روش جدید برای پیش‌بینی مرگ هفت سال آینده
محققان به تازگی محققان موفق شده‌اند با یک آزمایش خون که هزینه آن تنها ۴۰ پوند است، خطر سکته قلبی را در افراد پیش بینی کنند. آن ها حتی می توانند با این آزمایش احتمال ایجاد حمله قلبی در افراد در هفت سال آینده را نیز پیش بینی کنند.
  چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۲۳:۰۶
DeepMind مهار نشدني است، دست اندر كاران هوش مصنوعی به کجا می روند؟
هم اکنون نیز نشانه های کوچکی وجود دارند دال بر اینکه در آینده یادگیری تقویت شده به ایجاد شرایطی می انجامد که در آن، ماشین ها به سادگی غیرفعال نمی شوند و در برابر این مساله مقاومت خواهند کرد.
  چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۴۷:۲۱
آياورود هوش مصنوعی به معنای پایان و ویرانی زندگی انسان هاست؟
الون ماسک (ELON MUSK) موسس دو شرکت تسلا موتورز و شرکت فضایی SpaceX ، چندی پیش در مصاحبه خود اعلام نمود مشکلات ناشی از روند پیشرفت روبات ها و توسعه های نرم افزاری در حوزه هوش مصنوعی تا ۲۰ سال آینده خطرناک تر از بمب های هسته ای است !
  سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۳۴:۰۷
آیا در پنجاه سال آینده ایران مفاهیم مرتبط با علم دنیا را درک خواهد کرد؟
رده‌بندی یک تا صد یا تا هزار در مورد دانشگاه‌های دنیا باب شده است. ارقام اعلام شده این رده‌بندی‌ها از جنس "ارقام بی‌معنی" در علوم فیزیکی است که در اول دانشگاه تدریس می‌شود. اما نوعی رده‌بندی است که معادل است با لگاریتم رده‌بندی‌های مرسوم.
  سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۵۳:۰۳
تیم های 2 پیتزائی،رمز پیشتازی واستقرارآمازون در نوک پیکان فناوری
رایس می گوید که اگر ایده ها مقبول واقع شوند، آزمایش های کوچکی صورت می گیرد و سپس در گذر زمان رشد می کنند. این در حالیست که در سایر شرکت های بزرگ، وقتی یک مدیر عامل ایده ای را ستایش کند، تمام کمپانی برای به حقیقت تبدیل شدن همان ایده بسیج می شود. این یک دستورالعمل عالیست برای هدر دادن وقت و هزینه شرکت.
  جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۴۶:۵۹
مرگ آینده‌پژوهی درآستانه ظهور تكينگي ؛ ازنظريه تا واقعيت!
هم‏ اکنون در دورانی به سر می ‏بریم که فاصله تولید علم و تبدیل آن به ابزار بسیار کوتاه شده، دیگر کسی از شنیدن خبر اختراع و اکتشاف جدید در هیچ حوزه ‏ای از علم شگفت ‏زده نمی ‏شود و این را امری بدیهی پنداشته و پیشرفت و توسعه را بخشی جدانشدنی از دنیای امروز می‏ داند.
  چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۰۷:۱۷
در 2025 نفت جای خود را به ساختارهای سلولزی خواهد داد که کاملا با محیط زیست سازگار هستند.
در سال‌های اخیر بیشترین میزان سرمایه‌گذاری بر روی مؤسسات علمی بوده است ولی هنوز هم اکثر تحقیقات و آزمایشات مهم و موثر، در دانشگاه‌ها و مراکز علمی تحقیقاتی انجام می‌شوند.
  سه‌شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۴۵:۲۲
اقتصاد ايران در سال 2017 ميلادي براساس گزارشي از صندوق بين المللي پول
صندوق بین‌المللی پول در پیش‌بینی‌های مربوط به اقتصاد جهان در سال 2017 رشد اقتصادی ایران را برای سال 2017 برابر با 7/ 3 درصد پیش‌بینی كرده است. این در شرایطی است که ایران سال 2015 را با رشد صفر درصد پشت‌سر گذاشته بود.
