لاغر بودن، مهم‌تر از سالم بودن است
در پایگاه‌های اینترنتی برای لاغری بیش از اندازه که ناشی از یک بیماری عصبی است به عنوان "ایده‌آل زیبایی" تبلیغ می‌شود. در این میان توئیگی، مانکن لاغر سال‌های ۱۹۶۰ هم که سایز صفر را مد کرد، جایی برای عرض اندام ندارد.
  چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۵۲:۴۷
داعش پهپادها را مسلح کرد؛ نبرد موصل برای تروریست ها حکم مرگ و زندگی را دارد
استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و مسلح توسط نیروهای داعش، از مدت‌ها قبل علنی شده بود، اما تصاویر جدید ثبت شده از شهر موصل نشان می‌دهند که این گروره تروریستی اکنون از کوادکوپترها به عنوان پهپادهای بمب افکن و برای اجرای ماموریت‌های یگانه استفاده می‌کند.
  سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ۱۸:۱۹:۲۴
براساس پيش بيني ها،حاشیه سودی ۱۰۰ میلیارد دلاری از محل بهینه‌سازی مصرف انرژی به خزانه‌ کشور واریز خواهد شد
کشورهای جهان توافق کرده‌اند که تا سال ۲۱۰۰ وضعیت آلایندگی اتمسفر و گازهای گلخانه‌ای را به جهت مثبتی هدایت کنند. آنها به این نتیجه رسیدند که سیاره‌ زمین خانه‌ مشترک تمامی انسان‌هاست و فناوری می‌تواند آخرین راه نجات برای این کره‌ خاکی باشد.
  سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۳۳:۲۰
افزایش امید به زندگي ، موضوع تحقیقات آینده دانشمندان
در طی زندگی انسان بسیاری از عملکردهای بدن و توانائیهای وی تغییر می کند . دانشمندان از مدتها قبل نسبت به کشف چگونگی تاثیر سالمندی در کاهش عملکرد مغزی و عوامل دخیل در پیشرفت به سمت بیماریهای خاص علاقه مند بودند .
  یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۱۷:۳۱
اقدام زشت و تاسف بار سایت آمازون نسبت به پرچم ایران
در اقدامی غیر معمول و تاسف بار، وب‌سایت آمازون اقدام به فروش پادری با پرچم ایران کرده است. در حالی که مدیران این سایت از دولت هند بابت اقدامی مشابه عذرخواهی کرده‌ و فروش پادری با پرچم هند را متوقف کرده‌اند.
  یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۰۴:۲۹
اجرای ماده8 قانون "انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات"معطل چیست؟
قانوني كه آيين‌نامه اجرايي آن در آبان‌ماه سال‌93 به تصويب هيأت وزيران دولت يازدهم رسيد ولي همچنان اجراي بندهاي آن برزمين مانده‌اند. در پيگيري‌هاي همشهري از مسئولان روابط عمومي‌ها و فناوري اطلاعات 10وزارتخانه كشور مشخص شد هنوز واحد مشخصي در عمده اين سازمان‌ها براي پيگيري و اجراي قانون تشكيل نشده و مسئولي هم براي آن تعيين نشده است.
  شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ۲۲:۲۷:۳۸
در آینده پژوهی ، ما با جسم وارد فضای مجازی می شویم
مسئول فضای مجازی سراج گیلان به کوچک سازی ارتش آمریکا در ۱۰ سال اخیر و جذب نکردن حتی یک نیروی نظامی جدید اشاره کرد و افزود: از سال ۲۰۱۱ نیروی سایبری ارتش آمریکا، ۳۰۰۰ نیروی آموزش دیده در حوزه سایبر جذب کرد و تصمیم دارد در سال ۲۰۲۰ روبات ها را بجای انسان ها وارد جنگ کند.
  شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۱۲:۲۳
ارتباط‌های دنیای واقعی در مسیر قهقرا
«یک روز اگر گوشی‌ام کنارم نباشد، دیوانه می‌شوم» این‌ها حرف‌های سارا مادر یک دختر 16 ساله است.:«در گذشته بیشتر با دخترم بیرون می‌رفتیم و با هم وقت می‌گذراندیم اما حالا او هم بیشتر دوست دارد در اتاقش با گوشی همراهش سرگرم باشد تا اینکه با هم برای تماشای یک فیلم به سینما برویم.»
  پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ۲۲:۴۷:۲۲
وقتی ایرانی ها سد میسازند و بسیاری کشورهای توسعه یافته سدهاشان را تخریب میکنند
اثرات منفی و فشار گروه‌های زیست‌محیطی در برخی کشورهای جهان مانند آمریکا موجب شد تا برخی سدها تخریب شود؛ برداشتن سد از روی رودخانه Elwha در واشنگتن نمونه‌ای از این تخریب است و به دنبال آن در سال ۲۰۱۴ آخرین سد بر روی این رودخانه برداشته شد. این جنبش محدود به آمریکا نیز نشده و امروز چین نیز پروژه‌های بزرگ سدسازی خود را تعطیل کرده است.
  پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ۱۶:۵۲:۰۳
در سياست خارجي براي حل بحران آب كشور،اتخاذ سياست همكاري بر تنش اولويت دارد
عضو هیئت علمی دانشکده علوم جغرافیای دانشگاه خوارزمی : ما به عنوان قشر دانشگاهی نباید در این محفل علمی از این موضوع بسیار مهم غفلت کنیم و تحولات هیدروپلتیک کشورهای پیرامونی و تاثیر آن بر امنیت ملی کشور را مورد بحث قرار ندهیم.
  چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۱۹:۴۳
آنچه باید در مورد دوربین های ترافیکی شهر بدانیم
ایلوش وزیری در تشریح برنامه‌های شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه سال 71 این شرکت با تنها 30 عدد دوربین فعالیت خود را با حضور رییس جمهور وقت آغاز کرد،گفت: حالا به جایی رسیدیم که شهرمان را با 1500 دوربین نظارت تصویری رصد می‌کنیم.
  چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۱۴:۳۳
مهیج ترین جنبه قاطعیت آن است که پس از کسب این مهارت، می‌توانید بدون هرگونه احساس گناهی «نه» بگویید.
قاطعیت با افزایش برابری در روابط میان افراد، این امکان را برای فرد فراهم می‌کند با رعایت منافع خود روی پای خویش بایستد و بدون اضطراب و تشویش بی‌مورد به راحتی احساسات صادقانه خود را ابراز کند و حق و حقوق شخصی خود را بدون انکار حق دیگران مطالبه کند
  یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ۲۱:۵۲:۰۲
آسیب‌شناسی فعالیت پروژه‌های اسنپ و تپ‌سی در خیابان‌های پایتخت
با گسترش تکنولوژی شرکت های تاکسی یاب به صورت آنلاین در جهان نیز توسعه پیدا کردند و با موفقیت های چشمگیری نیز رو به رو بوده اند که سرآمد آنها را می توان شرکت اوبر نامید که گردش مالی بسیار بالایی از این کسب و کار نوپا برای خود فراهم کرده است.
  سه‌شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۱۸:۲۸
عقیم سازی زنان روسپی با هدف کنترل ایدز ، اثر عکس خواهد داد
رئیس انجمن ایدز ایران گفت: مطرح شدن طرح عقیم سازی زنان روسپی ناشی از بی اطلاعی برخی مسئولان و سکوت کارشناسان و افراد مطلع است و موجب پنهان‌تر شدن روسپی‌گری می‌شود. سلامت نیوز: واکنش رییس‌انجمن ایدز ایران به ایده عقیم‌سازی زنان روسپی/ اوضاع را بدتر می‌کند
  سه‌شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ۰۰:۳۶:۵۴
مرزهای استانی و سیاسی در مدیریت منابع آبی جایی ندارد
ایران علاوه بر بحران آب از فقر متخصصان علوم اجتماعی برای حل تعارضات اجتماعی در مباحث انتقال آب رنج می‌برد.وقتی که در ایران آمایش سرزمینی اتفاق نیفتاده است،‌ باید بدانیم که بی‌نظمی در کشور وجود داشته؛ یعنی در استقرار صنایع، در استقرار جمعیت فکری صورت نگرفته است.
  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۱۵:۰۵
برای حفظ آبرو، نمی‌توانیم اسامی دانشگاه‌ها را اعلام کنیم.
