تازه های کسب و کار

چالش های استارتاپی برای ورود به صنعت بیمه
استارت‌آپ‌های بیمه‌ای باید به دنبال تحول در خدمات بیمه‌ای یا خدمات مکمل باشند وگرنه چنانچه حوزه تمرکز خود را بر بازار فعلی و راهکارهای ساده محدود کنند عملا در بلندمدت با تعدد رقیب با حاشیه سود ناچیز مواجه می‌شوند و از ماهیت خود فاصله می‌گیرند.
  پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۱۶:۳۰
کسب‌وکارهای اینترنتی باید یک متولی جداگانه داشته باشد
اخیرا کمیته‌ای در مجلس شورای اسلامی به نام کمیته کسب‌وکارهای نوین ذیل فراکسیون اشتغال مجلس ایجاد شده است که پیگیر حل موانع این کسب‌وکارهاست که امیدواریم با نهایی شدن قانون گذاری‌ها، موانع این حوزه‌ها هم برطرف شود.
  جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۳۳:۳۷
این را بدانید...زندگی ادامه دارد
اگر قصد دارید کسب و کاری نو راه بیندازید و اهداف بلند مدت خود را دنبال کنید. این نکته را همیشه در نظر بگیرید که برای موفقیت و رسیدن به اهداف، ایجاد یک کسب و کار و تجارت تنها راه حل نیست ،و تصور نکنید اگر در راه اندازی آن بسیار موفق عمل کردید؛ پس دیگر مشکلی ندارید و یک کارآفرین حرفه ای شده اید.
  پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۶ ۰۷:۱۴:۵۵
از کارکردهای علوم داده در رونق کسب و کارتان عافل نشوید
تولید اطلاعات مفید از داده‌ها مانند این است که بخواهید از سروصدای پیرامون خود موسیقی زیبایی تولید کنید؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که نیاز به مهارت دارد و یک صاحب کسب‌و‌کار با دانش متوسط نمی‌تواند از عهده‌ی انجام آن برآید.
  پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ۰۷:۲۰:۱۸
متخصص شبکه به یکی از محبوب ترین مشاغل جهان تبدیل شده است
در سال ۲۰۱۷، تعداد مشاغل مربوط به رایانش(Computing)چیزی حدود ۱۰ برابر تعداد فارغ التحصیلان علوم مربوط به رایانه در سال ۲۰۱۵ است. این امر نشان از آن دارد که صنعت رایانه تا به چه اندازه در حال پیشرفت است.
  یکشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۴:۳۱:۰۹
نظارت و ارتقا امنیت سایبری در کسب و کارهای اینترنتی یک اصل مهم است
وزارتخانه‌ها‌، سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط باید با استفاده از استعداد‌ها و ظرفیت‌های قانونی کشور برای توسعه کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی تلاش کنند و به مطالبات فعالان این حوزه پاسخ دهند.
  پنجشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۴:۳۰:۵۰
فعالیت آنلاین دلیل بر عضویت در سازمان صنفی رایانه ای نمی‌شود
فرد صنفی شخص حقیقی یا حقوقی است که فعالیت خود را در زمینه امور تحقیقاتی‌، طراحی‌، تولیدی‌،خدماتی‌، تجاری رایانه‌ای‌(اعم از سخت‌افزار، نرم‌افزار و شبکه‌های اطلاع‌رسانی‌) انجام می‌دهد.
  پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۲۷:۱۸
آیا هوش مصنوعی ورباتیک می تواندموقعیت شغلی ما را به خطر اندازد؟
مغز انسان موجودیتی انعطاف‌پذیر دارد و همواره به‌دنبال کشف ناشناخته‌ها است و تمایل دارد به درون هر روزنه‌ای وارد شود. این دقیقاً همان برگ برنده‌ای است که ما در برابر هوش مصنوعی به آن دسترسی داریم.
  دوشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۲۹:۴۱
تغییرات همواره به سرعت رخ می‌دهند و هیچ‌گاه منتظرما نخواهند ماند
رهبران کسب‌وکار و دولت‌ها باید در زمینه آموزش مهارت‌های جدید و بازآموزی افراد فعال حضور پر رنگی‌تر داشته باشند. به‌طوری که با ورود به انقلاب صنعتی چهارم آحاد مردم بتوانند از دستاوردهای آن به شکل مطلوبی بهره‌مند شوند.
  شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۲۷:۳۴