فرهنگ و هنر

توانایی ربات‌ها درخلق آثار ادبی
درباره اظهارنظر برخی متخصصان هوش مصنوعی درخصوص پیشی گرفتن زبان انگلیسی از فارسی در خلق اثر ادبی توسط ربات‌ها،این مسئله به خاطر ماهیت و شکل زبان فارسی نیست بلکه برای آن است که انگلیسی‌زبان‌ها از فارسی‌زبان‌ها در تکنولوژی جلوترند.
  پنجشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۵:۲۳:۴۵
تولید و توزیع فرهنگ در امریکا اتفاق می افتد!
در حال حاضر 70 درصد ترافیک بین المللی کشورمان در اختیار یک شرکت است که صاحب آن یک یهودی روس است واگر بخواهیم یک سایت غیرفرهنگی را از این شبکه اجتماعی حذف کنیم وزارت ارتباطات ما باید از این شرکت درخواست کند تا نسبت به حذف این شبکه اقدام نماید.
  چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ ۱۹:۱۰:۱۹
من مشتاقانه در انتظار درخواست رسمی تو پس از پایان تحصیلاتت برای کار درگوگل هستم
کار در کمپانی گوگل رویایی برای علاقه‌مندان به دنیای تکنولوژیست و به نظر می رسد که این رویا، سن و سال نمی شناسد؛ چرا که اخیراً یک دختر 7 ساله نامه ای را به ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل نوشت و...
  جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۲۱:۴۱
آیا تجربه شهرزاد تکرارشدنی است؟
با پیشرفت تکنولوژی در سال‌های آینده- که بسیار نزدیک‌تر از آن است که می‌نماید - مخاطب ایرانی امکان دسترسی بسیار وسیعی را به همه آثاری که در همه‌جای دنیا تولید می‌شود، خواهد داشت. به دلایل مختلف باید تلاش کنیم که ذائقه مخاطب از آثار خوب داخلی زده نشود.
  سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۲۱:۲۰
باغ کتاب تهران بزرگترین ومهمترین پروژه بهره‌برداری فرهنگی از اینترنت اشیا
جعفری در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های تازه این تکنولوژی افزود: تمامی‌گزارش‌های مورد نیاز مجموعه اعم از آمار تردد در مجموعه، ازریابی میزان جذابیت‌های بخش‌های مختلف فروشگاهی و نمایشگاهی و مدیریت بهره‌وری توسط این سیستم کنترل و اجرا خواهد شد.
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۱۰:۲۶
آینده پژوهی حساسیت های خوب رادر جامعه بشری مستحكم خواهد كرد
زبان تبلیغ دین و معارف دینی زبان تحمیل و اکراه نیست، بلکه زبان تبیین و استدلال است، این زبان اثربخش باید در همه قالب های آموزنده و سازنده ای که پیشرفت های نوین بشری آن را در اختیار ما قرار داده است، نظیر فضای مجازی، کتاب، فیلم، قصه، شعر و مظاهر آن بروز و ظهور پیدا کند .
  چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۴۲:۵۱
چرخه سینما با سودآوری اقتصادی می‌چرخد
در «سلام بمبئی» آنچه از روابط دختر و پسر می‌بینیم همانند فیلم‌های امروزی سینما نیست که در آن بی‌اخلاقی وجود داشته باشد، حتی دیالوگ‌هایی که بین آنها رد و بدل می‌شود اینگونه نیست. در این فیلم وقتی چند جلسه از آشنایی این دختر و پسر می‌گذرد، پسر به خواستگاری دختر رفته و با وی ازدواج می‌کند.
  سه‌شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۲۲:۴۷
سمفونی رنگ و نقش بر تار و پود فرش ایرانی؛ آشنایی با تنوع فرش های ایران
قالی ایرانی، باغی پر از نقش‌ونگار است. این هنر ارزنده با هزاران سال قدمت هنوز هم یکی از زیباترین جلوه‌های صنایع دستی در ایران به شمار می‌رود؛ جادویی که حاصل تلاش و ذوق هنرمندان گوشه و کنار این سرزمین و حاصل هزاران گره رنگی بر تن تار است.
  جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۹:۲۲:۲۸
بانوی ایرانی برنده مسابقه یونسکو
عکس گرفته شده توسط خانم مردانی از تهران در میان پنچ تصویر برتر مسابقه بین‌المللی عکاسی "واژه‌های بردباری" است.که به مناسبت روز جهانی کتاب و حق پدیدآورندهاز سوی سازمان آموزشی ، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) برگزار شد.
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۵:۱۱:۱۰