تجربه های موفق

برخی از خانواده‌ها نمی‌خواهند آب در دل فرزندشان تکان بخورد
متأسفانه امروز خانواده‌هایی را می‌بینم که وقت و هزینه‌های گزافی را صرف کلاس‌هایی با نام‌های تجاری می‌کنند تا اعتماد به نفس و خلاقیت را در فرزندانشان به وجود بیاورند غافل از اینکه افراد موفق هیچ وقت در این کلاس‌ها شرکت نداشته‌اند و...
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۳:۱۹:۳۷
ما می خواهیم شرکتی باشیم که مثل خورشید، به سیاه و سفید و هر نژاد و قبیله و سرزمین بتابیم
سانیو با زمین به عنوان یک موجود زنده برخورد می کند و محصولاتی کاملا همخوان با آن عرضه می دارد. برای رسیدن به این مقصود، شرکت، یک رویکرد سه وجهی در حوزه های زیست‌محیطی، انرژی و سبک زندگی ارائه داده است.
  پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۴۲:۳۶
قصدم این نبود که کسب و کارم بشود عروسک؛ عروسک خودش خواست که بشود کسب و کارم!
در روزگاری که اینترنت و شبکه‌های اجتماعی تنها به فاصله‌ی چند کلیک آدم‌ها را در سرتاسر جهان به هم مرتبط می‌کند، برای موفق‌بودن نیاز به سرمایه‌ی هنگفت یا دفتر کاری مجلل نیست
  سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۵:۵۶:۴۹
داستان حاجی بازاری های نسل آینده که امروز پشت میز رایانه نشسته اند
حمید و سعید جوان‌های ۲۶ ساله‌ای که به جای رج زدن راسته خیابان جمهوری و گم شدن در هیاهوی «ارزون ببر و گرون نبر» دلالان، نشستند پای اینترنت. نه پدرشان حاجی بازاری بود و نه وکیل‌الدوله‌ای که با سفارش‌نامه‌ای مفتخر به دریافت وام کم‌بهره یا بی‌بهره شوند، از ددی هم خبری نبود ...
  سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۴۵:۴۲
بگردید و سرمایه‌گذار مناسب خود را بیابید
وقتی در مقابل سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرید، درباره اوضاع کنونی دنیا (در حوزه مورد نظر خود) حرف بزنید، آن را خیلی ساده و شفاف توصیف کنید، سپس نشان دهید ایده شما می‌تواند اوضاع کنونی را ده‌ها برابر بهتر کند.
  دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۳:۵۱:۳۶
وقتی هوای کسب‌وکارتان را داشته باشید ، کسب‌وکارتان هوای شما را خواهد داشت.
او معتقد بود رهبران باید برای افراد خود ابزارهایی را که برای انجام کارشان نیاز دارند فراهم کنند، در آن‌ها ایجاد انگیزه کنند و سپس به آن‌ها اعتماد کنند تا کار را به انجام برسانند.
  چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۳۴:۳۶
پندي عجیب اما ساده كه توانست زندگی «گمبل» را دگرگون کند.
«یوگن گمبل» شخصی است که اکثر زمان خود را به حرفه دندانپزشکی در لندن مشغول بود اما او سه سال پیش به ناگهان تصمیم گرفت تا به یک کارآفرین تبدیل شود ولی در این مسیر می بایست با یک مشکل بزرگ دست وپنجه نرم مي كرد...
  سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۲۷:۵۲
فناوري ، نجات بخش کودکاني كه خطرناک هستند!
با وجود تمام این مسائل، روجیرو باور دارد که Project Tech می تواند تفاوت ایجاد کند. او فکر می کند که بازی ها می توانند به گونه ای بر جوانان محبوس تاثیر بگذارد که سخنان نمی توانند. وی تاکید می کند که کودکان از زندگی نمره ردی را نگرفته اند، بلکه این سیستم است که موجب شکست آنها می شود.
  دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۲۰:۲۴
«هر روز قیمت كمتر»شعار بزرگترین خرده فروش قرن
ما با یكدیگر كار می كنیم. این راز پایداری ماست. ما هزینه زندگی را برای همه افراد كاهش خواهیم داد. فرصتی فراهم خواهیم آورد كه همه دنیا مزایای آن را ببینند و زندگی بهتری داشته باشند. ما به آنچه انجام می دهیم افتخار می كنیم.
