فرزندان مان را دریابیم؛به خاطر فردایی که به زودی حال خواهد شد
پدر و مادر کودکي 4 ساله هستيم. متاسفانه مشاهده برخي رفتارها و دروغ گويي ها و بي اخلاقي ها در جامعه، ما را دل آزرده نموده و هميشه به اين فکر فرو مي برد که وظيفه و نقش ما به عنوان والدين و عاملان تربيت نسل آينده چيست؟
  جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۳۹:۱۹
نکاتی که انرژی مثبت را در ما تقویت ،وشورونشاط را به ارمغان می آورد
آیا شما هم افرادی را می‌شناسید که دارای انرژی فوق‌العاده‌ای هستند و حتی تا سنین بالا نیز به‌طور غیرقابل تصور فعال و توانمند باقی می‌مانند؟ ما چه چیزی را باید از این افراد بیاموزیم؟ آنهاچه اصل مهمی را شعار زندگی خود قرار می‌دهند؟
  سه‌شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۴۵:۴۰
مدیریت خرج کردن ؛ضرورت زندگی مدرن
زندگی مدرن به گونـه ای است که خواه نا خواه ما را به سمت خرج کردن میکشاند. بـه هر حال اگر می خواهید کلیه ی بدهی هایتان را صـاف کرده و بـه آرامش ذهنـی دسـت پیـدا کنـید، بـاید به صورت ریشـه ای بـا این مشکل برخورد کرده و جلوی ولخرجیـهای بیهوده ی خود را بگیرید.
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ۲۳:۰۴:۰۰
زندگی در «گور» در فاصله یک ساعته تا تهران
در قرن ۲۱ در زمانی که از تسخیر جهان توسط تکنولوژی سخن می‌گوییم، عده‌ای در نزدیکی پایتخت شب رو در «گور» به صبح می‌رسانند. البته با انتشار این گزارش، فرماندار شهریار قول داد به وضعیت آرامستان نصیرآباد فورا رسیدگی نماید.
  سه‌شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ ۱۷:۱۸:۵۶
ذائقه سنجي،مبناي برنامه سازي
متأسفانه این روزها مجازی فضای مزاج انسان ها را به هم ریخته و به دغدغه ای برای اقشار مختلف جامعه تبدیل شده است و بسیار خوشحالم «محله گل و بلبل 2» متناسب با نیاز روز جامعه ساخته می شود و امیدوارم بچه ها و خانواده ها با دیدن این برنامه نحوه استفاده درست از فضای مجازی و نصب اپلیکیشن های مناسب را بیاموزند.
  سه‌شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۱۱:۰۲
"دمای خانه"را چگونه مدیریت کنیم؟ ؛3 توصیه مهم.
مناسب‌ترین دمای اتاق نوزاد ۲۰ تا ۲۲ درجه سانتی‌‌گراد است: والدینی که تازه صاحب فرزند شده‌اند، به دمای مناسب اتاق نوزاد خود خیلی حساس هستند و گاهی اوقات لباس زیاد به تن نوزادشان می‌کنند و دوباره لبا‌س‌هایشان را کم می‌کنند و مدام نگران گرم و سرد شدن نوزادشان هستند. بعضی وقت‌ها هم گرم شدن هوای اتاق نوزاد این‌قدر زیاد است که آنها به اشتباه تصور می‌کنند که نوزادشان تب کرده است
  جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۰۳:۲۵
کانون بحران را،نه "خود فناوری" بلکه در"نوع برخورد ما با فناوری" باید جستجو کرد.
فناوری را تنها در ابزارها نباید دید. اختراع سامانه‌ها (نظام‌ها یا سیستم‌ها) را هم می‌توان پدیده‌ای فناورانه (تکنولوژیک) دید. برای نمونه، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سامانه‌ای از رساندن کالا به دست مشتری هستند که افزایش آن‌ها در مقابل فروشگاه‌ها و مغازه‌های معمولی (سنتی)، اثر قابل توجهی بر سبک زندگی مردم دارد.
  چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ ۱۸:۵۵:۱۳
جنسیت؟ مرد ، شغل؟ خانه دار ؛ به زودی شاهد پدیده مردان خانه دار خواهیم بود
دکتر خانی در برنامه برنامه ضرب سکه از افزایش هجوم بانوان به دانشگاه ها و به دنبال آن حضور پررنگ در مشاغل اجتماعی ، اقتصادی و دانش بنیان خبر داد و گفت : به زودی شاهد خانه نشین شدن آقایان خواهیم بود.
  سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۷:۲۴
سامانه طلاق در برخی استان ها راه اندازی شد
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از راه‌اندازی سامانه نرم افزار طلاق در ١١ استان کشوری که دارای بالاترین نرخ طلاق هستند در آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر این سامانه در استان خراسان رضوی به صورت آزمایشی راه‌اندازی شده است.
