تجربه های موفق

سرمایه‌گذاری زنان در صنعت تکنولوژی
زنان در دنیای تکنولوژی تنها با موفقیت‌هایشان شناخته می‌شوند و شاید به همین دلیل هم هست که این روزها بسیاری از سرمایه‌گذاران، فعالیت استارت‌آپ EzCater Inc. در ماه‌ها و شاید حتی سال‌های آینده را به دقت زیر نظر دارند.
  چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۱۵:۰۹
"ما کارمان را درست انجام می‌دهیم"،[وقتی نگاه سنتی از شیوه های مدرن تبلیغات وبازاریابی پیشی می گیرد]
وقتی کارمان را آغاز کردیم، هدف ما 5/2 میلیون دلار فروش بود. ما فکر کردیم که با این پول درآمد کافی برای زندگی و پرداخت خرج تحصیل و دانشگاه اِمی را خواهیم داشت.
  چهارشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۳۸:۴۶
بر سَر ِ آنم که گر ز دست برآید، دست به کاری زنم که غصه سر آید
ما در برنامه ریزی استراتژیک خود تسری فعالیت این مجموعه به منطقه خاورمیانه با همکاری نهادهای دولتی مربوطه و همچنین ایجاد زمینه همکاری با زنان مسلمان منطقه را برای سال های اتی پیش بین کرده ایم که امیدواریم با حفظ هویت این تعاونی محقق گردد.
  سه‌شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ۱۵:۴۹:۲۵
ثروت همیشه جایی نیست که همگان می­پندارند
همه فعالیت های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی که انجام داده ام در راستای تحقق آرزوهای کودکیم یعنی کار با مردم و خدمت به آنها و ارتباط مستقیم با انسانها به جای کار با ابزار و ماشین آلات بوده است ، شناخت این فرصت­ها از الطاف خداوند است.
  سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۴۷:۰۷
به دلیل سختی کار بسیاری از دانشجویان به سمت این کار نمی‌آیند
دوست دارم کارم را توسعه بدهم اما دست تنها هستم. توان من در همین حد است و برای گسترش فعالیت نیاز به کمک دارم.در هفته سه روز راس ساعت 6 صبح در کارگاه حضور دارم, کارگاهی که 50 کیلومتر با تهران فاصله دارد و سه روز باقی‌مانده را به تدریس...
  دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ ۱۴:۵۸:۵۵
مهم‌ترین عواملی که کارآفرین را به سوی موفقیت هدایت می‌کند
نوآ مینتس می‌گوید ایده‌های کسب و کار متعددی در ذهن دارد و از کارآفرینی لذت می‌برد و بعد از اتمام تحصیلاتش شروع به راه‌اندازی کسب و کارهای دیگر و گسترش فعالیت‌های کارآفرینانه‌اش خواهدکرد.
  شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۲:۲۵
اکنون بهترین زمان برای شروع کار است
زمانی که افراد تصمیم می‌گیرند کسب‌وکار را راه‌اندازی کنند این سوال را مطرح می‌کنند که بهترین و مناسب‌ترین وقت برای آغاز یک کسب‌وکار چه زمانی است؟ کوتاه‌ترین جوابی که به این پرسش می‌توان داد این است که هیچ‌گاه زمان مطمئنی وجود ندارد.
  پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۷:۵۲
بسیاری از کارآفرینان بزرگ و موفق سر نخ ایده‌های خود را در میان مشکلات و مسائل کوچک یافته‌اند
ایده این طرح از یک دورهمی دوستانه آغاز شد. در جمع دوستانه‌مان مشغول صحبت کردن بودیم که پای مشکلات نان خریدن به میان آمد. همان موقع این فکر به ذهنم رسید که چقدر خوب می‌شد اگر...
  دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ۱۵:۲۱:۲۵
كارآفريني با نگاه عميق به ميراث كهن
رنگ در سرتاسر تاریخ ایران ستوده شده و رنگ سیاه همیشه مکروه بوده، اگر رنگ در زندگی نباشد، درک انسان از محیط اطراف آسیب می‌بیند، رنگ‌ها متعلق به همه دوره‌های تاریخی‌اند و هیچ رنگی منحصر به دوره تاریخی خاصی نیست.
  یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ ۰۸:۱۲:۰۳
با امتحان کردن، اشتباه کردن و دوباره امتحان کردن چیزهای بسیاری در کسب‌وکار یاد گرفتیم
مدت‌ها از زمانی که ریچارد برانسون به یک کارآفرین بزرگ تبدیل شده است می‌گذرد؛ اما او هنوز به یاد دارد که مسیر شغلی خود را چگونه شروع کرده است و خوشحال می‌شود که درباره آن صحبت کند.
  جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ۱۸:۳۹:۴۱
برنامه جهانی غذای گوگل ،۵ميليارد تومان صرفه جوئي به همراه داشته است!