  جمعه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۱۹:۳۴
در اينجا بنيانگذار نايك ازرموز موفقيتش مي گويد
نایت که در پورتلند به دنیا آمد و بزرگ شد، دریافت که علاقه زیادی به دویدن دارد و تحت آموزش مربی دوی افسانه‌ای، بیل باورمن، در دانشگاه اورگان قرار گرفت. باورمن علاوه بر مربیگری، کار ساخت و آزمایش انواع کفش‌ها را انجام می‌داد و...
  یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۲۸:۴۱
پای درس کارآفرینی موفق از کردستان
شکست در کار، تلخ نیست؛ بلکه تجربه‌ای است در این مسیر پرفراز. لذا هیچ وقت برای شروع کاری ترس نداشته باشید، چون اگر چند بار هم شکست بخورید، اما باور و ایمان قلبی به خداوند و تلاش و همت داشته باشید، مطمئنا روزی به پیروزی دست خواهید یافت.
  جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۲۴:۱۶
اکثر مشتریان ما توسط مشتریان قبلی معرفی شده‌اند
مدیرعامل سایت آموزش مجازی زبان انگلیسی «وافل»، دارای معلولیت دیستروفی عضلانی از نوع خیلی شدید است و از ویلچر برقی برای حرکت استفاده می‌کند. به قول خودش، همین وضعیت جسمی او و عدم مناسب‌سازی مراکز آموزشی برای معلولان، او را به فکر خلق وافل انداخته است.
  چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ ۱۵:۴۹:۵۳
از این که با کارهای کوچکتر شروع کنید، نترسید،کارآفرینی یعنی ماجراجویی وانجام کارهای غیرممکن
درست 5 سال قبل، شرکت اوبر فقط یک تیم 5 نفره در سانفرانسیسکو بود. همانند هر کسب و کار جدید و مخاطره آمیزی، با وجود منابع کمی که در اختیار داشتیم دوران سختی را سپری کردیم تا این که با تلاش فراوان توانستیم کسب و کارمان را حفظ کنیم.
  جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۳۲:۳۵
2 هوش طبيعي باروابطي جذاب ، تامل برانگيز ودرس آموز در بيش از يك ربع قرن!
به نظر می‌رسد اپل بدون مایکروسافت و همچنین مایکروسافت بدون اپل به جایگاهی که امروز دارند، نمی‌رسیدند. با این اوصاف همیشه رابطه عجیب و غریب گیتس و جابز برای بسیاری از ما جالب بوده است.
  سه‌شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۷:۴۹:۲۱
معلولیت و ناتوانی دلیلی برای بی‌کاری نيست
من قبل از این پنج سال تنها به نداشته هایم میاندیشیدم و ضعفهایم برایم بزرگ به نظر میرسیدند. اما حالا دیدگاهم به زندگی تغییر کرده و تنها داشته ها را میبینم. این نگاه زیباتر است و همه ما باید آن را بیاموزیم و به کار بگیریم.
  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ۱۳:۲۳:۲۷
9 درس از 9 زن كارآفرين موفق
کسب و کارهایی که مسیر موفقیت را طی می کنند، چندین ویژگی مشترک و واحد دارند. برای یافتن این ویژگی های مشترک، ۹نفر از نمونه های موفق کارآفرین زن را که در این مجمع حضور پیدا کردند، در این نوشته نام برده و از هرکدام یک درس گرفته ایم
  سه‌شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ۰۹:۰۱:۱۷
وقتی بخواهید برای یک میلیارد انسان سایتی بسازید + فیلم
طراحی تجربیات دیجیتال نوعی از طراحی است که نسبت به سایر انواع طراحی کمتر به آن پرداخته شده است، اما روزانه توسط میلیاردها نفر از مردم استفاده می‌شود. مارگارت گولد استوارت مدیر طراحی محصول فیسبوک در مورد اهمیت طراحی دیجیتال و این‌که کوچک‌ترین بهبودها چه تاثیر بزرگی در زندگی اشخاص می‌گذارد صحبت کرد.
  یکشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۴:۰۳:۵۹
به نظر من بالاتر از ناسا، ساختن کشور و مملکت خود آدم است. من این هدف را بلندتر از کار در ناسا می‌بینم.