  سه‌شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۶:۴۵
سامسونگ در کنار والدین؛ تربیت هوشمند فرزندان با Family Care
طبق این پلتفرم، کودک می تواند درخواستی مبنی بر کسب اجازه برای نصب یک اپلیکیشن، تماشای یک ویدیو یا گوش دادن به موسیقی خاصی را برای والدین خود ارسال کرده و آنها قادرند این درخواست را تأیید یا رد نمایند.
  چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ۲۲:۵۷:۳۲
كودكان وتهدیدات تلفن همراه؟!
اكثر والدین به فرزندان خود می آموزند كه با افراد غریبه صحبت نكنند، اگر در منزل تنها هستند در را به روی كسانی كه نمی شناسند باز نكنند و اگر فرد ناشناسی تلفن زد به او اطلاعات ندهند. اما امروزه اوضاع کمی خطرناک تر شده، همان ناشناسی که کودک نباید در را بر رویش باز کند، بدون اینکه شما بدانید و بخواهید در خانه شما نشسته است.
  سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ۱۵:۰۳:۳۴
وقتی کسی میان صحبت شما بپرد چه میکنید؟
در چنین مواقعی بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم چیست؟ آیا ما هم باید با او همراه شویم و حلقه ای از من بگو، تو بگو را بوجود آورده یا اینکه بهتر است نوعی برخورد کنیم که جریان به اصطلاح رایج ختم به خیر شود و شما هم بتوانید به بقیه کارتان برسید؟
  یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۸:۰۸
چشم انداز بی نظیر در ژاپن؛ جلوه ای درخشان در شبهای تابستان
کشور ژاپن دنیایی از زیبایی است، زیبایی‌هایی که در قاب تصویر، جلوه‌ای درخشان و رویایی به خود می‌گیرند، از مناظر و چشم اندازها گرفته تا جشنواره‌های خوش رنگ و لعاب و البته نمایش جالب توجه سنت و مدرنیته در کنار هم.
  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۲۳:۵۵:۵۰
چگونه کودکان را کارآفرین بار بیاوریم؟ + فیلم
کامرون هرولد می گوید کودکی که از مدرسه دلزده شده، در کلاس ها مردود می شود، با هم کلاسی هایش در تضاد است: این کودک شاید کارآفرین باشد. او در کنفرانس TEDxEdmonton از سرپرستی و آموزشی صحبت می کند که به شکوفا شدن کارآفرینان بالقوه-چه در کودکی و چه در بزر
  پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۷:۲۶:۱۳
چگونه مودم و شبکه خانگی خود را ایمن تر کنیم؟
مودم‌ها را شاید بتوان یکی از مهم‌ترین گجت های الکترونیکی خواند، چراکه این ابزار به تمام گجت‌های موجود در خانه متصل شده و دروازه‌ی ورود به اینترنت است، از این‌رو مودم‌های مورد استفاده در منازل را می‌توان بهترین گزینه برای نفوذ توسط هکرها خواند.
  چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ ۱۵:۴۵:۰۴
صرفه‌ جویی های باورنکردنی بعضی از افراد
صرفه‌جویی در هزینه‌های زندگی کاری نسبتا عادی محسوب می‌شود و اکثر ما به نوعی درگیر آن هستیم. اما این ذهنیت وجود دارد که در بعضی هزینه‌ها نمی‌توان صرفه‌جویی کرد با این حال این افراد ثابت کرده‌اند که در هر هزینه‌ای می‌توان صرفه‌جویی قابل توجهی انجام داد
  دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۸:۵۵
سامسونگ و تلاش برای مشارکت نوجوانان در امور منزل؛ هم لباس بشویید، هم بازی کنید
سامسونگ برای واداشتن نوجوانان به مشارکت در شستن لباس ها، به ایده ی بسیار نوآورانه ای رسیده است. این شرکت در سوئد یک LANdry به راه انداخته است که مراجعانش برای شستن لباس در آن، اعتبار بازی دریافت می کنند.
  پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۲۲:۲۳
داعش اپلیکیشنی اندرویدی ارائه کرده که کودکان را با تانک و راکت آشنا می کند
گروه تروریستی داعش روز گذشته خبر از ارائه یک اپلیکیشن اندرویدی تازه داد و ابراز امیدواری کرد که والدین پرمشغله عضو این گروه بتوانند با استفاده از آن خواندن و اصول نظامی را به فرزندانشان یاد دهند.
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۰۵:۲۷
محققان دانشگاه هاروارد رباتی برای آموزش کدنویسی به کودکان ساخته اند
اگر فرزندی در خانه دارید و می خواهید تمام توجه و تمرکزش را به انجام کاری معطوف نمایید باید فعالیتی را برای او انتخاب کنید که چنین پتانسیلی را داشته باشد. به همین خاطر است که گروهی از متخصصان رباتیک موسسه Wyss هاروارد «روت» را ابداع کرده اند.
  چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۵:۰۷:۰۰