خانواده

نرم افزارها به کمک مادران باردار ونوزادان می آیند
همواره سوالات متعددی درباره بارداری و تولد کودک وجود دارد که با استفاده از اینترنت می توان به بسیاری از این سوالات پاسخ داد، اما چندین برنامه کاربردی در این زمینه وجود دارند که می توانند این مسیر را کوتاه تر کنند.
  شنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۲۲:۳۰
راه‌اندازی سیم کارت کودک ،تلاشی برای اطمینان بخشی به خانواده ها
ازاپراتورهایی مانند هوشمند امین که از پیش قراولان و فعالان حوزه کودک و نوجوان است،انتظار داریم با خلاقیت و نوآوری خود در سرویس‌ها و خدمات بتوانند خدمات اصولی و علمی را در اختیار کاربران قرار دهند.
  یکشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۰:۲۱
کودکتان را در استفاده از اینترنت همراهی کنید
اینترنت می‌تواند مکانی گسترده برای کودکان باشد تا بیاموزند، سرگرم شوند، با دوستان مدرسه‌ای گپ بزنند و با آسودگی خیال به مکاشفه بپردازند. اما درست همانند دنیای واقعی، وب هم می‌تواند برای کودکان خطرناک باشد.
  جمعه ۰۲ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۴۸:۵۶
در کشور ایران هیچ قانونی در خصوص استفاده کودکان از فضای مجازی وجود ندارد
۱۸ سال پیش در کشور آمریکا قوانینی مربوط به استفاده کودکان از موبایل و حضور آنان در فضای مجازی تصویب شده است، حتی در صورت استفاده کودکان زیر شش سال از گوشی و حضور در فضای مجازی نگهداری از فرزند از آن خانواده سلب می‌شود
  چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۲۳:۵۳
کدام کشورها بیشترین مرخصی زایمان را به مردها میدهند
مرخصی زایمان و این‌بار برای مردان یا بهتر است بگوییم «پدرها!» پدیده جالبی برای جامعه ایرانی است؛ اما سا‌ل‌هاست در کشورهای توسعه‌یافته وجود دارد و حتی میزان و شکل آن در قالب یک بسته حمایتی دولتی، در یک‌سری کشورها از نظر کیفی و کمی محل رقابت هم هست.
  سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۲۳:۱۰:۲۱
کاهش قابل توجه زمان گفتگوهای خانوادگی،می تواند خلاء های عاطفی جدی برای نسل آینده ایجاد کند.
گسترش خشونت در خانواده، عدم تفاهم و سازگاری زوجین، شکاف روز افزون نسلی بین فرزندان والدین و پرورش نسلی با آستانه تحمل پایین که فرایند جامعه پذیری را نه در نهاد خانواده که در وایبر و فیس بوک طی کرده است از پیامدهای نامطلوب انزوای کاربران فضای مجازی از فضاهای خانوادگی است.
  سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۲۰:۵۷:۲۱
نکاتی که انرژی مثبت را در ما تقویت ،وشورونشاط را به ارمغان می آورد
آیا شما هم افرادی را می‌شناسید که دارای انرژی فوق‌العاده‌ای هستند و حتی تا سنین بالا نیز به‌طور غیرقابل تصور فعال و توانمند باقی می‌مانند؟ ما چه چیزی را باید از این افراد بیاموزیم؟ آنهاچه اصل مهمی را شعار زندگی خود قرار می‌دهند؟
  سه‌شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۴۵:۴۰
مدیریت خرج کردن ؛ضرورت زندگی مدرن
زندگی مدرن به گونـه ای است که خواه نا خواه ما را به سمت خرج کردن میکشاند. بـه هر حال اگر می خواهید کلیه ی بدهی هایتان را صـاف کرده و بـه آرامش ذهنـی دسـت پیـدا کنـید، بـاید به صورت ریشـه ای بـا این مشکل برخورد کرده و جلوی ولخرجیـهای بیهوده ی خود را بگیرید.
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ۲۳:۰۴:۰۰
"دمای خانه"را چگونه مدیریت کنیم؟ ؛3 توصیه مهم.
مناسب‌ترین دمای اتاق نوزاد ۲۰ تا ۲۲ درجه سانتی‌‌گراد است: والدینی که تازه صاحب فرزند شده‌اند، به دمای مناسب اتاق نوزاد خود خیلی حساس هستند و گاهی اوقات لباس زیاد به تن نوزادشان می‌کنند و دوباره لبا‌س‌هایشان را کم می‌کنند و مدام نگران گرم و سرد شدن نوزادشان هستند. بعضی وقت‌ها هم گرم شدن هوای اتاق نوزاد این‌قدر زیاد است که آنها به اشتباه تصور می‌کنند که نوزادشان تب کرده است
  جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۰۳:۲۵
كودكان وتهدیدات تلفن همراه؟!
اكثر والدین به فرزندان خود می آموزند كه با افراد غریبه صحبت نكنند، اگر در منزل تنها هستند در را به روی كسانی كه نمی شناسند باز نكنند و اگر فرد ناشناسی تلفن زد به او اطلاعات ندهند. اما امروزه اوضاع کمی خطرناک تر شده، همان ناشناسی که کودک نباید در را بر رویش باز کند، بدون اینکه شما بدانید و بخواهید در خانه شما نشسته است.
  سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ۱۵:۰۳:۳۴
وقتی کسی میان صحبت شما بپرد چه میکنید؟
در چنین مواقعی بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم چیست؟ آیا ما هم باید با او همراه شویم و حلقه ای از من بگو، تو بگو را بوجود آورده یا اینکه بهتر است نوعی برخورد کنیم که جریان به اصطلاح رایج ختم به خیر شود و شما هم بتوانید به بقیه کارتان برسید؟
  یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۸:۰۸
داعش اپلیکیشنی اندرویدی ارائه کرده که کودکان را با تانک و راکت آشنا می کند
گروه تروریستی داعش روز گذشته خبر از ارائه یک اپلیکیشن اندرویدی تازه داد و ابراز امیدواری کرد که والدین پرمشغله عضو این گروه بتوانند با استفاده از آن خواندن و اصول نظامی را به فرزندانشان یاد دهند.
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۰۵:۲۷
خانواده
۱۳ راه کنترل فعالیت کودکان
همان طور که فرزندان خود را برای زندگی در دنیای واقعی آماده می کنید، باید آنها را برای زندگی مجازی و آنلاین هم آماده کنید.
خانواده
بهترین تکنولوژی برای کودکان در هر سن
اگر کودکتان را بغل کرده‌اید بهتر است با هدست آن صحبت کنید یا آن را در وضعیت بلندگو قرار دهید. اگر گوشی را به هر دلیل در اختیار کودک قرار دادید بلافاصله آن را در وضعیت هواپیما قرار دهید تا سیگنالهای آن غیرفعال شود.