در این پروژه اعتقاد اصلی بر آن است که افراد ‏در سرتاسر دنیا از گرسنگی می‌میرند و دلیل اصلی آن نبود غذای کافی نیست، بلکه آن است که برای حل این ‏مشکل به صورت سازمان یافته تلاش نشده است‎.‎
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ۱۶:۲۲:۴۴
رمز غلبه اپل بر رقبای عظیمی چون موتورولا، نوکیا و ...را بايد در"مدل كسب و كار"جستجو كنيم
شرکت‌هایی که موفق به ایجاد مدل‌های پلت‌فرمی کسب و کار نمی‌شوند و قواعد نوین استراتژی پلت‌فرمی را فرا نمی‌گیرند مدت زیادی دوام نمی‌آورند و از صحنه‌ رقابت حذف می‌شوند.
  سه‌شنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۳۳:۱۸
گزارش تصویری از محل تولد فتوشاپ ؛ توجه! تصاویر واقعی است
به تازگی وب‌سایت بیزنس اینسایدر این شانس را پیدا کرده تا از نزدیک، نگاه به دفتر مرکزی ادوبی (Adobe)، واقع در سن خوزه (San Jose) کالیفرنیا، بیاندازد. در این تور دیدنی و شگفت‌انگیز با ما همراه باشید.
  یکشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۶:۳۵:۵۵
داستان حاجی بازاری های نسل آینده که امروز پشت میز رایانه نشسته اند
حمید و سعید جوان‌های ۲۶ ساله‌ای که به جای رج زدن راسته خیابان جمهوری و گم شدن در هیاهوی «ارزون ببر و گرون نبر» دلالان، نشستند پای اینترنت. نه پدرشان حاجی بازاری بود و نه وکیل‌الدوله‌ای که با سفارش‌نامه‌ای مفتخر به دریافت وام کم‌بهره یا بی‌بهره شوند، از ددی هم خبری نبود ...
  سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۴۵:۴۲
وقتی هوای کسب‌وکارتان را داشته باشید ، کسب‌وکارتان هوای شما را خواهد داشت.
او معتقد بود رهبران باید برای افراد خود ابزارهایی را که برای انجام کارشان نیاز دارند فراهم کنند، در آن‌ها ایجاد انگیزه کنند و سپس به آن‌ها اعتماد کنند تا کار را به انجام برسانند.
  چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۳۴:۳۶
«هر روز قیمت كمتر»شعار بزرگترین خرده فروش قرن
ما با یكدیگر كار می كنیم. این راز پایداری ماست. ما هزینه زندگی را برای همه افراد كاهش خواهیم داد. فرصتی فراهم خواهیم آورد كه همه دنیا مزایای آن را ببینند و زندگی بهتری داشته باشند. ما به آنچه انجام می دهیم افتخار می كنیم.
  جمعه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۱۹:۳۴
معلولیت و ناتوانی دلیلی برای بی‌کاری نيست
من قبل از این پنج سال تنها به نداشته هایم میاندیشیدم و ضعفهایم برایم بزرگ به نظر میرسیدند. اما حالا دیدگاهم به زندگی تغییر کرده و تنها داشته ها را میبینم. این نگاه زیباتر است و همه ما باید آن را بیاموزیم و به کار بگیریم.
  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ۱۳:۲۳:۲۷
9 درس از 9 زن كارآفرين موفق
کسب و کارهایی که مسیر موفقیت را طی می کنند، چندین ویژگی مشترک و واحد دارند. برای یافتن این ویژگی های مشترک، ۹نفر از نمونه های موفق کارآفرین زن را که در این مجمع حضور پیدا کردند، در این نوشته نام برده و از هرکدام یک درس گرفته ایم
  سه‌شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ۰۹:۰۱:۱۷
به نظر من بالاتر از ناسا، ساختن کشور و مملکت خود آدم است. من این هدف را بلندتر از کار در ناسا می‌بینم.
ایران و مردمش بسیار در نظر من محترم و مهم هستند و همواره درصدد بودم تا با استعدادی که در وجودم گذاشته شده، روند فرار مغزها و نخبگان را کند و حتی المقدور برای کشورم معکوس کنم.
  دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۸:۴۴:۵۵
چین را با این برندها میشناسند
چند هفته پیش، 30 مورد از بهترین برندهای چینی توسط شرکت تبلیغاتی WPP منتشر شد و قدرتمندترین برندهای صادراتی کشور چین را رتبه‌بندی کرد. این لیست، با توجه به امتیازهای کسب شده توسط شاخص‌های BrandZ مشخص شده و با درنظر گرفتن چگونگی معناداری، اختلاف و برجسته بودن هر نام تجاری رده‌بندی شده‌اند.
  چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۳۰:۱۴