فرهنگ و هنر

من مشتاقانه در انتظار درخواست رسمی تو پس از پایان تحصیلاتت برای کار درگوگل هستم
کار در کمپانی گوگل رویایی برای علاقه‌مندان به دنیای تکنولوژیست و به نظر می رسد که این رویا، سن و سال نمی شناسد؛ چرا که اخیراً یک دختر 7 ساله نامه ای را به ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل نوشت و...
  جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۲۱:۴۱
آیا تجربه شهرزاد تکرارشدنی است؟
با پیشرفت تکنولوژی در سال‌های آینده- که بسیار نزدیک‌تر از آن است که می‌نماید - مخاطب ایرانی امکان دسترسی بسیار وسیعی را به همه آثاری که در همه‌جای دنیا تولید می‌شود، خواهد داشت. به دلایل مختلف باید تلاش کنیم که ذائقه مخاطب از آثار خوب داخلی زده نشود.
  سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۲۱:۲۰
باغ کتاب تهران بزرگترین ومهمترین پروژه بهره‌برداری فرهنگی از اینترنت اشیا
جعفری در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های تازه این تکنولوژی افزود: تمامی‌گزارش‌های مورد نیاز مجموعه اعم از آمار تردد در مجموعه، ازریابی میزان جذابیت‌های بخش‌های مختلف فروشگاهی و نمایشگاهی و مدیریت بهره‌وری توسط این سیستم کنترل و اجرا خواهد شد.
  دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۱۰:۲۶
آینده پژوهی حساسیت های خوب رادر جامعه بشری مستحكم خواهد كرد
زبان تبلیغ دین و معارف دینی زبان تحمیل و اکراه نیست، بلکه زبان تبیین و استدلال است، این زبان اثربخش باید در همه قالب های آموزنده و سازنده ای که پیشرفت های نوین بشری آن را در اختیار ما قرار داده است، نظیر فضای مجازی، کتاب، فیلم، قصه، شعر و مظاهر آن بروز و ظهور پیدا کند .
  چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۴۲:۵۱
يونان اساس موسيقى غربى و ايران اساس موسيقى شرقى را بنا نهاد.
از وقتى که بشر توانست حالات درونى خود را به‌وسيله صدا نمايش دهد و با کمک صداهاى منظم طبيعت وزن را به‌دست آورد، موسيقى بوجود آمد. جهان پر از اصوات مختلف است و بر پايه توازن و نظم استوار شده است.
  جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۳۴:۰۹
نوآوری درمفاتیح الجنان
حاج شیخ عبّاس قمى (ره) با ذوق سرشار و سلیقه بسیار خوب و احاطه وسیعى که بر آثار اهل بیت علیهم السلام و کتب دعا و زیارات سابقین داشت، به تألیف کتاب جامع «مفاتیح الجنان» پرداخت و روى خلوص نیّتى که این محدّث عالیقدر از آن برخوردار بود، در مدّت کوتاهى، کتابش جهانگیر شد
  پنجشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۵۱:۰۶
تا زمانی هویت حقیقی فرزند خود را نشناسیم نمی توانیم درباره هویت مجازی اش سخن بگوئيم
اذعان یک کارشناس رسانه : کشور آمریکا جزو تولیدکنندگان اصلی فضای مجازی در دنیا است؛ ولی براساس آمار، شصت درصد پسرها و نود درصد دخترها در اینترنت به سراغ پورنوگرافی و مسائل غیراخلاقی هستند.
  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۳۶:۵۹
چرخه سینما با سودآوری اقتصادی می‌چرخد
در «سلام بمبئی» آنچه از روابط دختر و پسر می‌بینیم همانند فیلم‌های امروزی سینما نیست که در آن بی‌اخلاقی وجود داشته باشد، حتی دیالوگ‌هایی که بین آنها رد و بدل می‌شود اینگونه نیست. در این فیلم وقتی چند جلسه از آشنایی این دختر و پسر می‌گذرد، پسر به خواستگاری دختر رفته و با وی ازدواج می‌کند.
  سه‌شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۲۲:۴۷
مدیران باید طلاب و روحانیون را به سمت استفاده از فضای مجازی سوق دهند
مسئول دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان گفت: با توجه به وضعیت فرهنگی موجود در فضای مجازی، حضور طلاب و روحانیون در این فضا، می تواند به این وضعیت سامان بخشیده و آنرا تا حدود ی اصلاح نماید.
  دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ ۱۸:۴۴:۵۰
"پژوهشگران تاريخ ساز جهان" لزوماً داراي تحصيلات عاليه نبوده اند
انسان‌ پژوهشگر باید به‌ خاطر داشته‌ باشد، دانشمندان‌ بزرگ‌ کارهای‌ عظیم‌ خود را در زمانی‌ به‌ ثمر رساندند که‌ غرق‌ در استهزا و تحقیر دیگران‌ بودند لذا چنین‌ انسانی‌ باید خود را آماده‌ تحقیرها و استهزاها کند و این‌ امری‌ طبیعی‌ است‌ برای‌ کشف‌ راه‌های‌ نو و یافتن‌ پاسخ‌های‌ جدید.
  یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۳۱:۴۸
سمفونی رنگ و نقش بر تار و پود فرش ایرانی؛ آشنایی با تنوع فرش های ایران
قالی ایرانی، باغی پر از نقش‌ونگار است. این هنر ارزنده با هزاران سال قدمت هنوز هم یکی از زیباترین جلوه‌های صنایع دستی در ایران به شمار می‌رود؛ جادویی که حاصل تلاش و ذوق هنرمندان گوشه و کنار این سرزمین و حاصل هزاران گره رنگی بر تن تار است.
  جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۹:۲۲:۲۸
بانوی ایرانی برنده مسابقه یونسکو
عکس گرفته شده توسط خانم مردانی از تهران در میان پنچ تصویر برتر مسابقه بین‌المللی عکاسی "واژه‌های بردباری" است.که به مناسبت روز جهانی کتاب و حق پدیدآورندهاز سوی سازمان آموزشی ، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) برگزار شد.
  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۵:۱۱:۱۰
عکاسی هیجان انگیز از حباب های درحال انفجار
من همیشه عاشق ایده‌ی عکاسی به‌عنوان راهی برای غلبه بر زمان و ثبت لحظه‌ای جاودان بوده‌ام. با ثابت کردن زمان با این روش، یک عکس می‌تواند تصویری را به نمایش بگذارد که امکان دیدنش در حالت عادی وجود ندارد و اشیاء معمولی را به سوژه‌های ناب و جذاب ...
  پنجشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۵:۳۷:۰۲