اتفاقی که در این پرونده افتاد، به هم‌پیوستگی تخلف بود و نشان می‌داد که افرادی به صورت سیستماتیک و حرفه‌ای کار جعل و سرقت را انجام داده‌اند و درنهایت یک نفر که به نظر می‌رسد از داخل کشور هم بوده، گزارش این تخلف را به انتشارات مجله نیچر می‌دهد
  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۰۱:۳۹
تردد خودروهای هیبریدی ثبت شده در محدوده طرح ترافیک بلامانع است؛ در صورت عدم ثبت پلاک جریمه خواهند شد
تا پیش از ثبت پلاک خودرو، ورود خودروهای هیبریدی به محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک غیرمجاز بوده و مشمول جریمه خواهد شد. متاسفانه برخی از شرکت‌های فروشنده خودرو اینگونه به خریدار القا می کنند که پس از خرید خودرو و شماره گذاری، مجوز ورود به محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک نیز صادر می شود که این ادعا درست نیست و همانطور که گفتم باید مراحل این کار طی شود.
  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۳۶:۵۰
آیا انتخابات 96 دیجیتالی خواهد بود؛ ستاد انتخابات اعلام آمادگی کرد
رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور می گوید برگزاری انتخابات الکترونیکی باعث کاهش خطاهای شمارش، افزایش سرعت کار و ایجاد شفافیت می شود، و دولت هم از این سازوکار حمایت می کند، ضمن اینکه زیرساخت های فنی و امنیتی لازم نیز با هماهنگی مراجع مربوطه فراهم شده است.
  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۱۹:۲۹
شکایت از اپل به اتهام مشارکت در قتل کودک 5 ساله
روز 24 دسامبر سال 2014 میلادی بود که زندگی جیمز و بتانی ماودیسِت برای همیشه تغییر کرد؛ روزی که دختر 5 ساله آنها در یک تصادف وحشتناک رانندگی کشته شد. خانواده در اتومبیل خود نشسته بود و سرعت خودرو به خاطر نزدیک شدن به ترافیک کاهش یافت.
  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ۰۰:۵۱:۲۹
زندگی در زمان حال ، هنری است که باچند تمرین ساده هم می توانیم شکوفایش کنیم
گاهی فکر کردن به آینده و گذشته خوب است، این بخشی از جذابیتِ زندگی است، اما فکر می‌کنم بودن در زمان حال چیزی است که باید روی آن کار کنم. اگر شما هم مانند من فکر می‌کنید به سراغ تمرین‌های کاربردی برویم:
  جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ۲۰:۱۷:۰۱
باآمار 96 درصدواقعاًشما چه آینده ای برای فرزندتان پیش بینی می کنید؟
زمانی که در ابتدای روز از خواب بیدار می شوید، اولین کاری که انجام می دهید، چیست؟ آیا از زندگی شکایت می کنید که مجبور صبح زود از خواب بیدار شوید، آیا بلافاصله از تخت بیرون می آید یا اینکه فوراً گوشی تان را به دست می گیرد تا پیام ها، ایمیل ها و نوتیفیکیشن های دریافتی در شبکه های اجتماعی را چک کنید؟
  جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۴۱:۲۸
در رابطه بااصلاح ژنتیک ازآیات عظام خامنه ای ، سیستانی ،مکارم شیرازی ، جوادی وشاهرودی نظر خواهی شده است.
حجت الاسلام والمسلمین غرویان، در سومین جلسه درس «فقه اصلاح ژنتیک» (فقه تراریختگی) به بررسی " معنی آنالیز شجر که توسط ایلامی ها در ایران باستان انجام می شد و نیاز آن به علم ژنتیک" پرداخته است.
  پنجشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۲۹:۵۲
با سرمایه گذاری 50 میلیاردی، جوانان پس از 20 سال خانه دار میشوند
قرار است تا پایان سال در هر استان خانه ای برای جوانان احداث شود. خانه ای که ایده تاسیسش به سال های اولیه انقلاب برمی گردد. ایده ای که قرار بود پاتوقی سالم برای جوانان، گفتمان و تعاملاتشان ایجاد کند.
  پنجشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵ ۰۰:۰۳:۰۰
سه روز فرصت تا قطع شدن بیش از 5 میلیون سیم کارت
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات چندی پیش اعلام کرده بود که شهروندان برای تکمیل اطلاعات سیم کارت خود تنها یک ماه فرصت دارند و اکنون وزیر ارتباطات خبر می دهد که در روز نهم دی ماه، ۵.۵ میلیون سیم کارت با اطلاعات هویتی ناقص یکطرفه می شوند.
