تجربه های موفق

در اينجا بنيانگذار نايك ازرموز موفقيتش مي گويد
نایت که در پورتلند به دنیا آمد و بزرگ شد، دریافت که علاقه زیادی به دویدن دارد و تحت آموزش مربی دوی افسانه‌ای، بیل باورمن، در دانشگاه اورگان قرار گرفت. باورمن علاوه بر مربیگری، کار ساخت و آزمایش انواع کفش‌ها را انجام می‌داد و...
  یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۲۸:۴۱
پای درس کارآفرینی موفق از کردستان
شکست در کار، تلخ نیست؛ بلکه تجربه‌ای است در این مسیر پرفراز. لذا هیچ وقت برای شروع کاری ترس نداشته باشید، چون اگر چند بار هم شکست بخورید، اما باور و ایمان قلبی به خداوند و تلاش و همت داشته باشید، مطمئنا روزی به پیروزی دست خواهید یافت.
  جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۲۴:۱۶
اکثر مشتریان ما توسط مشتریان قبلی معرفی شده‌اند
مدیرعامل سایت آموزش مجازی زبان انگلیسی «وافل»، دارای معلولیت دیستروفی عضلانی از نوع خیلی شدید است و از ویلچر برقی برای حرکت استفاده می‌کند. به قول خودش، همین وضعیت جسمی او و عدم مناسب‌سازی مراکز آموزشی برای معلولان، او را به فکر خلق وافل انداخته است.
  چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ ۱۵:۴۹:۵۳
از این که با کارهای کوچکتر شروع کنید، نترسید،کارآفرینی یعنی ماجراجویی وانجام کارهای غیرممکن
درست 5 سال قبل، شرکت اوبر فقط یک تیم 5 نفره در سانفرانسیسکو بود. همانند هر کسب و کار جدید و مخاطره آمیزی، با وجود منابع کمی که در اختیار داشتیم دوران سختی را سپری کردیم تا این که با تلاش فراوان توانستیم کسب و کارمان را حفظ کنیم.
  جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۳۲:۳۵
2 هوش طبيعي باروابطي جذاب ، تامل برانگيز ودرس آموز در بيش از يك ربع قرن!
به نظر می‌رسد اپل بدون مایکروسافت و همچنین مایکروسافت بدون اپل به جایگاهی که امروز دارند، نمی‌رسیدند. با این اوصاف همیشه رابطه عجیب و غریب گیتس و جابز برای بسیاری از ما جالب بوده است.
  سه‌شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۷:۴۹:۲۱
معلولیت و ناتوانی دلیلی برای بی‌کاری نيست
من قبل از این پنج سال تنها به نداشته هایم میاندیشیدم و ضعفهایم برایم بزرگ به نظر میرسیدند. اما حالا دیدگاهم به زندگی تغییر کرده و تنها داشته ها را میبینم. این نگاه زیباتر است و همه ما باید آن را بیاموزیم و به کار بگیریم.
  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ۱۳:۲۳:۲۷
9 درس از 9 زن كارآفرين موفق
کسب و کارهایی که مسیر موفقیت را طی می کنند، چندین ویژگی مشترک و واحد دارند. برای یافتن این ویژگی های مشترک، ۹نفر از نمونه های موفق کارآفرین زن را که در این مجمع حضور پیدا کردند، در این نوشته نام برده و از هرکدام یک درس گرفته ایم
  سه‌شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ۰۹:۰۱:۱۷
وقتی بخواهید برای یک میلیارد انسان سایتی بسازید + فیلم
طراحی تجربیات دیجیتال نوعی از طراحی است که نسبت به سایر انواع طراحی کمتر به آن پرداخته شده است، اما روزانه توسط میلیاردها نفر از مردم استفاده می‌شود. مارگارت گولد استوارت مدیر طراحی محصول فیسبوک در مورد اهمیت طراحی دیجیتال و این‌که کوچک‌ترین بهبودها چه تاثیر بزرگی در زندگی اشخاص می‌گذارد صحبت کرد.
  یکشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۴:۰۳:۵۹
به نظر من بالاتر از ناسا، ساختن کشور و مملکت خود آدم است. من این هدف را بلندتر از کار در ناسا می‌بینم.
ایران و مردمش بسیار در نظر من محترم و مهم هستند و همواره درصدد بودم تا با استعدادی که در وجودم گذاشته شده، روند فرار مغزها و نخبگان را کند و حتی المقدور برای کشورم معکوس کنم.
  دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۸:۴۴:۵۵
چطور در کنار شغل تمام وقتتان، ایده های تان را دنبال کنید
برای به راه انداختن کسب و کار خودتان لازم نیست کار تمام وقتی که دارید را کنار بگذارید بلکه باید انرژی و زمانی که در منزل دارید را وقف کاری کنید که در آینده قرار است تمام وقت و انرژی تان را برایش بگذارید و از آن درآمدزایی نمایید.
  شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۲۳:۲۹
نقش نوآوری در رشد کسب و کار ؛ برندهای چینی چطور به این جایگاه رسیدند
نوآوری واژه‌ محبوبی است؛ در هر جمعی که نشسته‌ باشیم اگر صحبت به نوآوری و دوستان نزدیکش مثل توسعه و خلاقیت برسد بعید است کسی به مخالفت برخیزد. همه در تاییدش سر تکان می‌دهند و به احترامش کلاه از سر برمی‌دارند. اما به راستی نوآوری چیست؟ چه ارتباطی با رشد اقتصادی دارد؟
  چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۵۶:۴۶
بنیان مستحکم شرکت ۳M در جهان پر تلاطم فناوری های نوین،معلول نوآوری و تحقیق و توسعه است
در سال ۱۹۰۲، پنج صنعتگر با گرایشهای متنوع و مختلف، شرکت «معدن کاوی و ساخت مینسوتا» (MINNESOTA MINING AND MANUFACTURING) را تأسیس کردند که بعدها به اختصار و براساس حروف اول اسم شرکت، به نام ۳M معروف شد.
  جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۱۱:۵۷
چین را با این برندها میشناسند
چند هفته پیش، 30 مورد از بهترین برندهای چینی توسط شرکت تبلیغاتی WPP منتشر شد و قدرتمندترین برندهای صادراتی کشور چین را رتبه‌بندی کرد. این لیست، با توجه به امتیازهای کسب شده توسط شاخص‌های BrandZ مشخص شده و با درنظر گرفتن چگونگی معناداری، اختلاف و برجسته بودن هر نام تجاری رده‌بندی شده‌اند.
  چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۳۰:۱۴
قرارنیست همه کارهایتان را مدیران بدانند
امروزه که بسیاری از ابزارهای ارتباطی و همکاری برای تسهیل در کار شرکت‌ها وجود دارند، وقت آن است که لایه‌های اضافی را از کسب‌و‌کار خود بزدایید و به هر فرد قدرت دهید تا بر اساس مهارت‌ها و توانایی‌های خود اقدام کند.
  دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۲۷:۰۸
مدیریت بحران در کلانش شهرها چگونه است؛ مروری بر تجربه تاریخی ژاپنی ها
ژاپنی‌ها با روش‌های علمی، زلزله و دیگر بلایای طبیعی را طوری مهار کرده‌اند که این بلایا به بخشی از زندگی روزمره آنها تبدیل شده و رفتار شهروندان و ساخت و سازها همگی بر پایه احتمال وقوع حوادثی از این دست طراحی شده است.
  یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۴۶:۳۲
اگر من توانستم ، شما هم میتوانید؛ بانوی کارآفرین انگلیسی که توانسته هزاران نفر را مشغول به کار کند + فیلم
می‌خواهم همه‌مان بدانيم که عمرمان را به سمت جلو زندگی می‌کنیم و من از روند زندگی آموخته‌ام که فردا هرگز مثل امروز نخواهد بود؛ چنان‌که امروز مثل دیروز نبوده. اعتقاد به ریتم زندگی مرا توانا ساخته تا با تغییراتش بسازم و از خوب و بدش استقبال کنم. اگر من توانسته باشم، شما هم می‌توانید.
  جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۱۳:۲۳
چهار گام تا نشستن بر کرسی هیئت مدیره
هدف‌گیری برای به دست آوردن جایگاهی در هیئت مدیره ممکن است به نظر پیشرفتی منطقی در مسیر شغلی محسوب شود، اما مسیری پرچالشی است. ممکن است برخی سازمان‌ها اعضای هیئت مدیره‌ي‌شان را از بیرونِ سازمان استخدام کنند، در نتیجه بالا رفتن رتبه‌تان در سازمان تضمینی برای اینکه به عضویت هیئت مدیره در‌بیایید، محسوب نمی‌شود.
  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ ۲۰:۲۷:۳۰
چه تعداد مزایای شغلی برای جلب نظر متقاضیان کار وجود دارد؟
بر‌اساس یک گزارش تازه منتشرشده، حدود ۳۵۰ امتیاز شغلی وجود دارد که شرکت‌ها برای جلب‌نظر متقاضیان کار ‌از آنها استفاده می‌کنند. حال تصمیم‌گیری با شماست که کدام یک واقعاً ارزشمند‌تر هستند؟
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۵۸:۵۹
انتقادی جالب از مدیر بانکی اروپایی؛ چرا تهران این اندازه بانک دارد؟
اسلاومیر لاچوفسکی اول آذر ماه برای حضور در رویداد پرداخت ایران، به ایران سفر کرده بود تا به عنوان اولین سخنران این رویداد بین‌المللی از تجربیاتش برای متخصصان و فعالان ایرانی بگوید.
  سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ۱۶:۵۵:۳۳
نخستین جایگزین شیر مادر 150 ساله شد؛ داستان برند 233 میلیارد دلاری
این برند سوئیسی که در حال حاضر در قزوین سه کارخانه دارد و ما سال‌هاست به اشتباه آن را نستله تلفظ می‌کنیم و در واقع نامش نِسِل یا نِسلِی است، حاصل ایده خلاق درست کردن غذایی سالم برای نوزادان بود. نِسِل در زبان انگلیسی به معنای آشیانه گرفتن است و لوگوی این برند نیز چند آشیان پرنده را نشانه می‌دهد.
  پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ۱۴:۳۲:۵۷
ربات تشخیص گفتار مایکروسافت به دقتی مشابه انسان رسیده است!
تیمی از مهندسان مایکروسافت که در زمینه ی هوش‌مصنوعی و تحقیقات مرتبط با آن فعالیت می‌کنند، گزارش داده‌اند که ربات تشخیص گفتار این شرکت به درصد خطایی معادل ۵.۹ رسیده است. این خطا تقریبا مشابه توانایی‌های یک انسان است.
  پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۵۴:۱۵
به کارمندانتان اجازه دهید قدری هم فضایی فکر کنند
ماهیت مشاغل استارت‌آپ بر نوآوری استوار است. کسی که استارات‌آپی را راه‌اندازی می‌کند بدین معنی‌است که ایده‌ای تازه دارد و یا اینکه تصمیم دارد یک ایده موفق قدیمی را به شیوه‌ای نو ارائه‌دهد. خلاصه به‌هر‌دلیلی که استارت‌آپ تاسیس شده‌باشد رشد و پیشرفت آن بر نوآوری متکی است.در شروع یک استارت‌آپ با دو مسئله روبه‌رو هستیم. یک مسئله اینکه علاوه‌بر خلاقانه‌بودن ایدة استارآپ خود استارت‌آپ نیز بایدخلاقانه باشد.
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۷:۱۹
گفتگو با ساناز مینایی؛ از آشپزی سنتی تا آشپزی آنلاین با کدبانوی نام آشنای ایرانی
ساناز مینایی کسی است که با مجله ساناز و سانیا می شناسیم. در سن ۵۴سالگی به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکاری آنلاین در این حوزه است. همسر بنیانگذار کاله از ظرفیت بازارغذا برای ورود استارت آپ ها و برنامه خودش برای ورود به حوزه انلاین تا سال ۲۰۲۰ می گوید.
  پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۲:۰۸
به احترام کایل ماینارد؛ فتح کلیمانجارو بدون دست و پا + فیلم
داستان کایل ماینرد (Kyle Maynard) واقعا تاثیر گذار است. کایل از نقص عضو مادرزادی رنج می برد. او هنگام تولد هر دو بازو و پاهایش را از زیر زانو نداشت و با وجود این برای محدود کردن یک نفر از فعالیت های ورزشی این مشکلات کافی نبودند.
  یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۸:۳۹
چگونه بهره وری کاری خودمان را افزایش دهیم ؟
شما از کجا متوجه بهره وری یا عدم بهره وری خود می شوید؟ اجازه دهید کمی راهنمایی تان کنیم: بهره ور بودن به معنای آن نیست که همه ی کار ها را انجام دهید؛ گرچه اگر شرایط به گونه ای پیش رفت که موفق به این کار شدید، چه بهتر.
  یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۴۷:۵۴
تعطیلات پایان هفته برای افراد موفق چگونه سپری میشود ؟
تعطیلات آخر هفته و نحوه‌ی استفاده‌ی مناسب از اوقات فراغت در روز‌های پایانی آن، از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و تاثیر مسقیمی بر میزان و نحوه‌ی عملکرد فرد در طول هفته‌ی کار دارد. بسیاری از افراد موفق نیز با توجه به این موضوع، برای این ایام برنامه‌ریزی می‌کنند تا از آن بهر‌ه‌ی کافی ببرند.
  سه‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۳۷:۳۱
انسان های نوآور چه رفتارهایی دارند
سؤالی که ذهن بسیاری از افراد را درگیر می کند این است که مشخصه های نوآورترین انسان ها کدام اند و چگونه می توان این ویژگی ها را در افراد تشخیص داد. به بیان دیگر، خیلی ها دوست دارند بدانند آیا ویژگی های شخصیتی مشخصی وجود دارند که نشان دهند چه کسی توان نوآوری دارد یا خیر.
  چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۵۱:۵۵
۱۸ ترفند ساده که به افزایش محبوبیت شما کمک می‌کند
خیلی‌ها باور دارند تلاش رمز موفقیت است، اما باید بدانید که تلاش تنها مولفه مورد نیاز برای موفقیت نیست. یکی از مواردی که می‌تواند به موفقیت شما کمک کند رسیدن به محبوبیت در میان همکاران، مدیران و حتی ارباب رجوع‌ها است. قصد داریم ۱۸ ترفند ساده را مرور کنیم که به محبوب‌تر شدنتان کمک خواهد کرد.
  جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۶:۲۶:۵۲
گفتگو با مردی که بیش از 70 درصد منابع اینترنت کشور را مشغول کرده است
آپارات، میهن‌بلاگ و شبکه اجتماعی کلوپ هر کدام به تنهایی چندین میلیون کاربر در ایران دارد. سایت‌های که حتی یکی از آن‌ها برای قرار دادن بنیانگذار آن در لیست کارآفرینان موفق وب فارسی کافی‌ است.
  سه‌شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ ۱۵:۰۶:۰۵
سهام گوگل از زمان عرضه اولیه تاکنون چه میزان رشد داشته است؟
این روزها گوگل یکی از کمپانی‌های قدر و تعیین کننده‌ی دنیای فناوری است. غول جستجو ۱۲ سال پیش سهام خود را برای اولین بار در تالار بورس عرضه کرد. در ادامه به بررسی میزان سودی خواهیم پرداخت که خریداران سهام گوگل در روز عرضه‌ی اولیه تا به امروز کسب کرده‌اند.
  یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۵:۳۴
مقابله با بحران کم آبی با سوپر جاذب ها
کمبود منابع آبی و نیاز کشور به کاشت نهال، محیط زیست را دچار نوعی دوگانگی کرده است که به اعتقاد کارشناسان راه گذر از آن، استفاده از فناوری های نوین برای آبیاری درختان و به دنبال آن داشتن هوای با طراوت و محیط زیست سالم است.
  دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۱۳:۱۹
پروژه بین‌المللی منارید (MENARID) گامي موثردر حركت به سوي ايران فردا
پروژه بین‌المللی منارید (MENARID)( تقویت و انسجام سازمانی در راستای مدیریت یکپارچه منابع طبیعی) در چارچوب برنامه توسعه پایدار و یکپارچه کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا در هفت کشور اردن، الجزایر، ایران، تونس، مراکش، مصر و یمن اجرا می‌شود.
  شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۵۷:۰۶
خصوصیاتی که در رزومه افراد نیست؛ نیروهای پربازده را بهتر شناسایی کنیم
کسب و کار شما چه یک استارتاپ کوچک باشد و چه یک شرکت بزرگ، با وجود چالش های دنیای امروز، حداقل به چند فوق ستاره احتیاج خواهید داشت تا امور شرکت تان را با شتاب و توان بیشتری پیش ببرند. تقریباً همه ی ما توجیه ها و بهانه های کسانی که عملکرد مناسبی از خود نشان نمی دهند را شنیده ایم؛ تقاضای مکرر برای زمان بیشتر، برای اکثر ما آشناست.
  دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۴۴:۱۰
گوگل ایکس؛ آزمایشگاه سری گوگل برای آینده جهان
شرکت گوگل آزمایشگاهی نیمه سری دارد که بنیان گزاران آن لری پیج و سرگئی برین هستند که هدف آن ها از تاسیس این آزمایشگاه حل مشکلات پیچیده بشر و بررسی هر ایده خلاقانه و به ظاهر غیر ممکن دانشمندان ومحققان است.
  شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۹:۱۰
"نه" هایی که به من انگیزه داد؛ تلخ‌وشیرین مدیر شاتر استاک، یکی از معروف‌ترین وب‌سایت‌های عکس جهان
وب‌سایت «شاتر استاک» آرشیو مجازی عکس و ویدیو است که حق انتشار تصاویر دیجیتال را به کاربران خود می‌دهد و امروز آرشیو ۵۰ میلیونی آن، خوراک تصویری رسانه‌های دنیا را می‌سازد.
  پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۵:۵۱
وقتی انگیزه ای برای کار نداریم؛ چگونه آغاز کنیم
روز‌های سخت برای همه وجود دارد. روزهایی که انگیزه‌ای برای ادامه کار‌های خود نداریم. بعضی از افراد در این شرایط خود را می‌بازند و از ادامه دادن منصرف می‌شوند. اما عده‌ای هم با این روز‌ها می‌جنگند و در آخر پیروز می‌شوند. اگر می‌خواهید بدانید که چطور در نبرد با این روز‌های سخت پیروز شده و انگیزه فراموش شده خود را دوباره بیابید، این مطلب را از دست ندهید.
  سه‌شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۲۴:۰۹