  سه‌شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۵۹:۵۴
تا سال 2030 براي نخستين بار اكثريت مردم جهان ديگر فقير نخواهند بود و طبقه متوسط بسيار رشد خواهد كرد
شوراي اطلاعات ملي آمريكا يا اِن‌آي‌سي هر چهار سال گزارشي را منتشر مي‌كند كه چشم‌انداز جهان از دريچه تحليل‌هاي تحليل‌گران اين سازمان را نشان مي‌دهد. اين گزارش كه حاصل تحليل‌هاي پيچيده روند رشد اقتصادي كشورها و تجارت بين‌الملل از سوي برخي از سرشناس‌ترين و مجرب‌ترين تحليل‌گران و انديشمندان اقتصادي دنيا است، منبع بسياري از سياست‌گذاري‌ها در كشورهاي جهان قرار مي‌گيرد.
  دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ۱۸:۳۸:۰۳
از خودروهای هیبریدی چه میدانید؟
با وجود خودروهای هیبریدی متفاوت در بازار، هنوز هم افراد زیادی هستند که از طرز کار این نوع خودروها آگاهی چندانی ندارند. در زمان خریدن یک خودروی جدید، خریداران نه‌تنها به جنبه‌های زیست‌محیطی توجه می‌کنند بلکه دنبال گزینه‌هایی جایگزین نیز هستند.
  پنجشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵ ۱۷:۰۹:۱۳
طراحی آشپزخانه‌های آینده توسط IKEA + فیلم
با توجه به توسعه فناوری ها و سبک زندگی مدرن، دنیا در سال 2025 چگونه خواهد بود؟ آیا آشپزخانه های آینده با فناوری پیشرفته هماهنگ خواهند بود؟ طرح مفهومی آشپزخانه سال 2025 که توسط شرکت"Ikea " ارائه شده است پاسخگوی سوالات شما است!
  دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ ۱۷:۳۱:۲۸
اگر بشر نفهمد رسالت انبیا درست نیست؛ گفتگویی چالشی با غلامحسین دینانی
الان که اواخر عمر من هست اولین کتابم همان کتاب «قواعد کلی فلسفی در فلسفه اسلامی» برایم از همه مهمتر است، بعد هم کتاب «وجود رابط مستقل در فلسفه اسلامی». معمولاً پدر و مادرها فرزند اول را بیشتر دوست دارند!
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۶:۳۲
فرسایش خاک در ایران 4 برابر بیشتر از میانگین جهانی
بيست‌وهشتمين نشست كميسيون انرژي و محيط‌زيست اتاق تهران با پرداختن به مساله محيط‌زيست و نقش بخش‌خصوصي در بهبود وضعيت آن، برگزار شد و در آن وضعيت توليد آلايندگي و تخريب‌هاي زيست محيطي صنايع مورد بررسي قرار گرفت.
  چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۵:۳۰
پیش‌بینی ۱۰ سال پیش درباره سال ۲۰۱۷ چگونه بود؟ + فیلم
اکنون که کمتر از یک ماه به پایان سال ۲۰۱۶ باقی مانده و بسیاری از افراد حتی به‌سرعت پیشرفت فناوری در این سال‌ها نیز توجهی نداشته‌اند. اما ۱۰ سال پیش، در سال ۲۰۰۷ شبکه NBC News با تهیه گزارشی اقدام به پیش‌بینی تکنولوژی آینده بشر در سال ۲۰۱۷ کرد.
  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۷:۱۰:۵۴
آیا ساخت ستاره بر روی زمین امکان پذیر است؟
اگر به ستاره ها به عنوان ماشین آمیزش اتمی نگاه کنیم، نوع بشر مشابه آن را بر روی کره ی خاکی ساخته است. اما این اکتشافات محدودیت هایی نیز دارد. ستاره های مصنوعی دانشمندان اندک بوده و نهایتا تا چند ثانیه باقی می مانند.
  جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ۱۵:۳۷:۲۵
نگران ظهور پسا انسان نباشید؛ مصطفی سلیمان : هنوز هوش مصنوعی عمومی با ما فاصله دارد
یادگیری ماشینی و هوش کامپیوتری روز به روز کاربردهای بیشتری در حوزه های نوظهور فناوری، از کلان داده ها گرفته تا ماشین های خودران، پیدا می کنند. با این حال مصطفی سلیمان مدیرعامل شرکت دیپ مایند که در سال 2014 از سوی گوگل خریداری شد، معتقد است هنوز راه درازی تا دستیابی به هوش عمومی مصنوعی یا همان General AI در پیش داریم.
  سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۰:۱۴
چرا استیو جابز هر روز صبح این سوال را از خود می پرسید؟!
آیا تا بحال پیش آمده در حین رانندگی حواستان به کلی پرت شده باشد و ناگهان متوجه شدید که به مقصد رسیده اید و تعجب کنید که چطور اصلا این مسیر را آمده اید؟ در مسیر زندگی هم خیلی پیش می آید که ما روند زندگی را به دست سیستم اتوپایلوت می سپاریم و ناگهان متوجه می شویم که در طول مسیر کلا اهداف و اشتیاق های خود را فراموش کرده ایم. اما قطعا شما هم موافقید که زندگی را نباید به این شکل گذراند.
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ۱۵:۰۲:۱۸
نخستین پیش‌بینی از اقتصاد ایران و جهان در 2017
اکونومیست پیش‌بینی خود از چشم‌انداز اقتصاد جهان در سال 2017 را ارائه کرد. این موسسه معتبر، در گزارش خود پیش‌بینی کرده که نرخ تورم تک‌رقمی اقتصاد ایران در سال آینده هم با ثبت سطح 9 درصدی پایدار بماند و تولید ناخالص داخلی ایران، رشدی 4/ 5 درصدی را در سال آینده تجربه کند. اکونومیست در گزارش خود عنوان کرده که 10 کشور از آسیای شرقی، آفریقا و خاورمیانه بیشترین نرخ‌های رشد اقتصادی در سال آینده را از آن خود می‌کنند که در صدر آنها، یمن قرار دارد.
  شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۵ ۱۵:۱۴:۱۲
از تحریک جریان مستقیم مغز چه میدانید؟
استفاده از tDCS در اختلالات دوران کودکی همچون بیش فعالی/عدم تمرکز (ADHD)، اختلالات یادگیری (LD)، اختلال درخودماندگی (Autism)، تاخیر تکلم و عقب ماندگی ذهنی (Mental Retarded) روند گسترده¬ای داشته و امید تازه ای برای درمان این اختلالات به وجود آورده است.
  چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۳:۱۶
این ابزار با استفاده از اطلاعات فیسبوک شما، آینده‌تان را پیش‌بینی می‌کند
روزانه اطلاعات خواسته یا ناخواسته زیادی در مورد شخصیت و سبک زندگی زندگی‌مان در اینترنت در فضای مجازی به‌جای می‌گذاریم. این بزار با تحلیل این اطلاعات و با دسترسی داشتن به «داده‌های بزرگ» آینده‌تان را پیش‌بینی می‌کند
  سه‌شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۴:۳۱:۵۸
از سرد شدن هوای تهران تا گرم شدن 20 درجه ای دمای قطب شمال
امروز در خبر ها آمد دمای قطب شمال 20 درجه گرم تر شده است و این در حالی است که دمای تهران حدودا همین ادازه سرد تر شده. به نظر میرسد با روند افزایش دمای زمین شاید در آینده نزدیک زمستان ها برای گرمای بیشتر به قطب سفر کنیم.البته اگر در زمین حیاتی باقی مانده باشد
  دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۸:۰۹
چه کسانی در ایران فقیر محسوب می‌شوند؟+عکس
به نظر می‌رسد اجماعی وجود داشته باشد که از میان بردن فقر به‌عنوان یک هدف مهم جامعه شناخته می‌شود. سیاستگذاران اقتصادی هم به تبعیت از این اجماع همواره به دنبال روش‌هایی برای جلوگیری از گسترش فقر و کاهش آن هستند...
  دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۱۵:۴۴
اگر با بیت کویین آشنا نیستید حتما این مقاله را بخوانید + فیلم
کمی شبیه پول است… و کمی هم شبیه حباب های مالی. نامش بیت کوین است، و در یک چشم به هم زدن در همه جا سبز شده تا آینده احتمالی پول ها را در کسری از زمان معاصر به ما نشان دهد. بیتکوین اساسا نوعی پول مجازی است که در بستر اینترنت، کامپیوترهای پر قدرت، و البته به واسطه علاقه بسیاری افراد به استفاده از شکل های جدیدی از پول های مبادله ای، به وجود آمده.
  چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۰۵:۲۱