  سه‌شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۳۱:۵۳
ماهيت وكاركرد"سوژه ها"در شبكه هاي اجتماعي
در مورد آثار مثبت و منفی "سوژه‌ها" در شبکه‌های اجتماعی نکات متفاوت و بعضا متناقضی مطرح می‌شود، اما پرسش‌های بی‌پاسخی در مورد رفتارشناسی کاربران و چگونگی کارکرد شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های موبایلی در رابطه با"سوژه ها"وجود دارد.
  دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۱۴:۰۳
برنج پلاستیکی میهمان سفره مردم ، از شایعه تا واقعیت
معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو، واردات برنج پلاستیکی چینی به کشور را تکذیب کرد و گفت: مردم به شایعات توجه نکنند و اطیمنان حاصل کنند که سازمان غذا و دارو نظارت جدی تری در این زمینه دارد.
  یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ ۲۳:۱۶:۱۱
بايددر فضای مجازی "مسئولیت پذیر" باشيم
رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما زیرساخت «نبایدها» را آماده کرده‌ایم و در اختیار مؤسسات قرار دادیم تا آنها و مارکت‌ها، زمانی که عضوگیری می‌کنند، این نبایدها را بپذیرند و دنبال‌شان نروند.
  یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۵۶:۱۲
قماربازها و شرط بندها هم از حضور در فضاي مجازي عقب نمانده اند!
با گسترش اینترنت و به تبع آن فضای مجازی برخی ناهنجاری ها هم رنگ و بوی مجازی به خود گرفته و بازیهای شرط بندی و نامتعارف وارد فضای مجازی شده و افراد زیادی به خصوص جوانان را نیز به خود جذب کرده است.
  یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۴۳:۳۴
چرا در روابط اجتماعی از طریق اینترنت نگران فریبکاری هستیم؟
بسیاری از فیلسوفانی كه درباره اینترنت نوشته اند این بحث را به میان كشیده اند كه ارتباط افراد از طریق اینترنت به شیوه های مختلف نسبت به انواع معمول و روزمره ی ارتباط كه باحضورجسمی افرادهمراه است،حالتی تقلیل یافته دارد
  شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ ۲۱:۰۵:۱۷
اشتباه کردن به هیچ وجه حادثه فاجعه‌آمیزی نیست
انسان‌هایی که در این جهان زندگی می‌کنند و تا جایی که می‌توانند زحمت می‌کشند، برای تحقق خواسته‌ها و آرزوهای گوناگونشان فعال و در جنب و جوش هستند. شاید بزرگترین آرزوی هر شخصی این باشد که به همه آرزوهایش برسد.
  شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۲۴:۱۳
10 نگرش که مانع پیشرفت در زندگی می شود.
تا کنون در مورد عقاید مختلف در انسان های متفاوت، صحبت های زیادی شده و حرف های زیادی در این مورد که چگونه می توان عقاید خود را در جهت بهبودی زندگی تغییر داد، بیان گردیده است. برخی از افراد هستند که دارای نگرش های غلطی در زندگی می باشند و به نظر می رسدکه دیگر نوبت به آن رسیده باشد که چند نمونه از این موارد را مد نظر قرار داده و سعی در رفع آنها داشته باشیم.
  جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵ ۲۱:۵۱:۲۷
"انتقادهوشمندانه" ؛ داروئی حیات بخش
هر فرد در طول حیات خود ممکن است بارها توسط دیگران مورد ارزیابی قرار گیرد. برخی از این ارزشیابی ها دارای جنبه های تشویقی و برخی دیگر منتقدانه است. انتقاد از دیگران در صورتیکه هوشمندانه انجام گیرد، آثار بسیار مفیدی خواهد داشت، درغیر این صورت ممکن است با واکنش های منفی مختلفی مواجه شود.
  جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۴۰:۱۷
60 میلیون امریکائی براین باورند که برای تصمیمات مهم زندگی خود از اینترنت کمک می گیرند.