ایران و مردمش بسیار در نظر من محترم و مهم هستند و همواره درصدد بودم تا با استعدادی که در وجودم گذاشته شده، روند فرار مغزها و نخبگان را کند و حتی المقدور برای کشورم معکوس کنم.
  دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۸:۴۴:۵۵
چطور در کنار شغل تمام وقتتان، ایده های تان را دنبال کنید
برای به راه انداختن کسب و کار خودتان لازم نیست کار تمام وقتی که دارید را کنار بگذارید بلکه باید انرژی و زمانی که در منزل دارید را وقف کاری کنید که در آینده قرار است تمام وقت و انرژی تان را برایش بگذارید و از آن درآمدزایی نمایید.
  شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۲۳:۲۹
نقش نوآوری در رشد کسب و کار ؛ برندهای چینی چطور به این جایگاه رسیدند
نوآوری واژه‌ محبوبی است؛ در هر جمعی که نشسته‌ باشیم اگر صحبت به نوآوری و دوستان نزدیکش مثل توسعه و خلاقیت برسد بعید است کسی به مخالفت برخیزد. همه در تاییدش سر تکان می‌دهند و به احترامش کلاه از سر برمی‌دارند. اما به راستی نوآوری چیست؟ چه ارتباطی با رشد اقتصادی دارد؟
  چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۵۶:۴۶
بنیان مستحکم شرکت ۳M در جهان پر تلاطم فناوری های نوین،معلول نوآوری و تحقیق و توسعه است
در سال ۱۹۰۲، پنج صنعتگر با گرایشهای متنوع و مختلف، شرکت «معدن کاوی و ساخت مینسوتا» (MINNESOTA MINING AND MANUFACTURING) را تأسیس کردند که بعدها به اختصار و براساس حروف اول اسم شرکت، به نام ۳M معروف شد.
  جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۱۱:۵۷
چین را با این برندها میشناسند
چند هفته پیش، 30 مورد از بهترین برندهای چینی توسط شرکت تبلیغاتی WPP منتشر شد و قدرتمندترین برندهای صادراتی کشور چین را رتبه‌بندی کرد. این لیست، با توجه به امتیازهای کسب شده توسط شاخص‌های BrandZ مشخص شده و با درنظر گرفتن چگونگی معناداری، اختلاف و برجسته بودن هر نام تجاری رده‌بندی شده‌اند.
  چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۳۰:۱۴
قرارنیست همه کارهایتان را مدیران بدانند
امروزه که بسیاری از ابزارهای ارتباطی و همکاری برای تسهیل در کار شرکت‌ها وجود دارند، وقت آن است که لایه‌های اضافی را از کسب‌و‌کار خود بزدایید و به هر فرد قدرت دهید تا بر اساس مهارت‌ها و توانایی‌های خود اقدام کند.
  دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۲۷:۰۸
مدیریت بحران در کلانش شهرها چگونه است؛ مروری بر تجربه تاریخی ژاپنی ها
ژاپنی‌ها با روش‌های علمی، زلزله و دیگر بلایای طبیعی را طوری مهار کرده‌اند که این بلایا به بخشی از زندگی روزمره آنها تبدیل شده و رفتار شهروندان و ساخت و سازها همگی بر پایه احتمال وقوع حوادثی از این دست طراحی شده است.
  یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۴۶:۳۲
اگر من توانستم ، شما هم میتوانید؛ بانوی کارآفرین انگلیسی که توانسته هزاران نفر را مشغول به کار کند + فیلم
می‌خواهم همه‌مان بدانيم که عمرمان را به سمت جلو زندگی می‌کنیم و من از روند زندگی آموخته‌ام که فردا هرگز مثل امروز نخواهد بود؛ چنان‌که امروز مثل دیروز نبوده. اعتقاد به ریتم زندگی مرا توانا ساخته تا با تغییراتش بسازم و از خوب و بدش استقبال کنم. اگر من توانسته باشم، شما هم می‌توانید.
  جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۱۳:۲۳
چهار گام تا نشستن بر کرسی هیئت مدیره
هدف‌گیری برای به دست آوردن جایگاهی در هیئت مدیره ممکن است به نظر پیشرفتی منطقی در مسیر شغلی محسوب شود، اما مسیری پرچالشی است. ممکن است برخی سازمان‌ها اعضای هیئت مدیره‌ي‌شان را از بیرونِ سازمان استخدام کنند، در نتیجه بالا رفتن رتبه‌تان در سازمان تضمینی برای اینکه به عضویت هیئت مدیره در‌بیایید، محسوب نمی‌شود.
  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ ۲۰:۲۷:۳۰
چه تعداد مزایای شغلی برای جلب نظر متقاضیان کار وجود دارد؟
بر‌اساس یک گزارش تازه منتشرشده، حدود ۳۵۰ امتیاز شغلی وجود دارد که شرکت‌ها برای جلب‌نظر متقاضیان کار ‌از آنها استفاده می‌کنند. حال تصمیم‌گیری با شماست که کدام یک واقعاً ارزشمند‌تر هستند؟
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۵۸:۵۹
انتقادی جالب از مدیر بانکی اروپایی؛ چرا تهران این اندازه بانک دارد؟
اسلاومیر لاچوفسکی اول آذر ماه برای حضور در رویداد پرداخت ایران، به ایران سفر کرده بود تا به عنوان اولین سخنران این رویداد بین‌المللی از تجربیاتش برای متخصصان و فعالان ایرانی بگوید.
  سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ۱۶:۵۵:۳۳
نخستین جایگزین شیر مادر 150 ساله شد؛ داستان برند 233 میلیارد دلاری
این برند سوئیسی که در حال حاضر در قزوین سه کارخانه دارد و ما سال‌هاست به اشتباه آن را نستله تلفظ می‌کنیم و در واقع نامش نِسِل یا نِسلِی است، حاصل ایده خلاق درست کردن غذایی سالم برای نوزادان بود. نِسِل در زبان انگلیسی به معنای آشیانه گرفتن است و لوگوی این برند نیز چند آشیان پرنده را نشانه می‌دهد.
  پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ۱۴:۳۲:۵۷
ربات تشخیص گفتار مایکروسافت به دقتی مشابه انسان رسیده است!
تیمی از مهندسان مایکروسافت که در زمینه ی هوش‌مصنوعی و تحقیقات مرتبط با آن فعالیت می‌کنند، گزارش داده‌اند که ربات تشخیص گفتار این شرکت به درصد خطایی معادل ۵.۹ رسیده است. این خطا تقریبا مشابه توانایی‌های یک انسان است.
  پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۵۴:۱۵
به کارمندانتان اجازه دهید قدری هم فضایی فکر کنند
ماهیت مشاغل استارت‌آپ بر نوآوری استوار است. کسی که استارات‌آپی را راه‌اندازی می‌کند بدین معنی‌است که ایده‌ای تازه دارد و یا اینکه تصمیم دارد یک ایده موفق قدیمی را به شیوه‌ای نو ارائه‌دهد. خلاصه به‌هر‌دلیلی که استارت‌آپ تاسیس شده‌باشد رشد و پیشرفت آن بر نوآوری متکی است.در شروع یک استارت‌آپ با دو مسئله روبه‌رو هستیم. یک مسئله اینکه علاوه‌بر خلاقانه‌بودن ایدة استارآپ خود استارت‌آپ نیز بایدخلاقانه باشد.
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۷:۱۹
گفتگو با ساناز مینایی؛ از آشپزی سنتی تا آشپزی آنلاین با کدبانوی نام آشنای ایرانی
ساناز مینایی کسی است که با مجله ساناز و سانیا می شناسیم. در سن ۵۴سالگی به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکاری آنلاین در این حوزه است. همسر بنیانگذار کاله از ظرفیت بازارغذا برای ورود استارت آپ ها و برنامه خودش برای ورود به حوزه انلاین تا سال ۲۰۲۰ می گوید.
  پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۲:۰۸
به احترام کایل ماینارد؛ فتح کلیمانجارو بدون دست و پا + فیلم
داستان کایل ماینرد (Kyle Maynard) واقعا تاثیر گذار است. کایل از نقص عضو مادرزادی رنج می برد. او هنگام تولد هر دو بازو و پاهایش را از زیر زانو نداشت و با وجود این برای محدود کردن یک نفر از فعالیت های ورزشی این مشکلات کافی نبودند.
  یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۸:۳۹