کارآفرینی

آیا شما یک کارآفرین محسوب می شوید یا تنها صاحب یک کسب و کار هستید؟
آیا واقعا تفاوتی بین کارآفرینی و اداره کسب و کار وجود دارد؟ما اغلب می شنویم و می بینیم که این دو عبارت به جای یکدیگر استفاده می شوند، و چه بسا تصور می کنیم که این دو در واقع یک معنی دارند.
  دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۰۴:۰۴
كافيست باور كنيد؛آنگاه به سادگي كار آفريده واشتغال زائيده مي شود!
در ماه های منتهی به موعد بازنشستگی ام، همواره به این فکر می کردم که پس از فراغت از کار دولتی باید چه کاری را شروع کنم؟ همیشه بدترین اوقات در زندگی ام، اوقات بیکاری و بیهودگی بوده. معتقدم اینکه انسان هر روز صبح با امید آغاز به کار کند، نشانه جوانی است.
  شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ۱۳:۴۵:۲۵
کارآفرین چه ویژگی‌هایی دارد وچگونه گام بر مي دارد؟
برای تبدیل شدن به یک کارآفرین مسیر نسبتا دشواری پیش روی مردم قرار دارد. اکثر کارآفرینان پول‌هایی را به دست می‌آورند و پول‌هایی را از دست می‌دهند. طبیعی است که در این مبارزه موفقیت‌ها و شکست‌هایی وجود دارد.
  سه‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۲۶:۴۳
به افراد با انگیزه ایده و به ایده پردازان اعتماد به نفس بیاموزیم
آب در کوزه وما تشنه لبان می گردیم ، هم نیروی کار جوان داریم ، هم منابع طبیعی و امکانات خدادادی فراوان و هم فکر بکر و ایده های نو ، اما نرخ رشد اقتصادی چقدر است ؟ نرخ بیکاری چقدر ؟ و چرا اوضاع اقتصادی کشورمان چنین است که صدای همه مردم را در آورده ؟
  شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۸:۵۹:۱۰
چراآلمان یکی از جذاب‌ترین مکان‌ها برای راه‌اندازی کسب‌وکار به شمار می‌رود؟
پیش‌بینی ارائه شده از شرایط بریتانیا پس از خروج از اتحادیه اروپا، ریسک راه‌اندازی کسب‌وکار جدید را افزایش داده و باعث شده که شهروندان بریتانیایی نتوانند به راحتی و با هزینه‌های کم، کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند.
  پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ۰۷:۲۲:۱۱
کارآفرین کیست؟سازمان های کارآفرین چه ویژگی هایی دارند؟
روزگاری بود که ژوزف شومپیتر «کارآفرین» را موتور محرک و پیش‌برنده اقتصاد جامعه می‌دانست. از آن روزگا تا امروز دگرگونی‌های پر شماری در عرصه فن و دانش رخ داده و اندیشه‌های تازه‌ای بر پایه این تحولات پدیدار شده است. از جمله اینکه در کنار افراد کارآفرین، اکنون سازمان‌های کارآفرین نیز قد برافراشته و به نوبه خود چرخ‌های اقتصاد جامعه را روان‌تر می‌چرخانند.
  جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵ ۲۰:۴۱:۲۹
انجام کار اداری در ایران در مقایسه با دیگر کشورها چقدر طول میکشد
بهبود محیط كسب‌وكار، بخشی از برنامه گسترده اصلاح مدیریت بخش عمومی است. در واقع یكی از بازتاب‌های كیفیت مدیریت بخش عمومی، وجود موانع بر سر راه فعالیت‌های اقتصادی است. اگر مراحل انجام امور اداری كُند و پرهزینه باشد، فعالیت‌های اقتصادی را مشكل ساخته و هزینه‌های بالاسری بخش‌های مولد را افزایش می‌دهد.
  شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۴۰:۴۱
گزارشی از کارخانه‌ای که بیش از ۹۰ درصد کارگرانش معلول هستند
روزنامه وقایع اتفایه نوشت: «روزی مادرم، لباسی شبیه لباس پادشاهان تنم کرد و مرا توی کوچه روی صندلی نشاند. گفت سهم تو از بازی، دویدن نیست. سهم تو فرمان‌دادن به بچه‌هاست. باید به آنها بگویی چطور بازی کنند.» اینها حرف‌های صاحب کارخانه است؛ جایی که حالا کلی از این پادشاه‌ها دارد.
  شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ۱۶:۲۳:۰۸
ماراتون ساختن ایده‌های سخت‌ افزاری و نرم‌ افزاری در رویداد IOT CUP
IOT CUP عنوان سری مسابقات با مدل هکاتون (هک و ماراتون) در زمینه کاربردهای مختلف اینترنت اشیاء (Internet of Things) است که در آن تیم‌ های شرکت‌ کننده برای کسب رتبه برتر با یکدیگر رقابت می‌کنند ...
  دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۹:۳۰
پرسش‌ های عجیبی که بهترین شرکت‌ های آمریکایی در مصاحبه‌ کاری می پرسند
یکی از چالش‌های مصاحبه‌های شغلی این است که باید انتظار شنیدن هر نوع سوالی را داشته باشیم. حتی شرکت‌های مطرح دنیا که انتظار می‌رود بیشتر سوالات فنی بپرسند، پرسش‌های عجیبی مطرح می‌کنند که پاسخ به آن‌ها چندان ساده به نظر نمی‌رسد.
  پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۴:۰۵:۲۱
کارآفرینی
خصوصیت مشترک افراد موفق
افراد موفق 100% اطمینان دارند که چالش پیش روی آنها هر چه که باشد آنها توان غلبه بر آن را دارند و در عین حال 100% مشتاقند دانش خود در زمینه های مختلف را نادیده گرفته و به یادگیری مطالب جدید روی آورند و از اظهار عدم اطلاع از دانش یک حوزه بیمی ندارند.
نگاه تک کرانچ به برداشته شدن تحریم ها و فرصت سرمایه گذاری در بازار فناوری ایران
کسب و کارهای نوپا که استارتاپ خوانده می‌شوند، در سال‌های تحریم ترقی خوبی در کشورمان داشته و در مسیر خودکفایی پیش رفته‌اند، بطوریکه تقریبا می‌توان صنایع فناوری را در ایران جزو قوی‌ترین صنایع در منطقه خواند.
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۴۹:۱۶
فراخوان عضویت در مرکز رشد فناوری نخبگان
شرکت های کوچک و متوسط با فناوری پیشرفته، نقش بسیار مؤثری در رونق اقتصادی، توسعه ی فناوری و به تبع آن کارآفرینی دارند. توسعه ی این شرکت ها اما در گرو ایجاد زیرساخت‌ های لازم برای کاهش خطرپذیری در دوران شروع فعالیتشان است.
  یکشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳:۳۸