اگرچه این بررسی‌ها تنها روی کاربران آمریکایی انجام‌شده و نتایج یاد شده را به‌دنبال داشته است، کارشناسان معتقدند که می‌توانند از آنها در دیگر نقاط جهان نیز استفاده کنند.
  پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۰۳:۲۶
تأثیر رسانه اینترنت بر سبک زندگی فرد و خانواده ایرانی
برخی معتقدند که ابزار و تکنولوژی های جدید را باید با لوازم فرهنگی آن پذیرفت و تنها در صورت ملتزم شدن به فرهنگ همراه با ابزار جدید، استفاده بهینه از آن صورت خواهد پذیرفت! اما بروز برخوردهای متفاوت فرهنگی در فرهنگ های مختلف دنیا در مقابل ابزارهایی چون اینترنت را می توان نقطه قابل نقد این دیدگاه دانست
  پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۱۵:۵۶
تضاد و تعارض در اینترنت
هنگامی که سرمایه‌داری در اواخر قرن بیستم به چیزی شبیه به یک مرز انتقالی رسید، این احساس که توانایی چشمگیر و بی‌سابقه تکنولوژی‌های مبتنی بر کامپیوترهای جدید ممکن است چیزی یک سره متفاوت باشند بار دیگر آتش زیر خاکستر خوش‌بینی رادیکال را شعله‌ور ساخت.
  پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۰۹:۲۶
دلایل اقبال ایرانیان به پدیده اینترنت
بررسی دلایل اقبال ایرانیان به پدیده اینترنت، بدون در نظرداشتن شرایط اجتماعی راه به جایی نخواهد برد.در واقع صحبت در مورد كاركردهای شبكه جهانی اطلاع‌رسانی بیشتر از آنكه بحثی فنی باشد، به مباحث جامعه‌شناختی امروز ایران مربوط می‌شود.
  چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ ۲۱:۲۹:۱۰
راه هایی برای آرامش بیشتر
پیشرفت‌های عصر حاضر، زندگی را برای‌مان راحت‌تر کرده است؛ اما به همان میزان آرامش را نیز از ذهن‌هایمان دور و ما را دچار استرس و نگرانی‌هایی کرده است که شاید برخی از آنها حتی واقعی هم نباشند! اما دیگر جایی هم برای خوشی و لذت برای‌مان باقی نگذاشته‌اند.
  چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۳۴:۵۸
اينترنت،مترو و جريمه مهمترين ترفندها در ابرشهرهای دنیا برای کاهش ترافیک
ترافیک مسئله‌ای است که نه تنها در تهران بلکه در شهرهای بزرگ دنیا هم هنوز وجود دارد، با این وجود ابرشهرهای مختلف برنامه‌های متفاوتی برای کاهش ترافیک انجام می دهند، برنامه‌هایی که در برخی شهرها تاثیرگذار هم بوده است.
  سه‌شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۵:۱۰
دنبال بررسی محتوای کانال‌های تلگرامی نیستیم ؛هدف تضمين حقوق افراد جامعه است.
محمود واعظی در جمع خبرنگاران درباره تضمین وزارت ارتباطات برای تبدیل نشدن سرنوشت کانال‌های تلگرامی به روزنامه‌هایی که توقیف می‌شوند، اظهارکرد: اصلا نه بحث محتواست نه چیز دیگری...
  سه‌شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۹:۵۸
وضعیت قرمز در چین؛ بحران در سرزمین اژدها
پایتخت چین و سایر شهرهای شمال این کشور، با اعمال محدودیت طرح ترافیک زوج و فرد تردد نیمی از تمام وسایل نقلیه، فعالیت کارخانه‌ها و فعالیت کارگاه‌های ساختمانی را ممنوع اعلام کرده و تمامی مدارس را به دلیل اعلام وضعیت قرمز پنج روزه تعطیل کرده است.
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۱۶:۲۸:۵۵
ادوارد اسنودن :"جمع آوری متادیتا" "کنترل شدید شهروندان" را به چالشی بزرگ در آینده جهان تبدیل خواهد کرد.
جک دورسی، مدیرعامل کمپانی توییتر به تازگی مصاحبه ای را با ادوارد اسنودن، افشاگر جاسوسی‌های سایبری دولت آمریکا ترتیب داد که بخش عمده ای از این گفت و گو، بر روی مسائل مربوط به تکنولوژی متمرکز بود.
  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۶:۰۰