IQ افراد تقریبا هیچ تاثیری در موفقیت آنها ندارد
به جای اینکه از خود بپرسیم: آیا هوش لازم برای موفقیت را دارا هستم؟ باید از خود بپرسیم: آیا خصوصیات شخصیتی لازم برای موفقیت را دارا هستم؟ اگر پاسخ مثبت نبود، تلاش خود را بر تغییر خصوصیات شخصیتی خود معطوف کنیم
  سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ۲۱:۰۶:۰۴
کلامی که برخی بزرگان تاریخ علم وسیاست جهان در آخرین لحظه حیات بر زبان آوردند.
آخرین کلمات مردم، معمولا کلمات جذابی هستند. بعضی ها تلاش می کنند که در آخرین لحظه با عنوان یک جمله خردمندانه ذهنیت خوبی از خود برای بقیه به جا گذارند و برخی دیگر تنها به یک مزاح کوچک اکتفا میکنند.
  جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۱۸:۰۰
رئیس سازمان اطلاعات ملی آمریکااز برخی تکنیک‌های پیچیده عملیات سایبری روس‌ها پرده برداشت
دربخشی از گزارش سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا پیام‌هایی اشاره شده بین افرادی که در نزدیک‌ترین حلقه ولادیمیر پوتین هستند، ردوبدل شده است. دراین پیام کاملا آشکار است که آنها از پروژه نفوذ سایبری اطلاع دارند و پیروزی ترامپ را در انتخابات جشن گرفته و از آن به‌عنوان پایان پیروزمندانه عملیات خود یاد می‌کنند.
  یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۲۷:۳۸
آيامردم نیویورک باید این شهر را به فراموشی بسپارند؟
دیوید لوی یک محقق انگلیسی هوش مصنوعی که استاد بین‌المللی شطرنج نیز هست اظهار داشت، که روبات‌ها کار خود را در کارخانجات خودروسازی آغاز کردند اما در آینده قرار است ارتباط بیشتری با انسان داشته باشند و رابطه‌ای احساسی را در پیش بگیرند.
  دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۵۹:۴۹
فناوري با اين سرعت به كجا ميرود؟از "جهان درقرن آينده" چه تصوري داريد؟
شاید تا یک قرن و نیم آینده تایپ کردن بر روی صفحه کلید به یکی از بیهوده‌ترین شیوه‌های نگارش تبدیل شود و انسان با اتصال مستقیم رایانه به مغز خود، مطالب مورد نظر را براحتی بنویسد؛ همچنین در آینده دسترسی آنی به اینترنت یا نرم‌افزارهای خاص با ایمپلنت های چشمی فراهم خواهد شد.
  دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۵۱:۲۰
سازمان‌های جاسوسی بر اینترنت مسلط شده‌اند
25 سال از اختراع شبکه جهانی وب می گذرد و در این مدت این شبکه آنچنان در تمامی ابعاد زندگی ما انسانها نفوذ کرده است که کوچک ترین رفتارهای اجتماعی و خصوصی ما در شبکه جهانی اینترنت قابل ردیابی است / لذا تسلط بر این شبکه رویای سازمانهای جاسوسی به ویژه سی آی ای به شمار می رود .
  یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۲۶:۵۲
آیا بر گرم شدن کره زمین غلبه خواهیم کرد و جشن و پایکوبی به راه می اندازیم؟
برخی آینده پژوهان، افرادی که با این نوع حدس و گمان ها سر و کار دارند، برخی چیزها را پیش بینی کرده اند، ولی برخی افراد می گویند این پیش بینی ها نادرست است. در این مقاله، به برخی ایده های جذاب نگاهی خواهیم انداخت که اصولا در موئرد فناوری های آینده هستند و در نوع خود افسانه محسوب می شوند.
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۱۰:۱۴
موضع گیری تند آیت الله حائری شیرازی در مورد بانکداری و دلار
آیت الله حائری شیرازی در این گفتگوی تفصیلی، چکیده‌ای از مبانی پول و بانک را به زبان ساده طرح کردند. وزن علمی ایشان در مقوله پول و بانک چنان است که نظرات ایشان توسط نشریه معتبر «اکونومیست» مورد توجه قرار گرفت.
  چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۴:۵۹
اهدای جایزه برای حملات سایبری!
گروهی از هکرها برای حملات سایبری جایزه‌ای تعیین کرده‌ و به گروه‌هایی که موفق به حمله به اهدافی تعیین شده می‌شوندپرداخت مي كنند، آن هاحمله‌های سایبری را به یک بازی تبدیل کرده‌اند.گروه سرفس‌ديفنس در ازاي هر ده دقیقه حمله‌ به وب‌سايت‌هاي تعيين شده، یک امتیاز به هكرها مي‌دهد.
  دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۸:۱۱
هشدار: دستگاه جدیدی که به راحتی قفل خودروهای بدون کلید را باز می کند!
با گسترش دنیای فناوری و استفاده هرچه بیشتر مردم از تکنولوژی‌‌ها جدید، هکرها نیز این روزها دامنه فعالیت‌های خرابکارانه خود را توسعه داده اند و تنها به هک کردن کامپیوتر یا ایمیل سایر افراد رضایت نمی دهند.
  دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۰:۱۹
اندرویدی‌ها مراقب باشند؛ بیش از 20 میلیون دستگاه در معرض خطر هک
برای کاربران این روزهای دستگاه های هوشمند، قابلیت هایی همچون کنترل از راه دور دستگاه می تواند بسیار جالب و کاربردی باشد. در این بین اپلیکیشن هایی نیز برای این منظور تولید شده اند که از محبوبیت خاصی نیز برخوردارند. اما ممکن است خطراتی نیز در ورای استفاده از چنین قابلیت ها واپلیکیشن ها نهفته باشد که می بایست مورد توجه قرار گیرد.
  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۱:۱۷
تولید یخ از طریق جوشاندن آب!
آیا تاکنون فکر کرده بودید که بتوان آب را جوشاند و یخ بزند؟ ابتدا باید شرایطی ایجاد کنیم زیرا تحت شرایط معمولی نمی توان چیزی را جوشاند که به زودی یخ بزند، بنابراین کتری را کنار بگذارید.بعد از چند دقیقه جوشیدن، آب می تواند شروع به یخ زدن به شکل کریستال های یخی جامد کند و اگر به آن دست بزنید واقعا سرد است. احمقانه به نظر می رسد، نه؟ پس در این حالت چه اتفاقی می افتد؟
  یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ ۱۷:۰۳:۳۱
استیو جابز در مصلا؟!روزنه ای به فردا...
در حاشیه برگزاری دهمین نمایشگاه ملی رسانه‌های دیجیتال، مسابقه ماراتن تولید محتوای دیجیتال توسط دفتر توسعه فناوری‌های نرم دانشگاه صنعتی شریف و ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
  جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۱۰:۴۶
رد فرضیه گرد بودن زمین از جانب برخی کارشناسان!
گردبودن زمین یک فرضیه است که تقریبا همه دانشمندان آن را قبول کرده اند و به کروی بودن آن شک ندارند می خواهیم به بررسی این نظریه و چگونگی تایید آن بپردازیم اما به تازگی برخی دانشمندان به رد این موضوع پرداخته اند به عقیده آن ها زمین کاملا صاف و بدون انحنا است فیزیکدانان و جغرافیدانان و منجمین زیادی به این نظریه رای داده اند. می خواهیم تفاوت این دو نظریه و استدلال هریک را بدانیم.
  پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۵۵:۰۴
کشف میدان عظیم هلیومی که قواعد بازی را تغییر می دهد!
اتفاقی که دانشمندان از آن به عنوان “متحول کننده ی قواعد فعلی” یاد می کنند،اکتشاف میدان عظیم هلیومی در منطقه ی دره گسل خورده تانزانیا است که با حجم گاز با ارزش ذخیره شده در آن می توان ۱٫۲ میلیون عدد دستگاه اسکن MRI را پر کرد.
  سه‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۲۵:۰۸