حضورموفق دربازارهاي نوين
اقتصاد دیجیتال، یک تحول انقلابی در ساختار اقتصادی جهان ، ناشی از تحول فن‌آوری در سرمایه‌داری جهانی است که فن‌آوری نوین اطلاعات را با فعالیت‌های مدیریتی و کاری به هم پیوند زده است.
  دوشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ ۱۳:۴۵:۳۲
سازمان های امروز نمی توانند بامعدود افراد خلاق و یا اجرای چند طرح کارآفرینانه بر رقبای چابک، منعطف، نوآور، فرصت گرا و کم هزینه فایق آیند
هرگاه در سازمانی یا در جامعه ای مردم دل به سوی پذیرش مسئولیت داشتند آنگاه می توان امید داشت که انگیزه های فرامرتبه به کار افتاده و راه برای کامیابی های بزرگ انسان هموار گردیده است.
  شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ ۱۳:۵۲:۰۴
دلايل موفقيت وبرتري زنان برمردان در عرصه كسب وكار وكارآفريني
با آن که در اکثر کشورهای جهان قوانین برای حضور زنان در عرصه اقتصاد مناسب نیست و هنوز نسبت به توانایی زنان در کارآفرینی آن طور که باید اعتماد به وجود نیامده اما روند نقش آفرینی زنان در حوزه کارآفرینی روندی روبه رشد است.
  شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۲۲:۵۸
چهار فناوری جدید در حال دگرگونی و دگردیسی تبلیغات در بازار املاک جهان هستند
تورهای مجازی تعلیقی که اغلب با استفاده از عینک‌های پوشیدنی اجرا می‌شوند، در زمینه افزایش کیفیت تجربه کاربران، تحول عظیمی ایجاد کردند و این امکان را به خریدار احتمالی می‌دهند تا مانند یک خانه واقعی، در فضای خانه مورد نظرشان قدم بزنند و از اتاقی به اتاق دیگری بروند.
  پنجشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۵ ۰۷:۱۸:۵۱
شور و شوق جدید جوانان مستعددر استان های سراسر کشور برای ورودبه کسب و کارهای نوین
در چند ماه گذشته تغییر رویکردی به سوی شرکت های نوآور به خصوص در استان های کشور داشتیم و تولیدکنندگان نرم افزارهای تلفن همراه و همچنین شرکت های تحت پوشش مراکز رشد و پارک ها را نیز با اعطای تسهیلات قرض الحسنه مورد پشتیبانی قرار دادیم.
  پنجشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۵ ۰۶:۵۶:۰۰
مالیات، بیمه و خدمت سربازی ؛ مهم ترین مشکل استارت آپ ها و کسب و کارهای نوین
استارت آپ ها و کسب و کارهای الکترونیکی و نوین برای ماندگاری و پابرجایی باید محکم باشند و در مقابل مشکلات بایستند تا با تعامل بتوانند خود را ثابت کرده و جایگاه اصلی خود را کسب کنند.
  چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۵:۵۸:۴۰
‏کسب وکارها امروز به جای وام، فضای نفس کشیدن جدید می خواهند
در ادامه حمایت از شرکت های دانش بنیان و محصولات داخلی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات عصر دوشنبه 2 اسفند 95 دومین تفاهمنامه میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید.
  سه‌شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ ۰۷:۴۵:۲۰
گامی موثر که محققین برای کاهش آسیب پذیری کشاورزان در مواجهه با سیل وخشکسالی برداشتند
محققان در راستای پاسخ به درخواست سازمان یونسکو، برنامه ای را اجرا نموده اند که روشی برای جمع آوری اطلاعات گسترده آب و هوایی در سراسر آفریقا و آمریکای لاتین را فراهم می کند.
  دوشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ ۲۰:۴۰:۳۳
مشاغل خالی در صنعت تکنولوژی آمریکا که حقوق سالانه‌ای معادل ۲۱ میلیارد دلار را به خود اختصاص می دهند
بیشترین پست‌ شغلی خالی مربوط است به مهندسی نرم‌افزار (از مبتدی تا ارشد). برای این سمت بیش از ۱۳ هزار فرصت شغلی بدون تصدی وجود دارد و این حاکی از نیاز روزافزون بازار تکنولوژی در امریکا به متخصصان نرم‌افزار است.
  یکشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ ۲۰:۴۲:۰۰
شما خودتان هستید، با موفقیت‌ها و شکست‌هایتان. در نهایت هم باید روی پاهای خودتان بایستید.
نگذارید شکست بر شما غلبه کند. آن را همانند یک مدال افتخار به تن کنید. شما خطر کرده‌اید و جواب نگرفته‌اید. حس وحشتناکی دارد؛ اما باید بدانید که تنها نیستید.
  یکشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۱۱:۲۴
دوران سیستم‌عامل‌های تک‌محوری رو به اتمام است
رایگان بودن، دسترسی آزاد و قابلیت‌های روبرو رشد موجود در لینوکس و همچنین برنامه‌نویسان حرفه‌ای که می‌دانند چگونه باید برنامه‌های کاربردی را برای لینوکس بنویسند، باعث فراگیر شدن لینوکس در مقیاس گسترده و به شکلی کاربردی شده است.
  شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۱۸:۲۶
توجه به اندرویدی ها می تواند در کسب و کار اسنپ چت تاثیر فوق العاده ای بگذارد
شبکه اجتماعی اسنپ چت، بیشتر در پلتفرم iOS توسعه پیدا کرده، اما اکنون به نظر می رسد که این شرکت قصد دارد بر روی نسخه اندروید اپلیکیشن خود بیشتر کار کند و آن را ارتقا دهد تا کاربران بیشتری به دست آورد.
  پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ۲۲:۳۰:۳۸
نسل آینده چگونه با هم ارتباط برقرار می کنند؟
ما اکنون در یک شبکه محیطی هوشمند که شامل رایانش ابری،‌ ابر داده‌ها، و برنامه‌های کاربردی جدید در زمینه‌های مختلف از حوزه سلامت گرفته تا امور مالی، قرار داریم و در حال حرکت به سوی آینده سیستم‌های حمل و نقل هوشمند و شهرهای هوشمند هستیم.
  چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ۲۱:۰۰:۵۳
چطور با پیامک مشتری خود را جذب کنیم
فرستادن پیامک به مخاطبان در کنار دیگر ابزارهای جدید دنیای امروز مانند ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و ... می‌تواند به عنوان یک روش تأثیرگذار بازاریابی مورد نظر باشد، اما توجه به این نکته ضروری است که هر پیامکی نمی‌تواند یک تبلیغ مؤثر و کارآمد محسوب شود ...
  چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۳۹:۰۰