چگونه بدون وارد کردن رمز عبور وارد سیستم عامل ویندوز شویم؟
معمولاً کاربران سیستم عامل های مختلف از جمله سیستم عامل ویندوز برای حفاظت از اطلاعات شخصی خود که روی سیستم دارند رمز عبور برای ورود به سیستم عامل قرار داده اند. ولي روشي وجود دارد كه بدون وارد کردن رمز عبور مي توان وارد سيستم عامل ويندوز شد.
  سه‌شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۰۶:۲۶
راهی برای توقف ایمیل‌های اسپم
با استفاده از ارائه‌دهندگان رایگان خدمات ایمیلی مانند یاهو و گوگل، نمی‌توانید انتظار داشته باشید هرگز اسپم دریافت نکنید، اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید نقش این ایمیل‌های مزاحم را کمتر کرده و از حضورشان در صندوق پیام‌های ورودی خود جلوگیری کنید.
  پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ۰۷:۵۲:۰۳
چگونه خودرو را در برابر سرقت ایمن کنیم؟
یکی از محبوب‌ترین طعمه‌هایی که در برابر چشم سارقان خودنمایی می‌کند خودروها و لوازم داخل آنهاست. هرچقدر سیستم‌های ایمنی و امنیتی نصب شده در خودروهای امروزی پیشرفته‌تر می‌شوند به همان اندازه مهارت سارقان هم افزایش پیدا می‌کند.
  شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۰۳:۰۲
صندوق ایمیل‌های بومی خالیست!
ایمیل‌های بومی هم مانند جویشگرها و پیام‌رسان‌هایی که مسوولان برای بومی کردن آنها تلاش می‌کنند، اگرچه کاربرانی دارند، اما این بومی‌سازی هنوز نتوانسته نقش تاثیرگذاری ایفا کند و باید چشم به آینده و میزان استقبال افراد از این خدمات دوخت.
  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۲۴:۵۴
نرم افزارهای الکترونیک زیر بنای گردشگری نوین
امروزه با آمدن نرم افزارها و اطلاعات گردشگری مسافرت رفتن امری آسان شده است .چه بسا که برای رفتن به مکانی که هیچ تصویر ذهنی از آن نداریم دشوار به نظر می رسد و با ابداع و اختراعات نوین در حوزه اطلاع رسانی، گردشگری به یکی از راحترین اتفاقات بشری تبدیل شده است.یکی از این نرم افزارها که توسط جوانان با ذوق همدانی طراحی شده است نرم افزار شهر ما است .
  سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۶:۵۸
باج افزار ترامپ هم رسید!
ایسنا: باج افزار "دونالد ترامپ" در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ایجاد شده و احتمال آنکه از آن در هرزنامه‌های انتخاباتی استفاده شود بسیار زیاد است و به همین دلیل لازم است کاربران دقت بیشتری در گشودن این‌گونه ایمیل‌ها داشته باشند.
  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۵:۴۷:۰۸
طوفان عظیم گرد و غبار در راه مریخ
این روزها خبرهای زیادی درباره سیاره ای که از آن به عنوان محل اقامت بعدی انسان ها یاد می شود می شنویم. خبرهایی که بیشتر درباره رویای سفر به سیاره سرخ است. از تصمیم ناسا برای فرستادن فضانوردان خود به این سیاره گرفته تا صحبت های ایلان ماسک در خصوص روش های زندگی در مریخ. این بار اما خبری منتشر شده از اتفاقی عجیب که مریخ را تهدید می کند: احتمال وقوع یک طوفان عظیم گرد و غبار.
  سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۷:۲۱
کشف جدید دانشمندان درمورد حس ششم
دانشمندان ادعا می کنند حس ششم را کشف کرده اند، اما با اطلاعات به دست آمده، آیا می توان با استفاده از این حس جدیدالکشف، ارواح انسان های مرده را مشاهده و احساس کرد؟ این کشف جدید می تواند جنجال های فراوانی به همراه داشته باشد.
  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ۱۳:۴۶:۰۳
هشدار اسنودن : از "گوگل الو " به هیچ وجه استفاده نکنید
به گزارش تابناک یزد، ادوارد اسنودن مقاطعه کار امنیتی فراری آمریکا با اشاره به خطرات امنیتی استفاده از " اپلیکیشن" جدید ارتباطی گوگل ، به کاربران اینترنت در سراسر جهان هشدار داد از "اپلیکیشن گوگل الو " استفاده نکنند.
  دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۱۰:۰۷
کبوترها هم می توانند کلمات را بخوانند!
این روزها اخبار زیادی در خصوص قابلیت های حیوانات می شنویم. تحقیقات جدید در حوزه حیوانات به قابلیت هایی می پردازند که مانند آن در انسان وجود دارد، همانطور که ضبط مکالمات بین دو دلفین از سیستم مکالمه ای مشابه انسان خبر داد. حالا هم نوبت به کبوترها رسیده است. بر اساس تحقیقی که به تازگی در ژورنال Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شده، کبوترها هم به نوعی قادر به خواندن و درک بعضی لغات هستند.
  سه‌شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۵۳:۱۹
چگونه متوجه شویم که وای‌فای ما هک شده است؟
هک کردن وای‌فای و استفاده از اینترنت اشخاص دیگر با افزایش نرم‌افزار‌های مختلف، بدون دانستن مهارت‌های آن‌چنانی به شدت رواج یافته است. این نرم‌افزارها با یافتن باگ‌های امنیتی بر روی شبکه‌های اینترنت بی‌سیم، به سرعت رمز را پیدا کرده و اجازه دسترسی به اینترنت را می‌گیرند.
  دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۴:۰۰:۵۲
آیا الگوریتم‌ها از انسان‌ها باهوش ترند؟
آیا به نرم‌افزارها اعتماد می‌کنید تا به جای شما تصمیم‌گیری کنند؟ برایتان جالب خواهد بود اگر بدانید گاهی شرایط به قدری پیچیده می‌شود که مقایسه انسان و الگوریتم‌ها به شدت دشوار می‌گردد!در اين شرایط اگر خودتان برنامه نویس یک نرم‌افزار باشید، آن موقع می‌توانید کاملا به آن اعتماد کنید و تصمیم‌گیری را به آن واگذار کنید؟
  سه‌شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ۱۵:۴۵:۱۰
چرا رایانه‌های شخصی كنار گذاشته مي شوند
اگر از دنبال کنندگان اخبار روز تکنولوژی باشید، طی سال های گذشته شاهد پیشرفت دستگاه‌های پرتابل بوده اید. منظور از دستگاه‌های پرتابل همان تلفن های همراه، لپ‌تاپ‌ها و دیگر دستگاه‌های همراه است. اما چرا رایانه های شخصی خانگی دیگر محبوبت سابقه را ندارند؟
  چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ۱۵:۲۲:۳۵
با موبایل های قدیمی چه کنیم؟
با توجه به هجوم ناگهانی تلفن های هوشمند به بازار طی چند سال گذشته و تغییرات چشم گیر در نسخه ها و بروز رسانی های مداوم توسط شرکت ها برای خیلی ها پیش می آید که گوشی های جدیدتر با امکانات بیشتر و سرعت بالا تر تهیه می کنند و گوشی قدیمی خود را از آنجایی که ارزش مادی انچنانی ندارد در قفسه و یا کمدی برای مبادا کنار می گذارند.
  سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۴۳:۵۷
به پيام گیاهان گوش کنیم!
حدود 150 سال پیش، دانشمندان متوجه وجود تعدادی سیگنال‌ الکتریکی در گیاهان شدند. پس از آن برخی از محققان این نظریه را مطرح کردند که گیاهان برای ارتباط با یکدیگر از این سیگنال‌ها استفاده می‌کنند. با وجود این، جزئیات پیام رد و بدل شده بین آنها مشخص نشده است.
  چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۳۱:۱۳
با شتاب دهنده های کسب و کار چه اندازه آشنایی دارید؟
این روزها با رشد روزافزون شکل‌گیری استارتاپ در کشورمان کلمه‌ی شتاب‌دهنده نیز زیاد به گوش می‌خورد و بسیاری از افراد با این مفهوم آشنایی ندارند. اما به واقع مفهوم شتاب‌دهنده به چه معنا است و آیا این مفهوم در کشورمان جایگاه خود را پیدا کرده است؟
  سه‌شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ ۱۷:۰۸:۱۳
آشنایی با عملکرد پردازنده های چند هسته ای؛ پردازنده ها چگونه از چند هسته استفاده می‌کنند؟
اکثر پردازنده‌های امروزی از آن‌هایی که در کامپیوترهای شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرند تا پردازنده‌‌ی گوشی‌های هوشمند بیش از یک هسته دارند. اما هسته‌ در پردازنده‌ها به چه معنی است و تعداد هسته‌های بیشتر در یک پردازنده چه تاثیری در کارایی سیستم دارد؟
  پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۴:۵۸:۳۰
دستیارهای هوشمند صوتی چگونه صدای انسان را درک میکنند؟
الکسا، سیری، گوگل ناو، کورتانا و دیگر دستیارهای صوتی، دستورات صوتی کاربر را دریافت کرده، آن‌ها را متوجه شده و سپس به اجرای آن‌ها می‌پردازد. اما کامپیوتر چطور صدای ما را تشخیص می‌دهد و با زبان انسان با ما صحبت می‌کند؟
  شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۳۴:۳۱
بررسی سیستم عامل DEEPIN، پنگوئنی از چین
در بسیاری از نقاط جهان متخصصان علوم کامپیوتر یا اصطلاحاً گیگ‌ها دست به توسعه‌ی نسخه‌های محلی از این سیستم‌عامل آزاد می‌زنند که تعداد محدودی از آن‌ها با اقبال جهانی مواجه شده و در لیست بیشترین دانلودهای روزانه قرار می‌گیرند.
  سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۷:۱۳:۴۰
سیم کارت را نگهدار، اپراتور را عوض کن؛ معرفی طرح ترابردپذیری
شاید برای شما پیش آمده باشد هنگام مکالمه تلفنی یا گشت و گذار در اینترنت تلفن همراه خود، ناگهان اپراتور تلفن همراه از دسترس خارج یا خدمت رسانی آن متوقف شده است و ناگزیر به تغییر سیم کارت برای دسترسی به ارتباط بهتر شده اید.
  شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۳:۰۱:۴۸
اینترنت چیست و چگونه کار می‌کند؟
به جرأت می‌توان گفت که واژه «اینترنت» از آن دست لغاتی است که بسیار بیشتر از خودش در زندگی امروزی کاربرد دارد تا جایی که حتی‌ گاه در کلام پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها هم به عنوان حلال مشکلات شناخته می‌شود؛ اما ...
  چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۲۰:۴۹
تمام چیزهایی که باید در مورد اینترنت اشیاء (Internet of Things) بدانید
قفل‌های هوشمند، ترموستات‌های هوشمند، خودروهای هوشمند، مطمئنا این‌ها واژه‌هایی هستند که به تازگی بارها و بارها شنیده‌اید و البته در سال‌های آتی بیشتر خواهید شنید، اما به راستی این لغات چه‌معنایی دارند ...
  دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۳۴:۱۲